Pielęgnacja kota

Pokaż na stronie

54 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Tylko online
Opakowanie 1 sztuka
Typ rękawica
14 99 szt.
Opakowanie 1 sztuka
Typ produkt przeciwpchelny dla kotów
Typ nożyczki
Typ nożyczki
Typ szczotka
Typ szampon
Opakowanie 200 ml
Typ spray
Opakowanie 200 ml
Typ spray
Opakowanie 10 szt.
Opakowanie 10 szt.
Opakowanie 10 szt.
Opakowanie 75 ml
Typ maść
Opakowanie 75 ml
Typ płyn
Typ szczotka
Typ obcinacz
Typ szczotka
Typ szczotka
Typ obcinacz
Opakowanie 250 ml
Typ szampon
10 20 50 100 Ofert na stronie

Regularne dbanie o kota obejmuje również pielęgnację jego sierści. Szczotki dla kota są zróżnicowane pod kątem sierści, a także jej indywidualnych parametrów - duży wybór sprawia, że można wybrać idealny produkt. Pielęgnacja kota często nie spotyka się z jego zrozumieniem i akceptacją, dlatego ważne jest, aby zadbać o budowanie pozytywnych skojarzeń. Szczególnie dotyczy to takich narzędzi jak nożyczki do pazurów, których zastosowanie często jest konieczne dla ochrony mebli, ale również wsparcia zdrowia samego zwierzęcia.


Wszystkie przygotowane w sklepie Bricomarche.pl narzędzia sprawiają, że pielęgnacja kota jest znacznie łatwiejsza. Produkty zostały przygotowane z myślą o konkretnym gatunku, jakim jest kot, dlatego są odpowiednio dostosowane do rozmiaru zwierząt, ich cech charakteru, a także potrzeb wynikających ze zdrowia i kondycji. Szczotki dla kota mogą być wykonane z różnych materiałów, zależnie od tego, co jest priorytetem w pielęgnacji. Dostępne są też różne nożyczki do pazurów, przez co ich obcinanie nie stanowi tak dużego problemu.


Koty to zwierzęta, które najczęściej same dbają o swoją higienę. Mówi się o nich, że są bardzo czyste, dlatego pielęgnacja kota nie jest jakimś wyjątkowo trudnym zadaniem. Mimo wszystko każdy opiekun takiego czworonoga powinien zadbać o podstawowe aspekty, związane z przycinaniem pazurów, myciem sierści i strzyżeniem. Oczywiście czynności pielęgnacyjne mogą różnić się w zależności od rasy, gdyż niektóre koty są bardziej wymagające od innych. Chcąc zadbać o swojego pupila, warto zapoznać się z akcesoriami pielęgnacyjnymi dla kota, które ułatwią dbanie o wygląd zewnętrzny mruczka.


Akcesoria do pielęgnacji kota - jakie wybrać?

Kot to zwierzę, które potrafi myć się samo, a jednak nie zawsze uda mu się zrobić to dokładnie. Szczególnie koty długowłose oraz wychodzące, narażone są na różnego rodzaju zabrudzenia, pochodzące z otoczenia. Pielęgnując mruczka, warto pomyśleć także o innych zabiegach higienicznych, takich jak strzyżenie sierści czy obcinanie pazurów. Poszukując produktów do pielęgnacji kota, warto zwrócić uwagę na elementy, które nie tylko zapewnią dobre efekty, ale też nie przestraszą i nie sprawiają bólu zwierzęciu. Stawiając więc na grzebień dla kota, najlepiej dobrać taki, który nie będzie szarpał sierści, a to oznacza, że powinien być dobrany do długości kociego futra i nie podrażniać skóry.

W wielu domach pielęgnacja kota jest minimalna, aczkolwiek warto od czasu do czasu zadbać o to, aby nasz pupil był czysty i elegancki. W tym celu można zajrzeć do naszego sklepu i wybrać produkty, które pomogą nam  w bezpieczny sposób zadbać o ukochanego czworonoga.


Pielęgnacja sierści kota

Co ciekawe, pielęgnacja sierści to zabieg, który przez dość dużą liczbę kociaków przyjmowany jest ze spokojem. Wiele mruczków lubi delikatne głaskanie szczotką dla kota, która pieści sierść, a jednocześnie masuje skórę zwierzęcia. Oczywiście efekt taki uzyskamy jedynie, gdy wybierzemy odpowiedni produkt pielęgnacyjny. Wśród takich artykułów do pielęgnacji, znajdziemy grzebienie i szczotki dla kota  o różnych wymiarach oraz typie włosia. U kotów najlepiej sprawdzają się szczotki średnio ostre, które skutecznie usuną martwy podszerstek, zabłąkany w futrze żwirek dla kota, a jednocześnie wygładza sierść. Dla bardziej wrażliwych mruczków warto wybrać szczotkę kauczukową, charakteryzującą się większą miękkością i elastycznością.


Przycinanie pazurów kota

Obcinanie kotu pazurów nie zawsze będzie konieczne, jednak w niektórych przypadkach jest to jedyny sposób na to, aby ocalić meble lub skórę opiekuna zwierzęcia. Nie jest to zabieg lubiany przez koty, ale z udziałem odpowiednich akcesoriów powinno nam udać się przeprowadzić go bezproblemowo. Najpierw oczywiście trzeba uzbroić się w odpowiedni sprzęt. Nożyczki do pazurów to niezbędnik, który, połączony z odpowiednią techniką pomoże nam skrócić największą broń naszego pupila.


Jaki obicnacz do pazurów wybrać?

Obcinanie kocich pazurów nie będzie łatwym zadaniem, dlatego należy podejść do niego rozważnie. Oczywiście na początek trzeba wyposażyć się w nożyczki do pazurów, dostosowane do wieku i rozmiarów kota. Jeżeli chcemy wykonać zabieg na młodym osobniku,  postawmy na obcinacz do pazurów dla małych kotów, którego ostrze dostosowane będzie do niewielkich rozmiarów i łapek zwierzęcia. Dorosłe osobniki wymagają również odpowiedniego sprzętu, przystosowanego do pazurów, przyzwyczajonych do ścierania i znacznie ostrzejszych, niż u kotów juniorów.

Nożyczki dla kota wybrać można nie tylko pod względem funkcjonalności. Niektóre osoby mogą kierować się także względami wizualnymi, wybierając odpowiedni design produktu.


Akcesoria do mycia kota

Koty zazwyczaj same radzą sobie z czyszczeniem sierści, jednak może się zdarzyć, że nasz pupil ubrudzi się karmą dla kota, wpadnie do wiaderka z farbą lub wytarza się w czymś, co pozostawi na nim nieprzyjemny zapach. W przypadku kotów krótkowłosych kąpanie kota nie zawsze będzie konieczne, jednak są rasy, wymagające tego w wyższym stopniu.


Szampony do mycia kotów

Jeżeli kociak nie stroni od wody, faktycznie można go wykąpać, wykorzystując do tego celu delikatny szampon dla kota. Wybierając taki suplement, należy zwrócić uwagę na to, czy nie zawiera on składników drażniących. Warto również sprawdzić, jaki ma zapach, gdyż zapewne pozostanie on na sierści kota przez jakiś czas, a niektóre aromaty mogą mruczka drażnić i sprawić, że stanie się nerwowy. Najlepszą opcją jest szampon bez parabenów, którego stosowanie będzie bezpieczne dla zwierzaka i nie wywoła reakcji uczuleniowej.


Czyszczenie na sucho

Niektóre koty boją się wody, nie należy ich wtedy zmuszać do kąpieli. Jeżeli taki mruczek nadmiernie się wybrudzi lub jego sierść zaczyna nieprzyjemnie pachnieć, można skorzystać z płynu czyszczącego bez spłukiwania. Jest to dobre rozwiązanie, pozwalające na szybkie wyczesanie z sierści kota zabrudzeń oraz pozostawienie na nim przyjemnego zapachu. W tym przypadku warto wybierać produkty, charakteryzujące się dobrą opinią, pozbawione parabenów, ale takie, które sprawią, że kocie futerko stanie się miękkie i przyjemne w dotyku.


Akcesoria pielęgnacyjne dla kota - dlaczego warto je kupić?

Pielęgnacja kota pozwoli zadbać o wygląd naszego pupila. Choć koty to w większości zwierzęta czyste, także im zdarzy się ubrudzić na tyle, że trzeba wykorzystać specjalne środki pielęgnacyjne, takie jak szampon dla kota, który pozwala usunąć zanieczyszczenia i brzydkie zapachy. Co więcej, niektóre kociaki lubią takie zabiegi. Największym  powodzeniem cieszy się oczywiście pielęgnacja sierści, dlatego zakup grzebienia dla kota lub specjalnej szczotki będzie dobrą opcją dla każdego opiekuna. Warto również wyposażyć się w nożyczki do pazurów, które pozwolą w bezpieczny sposób skrócić pazury zwierzęcia, dzięki czemu nie będzie drapał mebli. Szeroki wybór różnego rodzaju akcesoriów do pielęgnacji kota znaleźć można w naszej ofercie. Udostępniamy zarówno preparaty czyszczące, środki, odstraszające owady dla zwierząt, jak również inne akcesoria, pozwalające na skuteczną pielęgnację różnych części ciała naszego mruczka.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.