Pawilony i markizy ogrodowe

Pokaż na stronie

39 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał stelaż stalowy, polyester
Materiał rurki stalowe, polyester
Materiał stelaż stalowy, dach polyester 180 g/m²
Materiał stal/poliester
Materiał stal/poliester
Materiał stelaż aluminiowy, wodoodporny dach z poliwęglanu, 4 ścianki boczne z poliestru
Materiał galwanizowana stal, polyester
Materiał poliester
Materiał poliester
Materiał poliester
Materiał PE, rurki stalowe
Materiał stelaż stalowy, poliester
Materiał PE
Materiał PE
Materiał poliester
Materiał stal, poliester
Materiał Konstrukcja alu: 80x80mm, 30x60mm, 25x25mm stalowe rurki śr. 19mm materiał daszku: poliester 180g z powłoką PA
Materiał Konstrukcja: stalowe okrągłe nogi śr.48mm, konstrukcja daszku śr. 19mm Materiał daszku: 180G poliester z warstwą PA; Materiał ścianek: 160G poliester;
Materiał Konstrukcja: stalowe okrągłe nogi śr.48mm, konstrukcja daszku śr. 19mm Materiał daszku: 180G poliester z warstwą PA; Materiał ścianek: 160G poliester;
Materiał poliester
10 20 50 100 Ofert na stronie

Posiadanie ogrodu wiąże się z możliwością przygotowania w nim rozmaitych przyjęć i imprez. Aby nie zostały one zakłócone przez złą pogodę, dobrym rozwiązaniem są pawilony ogrodowe. Warto mieć je zawsze w zanadrzu, nie tylko w sytuacji, gdy pada deszcz lub wieje silny wiatr. Wiele modeli zabezpiecza również przed intensywnym słońcem, zapewniając komfort biesiadnikom oraz świeżość podawanym na stołach potrawom. Pawilony ogrodowe to świetne rozwiązanie również na działkach czy w miejscach, gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza i promocyjna, na przykład na targach organizowanych na świeżym powietrzu.

 

W przypadku miejsc tuż przy budynkach, na przykład na balkonach i tarasach, meble ogrodowe mogą osłonić specjalnie dobrane markizy ogrodowe. Ich zaletą jest możliwość szybkiego złożenia, na przykład w sytuacji, gdy pada deszcz lub wieje zbyt silny wiatr. Zazwyczaj markizy ogrodowe chronią przede wszystkim przed intensywnym słońcem, gwarantując komfort wypoczynku. W ofercie znajduje się wiele modeli różniących się rozmiarami czy kolorem.

 

Kiedy przydadzą się pawilony ogrodowe?

W okresie letnim chętnie korzystamy z odpoczynku na świeżym powietrzu. Przydomowe ogrody przejmują wtedy funkcję letnich salonów, w których relaksują się nie tylko domownicy, ale również odwiedzający ich goście. Aura potrafi być jednak kapryśna i nawet wiosną czy latem sprawić nam niemiłą niespodziankę. Wszyscy wiemy, że deszcz jest roślinom ogrodowym bardzo potrzebny, jednak w dniu, w którym zaplanowaliśmy przyjęcie w ogrodzie, może być kłopotliwy. Właśnie na takie okazje przewidziane są pawilony ogrodowe, które mogą skutecznie ochronić gości przed opadami atmosferycznymi. Co więcej, doskonale sprawdzają się też jako osłona przed zbyt intensywnym nasłonecznieniem, które w upalne dni może stać się niezwykle uciążliwe. Pawilony ogrodowe doskonale sprawdzają się tam, gdzie w lecie brakuje cienia. Dają wytchnienie osobom, które nie lubią lub nie chcą długo przebywać na słońcu. A ponieważ w Bricomarche są bardzo zróżnicowane i dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, kolorów i wzorów, ich dopasowanie do konkretnych oczekiwań nie powinno stanowić kłopotu.

 

Namioty ogrodowe i ich zastosowanie?

Warto zwrócić uwagę na to, że niektóre z dostępnych w Bricomarche pawilonów, określanych też jako namioty ogrodowe cechują się bardzo prostą i minimalistyczną formą, inne natomiast są znacznie większe, bardziej rozbudowane, wyróżniają się swoją konstrukcją. Dodatkowo na ich różnorodność wpływa wiele materiałów wykorzystywanych do ich produkcji. Namioty ogrodowe powstają między innymi ze stali, tworzywa oraz poliestru. Mogą mieć przesuwany dach, wbudowaną w nim funkcję wentylacji oraz kwietniki i ścianki z tkanin. Sprawdzają się nie tylko w przydomowych ogrodach, gdzie mogą być użytkowane na co dzień przez domowników oraz przy wyjątkowych okazjach podczas rodzinnych uroczystości, ale także na różnego rodzaju targach, festynach i piknikach, które organizuje się na świeżym powietrzu.

 

Do czego służą markizy ogrodowe?

W niektórych przypadkach znacznie lepiej sprawdzą się jednak markizy. Czym się charakteryzują? Są to przesłony chroniące przed słońcem montowane do ścian budynków. Dzięki czemu można zapewnić sobie przyjemny cień na tarasie albo balkonie. Jest to szczególnie istotne przy południowo-zachodniej ekspozycji miejsca, które chcemy osłonić. Markizy ogrodowe bardzo chętnie montowane są zarówno na terenie prywatnych posesji, jak i w wielu innych miejscach, na przykład w kawiarnianych, czy hotelowych ogródkach. Kiedy zajdzie taka potrzeba, w łatwy sposób można je zwinąć. Warto pamiętać o tym podczas wietrznej pogody.

 

Markizy ogrodowe tworzą przyjemne zacienienie nie tylko balkonu czy tarasu, ale również mieszkania. Dlatego warto montować je nad oknami tam, gdzie pomieszczenia są zbyt mocno nasłonecznione, co może utrudniać ich użytkowanie. Takie przesłony słoneczne wykonane z wysokogatunkowych i wytrzymałych materiałów będą mogły służyć przez wiele lat.

 

Inny pomysł na cień w ogrodzie lub na tarasie

Tam, gdzie opisane wyżej produkty z różnych przyczyn nie znajdą zastosowania, mogą sprawdzić się parasole ogrodowe. Ich zaletą jest to, że mogą zostać ustawione w dowolnym miejscu w ogrodzie. Czasem ustawia się je również na tarasie, by osłonić od słońca odpoczywających tam domowników. W ofercie Bricomarche dostępne są zarówno modele ogrodowe, jak i plażowe. Poszczególne produkty mogą się różnić wielkością, kolorystyką oraz mechanizmem składania i rozkładania. Niektóre dają dodatkowo możliwość regulacji kąta nachylenia czaszy, inne mają wbudowane oświetlenie solarne, które umili wieczorny relaks na powietrzu.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.