Listwy progowe, schodowe i listwy przypodłogowe

Pokaż na stronie

123 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał PVC
Typ listwa przypodłogowa
Materiał PVC
Typ listwa przypodłogowa
Materiał PVC
Typ listwa przypodłogowa
Materiał PVC
Typ listwa przypodłogowa
Materiał PVC
Typ listwa przypodłogowa
Materiał PVC
Typ listwa przypodłogowa
Materiał PVC
Typ listwa przypodłogowa
Materiał PVC
Typ listwa przypodłogowa
Materiał PVC
Typ listwa przypodłogowa
Materiał PVC
Typ listwa przypodłogowa
Materiał PVC
Typ listwa przypodłogowa
Materiał sosna/świerk
Typ listwa
Materiał sosna/świerk
Typ listwa
Materiał drewno sosnowe/świerkowe
Typ wałek
Materiał drewno sosnowe/świerkowe
Typ wałek
Materiał stal
Typ listwa
Materiał aluminium
Typ listwa
Materiał twardy PVC
Typ listwa
Materiał aluminium
Typ listwa
Materiał aluminium
Typ listwa
10 20 50 100 Ofert na stronie

Estetyczny wygląd podłogi zależy nie tylko od tego, z jakiego materiału jest ona wykonana, ale również, jak została wykończona. Listwy przypodłogowe to najczęściej wybierany sposób na wykończenie montażu posadzki. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w których układane są panele albo parkiet, czyli elementy z drewna. Dzięki swojej budowie listwy przypodłogowe zabezpieczają przestrzeń między ścianą a nową podłogą, zapobiegając wpadaniu tam kurzu czy wnikaniu wody. To wpływa nie tylko na estetykę wnętrza, ale też trwałość efektu.


Przy wykończeniu podłogi dobrym wyborem są listwy progowe, które mają zastępować próg w estetyczny, dopasowany pod względem wizualnym wybór. Zazwyczaj listwy wykonane są z takiego materiału oraz w takim systemie, który umożliwia szybkie dopasowanie i łatwy montaż. Wszystkie profile i listwy dostępne w sklepie są świetnej jakości i nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać je zamiennie do różnych typów podłóg. Zarówno listwy progowe, jak i przypodłogowe należy dokupić dodatkowo do wybranych podłóg.

Listwy wykończeniowe – zadbaj o każdy szczegół swojej aranżacji

Podczas remontu i aranżacji wnętrza każdy szczegół jest bardzo istotny. Nie warto bagatelizować kwestii wykończenia ścian i podłogi, ponieważ to właśnie od tego zależy schludny wygląd pomieszczenia. Nie wszystkie mankamenty i niedociągnięcia uda Ci się zakryć za regałem czy sofą. Lepiej od razu zadbać o ładne wykończenie wnętrza, aby ewentualne przemeblowanie nie zdradziło np. źle wykończonej podłogi. Aby ukryć wszelkie niedoskonałości, warto wykorzystać listwy wykończeniowe.

W tej kategorii znajdziesz różne listwy wykończeniowe, które pozwolą Ci zadbać o każdy szczegół aranżacji. Dostępne są listwy przypodłogowe, progowe, schodowe czy łączeniowe. Każdy rodzaj listwy przeznaczony jest do wykańczania najbardziej problematycznych miejsc w mieszkaniu czy łączenia różnych materiałów.

Listwy dostępne w tej kategorii wykonane są z materiałów łatwych w obróbce. Szybko dotniesz je do pożądanej długości, a także zamontujesz do ściany czy podłogi. Jednocześnie są odporne na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne.

Dlaczego listwy przypodłogowe są tak ważne?

Niezależnie od tego, czy wykańczasz swoją podłogę płytkami, czy panelami, pokrycie podłogi nigdy nie dochodzi do samej ściany. Tak zwana przerwa dylatacyjna chroni materiał wykończeniowy przed ewentualnym pęknięciem wskutek naturalnych ruchów budynku. Przerwa dylatacyjna jednak nie wygląda zbyt estetycznie, dlatego niezbędne są listwy przypodłogowe.

Listwy te wykonane są z PCV lub MDF. Dostępne są w sklepie Bricomarché w najróżniejszych kolorach. Doskonale imitują naturalne drewno, dzięki czemu możesz dopasować je do paneli podłogowych i stworzyć spójne wykończenie podłogi.

Listwy przypodłogowe mają także różną wysokość. Dzięki temu chronią mniejszy lub większy fragment ściany przed zabrudzeniem. Zarówno modele z PCV, jak i MDF możesz spokojnie ścierać wilgotną szmatką, dzięki czemu usuniesz z nich brud.

Listwy podłogowe są także odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu chronią przed nimi także gipsowaną ścianę. Nie musisz się obawiać, że przypadkowe uderzenie odkurzaczem zostawi na niej widoczny ślad.

Przede wszystkim jednak listwy podłogowe są elementem dekoracyjnym. W nowoczesnych aranżacjach doskonale sprawdzają się listwy białe, które zestawione np. z ciemnymi ścianami tworzą ładny kontrast. Dzięki nim wnętrze wygląda schludnie i elegancko. Dostępne są listwy proste, które idealnie prezentują się w minimalistycznych, nowoczesnych wnętrzach. Możesz jednak wybrać także modele ozdobione delikatnymi żłobieniami, które wpasują się do wnętrza glamour lub klasycznego.

Wykończ swoją podłogę w najbardziej problematycznych miejscach

Do wykończenia swojego wnętrza będziesz potrzebował także innych listew. Ostatnio bardzo popularne jest łączenie różnych materiałów wykończeniowych na jednej powierzchni. W salonie możesz część podłogi wykończyć panelami a pozostałą część wykładziną dywanową. Na łączeniu obu materiałów przykręć wówczas listwy łączeniowe.

W tej kategorii znajdziesz listwy łączeniowe wykonane z aluminium anodowanego. Dzięki temu są odporne na wilgoć, naturalne procesy starzenia i cechują się ładnym matowym kolorem. Możesz wybrać listwy w kolorze złotym lub srebrnym.

Listwy te przykłada się w miejscu łączenia dwóch różnych materiałów wykończeniowych, po czym przykręca się je do podłogi. Dzięki temu ładnie wykańczasz podłogę i uniemożliwiasz przesuwanie się np. wykładziny dywanowej. W przerwę pomiędzy materiałami nie będą także wnikały zabrudzenia.

Jak ukryć różnicę poziomów między pomieszczeniami?

Jednym z najbardziej problematycznych miejsc w mieszkaniu jest próg, czyli miejsce pomiędzy jednym a drugim pomieszczeniem. Podczas remontu często wychodzi na jaw różnica poziomów pomiędzy jednym wnętrzem a drugim. Jak zadbać o bezpieczeństwo domowników i ukryć kilkumilimetrową różnicę wysokości? Do tego przydadzą Ci się listwy progowe.

W tej kategorii znajdziesz listwy progowe wykonane z aluminium i pokryte folią. Dzięki temu dostępne są w różnych kolorach. Możesz wybrać listwy progowe doskonale imitujące naturalne drewno, co bardzo dobrze wkomponuje się we wnętrza wykończone panelami.

Listwy progowe są zazwyczaj półokrągłe. To właśnie dzięki temu kształtowi możesz ukryć różnicę poziomów. Montuje się je na klik do wkręconych w podłogę wkrętów.

Do czego potrzebne Ci listwy maskujące do drzwi?

W tej kategorii znajdziesz także listwy schodowe, które świetnie wykańczają rogi schodów i chronią je przed uszkodzeniem. Za ich pomocą możesz także przymocować do schodów wykładzinę lub chodnik, dzięki czemu nie będzie się on zwijał, tylko szczelnie przylegał do stopnia. Dostępne są w różnych kolorach, co ułatwia dopasowanie ich do wykładziny.

W naszym sklepie znajdziesz także listwy maskujące do drzwi. Do czego one służą? Każdy montaż ościeżnic wymaga o wiele większego otworu w murze. Przerwę pomiędzy ościeżnicą a murem wypełnia się pianką montażową. W jaki sposób estetycznie wykończyć taką przerwę? Możesz próbować je zagipsować i pomalować lub wykorzystać listwy maskujące do drzwi.

Ich montaż jest o wiele prostszy i szybszy. Możesz je przykręcić lub przykleić do ściany. Najczęściej listwy do drzwi przykleja się do ściany, aby uniknąć nieestetycznych wkrętów, które byłyby widoczne na ich powierzchni. Wybierając klej montażowy, unikasz także ingerencji w powierzchnię listwy, dzięki czemu zachowujesz jej ładny wygląd. Za pomocą listwy szybko ukryjesz nierówny brzeg muru i piankę montażową. W kilka minut posprzątasz po montażu drzwi.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.