Pędzle malarskie do farb, malowania ścian

Pokaż na stronie

886 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał włosia jasna szczecina
Szerokość pędzla 50 mm
Materiał włosia jasna szczecina z poliestrem
Szerokość pędzla 37,5 mm
Materiał włosia jasna szczecina
Szerokość pędzla 25 mm
Materiał włosia jasna szczecina
Szerokość pędzla 37,5 mm
Materiał włosia jasna szczecina
Szerokość pędzla 62,5 mm
Materiał włosia jasna szczecina
Szerokość pędzla 75 mm
Materiał włosia jasna szczecina
Szerokość pędzla 25 mm
Materiał włosia jasna szczecina
Szerokość pędzla 37,5 mm
Materiał włosia jasna szczecina
Szerokość pędzla 50 mm
Materiał włosia jasna szczecina
Szerokość pędzla 62,5 mm
Materiał włosia jasna szczecina
Szerokość pędzla 75 mm
Materiał włosia mieszanka szczeciny i poliestru
Szerokość pędzla 30 mm
Materiał włosia mieszanka szczeciny i poliestru
Szerokość pędzla 40 mm
Materiał włosia mieszanka szczeciny i poliestru
Szerokość pędzla 50 mm
Materiał włosia mieszanka szczeciny i poliestru
Szerokość pędzla 60 mm
Materiał włosia mieszanka szczeciny i poliestru
Szerokość pędzla 70 mm
Materiał włosia jasna szczecina,90% tops
Szerokość pędzla 30 mm
Materiał włosia jasna szczecina,90% tops
Szerokość pędzla 40 mm
Materiał włosia jasna szczecina,90% tops
Szerokość pędzla 50 mm
Materiał włosia jasna szczecina,90% tops
Szerokość pędzla 60 mm
10 20 50 100 Ofert na stronie

W sklepie Bricomarche znajdziesz wszystkie, niezbędne narzędzia, takie jak profesjonalne pędzle malarskie. Dzięki nim skutecznie pokryjesz ściany gruntem, farbą oraz innymi produktami wykończeniowymi. Znajdziemy dla Ciebie produkt dostosowany do farb wodnych, rozpuszczalnikowych, emulsji oraz impregnatów. Z odpowiednim pędzlem, bez problemu nałożysz też na ścianę wybraną tapetę. Poza tym mniejsze pędzle do malowania sprawdzą się podczas renowacji mebli. Dzięki odpowiednim akcesoriom powierzchnia zostanie idealnie pokryta farbą – bez zgrubień, zacieków i niedoskonałości. Nasze wałki sprawdzą się przede wszystkim do malowania większych powierzchni, a pędzle malarskie z kolei wykorzystasz do drobnych elementów oraz wszelkich wykończeń. Pędzle z kolei wykorzystasz do drobnych elementów oraz wszelkich wykończeń. Oferujemy wysokiej jakości produkty. Nasze pędzle do malowania wyposażone zostały w wygodne, ergonomiczne, antypoślizgowe rączki. Właściwa budowa narzędzia oraz rodzaj włosia w pędzlach, spowodują natomiast, że podczas malowania nie zabrudzisz podłogi i mebli. Polecamy też inne akcesoria do malowania dostępne w naszym sklepie, w tym kuwety i kratki malarskie, taśmy oraz folie malarskie.


Pędzle do malowania – niezastąpione podczas każdego remontu

Podczas remontu będziesz musiał nałożyć na wiele powierzchni różnego rodzaju materiały w formie płynnej. Na same ściany najczęściej nakłada się grunty pod gipsówkę, kleje do tapet czy farby do malowania, jako ostatnia warstwa. Do tych wszystkich prac doskonale nadają się pędzle do malowania. Za ich pomocą nałożysz cienką warstwę produktu na każdy rodzaj powierzchni zarówno poziomych, jak i pionowych.


W tej kategorii znajdziesz pędzle do malowania o włosiu wykonanym z materiałów sztucznych i naturalnych. Poszczególne modele różnią się rozmiarem, kształtem, a także długością i gęstością włosia. Każdy z nich nadaje się do nieco innych rodzajów farb i materiałów. Pomalujesz za ich pomocą także nieco inne powierzchnie. Dostępne są również coraz popularniejsze wałki wykonane z różnych materiałów i o różnej wielkości, które wykorzystasz do malowania powierzchni płaskich.


Rodzaje pędzli malarskich

Pędzle malarskie można podzielić ze względu na kilka kryteriów. Pierwszym jest rodzaj włosia. Ogólnie można wymienić pędzle wykonane z włosia naturalnego – najczęściej końskiego, świńskiego, ale także znajdziesz modele wykonane z włókien kokosowych. Pędzle z włosiem sztucznym najczęściej wykonane są z poliestru.


Pędzle malarskie można podzielić także ze względu na kształt. Do malowania farbami najczęściej używa się pędzli płaskich. Dostępne są zarówno niewielkie cienkie, jak i o większej powierzchni roboczej. Osobnym rodzajem pędzli są np. ławkowce. Cechują się prostokątną podstawą i bardzo gęstym włosiem. Osobnym rodzajem są także pędzle smołowce. Cechują się sporą powierzchnią roboczą. Ich włosie wykonane jest ze sztywnych włókien kokosowych.


Jak dobrać pędzle do malowania ścian lub innych powierzchni?

Pędzle do malowania ścian dobierz ze względu na powierzchnię, którą masz zamiar pokryć farbą. Im jest ona większa, tym przydadzą Ci się szersze pędzle. Dzięki temu znacznie szybciej pomalujesz ściany i zakończysz ten etap prac remontowych. Oprócz szerokich pędzli z pewnością przydadzą Ci się mniejsze płaskie do malowania trudno dostępnych miejsc w rogach czy za kaloryferem.


Pędzle do malowania ścian dobierz także do farby, którą masz zamiar użyć. Do malowania ścian farbami wodorozcieńczalnymi najczęściej używa się pędzli o włosiu syntetycznym. Z kolei do farb rozpuszczalnikowych stosuje się pędzle o włosiu naturalnym. Włosie syntetyczne źle reaguje na rozpuszczalniki organiczne, które obecne są w niektórych farbach do malowania. Na opakowaniu pędzli z pewnością znajdziesz wskazówki producenta informujące o przeznaczeniu danego modelu.

 

Kiedy zaczynasz remont swojego mieszkania lub wykańczasz nowy dom, potrzebujesz pędzli malarskich i wałków do nanoszenia farb. Te podręczne akcesoria znajdziesz na Bricomarché! Sprawdź, jakie produkty malarskie przygotowaliśmy z myślą o Twoich wnętrzach.


Z jakich elementów składa się pędzel do malowania?

Ludzie już od wieków stosują pędzle. Są to prostej konstrukcji narzędzia ręczne do malowania. Składają się one z: włosia, trzonka i metalowej lub plastikowej skuwki, która utrzymuje kształt włosia oraz uniemożliwia wysuwanie się włókien podczas pracy. Na trzonkach pędzli malarskich dostrzeżesz też charakterystyczną dziurkę. Dzięki niej pędzelek można bezpiecznie przechowywać na ściance narzędziowej w warsztacie lub garażu. Pionowe ułożenie włosia sprawia, że nie ulega ono ani deformacji, ani zabrudzeniom.


Podstawowe rodzaje pędzli malarskich

Branża akcesoriów i narzędzi wykończeniowych stale się rozwija, a wraz z nią rozszerza się oferta różnych modeli pędzli do malowania ścian, sufitów i innych powierzchni. Te praktyczne przyrządy można podzielić na kilka głównych grup. Podstawowa klasyfikacja obejmuje typ włosia: pędzle są bowiem naturalne i syntetyczne.


Ze względu na kształt pędzle wykończeniowe malarskie dzielą się na typ: okrągły, szeroki, prostokątny (są to tak zwane ławkowce) oraz płaski. Przeglądając nasz katalog, zauważysz też, że pędzle mogą być proste lub skośne (kątowe, łamane, kaloryferowe). Kąt nachylenia płaszczyzny włosia wiele mówi na temat zastosowania tych niezastąpionych akcesoriów – są one wykorzystywane między innymi do:


 • nanoszenia farb na ściany i inne, płaskie lub kanciaste powierzchnie,
 • impregnacji drewna i stali,
 • gruntowania powierzchni,
 • renowacji mebli,
 • obróbek blacharskich na dachach, podbitkach, rynnach itd.


Pędzle z włosia naturalnego i sztucznego

Masz farby wodorozcieńczalne lub rozpuszczalnikowe i zastanawiasz się, czym najlepiej je nakładać? W katalogu Bricomarché znajdziesz pędzle malarskie do farb różnego typu. Oferujemy modele:


 • ze szczeciną naturalną,
 • syntetyczno-naturalne (z włosiem zwierzęcym i włóknami poliestrowymi),
 • syntetyczne (poliestrowe, PVC).


Nie wiesz, które pędzle kupić na czas remontu? Pamiętaj o kilku podstawowych zasadach:


 1. Używaj pędzli z włosiem naturalnym do farb rozpuszczalnikowych, włosie ułatwia precyzyjne krycie ścian – zarówno tych gładkich, jak i o powierzchni chropowatej.
 2. Pędzle z mieszanką włosia sztucznego i szczeciny świetnie sprawdza się do malowania konstrukcji drewnianych oraz wypukłych powierzchni.
 3. Gładkie ściany maluj pędzlami z włosiem sztucznym – pędzle tego typu doskonale współpracują z farbami wodorozcieńczalnymi, silikonowymi lub alkidowymi.


Pędzle okrągłe i pędzle płaskie: które wybrać?

W kategorii: pędzle na Bricomarché masz do wyboru przybory o zróżnicowanej grubości i kształcie włosia. Jakie modele wybrać? Przede wszystkim zastanów się, do czego ich potrzebujesz. Pierścieniowe pędzle okrągłe przydadzą się do krycia różnych detali ściennych lub konstrukcyjnych. Możesz nimi również malować narożniki ścienne lub listwy przypodłogowe.


Jeśli planujesz malowanie drzwi, drewnianych okien bądź wąskich fragmentów ścian, sięgnij po pędzle płaskie do farb i impregnatów. Na naszej stronie kompleksowo zaopatrzysz się w płaskie pędzle angielskie i nie tylko. Przybory te służą do nanoszenia farb dekoracyjnych, akrylowych, bejc i impregnatów.


Pędzle do lakierów i bejc

Podczas remontu zamierzasz odnowić wysłużone poręcze na klatce schodowej? Masz w domu antyczną stolarkę okienno-drzwiową i chcesz nadać jej drugie życie? Wybierz odpowiednie pędzle do lakierowania i bejcowania. W naszym sklepie znajdziesz pędzle płaskie z włosiem ze szczeciny i włókien poliestrowych.


Dzięki specjalnej strukturze włosia naturalno-syntetycznego możesz łatwo i dokładnie pokrywać drewniane powierzchnie lakierami, lakierobejcami lub bejcami. Pędzle płaskie z dwoma rodzajami włosia bez trudu oczyścisz po zakończonej pracy. Te praktyczne, uniwersalne akcesoria przydadzą się również do malowania ścian i elewacji!


Co to jest pędzel ławkowiec i do czego służy?

Jednymi z najbardziej charakterystycznych rodzajów pędzli są tak zwane pędzle ławkowce o grubym, długim włosiu. Są one przeznaczone głównie do gruntowania ścian, sufitów i podłóg. Obszerna powierzchnia włosia zapewnia szybkie i wydajne nanoszenie preparatów na każdy rodzaj powierzchni. Ławkowce wykorzystasz też z powodzeniem do wielu innych prac wykończeniowych, takich jak:


 • tapetowanie (szeroki pędzel świetnie nadaje się do aplikacji kleju na tapetę),
 • malowanie trudno dostępnych miejsc i chropowatych powierzchni, pełnych nierówności i wgłębień (ściany klinkierowe, stara cegła, tynki zacierane, tynki-baranki),
 • zwilżanie ścian i usuwanie pyłów przed etapem malowania.


Pędzle szerokie, ławkowce, występują również w wersji mini. Na stronie Bricomarché wybierzesz je w różnych rozmiarach, z włosiem: 3 cm x 12 cm, 8 cm x 12 cm, 3 cm x 10 cm itd. W ofercie mamy zarówno pędzle z trzonkiem drewnianym, jak i z plastikowym, więc z łatwością dobierzesz narzędzie do specyfiki planowanych prac.


Pędzle kaloryferowe: zastosowania

Kaloryferowe pędzle typu skośnego są bez wątpienia jednymi z najbardziej przydatnych rodzajów akcesoriów malarskich. Nie powinno ich zabraknąć w domowym składziku! Jak wskazuje nazwa: pędzle skośne kaloryferowe służą głównie do malowania trudno dostępnych miejsc:


 • żeberek grzejników,
 • rur centralnego ogrzewania,
 • niedostępnych kątów na ścianach i sufitach,
 • cokołów,
 • narożników,
 • obrzeży lamp, stropów drewnianych itd.


Malowanie ścian pędzlem: praktyczne wskazówki

Malowanie pędzlem jest zdecydowanie trudniejsze niż malowanie wałkiem lub malowanie natryskowe. To najstarsza technika malarska, której efekty są z pewnością bardzo trwałe i nietuzinkowe. Chcesz pomalować pędzlem ścianę, gzyms lub inną powierzchnię w swoim domu? Pamiętaj o kilku najważniejszych zasadach:


 • przed malowaniem zwróć uwagę na stan pędzla – jeśli jest zanieczyszczony, koniecznie go umyj i wytrząśnij nadmiar wody,
 • nigdy nie zanurzaj skuwki pędzla w farbie: jej nadmiar ścieka na podłoże i utrudnia efektywne malowanie,
 • farbę zawsze nakładaj w kierunku: góra – dół, dzięki czemu z łatwością usuniesz ewentualne zacieki.


Na etapie przygotowywanie prac remontowych starannie zabezpiecz krawędzie ścian, ościeżnice drzwiowe, parapety i okna. Do wyznaczania linii i przyklejania folii ochronnych posłużą Ci taśmy malarskie klasyczne papierowe lub wzmacniane, odporne na promienie UV. W katalogu Bricomarché masz też do wyboru profesjonalne taśmy maskujące na podłoża wrażliwe akrylowe lub inne.


Jak czyścić pędzle malarskie?

Jedną z największych zalet pędzli malarskich jest ich żywotność. Umyte i wysuszone, narzędzia te służą wiele lat w domu i w firmie. W jaki sposób dbać o włosie naturalne lub syntetyczne i jak skutecznie usunąć resztki farb z pędzli?


Emalie akrylowe zmyjesz, zanurzając włosie pędzla w letniej wodzie. Przepłucz narzędzie kilkukrotnie. Następnie starannie je osusz papierem lub bawełnianą szmatką. Zaschnięte, stare farby usuniesz w kąpieli wodno-octowej. Farby olejne i lakiery znikną z pędzla pod wpływem rozpuszczalnika – włosie umieść w pojemniku z rozcieńczalnikiem i pozostaw je w nim tak długo, aż farba odejdzie. Powyższe metody możesz też stosować, czyszcząc wałki do malowania ścian, kuwety i plamy z podłóg lub drzwi.


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat technik malowania pędzlem i metod konserwacji pędzli? Odwiedź e-poradnik Bricomarché i poczytaj wskazówki ekspertów branży budowlano-wykończeniowej.


Pozostałe akcesoria do malowania ścian

Robisz remont? Oprócz pędzli musisz zaopatrzyć się w inne akcesoria i narzędzia malarskie. W naszej ofercie masz wszystko, co potrzebne do wykończenia wnętrz: to podręczne kuwety do farb, kratki i folie ochronne. Proponujemy Ci również gotowe zestawy malarskie i kije teleskopowe do malowania trudno dostępnych miejsc na ścianach i suficie.


Przyjrzyj nasz malarski asortyment. Wybierz i zamów profesjonalne pędzle, nie wychodząc z domu. Zostaw nam wiadomość, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wybranego produktu.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.