Klucze nasadowe, oczkowe, płaskie i hydrauliczne

Klucze nasadkowe, płaskie, hydrauliczne i inne na Bricomarche.pl

Zestawy kluczy znajdują zastosowanie nie tylko w warsztatach samochodowych. To również niezbędne gadżety każdego hydraulika, a także majsterkowicza-amatora. Mogą się przydać do odkręcenia większych śrub albo innych, warsztatowych czynności. W sklepie Bricomarche znajdziesz różnorodne modele kluczy, w tym klucze nasadowe, płaskie, oczkowe, imbusowe, nastawne, kombinowane, fajkowe oraz rurowe. Oferujemy zestawy kluczy wykonane z bardzo trwałych, niekorodujących materiałów. Większość modeli została wyprodukowana ze stali nierdzewnej oraz stali chromowo-wanadowej. Dodatkowo oferujemy klucze wyposażone w tak zwane grzechotki, które przyspieszają proces przykręcania i odkręcania określonych elementów. Wszystkie modele posiadają również wygodne i ergonomiczne rączki, które gwarantują komfort ich użytkowania. Możesz postawić na pojedyncze modele lub całe zestawy kluczy. W tej drugiej wersji nasze produkty sprzedajemy w wygodnych walizkach, umożliwiających ich przechowywanie i przenoszenie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. Polecamy też inne narzędzia ręczne, dostępne w sklepie Bricomarche.

Zestawy kluczy, które przydadzą się nie tylko profesjonalistom

Połączenia części wykonanych z różnego materiału za pomocą śrub i wkrętów są jednymi z najskuteczniejszych. Ponadto tego typu rozwiązania stosuje się niemal wszędzie zarówno w urządzeniach elektrycznych, jak i drewnianych konstrukcjach mebli. Do odkręcania i przykręcania śrub czy wkrętów służą klucze. Te jednak występują w najróżniejszych rozmiarach i odmianach dopasowanych do konkretnych śrub.

W tej kategorii znajdziesz pojedyncze klucze, jak i całe zestawy kluczy, które są wygodnym wyborem nie tylko dla profesjonalnych ekip monterskich. Podstawowe zestawy kluczy płaskich czy imbusowych powinny znaleźć się w każdym domu. Za ich pomocą przeprowadzisz podstawowe naprawy sprzętu i wyposażenia. W tej kategorii znajdziesz także klucze m.in nasadkowe, nastawne czy oczkowe. Każdy z nich sprawdzi się w innego typu maszynach i połączeniach wykorzystywanych w różnym miejscu. Przykładowo klucze imbusowe są najczęściej potrzebne do skręcania mebli czy naprawy roweru.

Klucze płaskie przydatne w każdym domu

W każdym domu powinny znaleźć się różnego rodzaju śrubokręty czy miary, ale także podstawowe klucze płaskie. Służą one do odkręcania śrub o sześciokątnych łebkach lub nakrętek. Stanowią jedno z podstawowych narzędzi, które z pewnością znajdzie zastosowanie w domu i warsztacie.

Klucze płaskie najczęściej zakończona są dwoma końcówkami w różnych rozmiarach. Dzięki temu jeden klucz posłuży Ci do odkręcania i zamykania śrub w różnych rozmiarach. Dostępne są także klucze płaskie, które z jednej strony zakończone są kluczem oczkowym, choć jest to rozwiązanie znacznie mniej popularne. Wszystkie klucze tego rodzaju wykonane są z wytrzymałej stali chromowo-wanadowej. Ich powierzchnia zabezpieczona jest przed korozją, co sprawia, że posłużą Ci przez bardzo długi czas.

Ze względu na dużą ilość śrub w różnych rozmiarach potrzebujesz przynajmniej kilku lub nawet kilkunastu kluczy do najpopularniejszych śrub i nakrętek. Możesz skompletować własny zestaw lub zakupić od razu gotowy zestaw kilku kluczy. Niektóre z nich dodatkowo pakowane są w wygodne pudełka i skrzynki, które ułatwiają przechowywanie tych narzędzi.

Kiedy przydadzą Ci się klucze nasadkowe?

Klucze nasadkowe podobnie jak płaskie służą do odkręcania śrub. Jednak w tym wypadku narzędzie nakłada się prostopadle na łeb śruby, a nie odkręca się go bokiem. To rozwiązanie chroni przed zniszczeniem śruby.

Jak zbudowane są klucze nasadkowe? W tym wypadku nie są to klucze wykonane z jednej nieruchomej części. Najczęściej w zestawach znajduje się osobno trzpień i osobno nasadki sześcio lub dwunastokątowe. Oprócz tego w praktycznym zestawie znajdziesz różnego rodzaju przedłużki i dodatkowe trzpienie różniące się rączką. Wszystko to powoduje, że możesz złożyć narzędzie pasujące idealnie do odkręcanej śruby, nawet takiej umieszczonej w trudno dostępnym miejscu.

Zestawy dostępne w tej kategorii zawsze oferowane są w wygodnym pojemniku do przechowywania wszystkich elementów. Ułatwia on nie tylko samo przechowywania i niweluje ryzyko zgubienia poszczególnych nasadek, ale także pozwala wygodnie przetransportować klucze na miejsce pracy.

Klucze te również wykonane są z wytrzymałej stali chromowo-wanadowej. Jedynie uchwyty dołączonych grzechotek pokryte są tworzywem sztucznym, co zapewnia mocny chwyt narzędzia.

Klucze nastawne i francuskie – czy to jest to samo?

Bardzo popularne są klucze francuskie, które mają szereg zastosowań. Bardzo często znajdują się na wyposażeniu hydraulików. Klucze francuskie, czyli inaczej klucze nastawne znacznie różnią się swoją budową od zwykłych płaskich czy nasadkowych. Wykonane są z solidnej rękojeści, która zakończona jest końcówką przypominająca klucz płaski. Różnicą jednak jest pokrętło, które reguluje rozstaw ramion. W ten sposób możesz łatwo dopasować klucz do konkretnego rozmiaru śruby.

W tej kategorii znajdziesz klucze nastawne o różnym zakresie rozstawu ramion. Najprostsze modele wykonane są ze stali chromowo-wanadowej. Ich powierzchnia również zabezpieczona jest przed korozją. Nieco bardziej zaawansowane narzędzia dodatkowo wyposażone są w wygodną rękojeść wykonaną z tworzywa sztucznego. Najczęściej pokrywa ją guma o właściwościach antypoślizgowych. Kluczem nastawnym możesz chwycić śrubę lub nakrętkę od boku lub od góry. Jednocześnie regulacją możesz mocniej ścisnąć łeb śruby w wyjątkowo trudno dostępnym miejscu.

Niezbędne wyposażenie hydraulika

W tej kategorii produktów znajdziesz zarówno te popularniejsze klucze, które znajdą zastosowanie w domu i warsztacie majsterkowicza, jak i całe zestawy kluczy przeznaczone dla profesjonalistów zajmujących się konkretnymi pracami. Z łatwością znajdziesz tutaj np. klucze hydrauliczne. Podczas napraw wszelkiego rodzaju instalacji wodno-kanalizacyjnych masz do czynienia z różnego rodzaju nakrętkami, pokrętłami i śrubami. Oprócz zestawu kluczy przydadzą się także szczypce do rur.

W jakie klucze hydrauliczne powinieneś wyposażyć swoją skrzynkę z narzędziami? Przede wszystkim dobierz wysokiej jakości klucz francuski, a najlepiej kilka sztuk o różnym zakresie rozstawu ramion. Do tego będziesz potrzebował klucze do rur narożnych, a także klucze do syfonów. Wybieraj zawsze narzędzia wysokiej jakości, aby dobrze służyły Ci przez wiele lat i nie zawiodły podczas pracy.

Wyposażenie mechanika – klucze oczkowe

Osobnym rodzajem kluczy są klucze oczkowe. Ich końcówki robocze znacznie różnią się od zwykłych kluczy płaskich. W przeciwieństwie do nich obejmują śrubę ze wszystkich stron. Nakłada się je od góry na śrubę, podobnie jak nasadkowe, ale odkręca się ją z boku.

Klucze oczkowe mają końcówkę dwunastokątowe. Występują w różnych rozmiarach. W tej kategorii znajdziesz zarówno pojedyncze sztuki, jak i całe zestawy. Najczęściej wykorzystuje się je w warsztatach samochodowych. To właśnie w układach paliwowych i hamulcowych najczęściej występują śruby, które możesz odkręcić tego typu narzędziem. Wysokiej jakości klucze wykonane są ze stali chromowo-wanadowej. Ponadto występują w wersji głęboko osadzonej, które umożliwiają odkręcenie śrub w miejscach trudno dostępnych.Porady

Zobacz więcej porad