Instalacje elektryczne do domu i mieszkania

Instalacje elektryczne do domu i mieszkania - bezpieczniki, puszki, przewody - Bricomarche.pl

Przygotowanie działającej i bezpiecznej instalacji do podpięcia sieci elektrycznej to priorytet w każdym budynku. Instalacje elektryczne do domu można wykonywać od podstaw w przypadku stawiania nowych domów, ale można też wymieniać na przykład w wyniku generalnego remontu albo podejrzenia, że dotychczasowa instalacja nie spełnia założeń bezpieczeństwa albo uległa awarii, na przykład wskutek zalania czy kataklizmu. W takim przypadku warto wybrać dokładnie te elementy instalacji, które będą potrzebne do prac.

W sklepie Bricomarche.pl przygotowaliśmy bogaty asortyment elementów, które pozwalają stworzyć bezpieczne instalacje elektryczne do domu. Wśród nich znajdują się na przykład bezpieczniki, czyli części, które pozwalają wyłączyć całą instalację albo jej wybraną część na przykład w razie awarii czy uszkodzenia jakiegoś elementu. Służą one też zapobieganiu niszczeniu sprzętu w razie przepięcia. Dostępne są zróżnicowane kable i przewody elektryczne, a także dopasowane do nich powłoki i osłony kabli, znacznie zwiększające bezpieczeństwo użytkowania instalacji w domu.


W kategorii instalacje elektryczne zebraliśmy wszystko, czego potrzeba do takich instalacji. Bogata oferta sprawia, że niezbędne produkty znajdą tu nawet specjaliści. W naszej ofercie znajdziesz wszystko, co może znaleźć się w ścianie - od kabli przez gniazda i włączniki, aż po żarówki, domofony i anteny.

Instalacje elektryczne, mniej lub bardziej rozbudowane, znajdują się w każdym wnętrzu. Dobrze położona i zabezpieczona instalacja wymaga specjalistycznych elementów, takich jak kable, rury oraz obudowy, rozdzielnie i bezpieczniki. Oferujemy także szeroki wybór płaskich przewodów dwu- i trójżyłowych.

Właściwie przygotowana instalacja ma zapewnić bezpieczeństwo i komfort. Warto  zwrócić uwagę na kilka szczegółów, takich jak:

•    rozbudowana sieć elektryczna – pozwoli ona bez obaw gromadzić i podłączać kolejne sprzęty, które ułatwią pracę w domu. Warto dobrze przemyśleć ilość kabli i gniazdek, ponieważ pomoże to uniknąć późniejszych kłopotliwych remontów – kucia, szpachlowania i szlifowania.

•    odpowiednio duża rozdzielnia – ilość modułów zależna jest od stopnia rozbudowania sieci. W dużych domach popularne są rozdzielnie o ilości modułów 24 lub 36. W mieszkaniach i domach o mniejszym metrażu z powodzeniem można zastosować mniejsze.

•    zabezpieczenia – w każdej sieci powinny pojawiać się ich różne rodzaje. Zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, przeciwprzeciążeniowe i chroniące przed porażeniem to podstawowe rodzaje.

Porady

Zobacz więcej porad