Pielęgnacja psów

Pokaż na stronie

223 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Opakowanie 1 sztuka
Typ obroża przeciw insektom
10 99 szt.
Tylko online
Typ zestaw
94 99 szt.
Opakowanie 1 sztuka
Typ obroża insektobójcza
Opakowanie 200 ml
Typ szampon
Opakowanie 200 ml
Typ szampon
Opakowanie 100 ml
Typ szampon
Opakowanie 150 ml
Typ szampon
Opakowanie 200 ml
Typ szampon
Opakowanie 240 ml
Typ szampon
Opakowanie 240 ml
Typ szampon
Opakowanie 1szt
Typ szczypce
Opakowanie 1 szt.
Typ zgrzebło
Opakowanie 1 szt.
Typ zgrzebło
Opakowanie 1 szt.
Typ zgrzebło
Opakowanie 1 szt.
Typ szczotka
Opakowanie 1 szt.
Typ zgrzebło
Opakowanie 1 szt.
Typ szczotka
Opakowanie 1 szt.
Typ szczotka
10 20 50 100 Ofert na stronie

Regularna pielęgnacja psów sprawia, że nie tylko atrakcyjnie się one prezentują, ale również pozostają w świetnej kondycji fizycznej. Bez względu na to, czy pies mieszka na podwórku, czy w domu, wymaga odpowiednich zabiegów związanych z dbaniem o jego zdrowie. Obcinaczki do pazurów pozwalają na przycinanie zbyt długich pazurów, które u zwierząt powodują nieprawidłową postawę, a także mogą na dłuższą metę wywoływać ból przy chodzeniu. Szampony dla psów to szansa na wyczyszczenie psa z zabrudzeń, w których wytarzał się na spacerze.


Wszystkie oferowane w sklepie Bricomarche.pl produkty dla psów zostały przygotowane z dbałością o ich potrzeby. Szampony dla psów mają odpowiednie pH dla skóry zwierząt, a także są zróżnicowane pod kątem potrzeb różnych rodzajów sierści. Obcinaczki do pazurów to podstawowe akcesorium, dzięki któremu pies może swobodnie poruszać się, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie ma okazji albo możliwości samodzielnego ścierania pazurów o podłoże. Dzięki tym i innym akcesorium pielęgnacja psów jest znacznie łatwiejsza w wykonaniu.


Opieka nad psem dotyczy nie tylko zapewniania mu odpowiedniego pożywienia. Biorąc do domu czworonoga, należy liczyć się z tym, że będzie potrzebował on dokładniejszej pielęgnacji i dużo uwagi. Wielu właścicieli zwierząt w pierwszej kolejności stawia na zabawki dla psa, uważając, że jest to najlepsza rzecz na sprawienie pupilowi przyjemności. Być może, pamiętajmy jednak, że psy to osobniki, które wymagają także odpowiedniego traktowania pod względem czyszczenia, strzyżenia czy kontroli uzębienia. Niezależnie od rasy psa, jaki ma u nas zamieszkać lub już z nami przebywa, powinniśmy wyposażyć się w wysokiej jakości akcesoria pielęgnacyjne dla psa, które pomogą nam zadbać o jego wygląd. W sklepie Bricomarche znaleźć można szeroki wybór produktów, które usprawnią kąpiel i pomogą wyczesać z sierści resztki trawy czy ziemi. Wśród artykułów dla psa znajdziemy także preparaty przeciwpasożytnicze, takie jak obroże na kleszcze, worki do zbierania odchodów oraz wiele innych produktów, które mogą przydać się opiekunom tych przyjaznych zwierząt.


Co warto wiedzieć na temat pielęgnacji psów?

Chcąc odpowiednio dbać o psa, trzeba wiedzieć, z czym wiążą się czynności pielęgnacyjne. Otóż wiele zależy od potrzeb czworonoga, jak również od jego rasy. Weźmy pod uwagę pielęgnację sierści lub włosia, które będzie znacznie bardziej istotne u psów długowłosych, niż tych, które mają krótką szczecinkę. Innych zabiegów będzie potrzebował pies wychodzący, a innych tzw. kanapowiec, który rzadko opuszcza domowe zacisze.

Z pojęciem pielęgnacji psa wiążą się także elementy higieny czworonoga. O procesach pielęgnacyjnych mówimy, wybierając nie tylko szampony dla psów, ale również produkty do czyszczenia jamy ustnej czy krople odstraszające insekty. Czyszczenie uszu i sprawdzanie uzębienia to czynności, o których powinien pamiętać każdy opiekun psa, natomiast kąpiel nie zawsze będzie wymagana. Każdy opiekun musi wysnuć własne wnioski, ocenić stan psa i zdecydować, jakie kroki należy podjąć, aby zapewnić zwierzęciu czystą sierść i ochronę przed pasożytami.  Wśród akcesoriów pielęgnacyjnych dla psa znajdziemy także obcinaczki do pazurów, które często są niezbędne do tego, aby powstrzymać naszego pupila przed zniszczeniem mebli lub drapaniem “osób trzecich”, do których zwierzę nie ma pełnego zaufania.


Jakie akcesoria pielęgnacyjne dla psa wybrać?

Kochający opiekun będzie potrafił określić stan zdrowia psa, dbając o niego każdego dnia. Uważna osoba od razu zauważy zmianę zachowania czy wyglądu sierści, a także problemy z uzębieniem lub bytujące na czworonogu pasożyty. Pielęgnacja psa powinna być dostosowana indywidualnie do danego osobnika. Nie wszystkie psy będą potrzebowały częstego kąpania czy obcinania pazurów, choć istnieją rasy, wymagające takich działań systematycznie, czasem nawet raz w tygodniu. Każda osoba, która chce zapewnić swojemu psu jak najlepsze warunki, powinna wyposażyć się w wysokiej jakości akcesoria do pielęgnacji psów.


Szczotki dla psów - wyczesywanie sierści

Lekarze weterynarii i groomerzy zalecają, aby zarówno psy długowłose, jak i te o krótkiej sierści, czesać przynajmniej raz w tygodniu przez ok. 15 minut.  Oczywiście niektóre rasy będą wymagały dokładniejszych zabiegów, dlatego opiekunowie takich psów jak: Shih- tzu, Yorkshire terrier, golden retriever, owczarek podhalański czy chart afgański powinni znaleźć czas na zajęcie się sierścią swojego pupila każdego dnia.  

Dlaczego czesanie sierści psa jest ważne? Dzięki takim procesom mamy możliwość nie tylko wyczesać znajdujące się tam pyłki i zanieczyszczenia, ale też sprawdzić, czy pod futrem psiaka nie czają się jacyś nieprzychylni jego zdrowiu osobnicy. Wyczesywanie sierści psa pozwala na szybką diagnostykę stanu samego włosia, jak i znajdującej się pod nim skóry. Umożliwia także odpowiednio wczesne wykrycie kleszczy czy pcheł.


Jaki sprzęt do czesania sierści psa wybrać?

Najlepiej do tego celu nadają się oczywiście szczotki dla psów, jednak ze względu na mnogość ras tych zwierząt, dobór odpowiedniego akcesorium jest wyjątkowo ważny.  W zależności od rodzaju włosia danego czworonoga, u niektórych skuteczniejsza okaże się szczotka, u innych grzebień, a kolejne będą wymagały jednego i drugiego. Być może warto więc od samego początku wyposażyć się w zestaw, zawierający szczotkę + grzebień do czesania sierści psa marki Vitakraft.

Czesanie psa to także pewnego rodzaju komfort dla opiekunów zwierzęcia. Odpowiednio dobrane akcesoria pielęgnacyjne dla psa sprawią, że w okresie linienia część sierści pozostanie na sprzęcie do czesania, dzięki czemu nie będzie unosić się w powietrzu czy osiadać na meblach. Częste wyczesywanie sierści psów zaleca się też w domach, w których mieszkają alergicy.


Szampony dla psów - mycie czworonoga

Psy miewają różne charaktery. Choć istnieją rasy, które wręcz uwielbiają się kąpać, większość gatunków psów, pomimo tego, że chętnie wskoczy do wody za piłką, niechętnie podchodzi do zabiegów pielęgnacyjnych, związanych z szorowaniem sierści przy pomocy szczotki, wody i szamponu dla psów.

Nie każdy pies będzie wymagał częstego mycia, jednak osobniki, które przebywają na dworze, a potem śpią z nami w łóżku, warto wykąpać, aby brud nie roznosił się po mieszkaniu. Oczywiście nie powinno się zmuszać psa do kąpieli, ale warto stopniowo oswajać go z łazienką i czynnościami, jakie chce się wobec niego wykonać. Przygotowując się do kąpieli psa, trzeba przede wszystkim postawić na dobrej jakości szampon dla psów. Należy zwrócić uwagę na skład preparatu, czy nie zawiera on substancji drażniących, jak również, dla jakich psów dokładnie jest przeznaczony. Jeżeli jest to szampon dla psów o ciemnej sierści, najlepiej jest stosować go zgodnie z przeznaczeniem. Wielu opiekunów wybiera szampony uniwersalne, które można stosować do każdego rodzaju sierści, bez względu na rasę psa i jego umaszczenie.

Zadaniem szamponu dla psów jest nie tylko oczyszczenie włosia oraz skóry zwierzęcia, ale także poprawa kondycji sierści. Po kąpieli szczecina czworonoga powinna być czysta i przyjemna w dotyku. Należy uważać na preparaty o zbyt intensywnym zapachu. Pamiętajmy, że psy mają bardzo wrażliwy węch i niektóre aromaty mogą je odrzucać.


Suchy szampon dla psa

Jeżeli nasz pies nie przepada za kąpielą i przekonanie go do niej stanowi spory problem, można też postawić na suchy szampon. Tego typu preparat pomoże oczyścić sierść czworonoga na sucho. Zazwyczaj wystarczy nanieść produkt na szczecinę i dokładnie rozczesać szczotką dla psa. Suche szampony powinny charakteryzować się jak najbardziej naturalnym składem. Trzeba wziąć bowiem pod uwagę, że pies po zabiegu zacznie lizać sierść i może połknąć resztki preparatu. Producenci takich produktów wiedzą o tym i dbają, aby w składzie szamponu nie było substancji, które mogłyby psu zaszkodzić.


Odżywki dla psów

Szczególnie psom o długiej sierści lub włosiu warto zaaplikować odżywkę. Tego typu preparaty działają podobnie jak odżywki do włosów u ludzi. Ich zadaniem jest wzmocnienie włosia, przyspieszenie jego regeneracji i dostarczenie ważnych składników odżywczych. Odżywka uzupełnia działanie szamponu dla psów, sprawiając, że sierść staje się mocna i nabiera blasku.


Obcinaczki do pazurów - jakie wybrać i kiedy stosować?

Pazury psa co jakiś czas wymagają skrócenia. Ważne jest to szczególnie w dwóch sytuacjach: kiedy pazury wystają poza obrys łap lub, gdy przy chodzeniu pies zaczyna rysować powierzchnię podłogi. Celem obcinania pazurów jest usunięcie ich zrogowaciałej, martwej części, która w warunkach normalnych ściera się na twardych, szorstkich powierzchniach, np. podczas chodzenia po chodniku.


Na co zwrócić uwagę podczas wyboru obcinaczek dla psa?

Do tego, aby wykonać zabieg obcinania pazurów u psa, potrzebne będą specjalne obcinaczki. Warto zabezpieczyć się także w akcesoria do dezynfekcji lub bandaż w sprayu, ponieważ uszkodzenie rdzenia może powodować krwawienie. Redukcja pazurów nie jest zabiegiem przyjemnym dla czworonoga i raczej nie będzie on tego lubił. To właśnie dlatego dobór odpowiednich akcesoriów pielęgnacyjnych dla psa w tym przypadku jest tak ważny. Profesjonalne cążki mają za zadanie zminimalizować dyskomfort podczas obcinania, a jednocześnie wpłynąć na jak najdokładniejsze obciążenie zrogowaciałej części pazura, pozostawiając zdrowe części nienaruszone.


Ważne jest także dopasowanie obcinaczek do rozmiarów i wieku psa. Cążki dla szczeniąt, przeznaczone są dla psów młodych, u których płytka pazura może nie być jeszcze dobrze rozwinięta, zazwyczaj jest też bardziej miękka i choć wtedy łatwiej jest dokonać zabiegu, zwiększa się też ryzyko uszkodzenia zdrowych części pazura. Dla młodych psiaków sprawdzi się obcinacz do pazurów tzw. gilotynka, z niewielkim ostrzem, pozwalającym nawet na minimalne przycinanie.


Pielęgnacja psów a ochrona przed pasożytami

Trudno jest uchronić psa przed kontaktem z pasożytami, można natomiast zadbać o profilaktykę, stosując akcesoria pielęgnacyjne dla psa, mające na celu odstraszać owady. Niektóre z nich, oprócz funkcji zniechęcania pasożyta do bytowania na psie, wykazują również działanie zabójcze dla szkodników.


Obroże na kleszcze i pchły dla psa

Pchły i kleszcze to najpowszechniej spotykane w środowisku pasożyty, które jednocześnie najczęściej atakują psy i koty.  Zwierzęta wychodzące są w dużym stopniu narażone na kontakt z tego typu owadami, dlatego warto zapewnić im odpowiednią ochronę. Stosując profilaktykę, można wybrać specjalny przeciwpchelny szampon dla psa. Oczywiście preparatów na tego typu problemów jest więcej. Najpopularniejsza jest obroża na kleszcze i pchły, którą możemy założyć na szyję pupila. Jest to dość proste i tanie rozwiązanie, które powinno skutecznie zapobiec atakom pasożytów na skórę naszego czworonoga.

Coraz większą popularnością cieszą się także krople na kleszcze, charakteryzujące się łatwością podawania. Są one na tyle praktyczne, że wystarczy kilka kropli podać na skórę zwierzęcia, aby zapewnić mu ochronę przed pasożytami. Jest to ciekawe rozwiązanie, szczególnie dla czworonogów, które nie tolerują obroży przeciwpchelnych. Trzeba jednak pamiętać, że stosowanie takich środków wymaga dokładnego zapoznania się z zasadami ich podawania.


Pielęgnacja psów - dlaczego to takie ważne?

Wiedza na temat tego, jak ważna dla zdrowia psa jest odpowiednia karma dla psów, stała się powszechna. Nie wszyscy opiekunowie jednak zdają sobie sprawę, że pielęgnacja pupila również ma znaczenie dla zapewnienia mu jak najlepszego i jak najdłuższego życia. Zabrudzona, zlepiona sierść zwiększa ryzyko zagnieżdżenia się w niej pasożytów oraz rozwoju infekcji. Jeżeli nie dbamy o systematyczne przycinanie pazurów, mogą one zacząć wrastać lub rozdwajać się, a w takiej sytuacji może się zdarzyć, że samo chodzenie będzie sprawiało psu ból.

Dbając o pupila, trzeba zapewnić mu jak najlepsze warunki do życia. Wyczesywanie sierści pozwoli regularnie sprawdzać stan włosia i skóry naszego przyjaciela. Co więcej, tego typu pielęgnacja psów sprawdzi się także w zakresie ograniczenia rozprzestrzeniania sierści po otoczeniu.  Dobór odpowiednich akcesoriów nie tylko ułatwi przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych, ale też sprawi, że będa one bardziej komfortowe dla psa, dla którego takie działania mogą stanowić przykrą konieczność.


Gdzie kupić dobrej jakości akcesoria pielęgnacyjne dla psa?

Sklep internetowy Bricomarche oferuje właścicielom psów szeroki wybór różnego rodzaju sprzętu, wspomagającego pielęgnację czworonogów. W naszym asortymencie znaleźć można wysokiej jakości szampony dla psów, zarówno te do czyszczenia na mokro, jak i na sucho. Zachęcamy wszystkich do wybierana odpowiednich obcinaczy do pazurów, dostosowanych do wymiarów i wieku psa, aby cały zabieg był mniej bolesny i bezpieczniejszy. Udostępniamy dobrej jakości szczotki i grzebienie, a także profesjonalną ochronę przed pasożytami w postaci obroży na kleszcze oraz specjalnych płynów odstraszających. Pielęgnacja psów stanowi jeden z ważniejszych elementów opieki nad zwierzęciem. Warto zadbać o to, aby mieć pod ręką wszystko, co potrzebne do zapewnienia zwierzęciu jak najlepszych warunków bytu.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.