Instalacje elektryczne do domu i mieszkania

Instalacje elektryczne do domu i mieszkania - bezpieczniki, puszki, przewody - Bricomarche.pl

W kategorii instalacje elektryczne zebraliśmy wszystko, czego potrzeba do takich instalacji. Bogata oferta sprawia, że niezbędne produkty znajdą tu nawet specjaliści. W naszej ofercie znajdziesz wszystko, co może znaleźć się w ścianie - od kabli przez gniazda i włączniki, aż po żarówki, domofony i anteny.

Instalacje elektryczne, mniej lub bardziej rozbudowane, znajdują się w każdym wnętrzu. Dobrze położona i zabezpieczona instalacja wymaga specjalistycznych elementów, takich jak kable, rury oraz obudowy, rozdzielnie i bezpieczniki. Oferujemy także szeroki wybór płaskich przewodów dwu- i trójżyłowych.

Właściwie przygotowana instalacja ma zapewnić bezpieczeństwo i komfort. Warto  zwrócić uwagę na kilka szczegółów, takich jak:

•    rozbudowana sieć elektryczna – pozwoli ona bez obaw gromadzić i podłączać kolejne sprzęty, które ułatwią pracę w domu. Warto dobrze przemyśleć ilość kabli i gniazdek, ponieważ pomoże to uniknąć późniejszych kłopotliwych remontów – kucia, szpachlowania i szlifowania.

•    odpowiednio duża rozdzielnia – ilość modułów zależna jest od stopnia rozbudowania sieci. W dużych domach popularne są rozdzielnie o ilości modułów 24 lub 36. W mieszkaniach i domach o mniejszym metrażu z powodzeniem można zastosować mniejsze.

•    zabezpieczenia – w każdej sieci powinny pojawiać się ich różne rodzaje. Zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, przeciwprzeciążeniowe i chroniące przed porażeniem to podstawowe rodzaje.

Porady

Zobacz więcej porad