Agregaty prądotwórcze/Generatory prądu
Moc | 2000 kW |
Rodzaj paliwa | benzyna bezołowiowa |
Moc | 2 kW |
Napięcie | 230 V |
Rodzaj paliwa | benzyna bezołowiowa |
Moc | 2,4 KW |
Napięcie | 230 |
Rodzaj paliwa | benzyna bezołowiowa |
Moc | 7,5 KW |
Napięcie | 230 V |
Rodzaj paliwa | benzyna bezołowiowa |
Moc | 1,9 kW |
Napięcie | 230 V |
Rodzaj paliwa | benzyna bezołowiowa |
W niektórych sytuacjach potrzebne jest dodatkowe źródło energii. Jeżeli podstawowe zasilanie okazuje się niewystarczające, należy postawić na solidne agregaty prądotwórcze. Tego typu urządzenia sprawdzają się przede wszystkim w miejscach odciętych od instalacji elektrycznej. Najczęściej znajdują zastosowanie na biwakach, polach namiotowych oraz wszelkich imprezach plenerowych. Generatory prądu wykorzystuje się również tam, gdzie do jednego źródła podłącza się większą liczbę urządzeń o wysokim poborze energii. W sklepie Bricomarche znajdziesz różnego rodzaju agregaty prądotwórcze. Oferujemy w szczególności urządzenia o różnej mocy i generujące różny poziom hałasu. Mniejsze urządzenia, przeznaczone do domowego użytku można nabyć już za kilkaset złotych. Generatory prądu, wykorzystywane na skalę przemysłową to jednak znacznie większy wydatek. Oferujemy wysokiej jakości, niezawodne urządzenia, które sprawdzą się we wszystkich, awaryjnych sytuacjach. Zapraszamy do zakupu. Polecamy też inne urządzenia i akcesoria, których potrzebuje Twój warsztat.
Agregaty prądotwórcze do Twojego domu i nie tylko
Agregaty prądotwórcze to przydatne urządzenia w każdym domu i garażu. Dzięki nim można wyrównać wszelkie braki w zasilaniu - te spalinowe urządzenia napędzane paliwem takim jak benzyna lub gaz, które oddziaływują na prądnicę. Silnik spalinowy w ich przypadku zostaje wprowadzony w ruch, co z kolei powoduje generowanie prądu. Zobacz, na co zwrócić uwagę wybierając agregaty prądotwórcze dla siebie.
Agregat do prądu i jego wykorzystanie
Agregat do prądu to przyrząd, który jest jedynym ratunkiem, kiedy nastąpi nieoczekiwana awaria zasilania w gniazdkach sieciowych. Bywa przydatny zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych budynkach, w których znajduje się wiele urządzeń, które wymagają podpięcia do zewnętrznego źródła zasilania. Aby zastosować agregat do podtrzymania energii elektrycznej w danym obiekcie, trzeba skorzystać z modelu wyposażonego w rozrusznik, który można w prosty sposób zsynchronizować z całą siecią. Plusem tego rozwiązanie jest całkowicie bezobsługowa praca - w momencie zaniku prądu następuje automatyczne załączenie urządzenia, dzięki czemu można dalej korzystać ze swoich urządzeń elektrycznych.
Agregaty bywają niezastąpione także na dopiero co rozwijających się budowach. Brak podłączenia do prądu nie musi być przeszkodą w używaniu zaawansowanych narzędzi budowlanych - wystarczy wybrać jeden z modeli budowlanych, które umożliwią pracę nawet przy pomocy cięższych, potężnie energochłonnych sprzętów, takich jak wiertarki z udarem, mieszadła, pompy, czy suszarki. Często majsterkujesz? To coś, co bez wątpienia powinno znaleźć się w Twoim warsztacie. Dzięki temu łatwiej będzie podjąć wiele prac związanych z renowacją, naprawą lub konstrukcją, bez obciążania klasycznej sieci. Masz sporą działkę i do jej słodzenia lub nawodnienia brakuje Ci przewodów i przedłużaczy? Możesz wspomóc się agregatem - zatankować go, a następnie zanieść w najbardziej odległy zakątek posesji.
Jaki agregat prądotwórczy będzie najlepszy?
Najważniejszą kwestią, na jaką trzeba zwrócić uwagę, kupując agregat prądotwórczy, jest jego moc. Jest ona wyrażana w watach, co bardzo ułatwia dopasowanie urządzenia do własnych potrzeb. Przyrząd warto dopasować do realnego zapotrzebowania na energię, jaką zużywamy w trakcie pracy. Każde z urządzeń AGD jest wyposażone w tabliczkę znamionową, na której widnieje wiele informacji, m.in. wysokość poboru prądu.
Generator prądu warto zweryfikować również pod kilkoma innymi względami. Oprócz mocy znaczenie ma choćby silnik, który występuje m.in. w wersji dwu- lub czterosuwowej. Kluczowa jest także ilość cylindrów oraz paliwo. To ostatnie warto sprawdzić nie tylko pod względem rodzaju, ale też zużycia, aby móc oszacować ewentualne koszty. W kwestii silników dobrze jest wiedzieć, że producenci sięgają zarówno po te wysokoprężne, czyli o samoczynnym zapłonie zasilane poprzez diesel, jak i też benzynowe, które z kolei działają wskutek rozruchu sterowanego manualnie lub zautomatyzowane. Silnik to podstawa, jednak nie mniej ważne są elementy takie jak prądnica, która w najlepszym wariancie posiada stabilizację napięcia.
To, co wyróżnia dobrej jakości produkty, to rama, która powinna być wykonana z wysokiej klasy, odpornego na uszkodzenia mechaniczne i wzbogaconego o amortyzatory metalu. Poza konstrukcją nie bez znaczenia pozostają takie elementy, jak ilość przyłączy i gniazdek, czy zastosowanie tłumiki, regulującego powstałe podczas pracy odgłosy.
Agregaty wymagają stosowania oleju, dzięki czemu chronimy tłoki przed zatarciem i zbyt wysoką temperaturą, co minimalizuje niepożądane tarcie. Generator prądu może występować w postaci z rozruchem ręcznym, czyli wymagającym pociągnięcia linki lub też w wersji automatycznej, w której cały proces wymaga jedynie naciśnięcia odpowiedniego włącznika, co zdecydowanie ułatwia proces.
Generator elektryczny - co jeszcze jest istotne?
Agregaty jak wszystkie urządzenia elektryczne, muszą spełniać szereg wymagań, dzięki którym to właśnie dany model wybieramy do swojego domu. Wśród parametrów wartych weryfikacji znajdują się napięcie wytwarzane przez prądnicę, czy jego stabilizacja, dzięki której można podłączać nawet te przyrządy, które nie wymagają zbyt dużo mocy do działania. Z przyczyn ekonomicznych dobrze jest też przyjrzeć się zużyciu, na które jednak wpływa przede wszystkim ilość podpiętych elementów.
Nie mniej ważne od energooszędności jest to, w jaki sposób pracuje agregat. Silnik wytwarza dźwięki, które w zależności od miejsca użytkowania mogą być dość uciążliwe - w takim wypadku warto więc wybrać generatory wytwarzające możliwie jak najmniejszy hałas, który nie będzie negatywnie wpływał na otoczenie.
Jeśli zamierzamy przenosić swój generator elektryczny, warto również przyjrzeć się, czy wybrany model został wyposażony w poręczne uchwyty, dzięki czemu będzie możliwe sprawne transportowanie urządzenia. Nie bez znaczenia będzie jego waga - jeśli zakładamy użytkowanie stacjonarne, nie będzie miało to tak dużego znaczenia, jak wtedy, gdy mamy w planach używanie agregatu podczas wyjazdów.
To też powinieneś wiedzieć o agregatach
To, że agregaty potrzebują do pracy prądu, jest rzeczą oczywistą. Dość istotne są również zastosowane technologie, wśród których uwagę zwraca inwerterowa, czyli poprawiająca wydajność urządzenia. Nowoczesne modele projektowane są w taki sposób, aby zagwarantować optymalną wydajność oraz możliwie jak najkorzystniej wpływać na środowisko. Wybierając generator, dobrze jest więc sprawdzić, czy został wyposażony w tryb ekologiczny, który po uruchomieniu pozytywnie wpływa na pracę i zużycie agregatu.
Ze względu na to, w jaki sposób działają generatory, istotna jest pojemność zbiornika, do którego trafi paliwo. Zazwyczaj wielkość idzie w parze z mocą, dlatego mniejsze modele będą się wiązały z krótszą i mniej intensywną pracą, z kolei w większe zbiorniki będą wyposażone agregaty, które można zaliczyć do grupy urządzeń zwanych profesjonalnymi.
Dobrym pomysłem jest też weryfikacja włączników lub pokręteł służących do uruchamiania sprzętu. Funkcjonalność pracy podnoszą kolorowe diody, które spełniają zadanie informacyjne. Dzięki nim od razu wiadomo, kiedy urządzenie rozpoczyna pracę, wymaga uzupełnienia oleju lub paliwa, czy nawet dochodzi do sytuacji alarmowej, którą należy natychmiast usunąć. W przypadku oleju dobrze jest pamiętać o jego wymianie, którą najlepiej jest przeprowadzać systematycznie po około 100 h pracy. W naszym agregacie nie powinno też zabraknąć gniazdek oraz wyjść, bez których trudno byłoby o podłączenie sprzętów.
Wybieramy idealny generator prądotwórczy
Generator prądotwórczy należy do urządzeń o szerokim zastosowaniu. Na rynku można znaleźć kilka odmian, wśród których sporą grupę stanowią przyrządy uniwersalne, które sprawdzają się nie tylko w domach i garażach, ale również jako urządzenia zastępcze służące nam w trakcie awarii. Tego typu agregaty to również mobilne wsparcie, które znajdują zastosowanie w miejscach takich jak ogrody, czy działki. Dzięki temu, że można je z łatwością przenosić pozwolą na użycie elektronarzędzi nawet tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia do sieci. Planujesz wyjazd na camping lub niezapomniany wypad pod namiot z przyjaciółmi? W tym przypadku również powinieneś przemyśleć kwestię generatora prądu. Dzięki niemu nie tylko zyskasz oświetlenie, ale podłączysz kuchenkę, a nawet naładujesz telefon, czy podłączysz głośniki z ulubioną muzyką.
Inną grupę stanowią agregaty przemysłowe, których rolą jest podtrzymywanie zasilania awaryjnego w danym budynku. Nie tylko wpływają one na działanie elektroniki, gdy zawiedzie klasyczna sieć, ale są jedyną szansą na podtrzymanie oświetlenia, co w przypadku sporych budynków pozbawionych dostępu do naturalnego światła jest ogromnie ważne.
Nabywając generator prądu, nie należy zapominać o jego uziemieniu, dzięki czemu korzystanie z niego będzie bezpieczne. Dobrym pomysłem, chroniącym przed nieplanowanymi wyłączeniami, jest postawienie na produkty, w których zamontowany został system antyprzepięciowy.
A może tak zainwestować w kompresor?
Oprócz agregatów w swoim otoczeniu dobrze jest mieć również kompresory, które bazują na wytwarzanym ciśnieniu. Są one równie przydatne w wielu pracach budowlanych i warsztatowych, a także zadaniach takich jak pompowanie kół w rowerach lub samochodach, czy nabijaniu ciśnienia w butlach. W sprzedaży natkniesz się na odmiany przepływowe, czyli należące do instalacji, w których ciśnienie przepływa przez kolejne elementy, a także wylotowe, które działają wskutek zassania i tłoczenia w celu wprowadzenia w ruch tłoków, membran lub śrub. Kompresory występują w postaci olejowej lub bezolejowej. Plusem tych drugich jest brak potrzeby uzupełniania produktu, co na pewno doceni wielu użytkowników.
Kupując kompresory do przydomowych prac dobrze jest zastanowić się nad zakresem prac, do jakich będą służyć. Przy wyborze warto przyjrzeć się takim parametrom jak pojemność zbiornika, maksymalne ciśnienie wyrażone w barach, czy ilość cylindrów. Kluczowe są również takie elementy, jak wydajność, która wyrażana jest w litrach na minutę, czy maksymalna moc, która im większa, tym szybciej osiągnąć można oczekiwany efekt.
Jeśli urządzenie ma być stałym elementem pracującym w kotłowni lub warsztacie, przed zakupem dobrze jest przyjrzeć się wymiarom oraz zaleceniom odnośnie do ustawienia zbiornika. Natomiast gdy planujemy przenoszenie - najlepiej jest postawić na propozycje wzbogacone o kółka, dzięki którym z łatwością zmienimy lokalizację sprzętu. W przypadku montażu na zewnątrz konieczna jest weryfikacja zakresu temperatur ustalonych przez producenta.
W przypadku kompresorów podobnie jak w przypadku wielu innych elektronarzędzi znaczenie może mieć głośność pracy. Jeśli planujemy ich używanie przez dłuższy czas i nie chcemy być narażeni na intensywne dźwięki, powinniśmy skupić się na modelach emitujących jak najmniejszy hałas. O ile w przypadku użytkowania ich do malowania, czy pompowania na zewnątrz może nie mieć to większego znaczenia, to w kontekście urządzeń znajdujących się w budynkach, najlepiej wybierać produkty poniżej 65 decybeli.
Powiadom o dostępności