Odkurzacze i dmuchawy do liści

Pokaż na stronie

36 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Tylko online
Rodzaj akumulatorowy
449 00 szt.
Moc 0,013 kW
Rodzaj akumulatorowy
Moc 0,018 kW
Rodzaj elektryczny
Moc 3 kW
Rodzaj elektryczny
Moc 3200 kW
Rodzaj elektryczny
Moc 1 kW
Rodzaj akumulatorowy
Rodzaj akumulatorowy
Moc 3300 kW
Rodzaj elektryczny
Moc 0,8 kW
Rodzaj spalinowy
Moc 0,28 kW
Rodzaj akumulatorowy
Moc 2,6 kW
Rodzaj elektryczny
Moc 3,3 kW
Rodzaj elektryczny
Rodzaj elektryczny
Moc 3 kW
Rodzaj elektryczny
Moc 3 kW
Rodzaj elektryczny
Moc 2,5 kW
Rodzaj elektryczny
Moc 0,7 kW
Rodzaj spalinowy
Rodzaj akumulatorowy
Rodzaj elektryczny
10 20 50 100 Ofert na stronie

Spadające z drzew i krzewów liście i igły to prawdziwa zmora ogrodników. Jesienią oczyszczenie z nich kostki brukowej i trawnika jest istną katorgą. Właśnie dlatego proponujemy uniwersalne i niezwykle funkcjonalne dmuchawy ogrodowe i odkurzacze ogrodowe. Stawiamy wyłącznie na produkty znanych i cenionych na rynku producentów sprzętu ogrodniczego. Nasze maszyny ogrodnicze są niezawodne i bardzo wydajne. Proponujemy modele o większej i mniejszej mocy, które sprostają oczekiwaniom posiadaczy mniejszych i większych ogrodów. Dmuchawy ogrodowe pozwolą na zebranie liści w jednym miejscu bez użycia grabi i mioteł. Sprawdzą się przede wszystkim na utwardzonych powierzchniach, w tym kostce brukowej. Z kolei odkurzacze ogrodowe pochłaniają liście i igły do podłączonego do sprzętu pojemnika. Trzeba je dość często opróżniać, ale oferują znacznie większą wygodę niż dmuchawy. Maszyny ogrodnicze, dostępne w sklepie Bricomarche, pozwolą na szybkie i skuteczne przygotowanie ogrodu do nadchodzącego sezonu. Zalegające w ogrodzie, gnijące liście i igły już więcej nie będą stanowiły problemu. Zapraszamy do zakupu.

Odkurzacze i dmuchawy ogrodowe - maszyny, które warto mieć

Ogród bywa tak samo piękny, jak i wymagający uwagi, dlatego z pomocą przychodzą rozmaite maszyny ogrodnicze, które pomagają osiągnąć w nim ład i porządek. Sporą zmorą bywają przenoszone z wiatrem gałązki, grudki ziemi oraz opadające po wiosennym sezonie liście, których okiełznanie stanowi nie lada wyzwanie. Na szczęście producenci sprzętów stanęli na wysokości zadania i stworzyli praktyczne dmuchawy ogrodowe oraz odkurzacze, które są wybawieniem dla każdego, kto stoi przed niemałym wyzwaniem, jakim jest porządkowanie przestrzeni przy domu. Zobacz, jakie masz możliwości w kwestii wyboru odkurzacza i dmuchawy do ogrodu oraz czym najlepiej kierować się przy zakupie.

Różne odkurzacze do liści - co trzeba o nich wiedzieć?

Odkurzacze do liści powstały w odpowiedzi na potrzebę przyspieszenia konieczności oczyszczenia sporego terenu. To inspirowane modelami przeznaczonymi do sprzątania wnętrz przyrządy, składające się z części głównej, zakończonej specjalną rurą, która zasysa liście i niewielkie zanieczyszczenia. Wszystko to zostaje przeniesione do specjalnego worka, który następnie z łatwością można opróżnić, przenosząc na kompostownik. Odkurzacze dla wygody pracy wyposażone są w mocne szelki, dzięki którym można odciążyć kręgosłup i ba dłużej pozostać efektywnym.

Wśród odkurzaczy do liści wyróżnia się modele na prąd oraz te, zwane akumulatorowymi. Zarówno jedne, jak i drugie umożliwiają znaczne przyspieszenie prac ogrodowych w porównaniu do tradycyjnych grabi, jednak trzeba pamiętać o jednym: pierwsze wymagają podłączenia do sieci, co czasem może być nieco niewygodne lub powoduje konieczność zaopatrzenia się w przedłużacz. Z kolei w przypadku narzędzi na akumulator zakres prac staje się praktycznie nieograniczony. Należy jedynie pamiętać o regularnym ładowaniu baterii lub zaopatrzyć się w wymienny komplet, który dobrze jest mieć zawsze w zasięgu.

Tak jak w przypadku wszystkich elektronarzędzi, tutaj również znaczenie ma moc urządzenia. Im mocniejszy model wybierzesz, tym odkurzacz lepiej poradzi sobie podczas pracy. Moc jest w tym przypadku odpowiedzialna za siłę zasysania, ale wpływa również na efektywność, czy żywotność produktu. Do podstawowych zadań sezonowych takich jak usuwanie liści i niewielkich gałązek, specjaliści zalecają maszyny o mocy 2000-2500 W. Warte uwagi są te odkurzacze, które umożliwiają dostosowanie poziomu zasysania oraz tempa obrotów do faktycznego zapotrzebowania i aktualnych warunków.  

Dlaczego odkurzacze ogrodowe to dobry pomysł?

Każdy, przed kim co roku pojawia się konieczność ogarnięcia ogrodu po jesieni lub zimie potwierdzi, że odkurzacze ogrodowe są ogromną pomocą. Nie chodzi jedynie o zaoszczędzony czas, ale także inne funkcjonalności: dzięki nim znacząco redukujesz ilość wykonywanych czynności. W przypadku tradycyjnych działań trzeba bowiem najpierw grabić, następnie tworzyć kupki, by następnie je pozbierać i wreszcie zanieść w przeznaczone do utylizacji miejsce. Dzięki dmuchawie wykonasz tylko jeden ruch: urządzenie wciąga liście i inne pozostałości, więc nie musisz się do nich schylać.

Powietrze będące najważniejszym elementem dmuchaw do liści w jeszcze jednej kwestii znacznie przerasta klasyczne metody. Siła podmuchu sprawia bowiem, że z łatwością można dotrzeć do rozmaitych zagłębień i szczelin, co przy pomocy miotły lub grabi byłoby zwyczajnie niemożliwe. Odkurzacze ogrodowe znajdą zastosowanie zarówno przy domach jednorodzinnych, jak i na uprawianych działkach. Są ogromnym ułatwieniem dla wielu właścicieli rozmaitych nieruchomości, gdyż znacznie skracają czas trwania porządków, o ile oczywiście zostaną odpowiednio dopasowane do terenu. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na wagę przyrządu - nie powinien być zbyt ciężki. Nie bez znaczenia są również uchwyty, które powinny być pokryte antypoślizgowym tworzywem - urządzenie ma dobrze leżeć w dłoni, aby praca była przyjemnością, nie koniecznością. Jeśli masz w planie regularne używanie odkurzacza, najlepiej sprawdź kilka z dostępnych marek i zobacz, które ułożenie jest dla Ciebie najwygodniejsze.

Ogromnie ważny jest także worek, w który wyposażony zostaje odkurzacz, a właściwie jego pojemność. To element, który obok rodzaju zasilania i mocy ma bowiem największy wpływ na usprawnienie Twoich porządków wokół posesji. Im większy, tym rzadziej będzie wymagał opróżnienia, więc warto dwa razy zastanowić się nad tym aspektem.

Dmuchawy do liści, a odkurzacze

Dmuchawy do liści to jedna z alternatyw dla odkurzaczy. Zarówno jedne jak i drugie działają przecież dzięki sile powietrza, przy czym wykorzystują je w odmiennych kierunkach. Dmuchawy nadają się doskonale do usuwania zanieczyszczeń z otoczenia. Dzięki nim można ekspresowo utorować ścieżkę wśród nadmiaru liści w sezonie jesiennym lub szybko oczyścić chodnik prowadzący do domu. Oprócz tych zasilanych przewodem, które nadają się do użytku na niewielkich posesjach oraz ich akumulatorowych odpowiedników, można wybrać dla siebie coś spośród produktów spalinowych, które są połączeniem zalet jednych i drugich - ich moc odpowiada profesjonalnym sprzętom, a brak okablowania jest niesamowicie wygodny i praktyczny.

Wybierz najlepsze rozwiązanie

Niestety dmuchawy występują zazwyczaj w wersji bezworkowej, co wiąże się z koniecznością późniejszego zebrania wszystkich niepożądanych pozostałości. Najlepsze wyjście z tej sytuacji? Wybrać urządzenie, które jest połączeniem obu tych produktów -  z jednej strony jest lekkie i wygodne w użyciu, z drugiej natomiast jego moc umożliwia dotarcie nawet pomiędzy niewielkie szczeliny, czy fugi. Niektóre z modeli to krok jeszcze dalej - zostały wyposażone w rozdrabniarki, które pomagają zredukować ilość zassanych odpadków.

Dmuchawy do liści warto dostosować do własnych potrzeb i powierzchni terenu, dopasowując do nich przy tym akcesoria, wpływające na bezpieczeństwo i wygodę pracy. Podstawą jest wygodna uprząż, dzięki której ciężar urządzenia staje się praktycznie niewyczuwalny. Do wyboru są także rozmaite rury, których końcówki umożliwiają lepsze dotarcie do kłopotliwych miejsc. Na rynku znaleźć można również zestawy służące do rozbudowy i poprawienia funkcjonalności urządzeń, a także liczne akcesoria zamienne.


Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.