Instalacje gazowe

Instalacje gazowe - Rury, akcesoria - Hydraulika - Bricomarche.pl

Instalacje gazowe to najpopularniejszy sposób rozprowadzanie paliwa grzewczego w domach i mieszkaniach. Są wydajne i bezpieczne – o ile wykonano je z należytą szczelnością i są poddawane okresowym przeglądom. Popularność instalacji tego typu sprawiła, że w naszym sklepie nie mogło zabraknąć takiej kategorii. Znajdują się w niej zawory oraz przyłącza gazowe, czyli niezbędne elementy instalacji.


Instalacja gazowa doprowadza paliwo do kuchenki oraz pieca grzewczego, który ogrzewa zarówno dom czy mieszkanie, jak i wodę. Jej istotnymi elementami są przyłącza i zawory. Zwykle przyłącza i zawory dedykowane do gazu mają kolor żółty (lub elementy w tym kolorze). To ważny wyznacznik, który jednocześnie ułatwia lokalizację części niezbędnych do stworzenia instalacji gazowej. Oferujemy szeroki wybór przyłączy o różnorodnej długości i średnicy, która jest wyrażana w calach.

W naszym sklepie znajdziesz także różne rodzaje zaworów gazowych – kulowe, z rączką lub z motylkiem. Podobnie jak przyłącza, zawory mają różne średnice, które wielkością należy dopasować do przyłączy.

Porady

Zobacz więcej porad