Izolacja cieplna

Izolacja cieplna - zabezpiecz dom przed zimnem z Bricomarche.pl

Izolacja to temat niezwykle obszerny i ważny. Po pierwsze dlatego, że ma ona zapewnić komfort termiczny we wnętrzu domu. Po drugie dlatego, że błędy popełnione na tym etapie budowy trudno naprawić. Izolacja stanowi głębokie warstwy domu i zwykle robiona jest na bardzo długie lata. Materiały izolacyjne powinny być zatem wybierane ze szczególną uwagą i starannością. Równie starannie dobraliśmy naszą ofertę do tego działu. Znajdziesz tu wełny, styropiany, folie, membrany i szereg akcesoriów związanych z izolacją.

 

W kategorii tej oferujemy rozmaite rodzaje wełny izolacyjnej. Jej poszczególne rodzaje różnią się grubością oraz ilością metrów maty, które znajdują się na rolce lub w paczce.

 

Wiemy już, że izolacja jest ważną kwestią. Na co więc zwrócić uwagę, aby uniknąć błędów, które będzie trzeba kosztownie naprawić lub znosić latami?

•    dobra izolacja od gruntu i fundamentów – te miejsca są rejonami, w których ciepło najczęściej ucieka z domu,

•    docieplenie dużych ścian zewnętrznych – ich wielkość i bezpośrednie wystawienie na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych powoduje szybkie wychłodzenie; sprawdzi się tu warstwa styropianu lub wełny przykryta tynkiem,

•    izolacja poddasza i dachu – które często są miejscami nieogrzewanymi, a więc ciepło z domu bardzo szybko tamtędy ucieka; dobry efekt przyniesie warstwa izolacyjna o grubości co najmniej 18 cm.

Porady

Zobacz więcej porad