Chlebaki nowoczesne i tradycyjne

Pokaż na stronie

56 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

10 20 50 100 Ofert na stronie

Podstawą codziennej diety Polaków jest pieczywo. Obecne jest ono w wielu posiłkach nie tylko na śniadanie. Popularne kanapki towarzyszą uczniom w szkole i dorosłym w pracy. Chleby, bułki i inne wypieki są jednym z podstawowych produktów spożywczych. Wybierz wysokiej jakości chlebaki od znanych producentów, aby w wygodny sposób przechowywać pieczywo w swojej kuchni.


Chlebaki ułatwią Ci utrzymanie porządku w kuchni. Dzięki nim zyskasz łatwy dostęp do pieczywa, co przyspieszy przygotowywanie śniadania lub kolacji. Dostępne produkty wykonane są z różnych materiałów, co wpływa na sposób przechowywania pieczywa, ale także wygląd danego modelu.


Chlebaki nowoczesne często wykonane są z tworzywa sztucznego lub aluminium, które nadają im gładką powierzchnię. Chlebaki tradycyjne z kolei wykonane są z drewna i z łatwością dopasujesz je do klasycznego wystroju kuchni. Warto zaznaczyć, że ten element wyposażenia kuchennego zawsze stoi na widoku. Należy zatem dopasować jego wygląd do ogólnej aranżacji pomieszczenia.

 

Chlebaki niezbędne w każdej kuchni

W każdej kuchni powinny znaleźć się praktyczne pojemniki, które pozwolą Ci zaprowadzić porządek w produktach spożywczych i akcesoriach kuchennych. Jednym z nich są chlebaki, w których przechowuje się pieczywo. Ich obecność na blacie kuchennym jest typowa dla kuchni w każdym stylu aranżacyjnym. Stanowią praktyczną i estetyczną dekorację kuchenną.


W tej kategorii znajdziesz chlebaki o najróżniejszym kształcie. W domach dużych rodzin, w których je się dużą ilość pieczywa, sprawdzą się chlebaki o większych rozmiarach. Dostępne modele różnią się także nieco sposobem otwierania, który możesz dopasować do rozkładu mebli kuchennych i innego sprzętu obecnego na blacie.


Warto także zwrócić uwagę na materiał wykonania chlebaka i jego design. Dopasujesz w ten sposób pojemnik do stylu aranżacyjnego kuchni. Stanie się w ten sposób spójnym elementem wystroju. Szeroka oferta chlebaków sprawia, że łatwo dopasujesz odpowiedni model do kuchni tradycyjnej i nowoczesnej. Dostępne są także modele stylizowane.


Dlaczego warto zdecydować się na chlebaki kuchenne?

Najważniejszą funkcją chlebaków jest przechowywanie pieczywa. Dzięki temu przyniesione z piekarni bochenki chleba i świeże bułki nie zalegają na blacie kuchennym czy stole i nie zabierają niezbędnego miejsca do przygotowywania śniadania. Chlebaki kuchenne sprawiają, że całe pieczywo znajduje się w jednym miejscu. Zyskujesz do niego łatwy dostęp o każdej porze dnia.


Chlebaki kuchenne pozwalają utrzymać w pomieszczeniu porządek. Okruszki pieczywa znajdującego się na wierzchu mogą szybko rozprzestrzenić się w całej kuchni, a nawet mieszkaniu. Zamknięcie go w szczelnym pojemniku pozwala na ograniczenie tych zabrudzeń.


Akcesoria te spełniają także podobne funkcje, co pudełka do przechowywania żywności. Pozwalają przedłużyć świeżość pieczywa i chronią go przed zbyt szybkim wyschnięciem. Dzięki temu pieczywo kupione na śniadanie będziesz mógł ze smakiem zjeść także na kolację i śniadanie następnego dnia.


Dzięki chlebakom zaoszczędzisz także miejsca w szafkach kuchennych. Jest to szczególnie ważne w mniejszych kuchniach, w których brakuje miejsca do przechowywania akcesoriów kuchennych i produktów spożywczych. Zamiast przeznaczać całą szafkę na miejsce do przechowywania pieczywa, zwolnisz ją i zyskasz przestrzeń potrzebną na inne akcesoria.


Chlebaki kuchenne najczęściej stawia się w miejscu dobrze widocznym. Z tego powodu stanowią one ważny element dekoracyjny kuchni. Za ich pomocą możesz podkreślić wybrany styl aranżacyjny pomieszczenia, wprowadzić dodatkowy kolor i ożywić całe wnętrze czy nawet przełamać daną konwencję aranżacyjną. Umożliwia to szeroka oferta chlebaków dostępna w tej kategorii.


Rodzaje i budowa chlebaków

W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju chlebaki różniące się nieco swoją budową. Wszystkie produkty mają rozmiary umożliwiające przechowywanie w nich nawet dużego bochenka chleba wraz z bułkami. Jednak różnią się od siebie np. sposobem otwierania.


Chlebaki najczęściej składają się ze stałego elementu będącego głównym pojemnikiem. Może mieć on kształt podstawki lub skrzynki. W modelach tradycyjnych podstawka na chleb zasłaniana jest ruchomą klapą, którą unosi się do góry. Ten model zapewnia dużą wygodę w sięganiu po pieczywo, ponieważ otwór jest dużych rozmiarów.


Znajdziesz także modele w kształcie niewielkich skrzynek. Mogą być one otwierane od boku lub od góry. Często chlebaki te wyposażone są w dodatkową deskę do krojenia wykonaną z bambusa, która pełni także funkcję pokrywy. Dzięki temu rano nie musisz szukać deski do krojenia, ponieważ zawsze znajduje się przy chlebaku.


Dostępne modele chlebaków mogą mieć kształt geometryczny o ostrych kątach lub bardziej zaokrąglony dopasowany do tradycyjnego kształtu pieczywa.


Z czego wykonane są chlebaki do kuchni?

Chlebaki do kuchni mogą być wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejszym i najtańszym rozwiązaniem są chlebaki wykonane z plastiku. Najczęściej wykonane są z dwóch elementów, z czego ścianka chlebaka utrzymywana jest w kolorze np. czerwonym czy szarym, a klapka jest przezroczysta. To umożliwia sprawdzenie zawartości chlebaka bez jego otwierania. Możesz szybko skontrolować ilość pieczywa i w razie potrzeby udać się do piekarni.


Tworzywo sztuczne jest w pełni odporne na warunki panujące w kuchni, czyli dużą wilgotność i wahania temperatury. Dzięki temu chlebak możesz ustawić nawet w pobliżu kuchenki. Model z plastiku jest także łatwo utrzymać w czystości. Nie należy on jednak do najbardziej wytrzymałych produktów.


Chlebaki do kuchni plastikowe są często mało estetyczne, dlatego wielu klientów w zamian skłania się ku chlebakom wykonanym z aluminium. Chlebaki aluminiowe są znacznie bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania niż te wykonane z plastiku. W tej kategorii znajdziesz modele z wykończeniem błyszczącym i matowym. Dostępne są także w różnorodnej kolorystyce. Niektóre modele aluminiowe wyposażone są w dodatkową bambusową deskę.


Ostatnim popularnym materiałem, z którego wykonywane są chlebaki, jest drewno lub bambus. Oba materiały zapewniają wysoką estetykę gotowemu produktowi. Z łatwością dopasujesz je do aranżacji kuchni, ponieważ pasują do większości wystrojów. Są odporne na uszkodzenia, jednak źle zabezpieczone chlebaki drewniane mogą pochłaniać wilgoć i zabrudzenia. Drewniane modele są także trudniejsze do utrzymania w czystości. Problemów tych nie napotkasz, wybierając chlebaki bambusowe. W ich przypadku jednak musisz się liczyć z większym kosztem.


Czy materiał wykonania chlebaka wpływa na długość przechowywania pieczywa?

Na temat przechowywania pieczywa w chlebaku narosło z czasem dużo mitów. Powtarza się twierdzenie, że w chlebakach plastikowych czy drewnianych pieczywo szybciej pleśnieje, a w aluminiowych czerstwieje. Na świeżość pieczywa wpływa bardzo dużo czynników, od jego składu i użytych polepszaczy zaczynając. Należy zwrócić uwagę także, czy pieczywo jest dodatkowo przechowywane w workach papierowych lub plastikowych.


Faktem jest, że chlebaki drewniane, źle zabezpieczone przed wilgocią mogą przyspieszać pleśnienie pieczywa. Wynika to z dużej wilgotności powietrza utrzymującej się w ich wnętrzu. Modele plastikowe są dość szczelne i nie zapewniają prawidłowej cyrkulacji powietrza, co również może przyczynić się do szybszego pleśnienia pieczywa, ale nie musi. Wystarczy, że chleb będziesz przechowywać w foliowym woreczku, a efekt otrzymasz bardzo podobny.


Aby nie dopuścić do zapleśnienia pieczywa, można przechowywać go w woreczkach wykonanych z naturalnego materiału np. lnu czy bawełny. Materiały te pochłaniają wilgoć i zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Nie opóźnią jednak czerstwienia pieczywa. Podobny efekt uzyskasz, przechowując chleb w papierowych torebkach. Dodatkowo papier pomoże utrzymać świeżość pieczywa i opóźnić jego czerstwienie.


Gdzie powinien stać pojemnik na chleb?

Pojemniki na chleb powinny Ci zapewnić łatwy dostęp do pieczywa o każdej porze. Nie powinny jednak także zawadzać i przeszkadzać podczas przygotowywania posiłku. Najczęściej stawia się je w kącie na blacie kuchennym. Miejsce to jest trudne do zagospodarowania i najczęściej pozostaje puste. Możesz więc postawić w nim chlebak.


Idealne miejsce na pojemniki na chleb zależy przede wszystkim od rozkładu kuchni i ilości wolnego miejsca na blacie kuchennym. Pamiętaj, że chlebaka raczej nie będziesz przestawiać, będzie więc zajmował swoje stałe miejsce. Dobrze gdy jest ustawiony pod ścianą, ponieważ zmniejszasz w ten sposób ryzyko strącenia go ręka podczas gotowania. Nie warto zatem ustawiać go na wolnostojących wyspach kuchennych.


Chlebak najlepiej ustawiać w miejscu nienarażonym na bezpośredni kontakt z parą wodną unoszącą się nad garnkami. Dobrze, gdy postawisz go w najbardziej zacisznym i suchym miejscu. Wówczas niezależnie od materiału wykonania chlebaka, pieczywo pozostanie w nim dłużej świeże, a sam chlebak zachowa estetyczny wygląd na dłużej.


Chlebaki na pieczywo jako element dekoracji wnętrza

Nie ulega wątpliwościom fakt, że chlebak dzięki swoim rozmiarom i obecności na blacie kuchennym jest ważnym elementem wystroju wnętrza. Jego design wpływa na całą aranżację kuchni, podkreślając wybrany styl lub zupełnie go przełamując. Bardzo ważne jest, aby jego kolorystyka i styl chlebaka pasował do wnętrza, w przeciwnym razie estetyka Twojej kuchni się zmniejszy, a sam chlebak będzie się rzucał w oczy od razu po wejściu do kuchni, jako element zaburzający ogólny wystrój pomieszczenia.


Chlebaki na pieczywo możesz dopasować do aranżacji na kilka sposobów. Najłatwiej jest dobrać model, który będzie pasował kolorystycznie do frontów mebli kuchennych, do blatu czy do koloru ścian. Za jego pomocą możesz także przełamać monotonną kolorystykę wnętrza i wybrać model w kontrastującym kolorze. Ważne jest jednak, aby umieścić wówczas w pomieszczeniu inne drobne akcesoria kuchenne w tym samym kolorze. Mogą być to chochelki, noże, które powiesisz na listwie magnetycznej nad blatem czy zasłonki lub podkładki na stół.


Aluminiowe chlebaki na pieczywo najczęściej dopasowuje się do sprzętu AGD. Czarne chlebaki pasują wówczas do lodówki czy piekarnika i płyty w tym samym kolorze. Srebrne chlebaki możesz dopasować do innych srebrnych dodatków znajdujących się w kuchni w postaci kranu nad zlewem, aluminiowych noży, garnków i uchwytów na frontach mebli kuchennych.


Gdzie będą pasować chlebaki tradycyjne?

Jakie to są chlebaki tradycyjne? Ich design przywodzi na myśl dawne wystroju kuchenne, w których dominowały kolory i plastikowe akcesoria kuchenne. Do tych aranżacji najlepiej pasują popularne, kolorowe chlebaki plastikowe, których tylna, nieruchoma ścianka jest utrzymana w kolorze np. czerwony, żółtym czy zielonym. Modele te dopasujesz do innych kolorowych akcesoriów kuchennych, ale także do kolorowych zasłonek z motywami kuchennymi, ceraty na stole czy podkładek pod gorące talerze.


W tradycyjnej kuchni dobrze będą prezentowały się także chlebaki tradycyjne wykonane z drewna. Warto tu jednak postawić na drewno sosnowe, a nie bambus. Pośród tych modeli znajdziesz chlebaki w całości wykonane z drewna. Na ich powierzchni często widnieją dekoracyjne żłobienia i detale. Choć są nieco trudniejsze do utrzymania w czystości, to jednak stanowią wyraźny i ważny element dekoracyjny całej kuchni. Drewniane modele świetnie pasują także do wystrojów w stylu prowansalskim.


Jak dopasować chlebaki nowoczesne?

Nowoczesne kuchnie cechują się minimalizmem, który przekłada się na mniejszą ilość akcesoriów kuchennych ułożonych w widocznym miejscu. Ich obecność na blacie można także ukryć, dobierając je w kolorze np. ściany, mebli czy blatu. Spójność i oszczędność kolorystyczna to jest to, co można odnaleźć zarówno w kuchniach nowoczesnych, minimalistycznych, jak i nieco cieplejszych aranżacji skandynawskich.


Chlebaki nowoczesne przede wszystkim dopasuj do ogólnej kolorystyki wnętrza. Świetnie będą pasowały modele wykonane z aluminium. Ich gładka i jednokolorowa powierzchnia idealnie będzie komponowała się z powierzchnią frontów meblowych. Do skandynawskiej kuchni warto wybrać chlebaki nowoczesne aluminiowe z bambusową deską lub w całości wykonane z bambusa.


Pojemniki na pieczywo w stylu retro

W aranżacjach kuchennych bardzo popularne są stylizowane sprzęty AGD. Inspiracją dla nich najczęściej był design lat 70. Doskonale prezentują się w kuchniach w stylu retro czy nowoczesnych, tworząc tym samym niebanalne, eklektyczne połączenia. W tej kategorii produktów znajdziesz także pojemniki na pieczywo w stylu retro, które świetnie uzupełnią Twoją kolekcję stylizowanego sprzętu AGD.


Pojemniki na pieczywo w stylu retro najczęściej mają opływowy kształt i utrzymane są w pastelowych kolorach. Możesz wybrać chlebak w kolorze pudrowego różu czy mięty. Ich niebanalny design stanie się bardzo ważnym elementem dekoracyjnym całej aranżacji, nadając jej tym samym niepowtarzalnego, domowego uroku. Dużą zaletą stylizowanych sprzętów retro jest to, że nie muszą one być w jednakowym kolorze. Kuchnie wówczas były pełne pudrowych kolorów. Jeśli więc zdecydowałeś się na lodówkę w kolorze czerwonym, spokojnie możesz dobrać do niej miętowy chlebak, a ścianę udekorować różowymi grochami na białym tle.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.