Elektryczne klimatyzatory przenośne, pokojowe

Pokaż na stronie

18 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Tylko online
Moc 65 W
Sterowanie pilotem nie
339 00 szt.
Moc 1340 W
Sterowanie pilotem tak
Wydajność 12000 BTU
Moc 990 W
Sterowanie pilotem tak
Wydajność 900 BTU
Sterowanie pilotem tak
Wydajność 12000 BTU
Moc 880 W
Sterowanie pilotem tak
Wydajność 8000 BTU
Moc 2600 W
Sterowanie pilotem tak
Wydajność 9000 BTU
Moc 2600 W
Sterowanie pilotem tak
Wydajność 9000 BTU
Moc 60 W
Sterowanie pilotem nie
Moc 1000 W
Sterowanie pilotem tak
Wydajność 9000 BTU
Moc 75 W
Sterowanie pilotem tak
Moc 75 W
Sterowanie pilotem tak
Moc 1357 W
Sterowanie pilotem tak
Wydajność 12000 BTU
Moc 350 W
Sterowanie pilotem nie
Moc 880 W
Sterowanie pilotem tak
Wydajność 8000 BTU
Moc 792 W
Sterowanie pilotem tak
Wydajność 7000 BTU
Moc 792 W
Sterowanie pilotem tak
Wydajność 7000 BTU
Moc 1010 W
Sterowanie pilotem tak
Wydajność 9000 BTU
Moc 1550 W
Sterowanie pilotem tak
Wydajność 14000 BTU
10 20 50 100 Ofert na stronie

Dla zachowania odpowiednich warunków we wnętrzach mieszkalnych i użytkowych pomocne okazują się klimatyzatory. Urządzenia te zostały przygotowane w taki sposób, że można je użytkować w dowolnym miejscu - wystarczy tylko przestrzeń do ich ustawienia. Większość urządzeń w ofercie wymaga podłączenia do źródła stałego prądu. Niektóre klimatyzatory elektryczne pełnią również inne funkcje. Mogą na przykład ogrzewać wnętrze  albo je oczyszczać, o ile zostaną odpowiednio ustawione.


Wszystkie dostępne w asortymencie klimatyzatory elektryczne to urządzenia, które wymagają regularnego czyszczenia. Zazwyczaj polega ono na usunięciu starych filtrów oraz włożeniu w ich miejscu nowych, a także sprzątnięciu ewentualnego pyłu i zanieczyszczeń. W ten sposób klimatyzatory będą zdrowe i bezpieczne dla wszystkich użytkowników danego wnętrza, co jest konieczne, gdy w grę wchodzi wentylacja powietrza. W ofercie dostępne są urządzenia o różnej wydajności, a także sterowane manualnie albo na pilota. Szeroki wybór pozwala dopasować sprzęt z odpowiedniej półki cenowej.


Wprowadź przyjazny klimat do wnętrza i postaw na elektryczne klimatyzatory przenośne

Utrzymanie komfortowej temperatury we wnętrzu budynku może być bardzo trudne. Wszystko zależy od materiałów jego wykonania, ale także stopnia nasłonecznienia. W blokach w jednym mieszkaniu mogą znajdować się pokoje chłodniejsze o orientacji północnej i bardzo ciepłe o orientacji południowej. Inaczej także będą nagrzewały się mieszkania usytuowane na parterze nad nieogrzewaną podłogą, a inaczej te znajdujące się na ostatnim piętrze pod spadzistym dachem z oknami.


Zarówno ogrzewanie budynków mieszkalnych, jak i ich chłodzenie może stanowić niemały problemem. W przypadku szybko zmieniającego się klimatu i coraz cieplejszych zim oraz upalnego sezonu letniego coraz większym problemem jest ochłodzenie pomieszczeń. Jak to zrobić w przypadku, kiedy nie możesz założyć rozbudowanego systemu klimatyzacji? Rozwiązaniem są elektryczne klimatyzatory przenośne.


W tej kategorii znajdziesz elektryczne klimatyzatory przenośne o najróżniejszych parametrach. Cechą wspólną tych urządzeń jest łatwość montażu i niezwykła mobilność. Możesz postawić je tam, gdzie najbardziej zależy Ci na ochłodzie.


W sklepach Bricomarché znajdziesz klimatyzatory przeznaczone do mniejszych i większych pomieszczeń. Niektóre modele wyposażone są w rozbudowane funkcje ułatwiające ich obsługę i utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu. Zaprowadź komfortową temperaturę w swoim mieszkaniu i postaw na przenośne klimatyzatory.


Rodzaje klimatyzatorów elektrycznych

Kiedy zbliża się sezon letni, na półkach sklepowych możesz zobaczyć ogromną liczbę najróżniejszych klimatyzatorów. Dostępne są zwykłe wentylatory stojące, które przynoszą chwilową ulgę, jednak nie ochładzają powietrza. Za pomocą wiatraka, jedynie wprawiają ciepłe powietrze w ruch.


Dostępne są także niewielkich rozmiarów klimatyzatory na biurko, które chłodzą powietrze za pomocą wiatraka przepuszczającego je przez filtry nasączone zimną wodą lub metalową chłodnicę. Tego rodzaju klimatyzatory elektryczne nie są jednak zbyt wydajne. Filtry i chłodnice szybko przybierają temperaturę otoczenia i przestają chłodzić powietrze.


Jeśli szukasz efektywnego rozwiązania do swojego domu, wybierz klimatyzatory elektryczne wyposażone w system chłodzący i rurę do odprowadzania ciepłego powietrza. Jedynie takie urządzenia pozwolą Ci skutecznie ochłodzić powietrze na niewielkiej przestrzeni pokoju. Dzięki nim poczujesz ulgę w najbardziej upalne, letnie dni.


Jak działa klimatyzacja pokojowa przenośna?

Klimatyzacja pokojowa przenośna wyposażona jest w podobny system chłodzący, który możesz odnaleźć w lodówkach. W większości modeli czynnikiem chłodniczym jest R290, czyli propan lub R410A, czyli difluorometan. W obu przypadkach wykorzystywane są specyficzne właściwości obu substancji. Obie znacznie obniżają swoją temperaturę po rozprężeniu.


Klimatyzacja pokojowa przenośna wyposażona jest zatem w chłodnicę, przez którą przechodzi rozprężony czynnik chłodniczy. Powietrze za pomocą wentylatora przechodzi przez chłodnicę i się ochładza. Następnie za pomocą sprężarki czynnik ponownie zostaje sprężony i przepuszczony przez chłodnicę.


Urządzenia te mają także rurę, którą odprowadzane jest ciepłe powietrze na zewnątrz mieszkania ogrzane przez działającą sprężarkę.


Dużą zaletą tych urządzeń jest stosunkowo niewielki rozmiar. Swoim wyglądem przypominają stojące oczyszczacze powietrza. Nie wymagają także przebudowywania systemu wentylacji. Są od razu gotowe do pracy po zakupie. Jedynym minusem jest rura, której wylot musisz odprowadzić na zewnątrz budynku.


Parametry, jakie warto wziąć pod uwagę przy wyborze klimatyzatora

Klimatyzatory dostępne w naszym sklepie różnią się parametrami technicznymi, na które warto zwrócić uwagę, aby wybrać urządzenie dopasowane do swoich potrzeb i pomieszczenia, w którym ma pracować.


Zwróć przede wszystkim uwagę na moc klimatyzatora, która wpływa na jego wydajność. Wydajność urządzenia oznacza ilość powietrza, jaką jest w stanie ochłodzić w ciągu godziny i jest podawana w m3 na h. Dobrym rozwiązaniem będzie urządzenie, które jest w stanie ochłodzić powietrze w danym pomieszczeniu w ciągu godziny. Zatem koniecznie zwróć uwagę, do jakiej powierzchni polecany jest dany model. Najczęściej można spotkać urządzenia przeznaczone do pokojów o powierzchni 15 lub 20 m2.


Aby korzystanie z klimatyzatora było wygodne, dobrze, jeśli wyposażone jest w czujnik sprawdzający temperaturę otoczenia i dopasowujący ustawienia do wyników pomiaru. Dzięki temu urządzenie automatycznie utrzymuje zaprogramowaną temperaturę we wnętrzu. Możesz wybrać także modele z timerem, który pozwoli Ci łatwo ustawić czas pracy klimatyzatora.


Na sam koniec zwróć także uwagę na poziom hałasu emitowany przez urządzenie. Przenośne klimatyzatory niestety są dość głośnymi urządzeniami, ale znajdziesz wśród nich modele, które emitują hałas na poziomie np. 50 dB.


Dodatkowe funkcje klimatyzatorów przenośnych

Klimatyzatory przenośne dostępne w tej kategorii mają także szereg dodatkowych funkcji, które pozwalają wykorzystać je na wiele sposobów. Dobrym rozwiązaniem są np. urządzenia, które mogą działać jako wentylator, bez chłodzenia. Dzięki temu w mniej upalne dni zaoszczędzisz na energii elektrycznej, korzystając jedynie z tej opcji.


Dobrym wyborem są także modele z możliwością kontroli prędkości wentylatora. W ten sposób również jesteś w stanie dopasować pracę urządzenia do swoich potrzeb i zaoszczędzić na energii elektrycznej.


Niektóre klimatyzatory przenośne wyposażone są także w funkcję grzania. Są w stanie zapewnić Ci temperaturę powietrza w szerokim zakresie od 16 do -32°C. W niektórych sytuacjach mogą zastąpić cały system ogrzewania.


Dużym ułatwieniem obsługi jest także dołączany do niektórych modeli pilot. W ten sposób nie musisz nieustannie podchodzić do urządzenia, aby zmienić jego ustawienia, kiedy zrobi się zbyt zimno lub zbyt gorąco w pomieszczeniu.


Jakie klimatyzatory biurowe będą najlepsze?

Jednym z miejsc, w którym na pewno sprawdzą się przenośne urządzenia chłodzące, jest biuro, szczególnie to o dużych oknach i orientacji południowej. W pomieszczeniach tych często znajduje się wiele komputerów i urządzeń biurowych, które same w sobie generują ciepło i zwiększają temperaturę otoczenia. W upalne dni w takim biurze praca może być wręcz niemożliwa.


Klimatyzatory biurowe powinny przede wszystkim cechować się dużą efektywnością i mocą. Biura są zazwyczaj dużymi pomieszczeniami. Wydajność urządzenia powinna być większa niż powierzchnia pokoju, ponieważ temperatura powietrza jest dodatkowo ogrzewana przez znajdujące się wewnątrz urządzenia. Ponadto klimatyzatory biurowe powinny być ciche, aby nie przeszkadzały w skupieniu i pracy osób znajdujących się w pomieszczeniu. Dużym ułatwieniem dla pracowników będą także modele sterowane za pomocą pilota.


Najlepsze przenośne klimatyzatory domowe

W domu z pewnością docenisz urządzenia o wysokiej klasie energetycznej. Na pewno posiadasz wiele urządzeń elektrycznych, które zwiększają rachunki za prąd. Klimatyzatory domowe przenośne o klasie energetycznej A z pewnością będą wyborem najlepszym. Pamiętaj, że pobór prądu możesz kontrolować także samodzielnie za pomocą ustawień wentylatora lub czasu pracy urządzenia.


Klimatyzatory domowe przenośne powinny być także ciche, aby nie przeszkadzały w wypoczynku. Możliwość ustawienia stałej temperatury i automatyczne dobieranie parametrów pracy przez urządzenie również będzie nieocenione w warunkach domowych. Dzięki temu nie będziesz musiał nieustannie zmieniać ustawień klimatyzatora. Temperatura w danym pomieszczeniu będzie stała.


Klimatyzatory domowe powinny być także mobilne i łatwe w przenoszeniu. W ciągu dnia czy wieczorem będziesz go potrzebować np. w salonie. Jednak na noc możesz przenosić go do sypialni, aby zapewnić sobie niczym niezakłócony sen.


Klimatyzatory elektryczne pokojowe – najlepsze rozwiązanie do domków letniskowych

Klimatyzatory elektryczne pokojowe mogą być także doskonałym rozwiązaniem do niewielkich domków letniskowych. W tych budynkach najczęściej przebywasz latem. Rzadko kiedy wyposaża się je w system ogrzewania, który pozwala przebywać w nich także zimą. Jak wiemy jednak wiosną lub nawet późnym latem noce mogą być już chłodne. Klimatyzatory elektryczne pokojowe z funkcją grzania pozwolą Ci utrzymać komfortową temperaturę powietrza w domu niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Do tego nie będziesz musiał przebudowywać całego systemu wentylacyjnego budynku ani zakładać pieców czy innych systemów ogrzewania budynku.

Powiadom o dostępności