Sznurki murarskie, jutowe, liny

Pokaż na stronie

84 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał PP
Wymiary produktu 0,1 x 0,1 x 8000 cm
Materiał tworzywo sztuczne
Wymiary produktu 23 x 4,9 x 4,9 cm
Materiał juta
Wymiary produktu 1,5 x 1,5 x 1,5 cm
Materiał sizal
Wymiary produktu 1,5 x 1,5 x 1,5 cm
Materiał bawełna
Wymiary produktu 0,2 x 0,2 x 0,2 cm
Materiał tworzywo sztuczne
Wymiary produktu 6,2 x 6,2 x 5,6 cm
Materiał tworzywo sztuczne
Wymiary produktu 6,5 x 6,5 x 11,5 cm
Materiał guma
Wymiary produktu 75 x 0,5 cm
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał PP
Wymiary produktu 0,1 x 0,1 x 5000 cm
Materiał PPF
Wymiary produktu Ø 0,6 cm
Materiał PPF
Wymiary produktu Ø 1,2 cm
Materiał PPF
Wymiary produktu Ø 0,4 cm
Materiał PPF
Wymiary produktu Ø 1,6 cm
Materiał PPF
Wymiary produktu Ø 1 cm
Materiał PPF
Wymiary produktu Ø 0,8 cm
Materiał PPF
Wymiary produktu Ø 0,5 cm
10 20 50 100 Ofert na stronie

Bez względu na to, czy chodzi o etap budowy, czy raczej wykończenia, istnieją materiały, bez których trudno jest sobie poradzić cały proces. Należą do nich również liny i sznury, które zgromadziliśmy w ofercie naszego sklepu internetowego. Wszystkie oferowane produkty spełniają normy odpowiednie dla swojego zastosowania. Pochodzą od cenionych producentów, co gwarantuje ich wysoką jakość, wytrzymałość, a niekiedy również estetyczny wygląd - szczególnie, gdy chodzi o sznurki jutowe. Dodatkowo oferowane produkty zostały wykonane z różnych materiałów.


Na etapie budowy dużym powodzeniem cieszą się sznurki murarskie, które stosuje się niekiedy również do prac malarskich. Jaka jest ich funkcja? Przede wszystkim sznurki murarskie umożliwiają stworzenie pełnej siatki konstrukcji, co ułatwia trzymanie pionu i poziomu. Z ich pomocą wyznacza się zwykle linie proste służące potem za wzór do ułożenia cegieł. Z kolei grube sznurki jutowe mogą służyć nie tylko jako liny do załadunku, ale również uszczelnienie elewacji w domach drewnianych - wszystko z uwagi na ich właściwości oraz estetykę.

Liny, sznury, łańcuchy na budowie i nie tylko

Stawianie budynków to niełatwa sztuka, która wymaga sporej wiedzy i wcale nie mniejszych umiejętności. Owa wiedza powinna dotyczyć nie tylko stosowanych metod i technik budowlanych, ale także wszelkich rozwiązań i rekomendowanych produktów, które warto stosować podczas swoich zmagań na budowie.

Do czego na budowie służą liny i sznury?

Niewiele osób wie, że liny i sznury to jedne z rzeczy niezbędnych już na pierwotnych etapach prac budowlanych. Na co komu te niepozorne przedmioty? Są potrzebne choćby do wytyczenia granic działki - dzięki nim można z łatwością oznaczyć dany teren i spróbować sobie wyobrazić umiejscowienie kolejnych elementów projektu względem siebie.

Liny i sznury jak nic innego są w stanie wskazać pion i poziom. Jeśli z nich skorzystasz, będziesz mógł na bieżąco monitorować, czy kolejne układane na sobie cegły lub pustaki znajdują się w linii prostej. To najprostszy, a zarazem najbardziej skuteczny sposób na sprawdzenie, czy murowana ściana lub ogrodzenie są idealnie proste i nie tracą pionu.

Sznurek budowlany znajdzie także zastosowanie przy zadaniach dekarskich. Układanie dachówek lub ich naprawa wymaga precyzji, dlatego wykorzystanie sznurka jest doskonałym sposobem, by choć trochę sobie to ułatwić. Sznurek rozwieszony między krokwiami przyda się do podtrzymywania waty służącej do ocieplania.  Dla lepszej widoczności warto wybrać ten w wyrazistym, wyróżniającym się kolorze. Do wyboru są propozycje czerwone, pomarańczowe, a także żółte i niebieskie - grunt, by postawic na takie, które nie będą zlewać się z podłożem.

Pomysły na sznury i sznurki jutowe

Sznury dostępne w sprzedaży mają różne długości i średnice. Te cieńsze można wykorzystać w ogródku do podtrzymywania roślin, czy podczas pakowania, z kolei grubsze będą pomocne w trakcie określenia miejsca na fundamenty, murowaniu ogrodzenia, czy stawiania garażu.

Wśród proponowanych produktów wyróżniają się sznurki jutowe, które oprócz dokładnego wskazywania miejsca, można wykorzystać do różnych celów dekoracyjnych. Pleciona forma i naturalny odcień beżu lub jasnego brązu sprawiają, że to doskonały produkt do ozdoby lamp, mebli, czy własnoręcznego wykonania rozmaitych akcesoriów i dodatków - ramek, otulin na donice, czy autorskich mebli. Sznurki jutowe genialnie pasują do wnętrz skandynawskich, ekologicznych, rustykalnych, o klimacie marynistycznym nie wspominając.

Inne pomysły na linki i łańcuchy

Oprócz budowy w domu i ogrodzie jest wiele miejsc, gdzie można wykorzystać linki i łańcuchy budowlane. Mogą stać się elementem, na którym zostanie podwieszona lampa lub też zostać wykorzystane jako część wiszącej półki. Łańcuchy są również niezbędne, jeśli chcesz powiesić w pokoju rekreacyjnym bocianie gniazdo, a niekoniecznie odpowiadają Ci gotowe sznurki do huśtawki.

Przewożenie materiałów budowlanych w nietypowych gabarytach bywa bardzo problematyczne, dlatego zawsze warto mieć w zanadrzu linki uniwersalne lub liny sznurowe wykonane z polipropylenu. Dzięki nim można też spiąć ze sobą gąbkę lub związać watę, redukując ilość miejsca niezbędnego do ich przechowywania.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.