Karma i przysmaki dla psa

Pokaż na stronie

1117 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Opakowanie 500 g
Opakowanie 500 g
Opakowanie 500 g
Opakowanie 10000 g
Opakowanie 90 g
Opakowanie 80 g
Opakowanie 12 g
Opakowanie 12 g
Opakowanie 400 g
Opakowanie 1250 g
Opakowanie 1250 g
Opakowanie 8000 g
Opakowanie 10000 g
Wiek psa dorosły 1+
Opakowanie 10000 g
Wiek psa dorosły 1+
Opakowanie 100 g
Opakowanie 90 g
Waga dla każdej wagi
Opakowanie 50 g
Waga dla każdej wagi
10 20 50 100 Ofert na stronie

W sklepie Bricomarche znajdziesz wszystko, czego potrzebuje na co dzień Twój pies. Oferujemy między innymi specjalne przysmaki dla psów oraz pełnowartościową, wysokiej jakości karmę. Współpracujemy w tym zakresie wyłącznie ze znanymi i cenionymi na rynku producentami. Mamy zatem pewność, że serwowane produkty dbają o zdrowie naszych pupili. W sklepie Bricomarche dostępna jest zarówno sucha, jak i mokra karma dla psa. Oferujemy różne pojemności opakowań. Możesz zatem dobrać właściwą ilość zarówno dla dużego, jak i małego zwierzaka. Z kolei przysmaki dla psów idealnie sprawdzą się podczas tresury. Z nimi łatwiej będzie Ci nauczyć psa rozmaitych sztuczek. Psy uwielbiają nasze przysmaki i czekają na taką nagrodę. Przy okazji przysmaki dbają o zdrowe zęby. Dzięki nim psy rzadziej zapadają na wszelkie choroby zębów i dziąseł. Nasza karma dla psa oraz przysmaki dostępne są w różnych wariantach smakowych. Oferujemy produkty z mięsem wołowym, drobiowym oraz z rybą. Dodatkowo zawierają one składniki roślinne, ułatwiające proces trawienny. Zapraszamy do zakupu w Bricomarche. Polecamy też inne produkty, których potrzebuje Twój pies.


Wybór odpowiedniej karmy dla psa jest bardzo ważny dla każdego opiekuna czworonoga, któremu zależy na zapewnieniu swojemu pupilowi pełnowartościowego jedzenia, pełnego składników odżywczych, których zwierzę potrzebuje, aby jak najlepiej się rozwijać i jak najdłużej zachować zdrowie oraz dobrą kondycję. Najłatwiejszym sposobem doboru pożywienia dla psa jest zakup karmy gotowej, która w swoim składzie zawiera wszelkie niezbędne witaminy i minerały, których organizm psiaka wymaga do prawidłowego funkcjonowania. Oprócz mokrej i suchej karmy dla psa warto zwrócić uwagę także na przysmaki, które mogą być traktowane jako nagroda za dobre zachowanie, jednocześnie wspomagając zdrowie zębów psa i dostarczając mu ważnych substancji prozdrowotnych. Zapraszamy do przeglądania naszej oferty i wyboru wysokiej jakości karmy dla czworonożnego przyjaciela.


Zanim kupię karmę dla psa - co należy wiedzieć?

Przed wyborem jedzenia dla psa, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Opiekunowi powinno zależeć nie tylko na dużej wartości składników odżywczych, ale także na tym, aby wybrana karma była akceptowalna przez psa. Trzeba liczyć się z tym, że nie każdy przysmak zgodny będzie  z gustami naszego czworonożnego przyjaciela, mimo wszystko w wyborze pomóc nam mogą opinie o produkcie, klasa jakości oraz renoma producenta. Oczywiście wybrany pokarm powinien być też dopasowany do wieku zwierzęcia, jego kondycji oraz stanu zdrowia.


Rodzaje karmy dla psów

Można wyróżnić dwa podstawowe rodzaju pokarmu dla psa:


 • karmę mokrą;
 • karmę suchą.


Dodatkowo w sprzedaży dostępne są różnego rodzaju przysmaki dla psa oraz produkty spożywcze z witaminami.


Żywienie psa powinno być dostosowane do odpowiednich norm dietetycznych. Dostarczanie stosownej dawki składników odżywczych zależy od:


 • wieku psa;
 • rasy;
 • wielkości i masy ciała;
 • stanu zdrowia;
 • stanu fizjologicznego;
 • aktywności fizycznej.


Karmę dla psa rozróżnić można także na pełnoporcjową i uzupełniającą.


Karmy dla psów pełnoporcjowe

Karma pełnoporcjowa może być zarówno, mokra, jak i sucha. Jest to jedzenie dla psa, przeznaczone do codziennego żywienia, oparte na zbilansowanej wartości składników odżywczych, dzięki czemu uzupełniane są wszelkie wymagania dietetyczne osobników w różnym wieku. Takie karmy zawierają wszystkie niezbędne w diecie psa mikro- i makroskładniki, w tym białka, tłuszcze, witaminy i minerały, które pozwalają zachować dobre zdrowie i kondycję. Krótko mówiąc, karma pełnoporcjowa to taka, którą można podawać psu jako standardowe pożywienie, gdyż zawiera ona skład dopasowany do jego codziennych potrzeb.


Karmy dla psów uzupełniające

Jedzenie dla psa uzupełniające również może być mokre lub suche. Stanowi jednak tylko dodatek dietetyczny i nie powinno być stosowane jako samodzielne żywienie. W tej grupie znajdziemy np. przysmaki dla psa z dobrym składem, oparte na witaminach, jednak bez zawartości odpowiedniej dawki witamin i minerałów lub na odwrót, zawierających tylko mięso bez dodatków. Wśród pokarmu uzupełniającego znajdziemy smakołyki dla psa, nazywane często także przekąskami funkcjonalnymi, ponieważ można je wykorzystać np. do nauki zwierzaka nowych sztuczek. Warto zwrócić uwagę także na przekąski stomatologiczne, których zadaniem jest pielęgnacja psich zębów. Stosując takie dodatki do diety, można wpłynąć na poprawę uzębienia, jak i wyglądu sierści czworonoga. Odpowiednio karmiąc naszego pupila i stawiając na odpowiednie akcesoria dla psów, możemy zapewnić mu zawsze lśniącą sierść i zdrową prezencję.


Na co zwracać uwagę podczas wyboru karmy dla psów?

Każdy opiekun psa chce, aby jego czworonożny przyjaciel cieszył się jak najlepszą kondycją i miał jak najlepsze warunki do życia. Oczywiście wymaga to zapewnienia mu wysokiej jakości karmy, gdyż dieta stanowi najważniejszy aspekt utrzymania zdrowia. Wybierając karmę dla psa, warto zwrócić uwagę na jej zawartość i cechy charakterystyczne, a przede wszystkim na:


 • zawartość mięsa lub ryby - dobry pokarm dla psa powinien być bogaty w to, co najważniejsze, czyli produkty mięsne oraz ryby. Zawierają one spore ilości białka i tłuszczu, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zwierzęcia;
 • tłuszcze (oleje) - zdrowe tłuszcze, takie jak Omega-3 stanowią ważne i dobrze przyswajalne źródło energii, a do tego wpływają korzystnie na odporność psa. Przyjmuje się, że tłuszcze powinny stanowić ok. 10-20% zawartości karmy;
 • warzywa i owoce - niewiele osób wie, że takie produkty również są ważne dla diety psa. Nie są one najważniejsze, jednak ich pewna ilość pozwoli dostarczyć psu cennych substancji odżywczych;
 • witaminy i minerały - karme pełnoporcjowe powinny zawierać także zestaw witamin i minerałów, a szczególnie witaminę D3, z grupy B, witaminę A, wapń, magnez oraz cynk.


Powyższe składniki powinny stanowić recepturę karm pełnoporcjowych. Wybierając uzupełniający pokarm dla psa, można stawiać na produkty, zawierające tylko konkretne substancje.


Jaką mokrą karmę dla psa wybrać?

Do produkcji karm mokrych stosuje się przede wszystkim mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego, między innymi podroby, tusze, a także elementy skóry, wątroby czy jelit. Choć dla niektórych osób takie składniki mogą być odrzucające, wymagania dietetyczne psów pozwalają na stosowanie ich w pożywieniu, ponieważ zawierają cenne składniki odżywcze. Producenci mokrych karm pełnoporcjowych dbają o to, aby spełniały one wymagania pokarmowe czworonogów w danej grupie wiekowej. Ilość tych składników w danej karmie dla psa zależy od receptury, której głównym zadaniem jest zapewnienie psu zbilansowanego i kompleksowego pokarmu, bogatego we wszystkie substancje, jakie są mu niezbędne.

W mokrej karmie dla psa wykorzystuje się także dodatki w postaci surowców pochodzenia roślinnego, których celem jest dostarczenie poszczególnych składników odżywczych, takich jak włókno pokarmowe czy kwasy tłuszczowe. Dodatkowo producenci wzbogacają karmy pełnoporcjowe kompleksem witamin i minerałów, mających uzupełnić straty powstałe w wyniku obróbki termicznej pozostałych składników. Oprócz tego w procesie tworzenia takiego jedzenia dla psa stosuje się także substancje, które mają wpływać na strukturę karmy, co decyduje między innymi o jej smaku i sprawia, że jest bardziej przystępna dla czworonoga.

Stawiając na karmę mokrą, warto kierować się renomą producenta. W naszym sklepie znajdziecie wysokiej jakości mokrą karmę dla psa marki Royal Canin, znanej z dobrego smaku i specjalnie dobranego składu.


Jaką suchą karmę dla psa wybrać?

Pełnoporcjowe karmy suche są lubiane przez psy, dlatego też opiekunowie często wybierają je jako element diety. Jest to też pokarm, polecany przez lekarzy weterynarii, którzy zalecają, aby dieta psa składała się nie tylko z karmy mokrej. Pokarm suchy cechuje się wygodą podawania oraz tym, że jest to świetne źródło wysokiej koncentracji energii. Co więcej, taka karma pozwala zadbać o jamę ustną czworonoga, nie tylko dostarczając odpowiedniej dawki składników odżywczych, zgodnej z wymaganiami żywieniowymi, ale też ułatwiając ścieranie kamienia nazębnego.


Proces produkcji suchej karmy dla psa składa się z kilku etapów:


 • mieszanie składników;
 • mielenie;
 • prekondycjonowanie (wstępne gotowanie);
 • gotowanie właściwie (ekstruzja);
 • suszenie;
 • powlekanie;
 • pakowanie.


Głównym procesem, mającym zapewnić odpowiednią obróbkę termiczną, jest gotowanie właściwe, czyli ekstruzja. Proce ten polega na gotowaniu karmy z wykorzystaniem energii mechanicznej.

Do wytwarzania pełnoporcjowej suchej karmy dla psa wykorzystuje się różnego rodzaju surowce, które dobierane są  według szczegółowo opracowanych receptur, w celu uzyskania zbilansowanego pokarmu, zapewniającego odpowiednią wartość odżywczą dla danego osobnika. Główne składniki aktywne to zboża i mączki mięsne lub mięsno-kostne, uzupełniane substancjami dodatkowymi, takimi jak witaminy i minerały, aminokwasy, wyciągi białkowe czy tłuszcze roślinne oraz zwierzęce. Większość producentów stawia na surowce jak najmniej przetworzone, aby zapewnić jak najwyższą wartość odżywczą pokarmu. Wśród kompletnych suchych karm dla psa znajdziemy między innymi produkty marki Vita Nature, dostępne w atrakcyjnej cenie.


Dobra karma dla psa w zależności od potrzeb dietetycznych

Producenci karmy dla psów tworzą pokarm, mający różnorodne przeznaczenie. W naszym sklepie znaleźć można kompleksową karmę dla psów dorosłych, jak i jedzenie dla psów juniorów oraz produkty, przeznaczone dla specjalnych ras. Dopasowywanie pożywienia do odpowiednich potrzeb dietetycznych czworonoga jest bardzo ważne, gdyż pozwala na zapewnienie mu pełnowartościowego żywienia.


Karma dla psów junior

Młode psy powinny spożywać karmę, przeznaczoną dla szczeniąt. Są one zazwyczaj opisane mianem „junior” lub „puppy” i przeznaczone dla zwierząt do ok. 1 roku życia. Dlaczego stawianie na tego typu produkty jest ważne? Otóż karmy dla szczeniąt zawierają odpowiednie proporcje składników odżywczych, dostosowane do tej grupy wiekowej. Także suche chrupki i przysmaki dla psa młodego będą różnić się zawartością oraz wielkością. Drobne zęby malucha mogłyby nie poradzić sobie z dużymi i twardymi chrupkami, przeznaczonymi dla dorosłych psów.


Karma dla psa seniora

Wraz z wiekiem, zmieniają się potrzeby psów, częściej występują też pewne niedobory. Psom seniorom często warto podawać witaminowe przysmaki dla psów w celu uzupełnienia braków żywieniowych i wsparcia kondycji fizycznej. Starsze osobniki wykazują też mniejszy poziom aktywności i wolniejszy metabolizm. Należy więc zapewnić im karmę dostosowaną do wieku, aby uniknąć nadmiernego wzrostu masy ciała. Karma dla psa seniora powinna opierać się przede wszystkim na składnikach mineralnych i dobrej jakości białku. Chrupki dla starszych psów są miękkie, aby nie podrażnić słabszych już zębów.


Karma dla psa, dopasowana do trybu życia

Psy aktywne będą potrzebowały większej dawki kalorii, niż te, które wolą odpoczywać. Karmy dla psów, lubiących się ruszać powinny być wysokoenergetyczne i zawierać mieszankę niezbędnych makroskładników.


Karma dla psa w ciąży i  w okresie laktacji

Suki w ciąży i karmiące wymagają większej podaży kalorii. U takich psów następuje zwiększona wydajność energii, która wykorzystywana jest w procesach rozwojowych płodu oraz produkcji mleka. Zapotrzebowanie na kalorie zwiększa się ok. 5 tygodnia ciąży, kiedy to następuje gwałtowny wzrost płodu. Dokarmianie suki jest bardzo ważne, aby umożliwić jej gromadzenie rezerw na ostatnie tygodnie ciąży, gdyż często zdarza się, że zwierzę w tym okresie nie ma apetytu. W czasie laktacji zwiększona kaloryczność karmy wymagana jest to sprawnej produkcji mleka dla szczeniąt.


Karma dostosowana do rasy psa

Większość psów małych ras charakteryzuje się szybkim metabolizmem. Ich zapotrzebowanie na energię może być nawet o 60% większe w stosunku do masy ciała, niż zapotrzebowanie psów dużych. Wybierając karmę dla psa rasy małej, należy zwrócić uwagę na ilość dostarczanej energii. Najlepiej, aby jedzenie było lekkostrawne i bogate w dobrze przyswajalne białko.


Renomowane karmy dla psów w sklepie Bricomarche

Każdy opiekun psa powinien szczególną wagę przywiązywać do żywienia swojego pupila.  Bardzo ważne jest stosowanie pełnoporcjowej suchej i mokrej karmy dla psa. Dobry pokarm powinien być dobrany w taki sposób, aby uzupełniał pełne zapotrzebowanie zwierzęcia na makroskładniki, witaminy i minerały, dostosowane do jego wieku, masy ciała, trybu życia i stanu zdrowia. Sklep Bricomarche oferuje karmy mokre i suche renomowanych producentów, a także przysmaki dla psa z dobrym składem, które stanowią świetne uzupełnienie diety.

Osoby, poszukujące wysokiej jakości karmy dla psa renomowanych producentów, zapraszamy do przeglądania oferty sklepu. W asortymencie mamy karmy suche i mokre Royal Canin, jak również nieco mniej znanych producentów, takich jak Go/On czy Apiron. Stawiając na znane marki, można mieć pewność, że wybiera się produkty nie tylko pełnowartościowe, ale też takie, które wpasowują się w gusta większości psów. Zachęcamy także do wybierania smacznych przekąsek uzupełniających, stanowiące ciekawy dodatek diety, który wraz z szamponami i szczotkami dla psów, wspomaga pielęgnację oraz kondycję sierści czworonoga.

Powiadom o dostępności