Środki i artykuły higieniczne

Pokaż na stronie

84 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

10 20 50 100 Ofert na stronie

Higiena rąk jest niezwykle ważna w każdej sytuacji. Wystarczy umyć ręce, aby pozbyć się z nich nie tylko zabrudzeń, ale także wszelkich chorobotwórczych drobnoustrojów. Regularne mycie rąk pozwoli Ci zatem pozostać w dobrym zdrowiu i kondycji.


W asortymencie sklepu Bricomarché znajdziesz środki higieniczne doskonałe do domu. Dzięki nim mycie rąk będzie nie tylko szybkie, ale także skuteczne. Artykuły higieniczne przydadzą się także we wszystkich lokalach gastronomicznych i biurach. Dzięki dużym opakowaniom mydeł do rąk uzupełnisz dozowniki we wszystkich łazienkach dla gości i pracowników.


Delikatne środki higieniczne mogą nie być skuteczne w przypadku mocnych zabrudzeń np. od smaru czy innych materiałów budowlanych. Do warsztatów i na place budowy wybierz mocniejsze artykuły higieniczne, które z łatwością zmyją z rąk tłuste plamy po oleju czy farbie.


W ofercie sklepu Bricomarché odnajdziesz także środki dezynfekujące do rąk, które odkażą dłonie i usuną z nich wszelkie wirusy i bakterie. Dostępne są środki dezynfekujące do rąk w postaci żelu, płynu, chusteczek nawilżonych czy spreju.

 

Trudno byłoby sobie wyobrazić rzeczywistość bez produktów, takich jak środki higieniczne do mycia, sprzątania czy dezynfekcji. To artykuły pierwszej potrzeby, które szybko i skutecznie eliminują z Twojego otoczenia brud i drobnoustroje chorobotwórcze. Przydatne produkty higieniczne do domu lub firmy znajdziesz w naszym katalogu.


Czym są środki higieniczne?

Jednym z największych osiągnięć cywilizacji były – i są artykuły, przeznaczone do utrzymania higieny osobistej i zachowania czystości pomieszczeń. Co to takiego? To produkty o zróżnicowanym spektrum działania, przeznaczone między innymi do:


 • czyszczenia,
 • usuwania kamienia,
 • mycia,
 • dezynfekcji,
 • odplamiania,
 • prania,
 • odświeżania.


Przeglądając ofertę Bricomarché, przekonasz się, że środki, klasyfikowane jako artykuły higieniczne pierwszej potrzeby, mogą występować pod wieloma postaciami. Są to: płyny, pasty, chusteczki, żele lub aerozole. Dzięki nim bez trudu pozbywasz się z różnych powierzchni bakterii, wirusów, plam, przykrych zapachów, osadów lub pleśni.


ABC historii artykułów higienicznych

Ludzie już od tysięcy lat poszukują sposobów, by ładnie pachnieć, zachować zdrowie, a jednocześnie mieć czysty dom i świeżą odzież. Już starożytni Fenicjanie i Babilończycy stosowali pierwsze, prymitywne środki do higieny! Były to mydła oraz uzyskiwane z nich mydliny. Wykorzystywano je do mycia, prania, a nawet do niektórych zabiegów medycznych.


W starożytnym Egipcie i w Grecji na masową skalę używano olejków, balsamów, płukanek mineralnych i perfum. To właśnie w Grecji po raz pierwszy użyto słowa hygieinós i w dosłownym tłumaczeniu oznacza ono: zdrowy. W rzymskim imperium również na szeroką skalę stosowano artykuły higieniczne, takie jak: ocet czy mydło. Prototypem papieru toaletowego i chustek higienicznych były zaś gąbki na patyku, zwane przez Rzymian xylospongium.


Rewolucja w historii artykułów do higieny rozpoczęła się około 200 lat temu wraz z wynalezieniem spirytusu, płynnego mydła i papieru toaletowego. Środki te w dwudziestym wieku stały się ogólnodostępne w Europie, Azji i Ameryce, co wpłynęło między innymi na spadek śmiertelności wskutek zakażeń i infekcji!


Podstawowy podział środków higienicznych

Wszystkie, dostępne na rynku środki higieniczne można podzielić na kilka podstawowych grup produktowych. Są to:


 • środki myjące do skóry ludzkiej,
 • płyny dezynfekujące, mgiełki i żele dezynfekujące,
 • chustki, waciki, papiery,
 • środki odkamieniające.


W naszym sklepie środki higieniczne stanowią jedną z podkategorii środków czystości (w skład całej kategorii wchodzą różnego rodzaju detergenty, preparaty czyszczące i udrażniacze). Artykuły higieniczne, które oferujemy na Bricomarché, służą głównie do zachowania czystości Twojej skóry. To również produkty, dzięki którym szybko i z łatwością usuniesz brud ze swojego otoczenia – z podłóg, klawiatury, blatów.


Mydła w płynie: niezbędne w każdej łazience

Jak już wiesz, mydło jest jednym z najstarszych i najprostszych, znanych ludziom środków dezynfekujących do rąk. Wystarczy rozprowadzić na rękach i zmyć pod bieżącą wodą, by usunąć bakterie, wirusy, grzyby i inne zanieczyszczenia, które w ciągu dnia przyczepiają się do naskórka. W ofercie Bricomarché wybierzesz różne rodzaje płynnego mydła. To doskonała alternatywa dla mydeł w kostkach, które tracą kształt i łatwo ulegają zabrudzeniom.


Lubisz, gdy Twoje dłonie przyjemnie pachną aromatem cytrusów lub orchidei? Szukasz wysokiej jakości środka do mycia i pielęgnacji rąk? Niezależnie od tego, czy potrzebujesz mydła do domu, czy do firmy, w naszym asortymencie znajdziesz mydło w płynie 500 ml oraz wydajne mydło 5 l. Mamy mydełka o zapachu naturalnej bawełny, mango-cytrynowym, kwiatowym. Osobom nietolerującym substancji zapachowych w mydłach oferujemy produkty bezwonne. Świetnie sprawdzają się one zwłaszcza w toaletach publicznych i w domach, w których mieszkają alergicy.


Płyny, spraye i żele do dezynfekcji usuną bakterie i wirusy

Do kategorii higienicznych środków zaliczają się również płyny, spraye i żele o działaniu bakterio- i wirusobójczym. Produkty tego typu powinny obowiązkowo znaleźć się w każdym domu! Dzięki nim możesz w kilka sekund pozbyć się z rąk drobnoustrojów nawet wówczas, gdy nie masz dostępu do mydła i ciepłej wody. Atomizery, płyny i żele antybakteryjne, wybierzesz w naszym sklepie w wygodnych buteleczkach 50 ml, 100 ml i 150 ml. Potrzebujesz produktu o większej pojemności? Żaden problem – na Bricomarché kupisz też preparaty do dezynfekcji 250 ml i 450 ml.


Stawiamy na wysoką jakość środków antybakteryjnych. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że od ich składu i właściwości często zależy Twoje zdrowie i dobre samopoczucie. Proponujemy profesjonalne żele antyseptyczne na bazie alkoholu marek BROS i Deoprex. W stałej sprzedaży mamy też spraye higieniczne antywirusowe VACO, doskonałe do szybkiej, bezdotykowej dezynfekcji skóry rąk.


Ściereczki dezynfekcyjne, zamiast żelu

Nie chcesz stosować antybakteryjnych żeli ani sprayów? Zamiast nich wybierz ściereczki do dezynfekcji. To praktyczne, wygodne w użyciu środki do higieny osobistej, dzięki którym zachowujesz czyste dłonie w każdej sytuacji. Chusteczki tego typu sprawdzają się w wielu różnych sytuacjach – na przykład wówczas, gdy:


 • nie chcesz ubrudzić odzieży żelem o półpłynnej konsystencji,
 • masz małe dziecko i musisz szybko wyczyścić mu rączki z piasku lub czekolady,
 • zamierzasz oczyścić skórę punktowo,
 • nie dysponujesz wodą utlenioną ani apteczką i chcesz oczyścić niewielką, powierzchniową ranę bądź zadrapanie.


Chusteczki dezynfekujące przydają się również w sytuacji, gdy korzystasz z toalety publicznej. Precyzyjnie usuniesz nimi brud oraz bakterie z muszli klozetowej i kurków od kranów.


Pasty BHP: sposób na trudne zabrudzenia rąk

Zwykłe mydło czasami nie wystarcza, by zmyć z rąk substancje kleiste, smary i inne zabrudzenia. Pracujesz fizycznie i potrzebujesz środka, który skutecznie usunie brud z Twojej skóry, nie niszcząc flory bakteryjnej i pH naskórka? Koniecznie zaopatrz się w pasty do rąk z dodatkiem substancji aktywnych, ścierających i nawilżających.


A może prowadzisz warsztat samochodowy lub firmę wykończeniową? Na Bricomarché kupisz pastę BHP marki Dragon. To bezpieczny i bardzo skuteczny środek o działaniu myjąco-ścierającym – nie zawiera barwników i nie wysusza skóry.


Chusteczki higieniczne suche i nawilżane

Jak zadbać o czystość rąk, twarzy i miejsc intymnych podczas podróży lub na biwaku? Możesz odświeżyć się w kilka sekund, stosując chusteczki odświeżające z płynem antybakteryjnym. W przeciwieństwie do standardowych chustek suchych, te produkty cechuje zwiększona odporność na rozerwanie i wilgoć. Przyjemnie pachną i pozostawiają skórę czystą. W naszym katalogu znajdziesz chustki odświeżające Travella. To jedna z wiodących na rynku marek, produkujących między innymi antybakteryjne chusteczki dla dzieci i dorosłych.


Podczas przeziębienia potrzebujesz miękkich, a jednocześnie wytrzymałych chusteczek higienicznych suchych. U nas znajdziesz praktyczny box 100 sztuk dwuwarstwowych chustek Travella. Bezzapachowe, wykonane ze 100% celulozy chusteczki przydadzą się w czasie choroby i nie tylko! Z ich pomocą usuniesz bezpiecznie pyłek z oka i wytrzesz ręce, gdy nie masz w zasięgu ręcznika.


Uniwersalne płyny do mycia przydatne w każdym domu

Czym zmyć w domu podłogi, blaty i klamki, by pozbyć się bakterii i utrzymać przyjemny zapach? Wszystkie gładkie powierzchnie oczyścisz, stosując uniwersalne środki czyszczące, na przykład płyn Major Domus General Fresh 5l o subtelnym, morskim aromacie. Płyn dokładnie usuwa zanieczyszczenia i mikroby, ułatwia zachowanie w domu czystości.


Zaletami płynów uniwersalnych do czyszczenia powierzchni, dostępnych na stronie Bricomarché, są:


 • wszechstronne działanie (właściwości antybakteryjne, antystatyczne, odświeżające),
 • walory zapachowe,
 • wydajność,
 • konkurencyjna cena.


Jeśli nie chcesz kupować osobno płynów do czyszczenia podłóg, płytek czy armatury, postaw na chemię uniwersalnego przeznaczenia.


Odkamieniacze do czajników i ekspresów

Jednym z podstawowych warunków zachowania zdrowia jest codzienne picie czystej wody. Niestety, bardzo często w urządzeniach, które stosujesz do jej gotowania, zalega kamień i osady. Znacząco obniżają one jakość wody i powodują też, że czajniki i ekspresy pracują coraz głośniej i tracą wydajność. Do walki z kamieniem przyda Ci się środek typu Splash – do udrażniania sprzętów, mających styczność z twardą wodą. U nas wybierzesz chemię gospodarczą polskiej marki General Fresh, która już od 30 lat dostarcza na rynek najwyższej jakości produkty.


Zasady bezpiecznego stosowania środków higienicznych

Artykuły do higieny powinny znajdować się w każdym domu. Pamiętaj jednak o tym, by wszelkie środki chemiczne stosować rozważnie, zgodnie ze wskazówkami producentów. Używając podręcznych środków higienicznych, przestrzegaj kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa – oto one:


 • jeśli nie wiesz, jak używać danego środka dezynfekującego do rąk lub odkamieniacza, obowiązkowo zapoznaj się z ulotką producenta!
 • nigdy nie wdychaj oparów środków chemicznych i dezynfekcyjnych i nie dopuszczaj do długotrwałego ich kontaktu ze skórą,
 • dokładnie zmywaj z dłoni resztki mydła w płynie – jeśli tego nie zrobisz, skóra wysuszy się, a każdy kontakt palców i śluzówki oka wywoła zaczerwienienie i świąd,
 • nie używaj chusteczek silnie nasączanych alkoholem do dezynfekcji skóry noworodków (naskórek małego dziecka jest delikatny i może ulec podrażnieniom)
 • po użyciu ściernych past BHP stosuj dodatkowo kremy ochronne i nawilżające.


Najważniejsze artykuły higieniczne kupisz na Bricomarché

Kompletujesz w swoim domowym lub firmowym magazynie środki, niezbędne do zachowania higieny i czystości? Wszystkie preparaty, chusteczki, chemię gospodarczą i mydła wybierzesz w naszym sklepie online i możesz je komfortowo zamówić kilkoma kliknięciami. Zapewniamy konkurencyjne ceny i dostęp do produktów sprawdzonych, renomowanych marek polskich i zagranicznych.


Na Bricomarché znajdziesz też wiele innych, przydatnych produktów, takich jak: odświeżacze powietrza, środki grzybobójcze i myjące.


Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki produktowej.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.