Lakierobejce do drewna i lazury

Pokaż na stronie

791 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Pojemność 0,8 l
Wykończenie satyna
Pojemność 0,75 l
Wykończenie półmat
Pojemność 0,75 l
Wykończenie połysk
Pojemność 0,75 l
Wykończenie połysk
Pojemność 0,7 l
Wykończenie satyna
Pojemność 5 l
Wykończenie satyna
Pojemność 0,75 l
Wykończenie satynowy połysk
Pojemność 0,25 l
Wykończenie półpołysk
Pojemność 0,75 l
Wykończenie półpołysk
Pojemność 0,25 l
Wykończenie półpołysk
Pojemność 0,75 l
Wykończenie półpołysk
Pojemność 0,25 l
Wykończenie półpołysk
Pojemność 0,75 l
Wykończenie półpołysk
Pojemność 0,25 l
Wykończenie półpołysk
Pojemność 0,75 l
Wykończenie półpołysk
Pojemność 0,25 l
Wykończenie półpołysk
Pojemność 0,75 l
Wykończenie półpołysk
Pojemność 0,25 l
Wykończenie półpołysk
Pojemność 0,75 l
Wykończenie półpołysk
Pojemność 0,25 l
Wykończenie półpołysk
10 20 50 100 Ofert na stronie

Istnieje wiele metod, dzięki którym można uchronić drewno przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Lakierobejce do drewna są jednym z popularnych rozwiązań. Warto pamiętać jednak, że ani one, ani lazury nie chronią elementów drewnianych przed chorobami biologicznymi, bo nie zawierają w większości przypadków biocydów. Z tego względu jako podkład pod te środki ochrony drewna warto zastosować przede wszystkim odpowiedni impregnat techniczny.


Przygotowane w naszym sklepie lakierobejce do drewna mają działanie zbliżone do tego, które wykazują lazury. Przede wszystkim tworzą powłokę lakierniczą, której celem jest ochrona drewna przed działaniem czynników atmosferycznych. Nie oznacza to jednak, że nadają się tylko na zewnątrz - dobrze sprawdzają się również w pomieszczeniach. Zazwyczaj te pierwsze dają błyszczącą powłokę o wyrazistym połysku, podczas gdy drugie są raczej satynowe i matowe, idealne do stonowanych wnętrz. Oba te produkty są dostępne w naszym sklepie w kilku wersjach kolorystycznych.


Lakierobejca – efektywne zabezpieczenie drewna przed warunkami zewnętrznymi

Drewno jest materiałem często wykorzystywanym do budowy mebli czy architektury ogrodowej. Zachwyca nie tylko swoim pięknym wyglądem, ale także naturalnym charakterem, który doskonale wpisuje się w ogrodowe aranżacje. Drewno jako materiał naturalny ulega jednak rozkładowi. Aby wykonane z niego konstrukcje przez długi czas spełniały swoje funkcje, muszą być odpowiednio zabezpieczone.


W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju lakierobejce do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Posłużą Ci do wygodnego zabezpieczenia surowego drewna lub odnowienia zniszczonych mebli ogrodowych. Za pomocą tych produktów jednocześnie zadbasz o kondycję drewna i jego estetyczny wygląd.


W ofercie Bricomarché znajdziesz lakierobejce w opakowaniach o różnej pojemności. Poszczególne produkty różnią się także nieco składem, który wpływa na ich właściwości. Ponadto znajdziesz lazury idealnie nadające się do ochrony drewna wystawionego na warunki atmosferyczne.


Jak działa lakierobejca do drewna?

Deski i belki często impregnowane są fabrycznie. Chroni to drewno przed rozwojem grzybów czy pleśni. Po ich zakupie warto jednak zabezpieczyć je także powierzchownie, aby ochronić drewno – szczególnie to o przeznaczeniu zewnętrznym – przed warunkami atmosferycznymi. Do tego służą m.in. bejce do drewna, które nadają drewnu ładny kolor. Aby jednak zwiększyć ochronę drewnianych powierzchni, musisz pokryć ją dodatkową warstwą. Zewnętrzną powłokę ochronną tworzą lakiery do drewna. Z kolei osobną grupą produktów są impregnaty do drewna, które wnikają znacznie głębiej i chronią drewno przed rozwojem drobnoustrojów i procesami rozkładu. Zabezpieczenie drewna warto rozpocząć właśnie od położenia impregnatu.


Lakierobejce do drewna są wygodnym produktem, który powstał z połączenia bejcy i lakieru. Dzięki temu produktowi jednocześnie nadajesz powierzchniom drewnianym piękny kolor, ale jednocześnie zachowujesz naturalne słoje i tworzysz na powierzchni trwałą powłokę ochronną. Lakierobejce do drewna znacznie skracają proces zabezpieczania wszelkich konstrukcji i mebli ogrodowych. Służą także do pokrywania podłogi drewnianej w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu.


Rodzaje lakierobejcy

Lakierobejce do mebli mogą być przeznaczone tylko do użytku zewnętrznego, jednak częściej spotyka się produkty, które można wykorzystać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Oba rodzaje różnią się nieco składem.


Lakierobejce do mebli można podzielić na wodne i rozpuszczalnikowe. Te pierwsze wnikają nieco głębiej do drewna, szybciej schną i są łatwiejsze w nakładaniu. Świetnie sprawdzają się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.


Lakierobejca rozpuszczalnikowa w swoim składzie ma oleje. Do jej rozrzedzania należy użyć rozcieńczalników. W porównaniu do wodnych lakierobejc jest znacznie trwalsza. Schnie jednak dłużej i nie wnika tak głęboko, jak wodna. Świetnie nadaje się do zabezpieczania wszelkich powierzchni drewnianych na zewnątrz, które wystawione są na negatywne warunki atmosferyczne. Często stosowana jest do renowacji zniszczonych powierzchni drewnianych, z którymi już wodne lakierobejce sobie nie radzą.


Lakierobejce można podzielić także ze względu na rodzaj wykończenia. Wyróżnia się produkty pozostawiające powierzchnię błyszczącą, satynową lub matową.


Jak wybrać lakierobejcę do drewna na zewnątrz?

Duża oferta produktów może powodować pewne trudności z wyborem najlepszej lakierobejcy. Weź jednak pod uwagę, że środek ten spełnia także funkcję dekoracyjną. Jego wybór więc w dużej mierze uzależnij od tego, jaki efekt chcesz uzyskać.


Lakierobejce do drewna na zewnątrz pozwalają dowolnie zmienić kolor drewna, ale jednocześnie zachowują jego piękną, naturalną strukturę i widoczne słoje. W aranżacjach ogrodowych w stylu prowansalskim czy rustykalnym świetnie sprawdzą się lakierobejce białe. Kolor swoich drewnianych mebli ogrodowych możesz także dopasować do koloru drewnianej werandy czy belek na tarasie.


Lakierobejce do drewna na zewnątrz pozostawiają także różne wykończenie. W nowoczesnych aranżacjach ogrodowych możesz wybrać produkty z połyskiem. W większości sytuacji jednak na zewnątrz lepiej pasują lakierobejce o wykończeniu satynowym lub matowym, które dają o wiele bardziej naturalny efekt.


Czym różnią się lazury do drewna od lakierobejcy?

W tej kategorii znajdziesz także lazury do drewna. Czym właściwie różnią się od lakierobejcy?


Lazury do drewna mają bardzo podobne zastosowanie i skład do lakierobejcy. Tak samo, jak one zmieniają kolor drewna i jednocześnie tworzą zewnętrzną powłokę, która chroni drewno przed silnym promieniowaniem, wilgocią czy niską temperaturą. W przeciwieństwie do niej jednak lazury wnikają znacznie głębiej do drewna. W swoim składzie mają także środki zmniejszające ryzyko rozwoju drobnoustrojów i zatrzymujące biokorozję. Lazura zatem dodatkowo chroni drewno przed rozwojem glonów i grzybów. Są one szczególnie dobrym wyborem w przypadku drewna narażonego na naprawdę trudne warunki atmosferyczne i dużą wilgotność.


Jak nakładać lakierobejcę i lazurę?

Zarówno lakierobejcę, jak i lazurę nakłada się w ten sam sposób. Pierwszym etapem jest odpowiednie przygotowanie drewna. Z jego powierzchni należy usunąć wszelkie warstwy zewnętrzne i stare powłoki. Do tego możesz użyć papieru ściernego lub szlifierki.


Następnie powierzchnię drewna trzeba dokładnie odpylić i odtłuścić. Możesz do tego użyć odpowiednich rozcieńczalników. Lakierobejcę lub lazurę najczęściej nakłada się za pomocą pędzla. Konsystencja obu produktów jest na tyle płynna, że pozwala z łatwością rozprowadzić je na drewnianej powierzchni. Lazura dodatkowo nie tworzy zacieków, które po wyschnięciu mogłyby tworzyć nieestetyczne ślady.


Na opakowaniu każdego produktu znajdziesz informacje producenta dotyczące minimalnego czasu schnięcia lakierobejcy lub lazury. Najczęściej wynosi ona kilka godzin. Aby uzyskać zadowalające efekty, należy nałożyć przynajmniej dwie warstwy preparatu.


Po upływie odpowiedniego czasu preparat utwardza się i odpowiednio zabezpiecza powierzchnię drewnianą. W razie wystąpienia jakichś pęknięć lub kiedy zauważysz, że powłoka zaczyna się ścierać, powierzchnię należy zabezpieczyć raz jeszcze, zaczynając od ściągnięcia starej warstwy preparatu.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.