Mieszadła - budowlane, do farb i zapraw

Pokaż na stronie

31 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał tworzywo sztuczne
Wymiary produktu 27,5 cm
Materiał drewno
Wymiary produktu 45 cm
Materiał tworzywo sztuczne
Wymiary produktu 43 cm
Materiał stal
Wymiary produktu 10 x 54 cm
Materiał stal
Materiał stal
Wymiary produktu 12 x 54 cm
Materiał stal
Wymiary produktu 8 x 40 cm
Materiał stal
Materiał stal
Materiał stal
Wymiary produktu 10 x 50 cm
Materiał stal
Wymiary produktu 12 x 60 cm
Materiał stal
Wymiary produktu 8 x 53 cm
Materiał stal
Wymiary produktu 8 x 40 cm
Materiał stal
Wymiary produktu 10 x 50 cm
Materiał stal
Wymiary produktu 8 x 42,5 cm
10 20 50 100 Ofert na stronie

Mieszanie dużej ilości farby albo zaprawy wymaga nie tylko włożenia w tę czynność sporego wysiłku, ale również odpowiednich narzędzi. Mieszadła do farb i zapraw to najprostszy sposób na uzyskanie zupełnie gładkiej, płynnej konsystencji danego środka. Wszystkie narzędzia nadają się do użytku ze sprzętem elektrycznym, na przykład wiertarkami - wystarczy je odpowiednio zamontować, a mieszadła do zapraw wykonają resztę pracy.


W ofercie sklepu dostępne są mieszadła do farb różnych rodzajów. Zostały wykonane z materiałów o zróżnicowanych parametrach technicznych, dlatego ważne jest, aby dobrać je odpowiednio do substancji, z którą będą miały styczność. Mieszadła do zapraw są trwałe, dostatecznie grube, aby wytrzymać opór mieszanych substancji. Specjalne końcówki sprawiają, że o wiele lepiej mieszają płyny z suchymi dodatkami, dlatego doskonale sprawdzają się, gdy potrzebne jest uzyskanie środka bez żadnych grudek. Takie narzędzia budowlane warto mieć w każdym warsztacie, ale również w domu, gdy planowany jest remont.


Przyspiesz swoje prace remontowe dzięki mieszadłom do zapraw i farb

Podczas remontu czeka Cię wiele pracy. Każda pomoc i usprawnienie etapów wykończenia ścian czy podłóg z pewnością przyczynią się do skrócenia czasu jego trwania. Wykończenie mieszkania będzie wymagało zastosowania wielu materiałów. Niektóre z nich dostępne są w formie proszkowej, które należy rozrobić z wodą, inne w formie płynnej. Przed ich nałożeniem jednak należy je dobrze wymieszać. Zamiast męczyć się ręczną łyżką z nadzieją na uzyskanie gładkiej masy – wykorzystaj mieszadła, które możesz zamontować do swojej wiertarki.


W tej kategorii znajdziesz różnorodne mieszadła zarówno do użytku przez profesjonalistów, jak i okazjonalnych prac remontowych. Poszczególne modele różnią się przede wszystkim kształtem, który wpływa na ich zastosowanie do konkretnych materiałów, a także sposobem przerzucania masy. Zapewnij sobie idealnie rozmieszaną zaprawę gipsową czy farbę w znacznie krótszym czasie i wykorzystaj mieszadła.


Kiedy będą Ci potrzebne mieszadła do zapraw?

Chemia budowlana jest kategorią produktów, która obejmuje wiele zapraw, klejów czy tynków dostępnych w formie proszkowej. Odpowiednie mieszanki materiałów służą do łączenia lub wykańczania powierzchni przy budowie domu czy remoncie. Na większych placach budowy do ich rozmieszania z wodą stosuje się betoniarki. Dzięki nim za jednym razem jesteś w stanie uzyskać większą ilość gotowej masy, do której nałożenia stosuje się np. kielnie murarskie.


Także podczas remontu będziesz musiał wymieszać z wodą wylewki na podłogę, tynki do wyrównania ścian czy zaprawy gipsowe. W warunkach domowych betoniarka raczej się nie sprawdzi. Do przygotowania masy służą mieszadła do zapraw, które możesz zamontować do swojej wiertarki. Dzięki nim jesteś w stanie wymieszać na gładką masę sproszkowany materiał razem z wodą.


Użyj jednak mieszadła do zapraw, klejów czy farb zgodnie z ich przeznaczeniem. Dzięki temu unikniesz grudek nierozmieszanego materiału czy pęcherzyków powietrza, które mogłyby obniżyć właściwości wiążące zapraw.


Mieszadła posłużą Ci także do rozmieszania gotowych produktów dostępnych w puszkach czy wiaderkach, które z czasem zaczynają się rozwarstwiać. Przed ich nałożeniem należy wszystkie warstwy na nowo połączyć w gładką masę.


Rodzaje mieszadeł budowlanych

Mieszadła budowlane wykonane są z trwałych materiałów. Najczęściej używa się do tego metalu lub stali węglowej, które są odporne na wykrzywianie nawet w przypadku dużych obrotów i gęstych mas.


Mieszadła budowlane mają różne końcówki, których kształt powoduje różnorodne przerzucanie materiału. Kształt tych elementów wpływa na zastosowanie ich do konkretnych mas.


Wyróżnia się mieszadła uniwersalne, mieszadła kielichowe, ślimakowe, spiralne. Całkiem inny kształt mają mieszadła do gotowych zapraw tynkarskich, które służą połączeniu rozwarstwionych warstw. Poszczególne kształty mieszadeł mogą przerzucać materiał z góry na dół, z dołu do góry czy mieszać materiał w osi poziomej.


Przy wyborze odpowiedniego modelu mieszadła, warto zwrócić uwagę także na typ mocowania. Najczęściej wyposażone są w mocowanie HF lub M14. Upewnij się, że dane mieszadło będzie pasowało do Twojej wiertarki. Pamiętaj także o odpowiednim doborze szybkości obrotów do konkretnej masy.


Mieszadła do farb, klejów i gipsu – jak dobrać rodzaj mieszadła do zaplanowanych prac?

Jak dobrać konkretne mieszadło do przygotowywanej masy? Zwróć uwagę na informacje producenta zawarte na opakowaniu. Podczas okazjonalnych remontów mieszkania przyda Ci się mieszadło uniwersalne, które miksuje masę w kierunku od góry do dołu. Za jego pomocą przygotujesz masy szpachlowe czy farbę. Warto jednak pamiętać, że przy szybkich obrotach mieszadło to może spowodować napowietrzenie się masy szpachlowej.


Mieszadła do farb mają kształt spirali. Zapewnia ono dobre wymieszanie pigmentu z bazową farbą. Masa mieszana jest w kierunku z góry na dół. Mieszadło to doskonale sprawdzi się także w przypadku innych płynnych produktów takich jak lakiery, kiedy potrzebne jest szybkie przerzucanie masy.


Mieszadła do klejów mogą mieć różny kształt, który zależy od konsystencji samej masy. Do płynnych klejów spokojnie możesz wykorzystać mieszadła do farb. Jeśli jednak chcesz przygotować np. klej do styropianu, lepiej sprawdzą się mieszadła do gipsu czy zapraw.


Mieszadła do gipsu mają kształt kielicha, co pozwala na przerzucanie masy w poziomie. To niweluje ryzyko napowietrzenia masy i powstania pęcherzyków powietrza. Z kolei do ciężkich i trudnych zapraw stosuje się mieszadła ślimakowe, które pozwalają przerzucać sypkie kruszywo opadające na dno do góry.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.