Schody, poręcze i tralki

Pokaż na stronie

12 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał buk
Typ poręcz
Materiał buk
Typ poręcz
Materiał świerk
Typ poręcz
Materiał świerk
Typ poręcz
Materiał buk
Typ poręcz
Materiał buk
Typ poręcz
Materiał buk
Typ poręcz
Materiał buk
Typ poręcz
Materiał świerk
Typ poręcz
Materiał buk
Typ poręcz
Materiał drewno
Typ poręcz
Materiał drewno
Typ poręcz
10 20 50 100 Ofert na stronie

Schody i poręcze to element wyposażenia poszukiwany przez właścicieli dwukondygnacyjnych mieszkań i domów. Wybór nie jest łatwy. Najczęściej do dyspozycji mamy bowiem bardzo ograniczoną przestrzeń, w którą musi wpasować się ten ciąg komunikacyjny. W Bricomarche znajdziesz schody i poręcze, dające się dopasować niemal do każdego wnętrza. Oferujemy schody proste, kręte oraz specjalne, składane schody strychowe. Współpracujemy w tym zakresie z najlepszymi stolarzami, którzy wykonują schody z dbałością o każdy, najdrobniejszy detal. Dodatkowo proponujemy wygodne poręcze, które są nie tylko funkcjonalne, ale również bardzo estetyczne. Nasze schody i poręcze tworzone są przy użyciu najwyższej jakości materiałów, w tym wysokogatunkowego drewna. Posiadają też mocne i niezawodne mocowania. Schody i poręcze nadają się nadto do malowania, dzięki czemu możesz nadać im dowolny, wybrany kolor. Polecamy też nasze inne produkty z kategorii okna i schody oraz dostępne w Bricomarche produkty do malowania. Zapraszamy do zakupu.


Zwiększ bezpieczeństwo domowników podczas poruszania się na schodach

W każdym budynku wielokondygnacyjnym muszą znajdować się schody. Pozwalają one dostać się na piętro domu prywatnego, biura czy innego budynku użyteczności publicznej. Mogą być wykonane z różnych materiałów, cechować się różnym designem i kolorem, jednak wszystkie schody powinny być budowane według ustalonych zasad. Tylko wtedy zapewniają bezpieczeństwo podczas poruszania się pomiędzy piętrami budynków.


Oprócz stopni schody powinny mieć balustradę i poręcze drewniane lub metalowe. Jest to szczególnie ważne w domach z małymi dziećmi lub osobami o ograniczonej mobilności i starszymi. W tej kategorii znajdziesz poręcze drewniane do schodów, które przydadzą się wszystkim osobom, które samodzielnie budują schody we własnym domu, domku letniskowym czy w innych miejscach. Dzięki nim zapewnisz odpowiedni poziom bezpieczeństwa mieszkańcom. Poręcze wykonane są z różnych gatunków drewna. Różnią się także wyglądem. Możesz zatem wybrać idealny model do swoich schodów.


Funkcje poręczy na schody

Poręcze na schody spełniają kilka funkcji, a każda z nich jest istotna. Bardzo często montuje się je na górze balustrady, dzięki czemu ładnie wykańczają ten element schodów, a także nadają mu odpowiedniej stabilności. Bez poręczy, sztafety wykorzystane do budowy balustrady byłyby luźne, a cała balustrada nie spełniałaby dobrze swojej funkcji.


Poręcze na schody zwiększa bezpieczeństwo osób poruszających się po schodach. Osoby starsze lub z ograniczoną mobilnością mogą swobodnie przystanąć na schodach i przytrzymać się poręczy, aby odpocząć. Poręcze mogą być wówczas montowane także na ścianie. Montaż tego elementu jest szczególnie ważny na schodach wąskich i stromych.


Poręcze na schody spełniają także funkcję dekoracyjną. Dzięki nim schody wyglądają elegancko i schludnie. W tej kategorii produktów znajdziesz modele ciekawie żłobione, które nie tylko łatwiej jest chwycić ręką, ale także dopasować je do innych elementów rzeźbionych schodów. Drewniane konstrukcje schodów z poręczami doskonale prezentują się we wszystkich domach, a szczególnie tych o wystroju tradycyjnym czy rustykalnym.


Jak montować poręcze?

Poręcze musi być przede wszystkim zamontowane stabilnie. Nie może się ruszać pod wpływem nacisku. Powinno być także zamontowane na wysokości, do której mieszkańcy będą mieli łatwy i swobodny dostęp.


Najczęściej poręcze montuje się na balustradzie, która znajduje się po zewnętrznej stronie schodów lub po obu, jeśli schody nie przylegają do ściany. W konstrukcjach przylegających do ściany montaż drugiej poręczy nie jest potrzebny. Jednak w domach osób starszych przydadzą się także poręcze ścienne na schody. Wówczas osoba poruszająca się po schodach może przytrzymać się ich po obu stronach.


Por