Żarówki LED

Pokaż na stronie

674 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Marka AMM
Typ halogen LED
4 99 szt.
Marka AMM
Typ LED
4 99 szt.
Marka AMM
Typ LED
4 99 szt.
Marka AMM
Typ LED
4 99 szt.
Tylko online
Kształt klasyczny
Marka MAX-LED
Typ LED
10 99 szt.
Tylko online
Kształt A60
Marka ORO
Typ LED
8 49 szt.
Tylko online
Kształt świeczka
Marka AMM
Typ żarówka LED
11 99 szt.
Tylko online
Kształt inny
Marka AMM
Typ żarówka LED
8 49 szt.
Tylko online
Kształt taśma
Marka ORO
Typ LED
129 00 szt.
Tylko online
Marka ORO
Typ Filament LED
7 99 szt.
Tylko online
Marka ORO
Typ Filament LED
9 49 szt.
Tylko online
Kształt taśma
Marka ORO
Typ taśma LED
27 99 szt.
Marka ORO
Typ halogen LED
Marka ORO
Typ LED
Marka ORO
Typ LED
Kształt inny
Marka EMOS
Typ LED
Marka AMM
Typ halogen LED
Marka AMM
Typ halogen LED
Marka AMM
Typ halogen LED
Marka AMM
Typ halogen LED
10 20 50 100 Ofert na stronie

Żarówki LED – ekonomiczne źródło światła w domu

Od doboru odpowiednich żarówek do opraw świetlnych zależy Twoje samopoczucie podczas przebywania w pomieszczeniu, a także wysokości rachunków za prąd. Obecnie najpopularniejszym źródłem światła w domach i miejscach publicznych stały się żarówki LED. Wyposażone w energooszczędne diody są o wiele wydajniejsze niż zwykłe żarówki żarnikowe. Wystarczy wymienić żarówki w swoim domu, aby skutecznie obniżyć rachunki za energię elektryczną.

W tej kategorii znajdziesz żarówki LED o różnych parametrach. Ta różnorodność również przyczyniła się do ich dużej popularności. Poszczególne modele różnią się nie tylko mocą wyrażaną w lumenach, ale także barwą i temperaturą emitowanego światła, kształtem, rozmiarem gwintu czy rodzajem szkła. Wszystko to ma ogromny wpływ na efekt świetlny. Nie warto bagatelizować wyboru odpowiedniej żarówki zarówno do lamp głównych, jak i uzupełniających oświetlenie danego pomieszczenia. To od nich zależy aranżacja pomieszczenia i Twoje samopoczucie.

Żarówki ledowe do domu – rodzaje

Różnorodne rozwiązania oświetleniowe wymagają indywidualnego doboru źródła oświetlenia. Do oświetlenia liniowego większych pomieszczeń i hal najlepiej nadają się świetlówki energooszczędne. Z kolei halogeny dobrze sprawdzają się w miejscach, w których zależy Ci na oświetleniu punktowym miejsca pracy. A w domu? Czym można zastąpić tradycyjne żarówki?

Żarówki ledowe do domu pozwolą Ci stworzyć idealnie dopasowane i efektywne oświetlenie każdego wnętrza. Wszystko zależy od doboru odpowiednich żarówek. W przedpokoju czy kuchni bardzo popularne są sufity podwieszane. Konstrukcja ta wymaga jednak zastosowania odpowiedniego oświetlenia. W niskich mieszkaniach w bloku dodatkowa lampa wisząca mogłaby przeszkadzać, dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem są oczka podtynkowe wyposażone w płaskie żarówki LED. Dzięki temu zyskujesz efektywne oświetlenie punktowe, które nie wystaje poza granicę sufitu.

W tradycyjnych lampach na wymienne źródła światła sprawdzą się popularne żarówki ledowe do domu o kształcie kuli. Zwróć uwagę na rozmiar gwintu. W tej kategorii znajdziesz tego rodzaju żarówki z najpopularniejszymi gwintami E27 i E14.

Bardzo modnym i ciekawym rozwiązaniem oświetleniowym są taśmy LED. Produkty te pozwalają na zamontowanie delikatnego oświetlenia niemal w każdym miejscu. Doskonale nadają się do ozdoby listew przypodłogowych czy brzegu zabudowanej wanny w łazience. Taśmy posłużą Ci także do oświetlania blatów w kuchni.

W pokoju dziecięcym ciekawym rozwiązaniem mogą być żarówki RGB z możliwością zmiany koloru. Sterowanie żarówki odbywa się za pomocą dołączonego pilota. W ten sposób możesz ciekawie ozdobić pokój dziecka i zapewnić mu dodatkową atrakcję.

Żarówki ledowe świecowe i okrągłe – do jakich lamp sprawdzą się najlepiej?

W lampach o wymiennym źródle światła to Ty decydujesz, jaką żarówkę w nich zamontujesz. Najczęściej uzupełnia się je żarówkami o standardowym gwincie. Możesz wybrać żarówki ledowe świecowe lub zwykłe okrągłe. Oba modele doskonale oświetlą wnętrze pokoju czy pojedynczą strefę w salonie.

Żarówki ledowe świecowe są lekko wydłużone. Swoim kształtem przypominają prosty płomień świecy. Najlepiej prezentują się w lampach o otwartym lub półotwartym kloszu. Dzięki temu spełniają także funkcję dekoracyjną. Są także niezbędnym wyposażeniem lamp o wąskich kloszach, do których nie zmieszczą się standardowe okrągłe żarówki.

Wśród okrągłych żarówek możesz znaleźć modele o mlecznym lub przeźroczystym szkle. Dają one zupełnie odmienne efekty świetlne. Żarówki o mlecznym szkle emitują delikatnie rozproszone światło i miękkie. Doskonale nadają się do ogólnego światła pomieszczenia. Nie tworzą ostrych cieni. Z kolei żarówki o przeźroczystym szkle dobrze, gdy osłonięte są abażurem lampy. Wówczas dają przyjemne, rozproszone światło.

Żarówki ozdobne LED do lamp z otwartym kloszem

W nowoczesnych aranżacjach bardzo często wykorzystuje się lampy o otwartym kloszu lub całkowicie go pozbawione. Najczęściej można je zobaczyć w aranżacjach industrialnych, gdzie często wiesza się lampy minimalistyczne składające się z kabla, żarówki i poprzecznej deski. Tak stylizowane produkty wymagają także odpowiedniego źródła światła.

Do ich uzupełnienia najlepiej nadają się żarówki ozdobne LED. Mogą przybierać różne kształty od okrągłych kul po wąskie świece czy kolorowe taśmy LED. Wykazują także różne parametry techniczne, choć w ich przypadku dekoracyjność jest funkcją przeważającą nad praktycznością. Emitują zatem znacznie słabsze światło, często o ciepłym zabarwieniu, dzięki czemu idealnie nadają się do oświetlania wnętrza salonu czy sypialni.

Do industrialnych lamp najlepiej nadają się żarówki ozdobne LED z przeźroczystego szkła i z imitacją żarnika. Tak stylizowane żarówki stają się wyraźnym dodatkiem dekoracyjnym i podkreślają cechy stylu industrialnego.

Jak wykorzystać żarówki LED kolorowe?

W tej kategorii znajdziesz także żarówki LED kolorowe. Masz do wyboru pojedyncze okrągłe żarówki emitujące konkretną barwę lub żarówki o zmiennej barwie światła. Oba produkty sprawdzą się w nieco innych warunkach i pomieszczeniach.

Żarówki LED kolorowe możesz wykorzystać do ozdoby pokoju dziecka. Wyposaż nimi lampki przy łóżku i dostosuj barwę światła do aktualnej sytuacji. Podczas usypiania za pomocą pilota możesz ustawić delikatne białe światło o ciepłym zabarwieniu. Z kolei podczas zabawy kolorowe światła zielone, niebieskie czy czerwone mogą nadać ciekawego klimatu i poruszyć wyobraźnią dziecka.

Żarówki jednobarwne służą do uzyskania konkretnego efektu świetlnego. Za ich pomocą możesz stworzyć niepowtarzalne dekoracje w salonie czy oświetlić ścianę o konkretnej dekoracji ściennej.

Gdzie sprawdzą się żarówki LED z czujnikiem ruchu?

Bardzo praktycznym i ciekawym rozwiązaniem są żarówki LED z czujnikiem ruchu. Nie wymagają montowania włącznika. Zapalają się automatycznie, gdy w polu ich detekcji wykryją ruch. Dzięki temu świecą się jedynie wtedy, gdy są potrzebne. Rozwiązanie to pomaga znacznie ograniczyć zużycie prądu, szczególnie wtedy, gdy masz predyspozycje do zapominania o gaszeniu światła. Gdzie jednak najlepiej wykorzystać tego typu oświetlenie?

Żarówki LED z czujnikiem ruchu są doskonałym rozwiązaniem do wyposażania lamp zewnętrznych. Można je umieścić tuż nad drzwiami zewnętrznymi prowadzącymi do budynku czy domu prywatnego. W ten sposób drzwi będą oświetlone jedynie wtedy, gdy będzie to potrzebne. Przez resztę czasu pozostaną zagaszone, więc nie będą pobierały prądu.

Żarówki z czujnikiem ruchu są także doskonałym rozwiązaniem do oświetlania klatek schodowych i korytarzy prowadzących do mieszkania w budynkach wielorodzinnych. Wchodząc do ciemnego budynku, nie musisz na oślep szukać włącznika światła. Żarówka sama się zapali, gdy podejdziesz do drzwi. Po przejściu przez korytarz po określonym czasie żarówka zgaśnie. Zapali się dopiero w chwili, gdy ktoś ponownie wejdzie do korytarza. Dzięki temu można znacznie ograniczyć zużycie prądu w budynkach wielorodzinnych i publicznych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze żarówek ledowych?

Żarówki ledowe występują w bardzo dużej liczbie poszczególnych modeli. To sprawia, że ich wybór wcale nie jest prosty. Przed zakupem źródła światła do lampy weź pod uwagę wielkość pomieszczenia, jaką ma oświetlać. Od tego zależy, jaką moc powinna mieć żarówka. Im większe pomieszczenie, tym żarówka powinna mieć większą moc.

Weź pod uwagę także przeznaczenie danego pomieszczenia. Jeśli jest to pokój, w którym najczęściej odpoczywasz – najlepszym wyborem będzie żarówka o barwie białej ciepłej. Z kolei, jeśli potrzebujesz oświetlić biurko, przy którym pracujesz lub uczysz się – wybierz model o temperaturze barwowej chłodnej lub neutralnej.

Żarówki ledowe różnią się także współczynnikiem oddawania kolorów, czyli CRI/RA. Żarówki, które najlepiej oddają kolory, są zbliżone barwą i temperaturą do słonecznego. Dzięki temu jesteś w ich świetle najlepiej rozpoznać różnice w odcieniach danych przedmiotów. Żarówki o współczynniku CRI 80 i większym najlepiej montować blisko lustra w łazience czy przy toaletce. Dzięki temu bez problemu wykonasz perfekcyjny makijaż o każdej porze dnia.


Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.