Rozpuszczalniki i zmywacze do farb, klejów, rdzy

Pokaż na stronie

197 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Pojemność 0,6 l
Pojemność 0,5 l
Pojemność 0,5 l
Pojemność 0,5 l
Pojemność 0,45 l
Pojemność 0,1 l
Pojemność 0,5 l
Pojemność 0,2 l
Pojemność 0,5 l
Pojemność 0,5 l
Pojemność 0,5 l
Pojemność 5 l
Pojemność 5 l
Pojemność 0,5 l
Pojemność 0,5 l
Pojemność 0,5 l
Pojemność 0,5 l
Pojemność 0,5 l
Pojemność 0,5 l
Pojemność 0,5 l
10 20 50 100 Ofert na stronie

Rozpuszczalniki oraz zmywacze do farb i klejów to niezbędne akcesoria podczas każdego remontu. Kiedy standardowe metody usuwania zabrudzeń zawiodą i nawet octowe roztwory okażą się nieskuteczne, warto sięgnąć po silniejsze środki. W sklepie Bricomarche, w kategorii farby i lakiery, znajdziesz wysokiej jakości rozpuszczalniki oraz zmywacze do farb i klejów. Zresztą produkty te przydadzą się nie tylko do czyszczenia zabrudzonych powierzchni, ale również do ich przygotowania przed malowaniem lub gruntowaniem. Przemyte elementy będą lepiej chłonęły farbę, dzięki czemu unikniesz efektu łuszczenia, a efekt prac będzie efektowny i trwały. W Bricomarche znajdziesz zarówno uniwersalne rozpuszczalniki i zmywacze, jak i te, przeznaczone do konkretnych powierzchni i zastosowań. Proponujemy środki w różnorodnych formach – w tym w formie płynnej oraz w sprayu. W tej kategorii produktów znajdziesz również skuteczne odrdzewiacze. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie Bricomarche oraz w sklepach stacjonarnych.


Rozpuszczalnik do farb i lakierów oraz innych substancji – niezbędny podczas remontu i na etapie sprzątania

Większość substancji używanych podczas remontu mieszkania jest trudnych w usunięciu. Niestety samo nakładanie farby czy kleju na ścianę nie zawsze jest na tyle dokładne, że nie zostanie przy tym zabrudzona także powierzchnia, której nie chciałeś nimi pokryć. Często taka sytuacja ma miejsce podczas nakładania pianki wysokoprężnej czy różnego rodzaju farb. Co w takiej sytuacji? Najlepszy do usuwania tego rodzaju plam jest rozpuszczalnik do farb i lakierów.


W tej kategorii znajdziesz rozpuszczalnik do farb i lakierów, uniwersalne rozcieńczalniki, a także produkty, za pomocą których szybko pozbędziesz się nadmiaru pianki uszczelniającej. W ofercie sklepu Bricomarché znajdziesz także inne produkty, które pozwolą Ci odtłuścić powierzchnię przed malowaniem, rozcieńczyć zgęstniałą farbę czy usunąć rdzę lub etykiety. Niektóre rozpuszczalniki mają tak szerokie zastosowanie, że przydadzą się w każdym domu czy domowym warsztacie.


Rozpuszczalniki do farb, którymi przywrócisz prawidłową gęstość produktu

Podczas remontu bardzo często zostaje nadmiar różnego rodzaju farb. Niektóre produkty z powodzeniem możesz zamknąć w pudełku i przechować do momentu, kiedy znów będą potrzebne. Większość jednak farb i emulsji z czasem zaczyna gęstnieć, rozwarstwiać się, a ich konsystencja nie nadaje się do ponownego malowania ścian. Czy w takiej sytuacji produkt ten należy wyrzucić?


Niekoniecznie. Możesz spróbować przywrócić prawidłową gęstość i strukturę farby. Do tego właśnie przeznaczone są rozpuszczalniki do farb. Najczęściej stosuje się je do farb olejnych. Rozpuszczalniki do farb dodane w odpowiedniej ilości pozwolą przywrócić prawidłową gęstość farby. Przed dodaniem substancji koniecznie zapoznaj się z informacjami producenta zamieszczonymi na opakowaniu. Nie wszystkie farby rozcieńcza się za pomocą rozpuszczalników. Do niektórych wystarczy dodać wodę i wymieszać. Na opakowaniu powinna znajdować się także informacja o prawidłowej proporcji rozpuszczalnika i farby, którą chcesz rozcieńczyć.


Jak usunąć starą warstwę farby?

Znudził Ci się kolor ściany w łazience? A może chcesz zmienić kolor metalowych mebli ogrodowych czy innych konstrukcji? Jeśli stara warstwa farby jest w kiepskim stanie, w wielu miejscach odpada i łuszczy się, należy ją najpierw usunąć, zanim położysz nową warstwę. Jednak czym to zrobić? Jak usunąć farbę olejną z powierzchni metalowych lub ze ściany? Możesz zawsze spróbować szlifierki, jednak duża ilość pyłu i bałagan przy tej czynności może skutecznie do tego zniechęcić. Możesz także spróbować zastosować środki do usuwania farb.


W tej kategorii znajdziesz środki do usuwania farb w postaci różnego rodzaju rozpuszczalników o różnym składzie. Wystarczy pokryć nimi ścianę czy metalowe konstrukcje i potrzeć, aby bez zbędnego bałaganu usunąć starą warstwę farby. Środki te jednocześnie odtłuszczają powierzchnie, dzięki czemu uzyskujesz gotową do malowania powierzchnię. Przykładem może być rozcieńczalnik olejno-ftalowy, który pozwoli Ci zdjąć starą warstwę farby olejnej, a także lakierów.


Niezbędne podczas sprzątania zmywacze do farb i innych materiałów

Podczas malowania ścian czy innych konstrukcji na pewno zawsze starasz się, aby farba nie skapnęła na podłogę lub nie odprysnęła w bok, zachlapując powierzchnię, której nie chcesz nią pokryć. Pomimo licznych zabezpieczeń w postaci folii czy taśm do malowania, sytuacji takich nie zawsze da się uniknąć. Nie musisz jednak od razu przemalowywać ponownie całej zachlapanej powierzchni lub wymieniać materiału pokrywającego podłogę. Do usunięcia plam z farby służą zmywacze do farb.


Zmywacze do farb pomogą także oczyścić wszystkie narzędzia używane podczas malowania. Za ich pomocą zmyjesz resztki farb olejnych z pędzli, kuwet czy innych narzędzi. Dzięki temu będą gotowe do ponownego wykorzystania nawet z innymi rodzajami farb i lakierów. Zmywacze do farb pozwolą Ci także przywrócić porządek w pomieszczeniu po malowaniu. Usuniesz resztki farb z framug okiennych podłogi czy innych miejsc. Zmywacze do farb z pewnością sprawdzą się także w niejednym warsztacie majsterkowicza. Za ich pomocą możesz usunąć farbę nawet z niewielkich elementów konstrukcyjnych.


Jak usunąć etykiety i taśmy bez śladu?

Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się szorować butelki, naczynia czy inne szklane przedmioty z kleju, do których przytwierdzone były ceny czy etykiety. Niektóre kleje pozostawiają naprawdę trwały ślad, którego nie sposób usunąć za pomocą wody, płynów do zmywania i szczotki. Jeśli stoisz właśnie przed takim problemem, koniecznie wypróbuj zmywacze do kleju. Substancje te bardzo często są na bazie acetonu, który skutecznie usuwa nawet uporczywe ślady po etykietach.


Kiedy jeszcze przydadzą Ci się zmywacze do kleju? Są skuteczne w usuwaniu śladów po różnego rodzaju taśmach malarskich czy montażowych. Wystarczy, że przetrzymasz na danej powierzchni nieco dłużej taśmę malarską lub montażową, a po jej usunięciu pozostaną ślady. Na szczęście ich usunięcie nie będzie problemem. Uważaj jednak na powierzchnię, z której zmywasz pozostałości kleju. Niektóre z nich mogą być bardzo wrażliwe na zmywacze do kleju.


Rozcieńczalniki ekstrakcyjne pomogą Ci przygotować podłoże do malowania

Zanim pokryjesz daną powierzchnię nową warstwą farby czy lakieru koniecznie upewnij się, że jest ona czysta. Wszelki pył lub tłuszcz skutecznie zmniejsza przyczepność nowej farby. Pędzel z lakierem lub farbą będzie się ślizgał po powierzchni, a sama farba zacznie z niej spływać. Jak temu zaradzić? Tłuszcz jest niewidoczny, a pod palcami nie zawsze wyczuwalny. Jak upewnić, się, że powierzchnia jest dobrze przygotowana do malowania?


Zanim nałożysz nową warstwę lakieru, zastosuj rozpuszczalniki ekstrakcyjne. Środki te są bardzo skuteczne w odtłuszczaniu wszystkich powierzchni. Doskonale poradzą sobie z każdym rodzajem tłuszczu czy smaru. Rozpuszczalniki ekstrakcyjne nałóż na szmatkę, a następnie przetrzyj nią dokładnie całą powierzchnię, którą chcesz pokryć nową warstwą lakieru czy farby. Wówczas masz pewność, że nowa warstwa będzie odpowiednio chroniła powierzchnię i nie zacznie od niej odpadać.


Kiedy przydadzą Ci się rozpuszczalniki i odrdzewiacze?

W tej kategorii znajdziesz rozpuszczalniki uniwersalne, które przydadzą Ci się także na co dzień. Znajdą zastosowanie zarówno w gospodarstwie domowym, w warsztacie, jak i w garażu. Rozpuszczalniki uniwersalne służą przede wszystkim do usuwania uporczywych plam z farb, smarów czy klejów. W wielu sytuacjach jednak ich właściwości są niewystarczające.


W tej kategorii znajdziesz także środki przeznaczone do konkretnych substancji. Bardzo przydatne są odrdzewiacze, które pomogą Ci usunąć cienką warstwę rdzy z powierzchni metalowych. Dzięki temu będziesz mógł pokryć je ochronnym lakierem i odpowiednio zabezpieczyć przed wilgocią. Dostępne są także środki do usuwania pianek uszczelniających, które bardzo często brudzą sąsiednią powierzchnię. Pamiętaj, aby zastosować je, zanim pianka całkowicie się utwardzi.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.