Pellet drzewny, brykiet i drewno opałowe

Pokaż na stronie

26 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Wartość opałowa 18,5 MJ/kg
Wymiary produktu 60 x 40 cm
Wartość opałowa 18 MJ/kg
Wymiary produktu 62 x 10 x 38 cm
Ilość w opakowaniu 1
Wymiary produktu 50 x 35 cm
Wartość opałowa 17,4 MJ/kg
Wymiary produktu 60 x 40 cm
Wartość opałowa 18,5 MJ/kg
Wymiary produktu 26 x 8 x 32 cm
Ilość w opakowaniu 12
Wartość opałowa 18,5 MJ/kg
Wymiary produktu 15,5 x 9,5 x 6,5 cm
Wymiary produktu 14 x 17 x 10 cm
Ilość w opakowaniu 50
Wymiary produktu 16,5 x 10 x 13,5 cm
Wymiary produktu 45 x 18 x 16 cm
Ilość w opakowaniu 12
Wartość opałowa 18
Wymiary produktu 15,5 x 6,5 x 9,5 cm
Wartość opałowa 16,8
Wartość opałowa 17 MJ/kg
Wymiary produktu 20 l
Wymiary produktu 30 l
Wartość opałowa 4,6
Wymiary produktu śr. 6 mm
10 20 50 100 Ofert na stronie

Brykiet liściasty oraz pellet to uniwersalne paliwa opałowe. Sprawdzają się w różnych warunkach. Można je wykorzystywać między innymi do palenia w tradycyjnym piecu węglowym, kotle, a także w kominku. Zarówno brykiet liściasty, jak i pellet to produkty powstające z trocin drzew liściastych. Oba paliwa stanowią odnawialne źródła energii. Ich stosowanie jest zatem w pełni ekologiczne. Pellet i brykiet liściasty pozostawiają po sobie niewielką ilość popiołu. Ich palenie jest zatem wygodne i bezproblemowe. Ze względu na niewielką zawartość żywicy w tych produktach, nie pozostawiają one również trudnych do usunięcia plam. Poza tym sam fakt stosowania drzew liściastych sprawia, że w czasie palenia wydziela się mało dymu. W sklepie Bricomarche znajdziesz brykiet liściasty i pellet z różnych gatunków drzew. Proponujemy opakowania o różnych pojemnościach – od kilku do kilkunastu kilogramów. W naszej ofercie dostępne są też dodatkowe akcesoria, takie jak specjalistyczne podpałki. Zapraszamy do zakupu. Polecamy też materiały opałowe, paliwa i akcesoria, z innych kategorii, wyszczególnionych w naszym sklepie.

Brykiet liściasty – jakie są jego zalety?

Brykiet drzewny to mocno sprasowany materiał opałowy otrzymywany z suchych trocin drzew liściastych, które pod wpływem wysokiego ciśnienia oraz wysokiej temperatury wytwarzają ligninę, co pozwala na zespolenie ich w bryłę. Poza trocinami mogą występować w nim również inne składniki jak torf i węgiel drzewny, które znajdziemy tam w różnych proporcjach. Brykiet drzewny ma tę zaletą, że nie zawiera toksycznych substancji, dzięki czemu jest dla nas bezpieczny. Inną istotną cechą jest niska zawartość wilgoci (mniej niż w drewnie) ora powolne spalanie. To wpływa na jego wysoką wydajność. Jego wartość opałowa jest wyższa niż w przypadku drewna. Jakie ma to dla nas znaczenie? Przy opalaniu za pomocą brykietu żar utrzymuje się zdecydowanie dłużej, a więc dłużej jest ciepło.

Brykiet liściasty znajduje zastosowanie do palenia w piecu, ogrzewania kominkowego, a nawet do rozpalania grilla. W końcowym etapie jego produkcji podczas jego pakowania trafia do folii suchy materiał, a szczelne zamknięcie uniemożliwia dostanie się do jego wnętrza wilgoci. Dzięki temu w sprzedaży oferowany jest całkowicie suchy i zabezpieczony przed wilgocią brykiet liściasty. Opakowany w folię opał ma też tę zaletę, że pozwala utrzymać wnętrze mieszkania w czystości oraz ogranicza ryzyko rozprzestrzeniania się po pomieszczeniu owadów, z czym można się spotkać w przypadku opalania w kominku drewnem.

Brykiet drzewny powstaje z biomasy i jest tańszy od takich źródeł energii jak gaz ziemny czy olej opałowy. Na jego cenę wpływa możliwość wykorzystania w procesie produkcji bioodpadów oraz agroodpadów, co z kolei pozwala na ograniczenie ich ilości. Jego atutem jest też mniejsza emisja zanieczyszczeń niż podczas stosowania innego opału, na przykład wykorzystywanych do ogrzewania paliw stałych. Właśnie dlatego brykiet liściasty jest przez wielu uważany za jedno z najlepszych, odnawialnych źródeł energii.

Brykiet kominkowy jako alternatywa dla drewna

Niezależnie od tego, czy mówimy o kominku z płaszczem wodnym, czy takim, który ma funkcję czysto rekreacyjną, warto rozważyć jako materiał opałowy brykiet. Jego wydajność może być bardzo duża, pod warunkiem, że podczas palenia będziemy pamiętać o odpowiedniej regulacji ciągu. Przy jego spalaniu wytwarza się mało dymu, a po jego zakończeniu pozostaje niewielka ilość popiołu, którą można wykorzystać w ogrodzie do nawożenia gleby.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, brykiet kominkowy powstaje z bioodpadów i agroodpadów. Mamy więc do czynienia z produktem ekologicznym, do którego wytwarzania nie wykorzystuje się nowych zasobów naturalnych, ale resztki pozostające po obróbce drewna. Dzięki temu nie zostaje naruszony ekosystem, za to ogranicza się wylesianie obszarów, a ilość odpadów ulega redukcji. Dodatkowo należy pamiętać, że brykiet nie zawiera szkodliwych substancji, a podczas spalania nie wydziela siarki ani lotnego popiołu, dlatego świetnie sprawdza się do zastępowania konwencjonalnych paliw. Jest też niezwykle wygodny w transporcie, przenoszeniu oraz przechowywaniu.

W Bricomarche oferujemy brykiet kominkowy produkowany z różnych gatunków drzew liściastych.

Jakie zalety ma pellet?

Innym odnawialnym źródłem energii chętnie wykorzystywanym do ogrzewania domów jest pellet drzewny. Produkowany jest z biomasy, a dokładniej sprasowanych pod wysokim ciśnieniem trocin drzew iglastych, dzięki czemu te uzyskują postać granulatu. Może być wykorzystywany do opalania w piecach, kotłach oraz kominkach. Otrzymuje się go z drewnianych odpadków, dzięki czemu nie ma potrzeby naruszania nowych zasobów. Jako dodatek podczas produkcji mogą być stosowane agroodpady. Pellet drzewny w przeciwieństwie do paliw stałych cechuje się niską emisją zanieczyszczeń. Charakteryzuje go również nieduża zawartość popiołu, który po spaleniu można wykorzystać w ogrodzie jako naturalny nawóz.

W Bricomarche pellet oferowany jest w wygodnych do transportu oraz przechowywania opakowaniach. Dzięki temu, że opał zostaje przed zapakowaniem dobrze wysuszony, nie ulega samozapłonowi i może być bezpiecznie składowany w garażu albo komórce. Jego wysoka kaloryczność wpływa na efektywność podczas spalania. Decydując się na taki materiał opałowy, należy pamiętać, że pellet drzewny dobrej jakości oznacza też wyższą kaloryczność, a co za tym idzie lepszą efektywność podczas ogrzewania budynku.

Alternatywa dla odnawialnych źródeł energii

Do ogrzewania budynków, poza wymienionymi wyżej odnawialnymi źródłami energii, chętnie wykorzystywany jest również ekogroszek. Jest to paliwo stałe, do którego produkcji wykorzystuje się pokruszony węgiel kamienny. W tym procesie poddaje się go przesiewaniu, a następnie płukaniu, dzięki czemu usunięty zostaje miał i szkodliwe substancje. To z kolei podczas spalania ogranicza emisję takich substancji do atmosfery. Zaletą jest również to, że pozostaje po nim znacznie mniej popiołu niż w przypadku spalania węgla kamiennego. Przeznaczony jest do palenia w kotłach, kuchniach węglowych oraz tradycyjnych piecach.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.