Taśmy uszczelniające i akcesoria do izolacji

Pokaż na stronie

67 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Długość 10 m
Typ uszczelniająca
Długość 50 m
Typ uszczelniająca
Długość 30 m
Typ uszczelniająca
Długość 0,425 m
Typ uszczelniająca
Długość 10 m
Typ uszczelniająca
Długość 50 m
Typ uszczelniająca
Długość 0,12 m
Typ uszczelniająca
Długość 0,14 m
Typ uszczelniająca
Długość 0,14 m
Typ uszczelniająca
Długość 50 m
Typ taśma uszczelniająca
Długość 20 m
Typ izolacyjna
Długość 10 m
Typ izolacyjna
Długość 10 m
Typ izolacyjna
Długość 10 m
Typ izolacyjna
Długość 10 m
Typ izolacyjna
Długość 10 m
Typ izolacyjna
10 20 50 100 Ofert na stronie

Odpowiednia izolacja pozwala skutecznie walczyć z wilgocią i pleśnią. Właśnie dlatego w Bricomarche proponujemy między innymi wysokiej jakości akcesoria do izolacji, w tym taśmy izolacyjne. Nasze produkty sprawdzą się zarówno do użytku zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Można je wykorzystać na przykład podczas wykonywania izolacji dachu. Taśmy izolacyjne doskonale połączą bowiem poszczególne elementy folii lub membrany izolacyjnej. Tego typu akcesoria do izolacji sprawdzą się również do uszczelniania miejsc pod okładziną ceramiczną (czyli płytkami), które są szczególnie narażone na występowanie wilgoci. Taśma pokryje naroża, styki ścian ze ścianą oraz ścian z podłogą. To zatem niezawodne akcesoria podczas remontu kuchni, łazienki oraz wszelkich pomieszczeń gospodarczych. Oferujemy produkty o różnych parametrach – taśmy szersze i węższe o różnej długości. Poszczególne modele posiadają również unikalne właściwości – są na przykład bardziej lub mniej odporne na działanie wilgoci. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie Bricomarche oraz w naszych sklepach stacjonarnych.


Zadbaj o poprawne połączenie materiałów izolacyjnych

W każdym domu czy mieszkaniu należy wykonać szereg izolacji, aby budynek zapewniał komfort osobom przebywającym w ich wnętrzu. Do najczęściej zakładanych izolacji należą termoizolacja, hydroizolacja i izolacja akustyczna. W przypadku każdej z nich sprawdzają się nieco inne materiały izolacyjne. W większości jednak stosuje się różnego rodzaju folie, które należy czymś połączyć.


Do tego służą samoprzylepne taśmy uszczelniające i taśmy izolacyjne. Produkty te pozwolą Ci połączyć trwale dwa fragmenty folii izolacyjnej czy dodatkowo zabezpieczyć fragmenty podłogi czy ścian przed wilgocią. W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju taśmy izolacyjne czy wykonane z włókna szklanego do tworzenia połączeń płyt gipsowo-kartonowych. Dostępne są także samoprzylepne taśmy uszczelniające, które przede wszystkim odnajdą zastosowanie w pomieszczeniach wilgotnych i wyposażonych w instalację wodną.


Taśmy uszczelniające chroniące przed wilgocią i chłodem

W tej kategorii znajdziesz taśmy uszczelniające. Poszczególne modele różnią się nieco materiałem wykonania, który wpływa na ich zastosowanie i możliwości użycia w konkretnych pomieszczeniach. Nieco inne taśmy przydadzą się w łazience do ochrony powierzchni ściany czy podłogi przed wilgocią, a inne do zakrycia szczelin przy stolarce okiennej. Taśmy te różnią się także rozmiarem. Możesz wybrać cienkie taśmy, które umożliwią Ci zabezpieczenie miejsca trudno dostępnego lub szersze, za pomocą których zamontujesz lub połączysz użyte folie.


Taśmy uszczelniające możesz stosować samodzielnie do zabezpieczania najbardziej narażonych na negatywne czynniki miejsc. Służą także do montażu lub łączenia materiału izolacji akustycznej, termicznej czy przeciwwilgociowej.


Dlaczego użycie odpowiedniej taśmy jest tak ważne? Łatwo to wytłumaczyć na przykładzie izolacji termicznej. Użycie złego materiału do połączenia materiału izolacji termicznej może doprowadzić do powstania mostków cieplnych, przez które będzie uciekać ciepło z budynku. Nieszczelności mogą wystąpić w każdej innej izolacji.


Czym cechują się dobre taśmy do hydroizolacji?

Podłogę i ściany w łazience najczęściej wykańcza się płytkami i gresem. Materiał ten jednak nie zapewnia pełnej ochrony przed wilgocią. Woda może wnikać do głębszych warstw podłogi i ścian np. przez spoiny. Tam przyczyni się do rozpulchniania materiałów budowlanych i rozwoju pleśni oraz grzybów, która następnie spowoduje zniszczenie materiału wykańczającego. Z tego powodu dobra hydroizolacja jest niezbędna.


Hydroizolację zakłada się pod płytkami ceramicznymi. Najczęściej wykorzystuje się do tego specjalne folie lub folie w płynie. Możesz pokryć tymi materiałami całą podłogę lub jedynie miejsca najbardziej narażone na kontakt wodą. Ponadto przydadzą Ci się taśmy do hydroizolacji. Czym są te produkty?


Dobre taśmy do hydroizolacji wykonane są z warstwy elastomerowej, która zatrzymuje wilgoć i wodę, a także warstwy z włókniny poliestrowej. Zewnętrzna warstwa cechuje się bardzo dobrą przyczepnością dla materiałów wierzchnich np. płytek ceramicznych.


Jak stosować taśmy uszczelniające do hydroizolacji?

Taśmy uszczelniające do hydroizolacji pozwolą Ci unieruchomić na podłodze czy na ścianie folię. Ponadto umożliwiają połączenie fragmentów folii i gwarantują szczelność na całej powierzchni podłogi czy ściany.


Taśmy uszczelniające do hydroizolacji możesz stosować także do zabezpieczania fragmentów podłogi lub ścian, które są szczególnie narażone na przenikanie wody czy wilgoci. Należą do nich wszelkie narożniki w pomieszczeniu, a także okolice odpływu czy rur doprowadzających wodę do baterii.


Taśmy te na spodzie pokryte są klejem, dzięki czemu możesz przykleić je do powierzchni pionowych i poziomych. To jednak nie wystarczy, aby zapewnić odpowiednią hydroizolację. Następnym krokiem jest zatopienie taśmy w folii w płynie lub zaprawie hydroizolacyjnej. Tylko tak wykonana izolacja da Ci pewność, że wilgoć nie przeniknie do głębszych warstw podłogi czy ściany.


Taśma prosta czy narożnikowa – którą wybrać?

W tej kategorii znajdziesz także taśmy narożnikowe. Produkty te znacznie różnią się kształtem od zwykłych taśm sprzedawanych w rolkach. Są odpowiednio docięte, aby łatwo było je dopasować do narożników wewnętrznych i zewnętrznych.


Taśmy narożnikowe to nie jedyne produkty, które pozwolą Ci zachować szczelność hydroizolacji. Zabezpieczanie okolic odpływów czy rur może być problematyczne za pomocą wąskich i prostokątnych odcinków taśmy. W tej kategorii znajdziesz także praktyczne mankiety uszczelniające ścienne i podłogowe. Sprzedawane są w jednym kawału i mają odpowiednio przygotowane otwory, dzięki czemu dobrze przylegają do rur i odpływów.


Do izolacji akustycznej wykorzystaj taśmy akustyczne

Całkiem inne taśmy przydadzą Ci się do łączenia materiałów izolacji akustycznej. W tym wypadku materiał ich wykonania musi być przede wszystkim dźwiękoszczelny. Do ich produkcji wykorzystuje się najczęściej piankę poliuretanową. Materiał ten doskonale izoluje dźwięki i niweluje drgania. Stosuje się ją przy zabudowie z płyt gipsowo-kartonowych.


Taśmy akustyczne są łatwe w użyciu. Od wierzchniej warstwy pokryte są klejem, dzięki czemu łatwo zamontować je zarówno na powierzchniach pionowych, jak i poziomych.


Gdzie jeszcze wykorzystasz taśmy uszczelniające wodoszczelne?

Taśmy uszczelniające wodoszczelne znajdują zastosowanie nie tylko w przypadku zakładania hydroizolacji. Niektóre modele przystosowane są do łączenia fragmentów folii do izolacji przeciwwilgociowej dachów czy podłóg. W tym wypadku taśmy uszczelniające wodoszczelne powinny cechować się podobnymi parametrami, co wykorzystana folia, dzięki czemu izolacja będzie skuteczna. Jeśli korzystasz z membran, koniecznie wykorzystaj taśmy wodoszczelne, ale przepuszczające parę wodną na zewnątrz. W ten sposób zachowasz odpowiednią wentylację dachu.


Osobną kategorię taśm do izolacji odpornych na wodę i wilgoć, stanowią cienkie taśmy do izolacji kabli elektrycznych. Taśmy te sprawdzą się w przypadku zakładania nowych instalacji elektrycznych, jak i naprawy starych. Wykorzystasz je w przypadku napraw urządzeń elektrycznych, w których kabel został przypadkowo nacięty lub jego izolacja została zniszczona.


Taśmy do kabli elektrycznych skutecznie izolują przewody elektryczne i zastępują osłonki. Chronią instalację przed czynnikami zewnętrznymi i zapewniają odpowiednie warunki do przesyłania prądu. W tej kategorii znajdziesz taśmy w różnych kolorach, dzięki czemu możesz użyć ich także do odpowiedniego oznaczenia przewodów.

Powiadom o dostępności