Maszyny ogrodnicze i elektronarzędzia do ogrodu

Maszyny i elektronarzędzia - sprzęt do pielęgnacji ogrodu

Maszyny ogrodnicze znacznie ułatwiają prace w ogrodzie czy na działce. Dzięki swoim różnorodnym funkcjom pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu i wysiłku. Najpopularniejszymi maszynami są kosiarki, kosy oraz podkaszarki, jednak nasza oferta jest znacznie bogatsza. Znajdziesz w niej pilarki, piły oraz łuparki, nożyce ogrodowe, glebogryzarki oraz wertykulatory, odśnieżarki, łopaty, odkurzacze, pompy, hydrofory i szereg akcesoriów i części zamiennych.

 

W ogrodzie najwięcej uwagi wymaga ogródek z warzywami oraz trawnik. Te dwie przestrzenie należy odpowiednio napowietrzać, oczyszczać, nawozić i podlewać. Do uprawy ogródka i założenia trawnika nie potrzeba dużej ilości sprzętu, zamiast łopaty i grabi można wybrać szybkie i wydajne rozwiązanie, jakim jest glebogryzarka ogrodowa. Maszyna ta wyrówna powierzchnię ziemi, spulchni ją i napowietrzy.

 Do pielęgnacji trawnika przydatne będą:

•    wertykulator – to maszyna wykonująca pionowe cięcia w powierzchni trawnika. Ma to na celu przecięcie warstwy suchej trawy i liści, która zbiera się tam po jesieni i zimie. Dzięki temu do korzeni dotrze świeże powietrze oraz woda;

•    kosiarka i podkaszarka – to dwa sprzęty służące do przycinania trawnika. Kosiarka sprawdzi się na dużych powierzchniach, podkaszarka będzie idealna przy murkach i elementach dekoracyjnych, gdzie dojazd kosiarką jest niemożliwy;

•    odkurzacz – sprzęt wyjątkowo przydatny podczas jesieni, zwłaszcza jeśli w ogrodzie posadzone są także drzewa liściaste.

Porady

Zobacz więcej porad