Pistolety i wyciskacze do tub z silikonem

Pokaż na stronie

24 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał metal
Typ wyciskacz
Materiał stal
Typ wyciskacz
Typ końcówka wyciskacza
Materiał aluminium chromowane
Typ pistolet do pianki
Materiał aluminium powlekane niklem, satynowe wykończenie
Typ pistolet do pianki
Typ wyciskacz
Materiał żelazny, pokryty powłoką z tworzywa sztucznego
Typ wyciskacz
Materiał aluminium, metal
Typ wyciskacz
Typ wyciskacz
Typ pistolet do pianki
Materiał metal
Typ pistolet do pianki
Typ pistolet do pianki
Typ pistolet do pianki
Materiał stalowo-aluminiowy
Typ wyciskacz
Materiał stalowo-aluminiowy
Typ wyciskacz
Materiał stal
Typ wyciskacz
Materiał stal
Typ wyciskacz
Materiał stal
Typ wyciskacz
Typ wyciskacz
Materiał stalowo-aluminiowy
Typ wyciskacz
10 20 50 100 Ofert na stronie

Kleje, piany i silikony wymagają odpowiedniego sprzętu do wyciskania. Właśnie dlatego w sklepie Bricomarche znajdziesz wygodne pistolety do silikonu, pianki montażowej oraz wszelkich mas uszczelniających. Takie wyciskacze do tub z silikonem powinny znaleźć się w każdym domu. Raz na jakiś czas należy przecież wymienić warstwę silikonu spod prysznica lub brzegów umywalki. Dzięki temu armatura łazienkowa zawsze będzie zachwycała pięknym i świeżym wyglądem. Oferujemy poręczne pistolety do silikonu, które zapewnią łatwą aplikację produktu i jego odpowiednie dozowanie. Nasze produkty są lekkie i poręczne, dzięki czemu mogą z nich korzystać nawet osoby niewprawione w nakładaniu silikonu na różne powierzchnie. Wyposażone zostały nadto w szybki spust lub funkcję zapobiegającą wyciekaniu. Wiele modeli posiada też wygodny uchwyt, dzięki któremu można go zawiesić w szafie lub w warsztacie, oszczędzając dostępną powierzchnię. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie Bricomarche oraz w naszych sklepach stacjonarnych.

Pistolety do silikonu, wyciskacze i tuby przydatne podczas remontów

Remonty i prace budowlane to niekończące się montaże, które nierzadko wymagają użycia uszczelniających silikonów, zapraw, nie wspominając o masach i klejach. Aby praca z ich udziałem był jednak choć trochę precyzyjna, warto mieć w zanadrzu wyciskacze i pistolety, które zdecydowanie usprawniają cały proces.

Sprawdzone wyciskacze do silikonu

Silikony to popularne produkty używane w rozmaitych pracach wykończeniowych. W kuchni korzysta się z nich do uszczelniania łączeń kafelków i blatu, a także zabezpieczenia zlewozmywaka, aby nie podchodziła pod niego woda. Natomiast w łazienkach silikony znajdą zastosowanie zarówno przy wannie, jak i wokół prysznica, czy umywalki, zabezpieczając newralgiczne punkty przed wilgocią, powstawaniem pleśni i grzybami.

Silikony są dość gęste, dlatego ich aplikacja nie należy do najprostszych. Chyba że skorzystamy z pomocy sprawdzonego przyrządu. Aby jak najdokładniej wprowadzić silikon w miejsca łączeń, warto wyposażyć się w wyciskacze do silikonu. To lekkie i poręczne przyrządy, które nakłada się na opakowanie, dzięki czemu jego użycie staje się dziecinnie proste. Jak wygląda proces nakładania? Pierwszym krokiem jest odcięcie końcówki, co najlepiej jest zrobić pod skośnym kątem. Kolejna czynność to włożenie specyfiku do wyciskacza w odpowiednim miejscu, naciśnięcie spustu i gotowe! Najważniejsze, aby starać się równomiernie rozprowadzać materiał, aby po wyschnięciu nie powstały żadne luki.

Dlaczego warto inwestować w wyciskacze do tub?

Wiele substancji wykończeniowych znajduje się w poręcznych tubach, które zajmują niewiele miejsca. Jednak aby móc wykorzystać je do końca, warto wspomóc się podczas ich wydobywania, do czego doskonale nadają się wyciskacze do tub. To niesamowicie proste produkty wykonane zazwyczaj z aluminium, stali lub jednego i drugiego tworzywa, które znacząco wpływają na komfort pracy. Można z nich korzystać podczas fugowania, czy wypełniania szczelin, nie martwiąc się, o brak precyzji, czy pominięcie któregoś z miejsc.

Dodatkowo wyciskacze pomagają w dozowaniu odpowiedniej ilości produktu, zmniejszając ryzyko jego zmarnowania. Istnieją takie, które są dedykowane konkretnym pojemnościom, ale i takie, które zostały wyposażone w specjalne zaciski, dzięki czemu można w nich montować kleje i masy o różnych pojemnościach.

Niepozorny, ale skuteczny wyciskacz do mas

Wyciskacz do mas zwany też powszechnie pistoletem, choć przez swoją szkieletową formę wygląda dość prosto, to bywa częstym bywalcem na wszelkich budowach, w miejscach remontów, czy nawet podczas serwisowania różnych rzeczy. Najczęściej spotkać można te o sześciokątnym przekroju, które produkuje się ze stali. Ich rolą jest wypchnięcie masy, kleju lub innego spoiwa z fabrycznego opakowania w sposób jak najdokładniejszy.

Na rynku można znaleźć tuby z bezstopniowym posuwem, co gwarantuje płynność pracy i łatwość dozowania odpowiedniej ilości używanej masy. Oprócz modeli ręcznych spotkać można również nieco uwspółcześnione wersje, czyli działające dzięki akumulatorom.

Jak używać tuby do wyciskania zaprawy?

Tuby do wyciskania zaprawy składają się z korpusu, który stanowi zabezpieczenie używanego produktu. To bardziej zabudowana wersja popularnych pistoletów. Aby rozpocząć pracę, należy włożyć do wnętrza tuby zaprawę, czy inną masę uszczelniającą, a następnie zdjąć blokadę i wcisnąć odpowiedni element, aby tym samym poruszyć tłok. Dzięki tej formie aplikacji nakładanie jest nie tylko dokładniejsze, ale też umożliwia dotarcie nawet w najbardziej niewygodne miejsca.

Tuby do wyciskania mają różne pojemności, ale najbardziej uniwersalne, czyli pasujące do wielu produktów są te o pojemności 300 ml lub większe - 600 ml. Niektóre z modeli są wzbogacone o specjalną szpilkę, służącą do przetykania wylotu, a nawet mają element chroniący przed kapaniem po odłożeniu.

O czym trzeba wiedzieć, używając pistoletów do kleju montażowego?

Kleje montażowe to spora grupa artykułów, które towarzyszą nam nie tylko podczas remontów, ale i przy pracach konstrukcyjnych, czy zdaniach renowacyjnych. Są najlepszym rozwiązaniem, gdy nie ma możliwości zawieszenia czegoś poprzez przykręcenie lub wbicie gwoździ. Klej montażowy wykorzystuje się np. do przymocowywania bezramowych luster, czy w tracie łączenia kolejnych elementów mebli - pomaga w osadzeniu w otworach kołków, na których następnie umieszcza się półki. Sprawdza się także podczas przytwierdzania listew i wykonywania rozmaitych zdobień na ścianach, sufitach i nie tylko. Grunt, aby dobrać produkt do klejonego materiału, żeby miał szansę odpowiednio związać.

Aby jednak nanieść właściwą ilość specyfiku, konieczne jest jego skrupulatne dozowanie. Za mało - uniemożliwi trwałe przytwierdzenie, a za duża ilość wypłynie i ubrudzi wszystko dookoła, tworząc nieestetyczne ślady. Na szczęście wybawieniem są specjalne pistolety do kleju montażowego, które mogą być tradycyjne lub mechaniczne, jednak ich zasada działania jest analogiczna. Trzeba włożyć tubę z klejem do wnętrza pistoletu i można śmiało przystąpić do działania. To doskonałe rozwiązanie do wszelkich zadań, które wymagają precyzji i dokładnego rozprowadzenia kleju. Znajdzie zastosowanie także we wszystkim trudnodostępnych miejscach - na wysokości, czy we wgłębieniach, do których dotarcie byłoby niemożliwe.

Czym pistolety do pianki różnią się od wyciskaczy?

Pistolety do pianki już na pierwszy rzut oka różnią się od tub i wyciskaczy swoim wyglądem. W ich przypadku stalowy korpus zakończony jest długą, zazwyczaj wykonaną z miedzi dyszą, która umożliwia pracę nawet w najciaśniejszych zakamarkach. Na urządzenie składa się oczywiście spust, dzięki któremu dochodzi do wyciskania piany, a także poręczny uchwyt z tworzywa odpornego na uszkodzenia, a przy tym zapewniający wygodne trzymanie.

Pistolety są niezbędne w trakcie realizacji izolacji budynku, ale znajdą zastosowanie również podczas wielu innych zdań: przy montażu ocieplenia, w momencie uszczelniania rozmaitych łączeń, czy gdy zależy nam na trwałym pozatykaniu powstałych w trakcie prac remontowych dziur. Przy pomocy pistoletów rozprowadzać można również pianę, której używa się do osadzania okien oraz drzwi, aby uniknąć ewentualnych mostków termicznych.



Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.