Kotwy, nity i kołki metalowe

Pokaż na stronie

821 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał stal/polipropylen
Rodzaj główki stożkowa 12 mm z gniazdem PZ
Typ kołki rozporowe
Materiał stal
Typ zszywki
Materiał aluminium
Typ nity
Materiał stal
Typ zszywki
Materiał stal
Typ zszywki
Typ zszywki
Materiał stal
Typ zszywki
Materiał stal
Rodzaj główki na kluczyk i śrubokręt
Typ śruby
Materiał nylon/stal
Rodzaj główki stożkowy
Typ kołek rozporowy z wkrętem
Materiał stal, polipropylen
Rodzaj główki PZ2
Typ kołek szybkiego montażu
Materiał nylon/stal
Rodzaj główki stożkowy
Typ kołek rozporowy z wkrętem
Materiał stal, polipropylen
Rodzaj główki PZ2
Typ kołek szybkiego montażu
Materiał polipropylen / stal
Typ kołki rozporowe
Materiał polipropylen / stal
Typ kołki rozporowe
Materiał poliamid / stal
Typ kołki rozporowe
Materiał stal
Typ kołki rozporowe
Materiał stal
Typ kołki rozporowe
10 20 50 100 Ofert na stronie

Wśród wielu elementów montażowych, które warto zastosować podczas mocowania mebli albo innych materiałów, znajdują się również kotwy. Nadają się one do mocowania większych części - świetnie sprawdzają się na przykład przy montażu schodów modułowych do ścian, dla zapewnienia ich większej stabilności. Przygotowane przez nas w asortymencie kotwy to produkty o różnych rozmiarach, wykonane z trwałych materiałów, między innymi stali. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwiać trwały, ale jednocześnie łatwy do wykonania montaż.


Innym rodzajem mocowań są nity. Umożliwiają one trwały montaż elementów o dużej twardości, na przykład blach. Dzięki ich zastosowaniu części są zamontowane trwale, bez ryzyka uszkodzenia czy rozejścia się warstw, jako że nity bardzo często są po włożeniu w otwór dodatkowo mocowane. W ofercie przygotowaliśmy również inne artykuły metalowe, między innymi kołki rozporowe czy zszywki do różnych zastosowań. Wszystkie zostały wykonane z trwałych materiałów i są dostępne w rozmaitych rozmiarach.

Kołki uniwersalne i inne akcesoria do trwałych połączeń

W wielu sytuacjach podczas remontu, budowy nowego budynku czy podczas majsterkowania będziesz musiał połączyć ze sobą elementy drewniane metalowe, betonowe czy ze skóry. Czego użyć do połączenia tego typu materiałów, aby uzyskać trwałe połączenie odporne na duże obciążenia?

W tej kategorii znajdziesz kilka rodzajów kołków. Najczęściej używane są kołki uniwersalne, które składają się z plastikowej osłonki i śruby. Kołki uniwersalne warto mieć zawsze w domu, ponieważ posłużą Ci np. do wieszania obrazków czy półek. Dostępne są także inne kołki, takie jak rozporowe czy szybkiego montażu. Do cięższych prac wykorzystaj metalowe kotwy, z kolei podczas majsterkowania najlepiej sprawdzą się nity lub tapicerskie zszywki.

Rodzaje nitów i ich zastosowanie

W tej kategorii znajdziesz praktyczne nity aluminiowe. Są bardzo łatwe w użyciu. Ze względu na elastyczny materiał wykonania najlepiej nadają się do lżejszych prac. Nity aluminiowe wykorzystasz do połączeń elementów drewnianych, skórzanych czy z tworzywa sztucznego. Dostępne są nity o różnej głowie.

Do nieco trwalszych i narażonych na większe obciążenia połączeń wykorzystaj nity metalowe. Cechują się znacznie większą odpornością na uszkodzenia i ciężar. Możesz za ich pomocą połączyć elementy metalowe lub drewniane mebli czy innych konstrukcji. Nity metalowe przydadzą się podczas majsterkowania, ale także na wyposażeniu specjalistów.

Do nitowania będziesz potrzebował wiertarki oraz nitownicy mechanicznej lub ręcznej. W przypadku nitowania giętkich i cienkich elementów wykorzystaj dodatkowo podkładki płaskie, aby nie zniszczyć łączonych elementów.

Kiedy przydadzą się kołki do szybkiego montażu, a kiedy rozporowe?

Podczas remontu na pewno przydadzą Ci się różnego rodzaju kołki. Jednymi z najczęściej wybieranych są kołki szybkiego montażu. Składają się z dwóch elementów. Plastikowego kapturka i metalowej śruby. Aby zamontować go w ścianie, należy najpierw wywiercić otwór o średnicy kapturka, później należy w niego wbić kapturek, a na sam koniec wbić gwóźdź. Kołki szybkiego montażu posłużą Ci do wieszania dekoracji naściennych, ale także do montażu listew podłogowych czy innych materiałów wykończeniowych.

Innym rodzajem są kołki rozporowe. Różnią się przede wszystkim budową kapturka, który ma dodatkowe wypustki po zewnętrznej stronie. Kiedy wbijasz go w przygotowany otwór, wypustki te dodatkowo się zapierają i uniemożliwiają wysunięcie. Kołki rozporowe używane są do montażu w ścianach wykonanych z pustaków czy ścian z płyt gipsowo-kartonowych.

Kotwy budowlane do cięższych prac

Kolejnym akcesorium do stałych połączeń są kotwy budowlane. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zwykłe wkręty i śruby nie byłyby wystarczające. Te elementy używane są do montażu i łączenia dużych części konstrukcyjnych budynku. Kotwy budowlane najczęściej wykorzystywane są na placu budowy. Tworzą stałe połączenia odporne na duże obciążenia.

W tej kategorii znajdziesz kotwy do betonu wykonane z odpornej na korozję stali. Możesz je zatem spokojnie używać na zewnątrz. Warunki atmosferyczne nie wypłyną na ich parametry techniczne. Kotwy do betonu służą do łączenia bloków betonowych. W tej kategorii znajdziesz także kotwy sworzeniowe wykorzystywane najczęściej do konstrukcji stalowych, budowy balustrady, wsporników, drabin, maszyn czy bram.

Zszywki tapicerskie potrzebne nie tylko w pracowni meblarskiej

Kiedy zależy Ci na szybki i płaskim łączeniu czy przymocowaniu elementów do płaszczyzn płaskich – wybierz wówczas zszywki tapicerskie. Do ich montażu będziesz potrzebował specjalnego zszywacza. Zszywki tapicerskie najczęściej wykorzystywane są w pracowniach meblarskich. Za ich pomocą montuje się obicia mebli. Doskonale przytrzymują skórzaną tapicerkę czy wykonaną z tworzyw sztucznych.

Jednak zszywki tapicerskie są także pomocne podczas wieszania plakatów na tablicach ogłoszeniowych czy słupach. Pozwolą Ci także złączyć elementy podczas prac modelarskich. Wszędzie tam, gdzie potrzebujesz szybko połączyć dwa elementy, które następnie nie będą narażone na duże siły – zszywki będą idealnym wyborem.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.