Oświetlenie wewnętrzne

Oświetlenie wewnętrzne

Oświetlenie wnętrz musi być funkcjonalne, aby zapewnić dostęp do światła po zachodzie słońca czy przy zachmurzonym niebie. Warto jednak pamiętać, że oświetlenie wewnętrzne może również służyć modelowaniu wyglądu pomieszczeń. Optyczne efekty, które dają lampy do wnętrz, warto wykorzystać szerzej. Z tego powodu przygotowaliśmy bogatą ofertę oświetlenia, w ramach której dostępne są lampy wiszące, stojące czy ścienne. Taka różnorodność sprawdzi się w każdym rodzaju pomieszczeń.
Praktyczne lampy do wnętrz powinny zawsze w taki sposób je oświetlać, aby podkreślać zalety, a ukrywać wady. Nawet w niewielkim wnętrzu warto zastanowić się nad zamianą światła górnego na kinkiety, które mogą nieco powiększyć optycznie wnętrze, zapewniając inny kąt padania światła. W kąciku do czytania czy na biurku świetnie sprawdzą się lampy stojące i stołowe. Nie należy zapominać o tym, że oświetlenie wewnętrzne powinno być zawsze dopasowane również do funkcjonalności pomieszczenia, na przykład pod kątem przepuszczalności światła lub nakierowania jego strumienia.


Istotnym elementem każdego pomieszczenia Jest jego oświetlenie. Nadaje charakter wnętrzu, dekoruje, a także doświetla miejsca, które tego wymagają. Łączy zatem różne funkcje, a nad jego wyborem warto się chwilę zastanowić. Lampy są używane każdego dnia i zwykle kupuje się je na długie lata. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju lamp. Posiadamy lampy wiszące, lampy stołowe, kinkiety, lampy podłogowe, plafoniery i półplaforniery, lampy biurkowe, halogeny i lampki wtykowe. W każdej z tych podkategorii znajdują się lampy w rozmaitych wzorach i kolorach, dzięki czemu z łatwością dobierzesz coś idealnego do aranżowanego właśnie wnętrza.

Lampy w pomieszczeniu mogą pełnić funkcję praktyczną lub ozdobną. Te praktyczne muszą dobrze oświetlać blat roboczy, stół, biurko do pracy czy miejsce do czytania. Wyróżniają się mocniejszym i bardziej skondensowanym strumieniem światła. W tej roli idealnie sprawdzą się lampy stołowe, biurkowe i podłogowe. Także odpowiednio mocne lampy sufitowe dobrze rozświetlą przestrzeń.

Innym praktycznym źródłem światłą są lampy o rozproszonym świetle. Ten rodzaj oświetlenia wprowadza do wnętrza przyjemny nastrój i ciepły klimat. Subtelnie rozświetlona przestrzeń jest doskonałym miejscem do wieczornego odpoczynku czy spotkania w gronie znajomych. Taki efekt mogą zapewnić zwłaszcza lampy stołowe i wiszące. Zastosowanie delikatnego oświetlenia to jeden z najpopularniejszych trendów we wnętrzarskiej modzie.

Lampy są jednak nie tylko praktyczne, ale także ozdobne. Ich szeroki wybór pozwala wybierać miedzy wzorami o nowoczesnym designie - wykorzystującymi metal, widoczne żarówki, kable w kolorowych osłonka oraz lampami w innych stylach, na przykład z kolorowymi, ozdobnymi abażurami, rzeźbionymi nogami lub innymi stylizowanymi dekoracjami.

Porady

Zobacz więcej porad