Podkładki płaskie, okrągłe oraz nakrętki metalowe

Pokaż na stronie

74 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał metal z wkładką z tworzywa sztucznego
Średnica 8 mm
Typ nakretki
Materiał stal
Średnica 8 mm
Typ podkładki
Materiał stal
Średnica 12 mm
Typ podkładki
Materiał stal
Średnica 16 mm
Typ nakretki
Materiał stal
Średnica 16 mm
Typ podkładki
Materiał stal
Średnica 6 mm
Typ podkładki
Typ nakretki
Typ nakretki
Materiał miedź
Typ podkładki
Materiał miedź
Typ podkładki
Materiał metal
Średnica 6 mm
Typ podkładki
Materiał metal
Średnica 5 mm
Typ podkładki
Materiał metal z wkładką z tworzywa sztucznego
Średnica 6 mm
Typ nakretki
Materiał metal
Średnica 4 mm
Typ podkładki
Materiał metal z wkładką z tworzywa sztucznego
Średnica 10 mm
Typ nakretki
Materiał metal
Średnica 8 mm
Typ podkładki
Materiał metal z wkładką z tworzywa sztucznego
Typ nakretki
Materiał stal
Średnica M6
Typ nakretki
Materiał stal
Średnica M12
Typ nakretki
Materiał stal
Średnica M10
Typ nakretki
10 20 50 100 Ofert na stronie

Dla zapewnienia stabilniejszego mocowania oraz lepszego dokręcenia śrub warto stosować podkładki płaskie oraz nakrętki metalowe. Oba te elementy zostały wykonane z trwałych materiałów, przede wszystkim stali i jej wersji z dodatkami. Są dostępne w kilku różnych rozmiarach, dopasowanych do śrub oraz funkcjonalności, w ramach których zostały przygotowane. Wszystkie artykuły metalowe można nabyć na wagę, sztuki albo w innych wersjach, jeżeli są pakowane w zestawach.


Przygotowane w wielu różnych rozmiarach podkładki płaskie zostały zaprojektowane w taki sposób, aby poprawiać docisk śruby do danej powierzchni, a jednocześnie redukować rozmaite luzy, wynikające na przykład ze źle dobranego otworu. Z kolei nakrętki metalowe to elementy, dzięki którym możliwe jest łatwiejsze dokręcenie i wybranie konkretnego nacisku materiałów łączonych. Nakrętki mogą mieć standardową wersję, do której potrzebny jest klucz nasadowy dopasowany rozmiarem, a także mogą występować w opcji z uchwytami albo uchem, gdy spełniają dodatkowe funkcje.


Stwórz trwałe połączenia prętów gwintowanych z podkładkami metalowymi

W wielu gałęziach przemysłu tworzy się połączenia za pomocą prętów gwintowanych. Oprócz odpowiednio dopasowanej śruby ważny jest dobór odpowiedniej nakrętki. Istnieją jednak sytuacje, kiedy te dwa elementy nie są wystarczające, a samo połączenie ulega rozluźnieniu. Co w takiej sytuacji zrobić? Sięgnij po podkładki metalowe.


W tej kategorii znajdziesz różne podkładki metalowe, które wykorzystasz w wielu sytuacjach. Dostępnych jest szereg rodzajów podkładek np. płaskie, zębate czy sprężyste. Wystarczy, że umieścisz podkładkę pomiędzy łbem śruby a materiałem, a także pomiędzy materiałem a nakrętką, a możesz być pewien wykonanego przez siebie połączenia.


Oprócz samych podkładek znajdziesz tu praktyczne i funkcjonalne nakrętki. Poszczególne elementy występują w różnych rozmiarach. Możesz kupić je pojedynczo lub w wygodnych zestawach obejmujących najpopularniejsze rozmiary podkładek i nakrętek zamknięte w praktycznym pudełku z przegródkami.


Do czego wykorzystasz podkładki płaskie?

Podkładki płaskie mają wiele funkcji. Jedną z najważniejszych jest poprawa połączenia z użyciem pręta gwintowanego. W przypadku maszyn i urządzeń, które podczas pracy wchodzą w delikatne drgania, gwintowana śruba i nakrętka nie da Ci odpowiednio mocnego połączenia. Po pewnym czasie nakrętka samoistnie zacznie się odkręcać, a połączenie luzować.


Podkładki płaskie chronią także delikatniejsze i elastyczniejsze materiały przed zniszczeniem. Mocno dokręcona śruba w miękkim drewnie może zostawić wgłębienie. Aby tego uniknąć, wystarczy zastosować podkładkę, która rozłoży nacisk na większą powierzchnię i zniweluje ryzyko zniszczenia materiału.


Istnieją także podkładki uszczelniające, które dobrze dopasowują się do nakrętki lub łba śruby. Te najczęściej wykonane są z tworzyw sztucznych.


Czym cechują się podkładki sprężyste?

Podkładki sprężyste mają nieco inną budowę niż zwykłe płaskie. Również mają najczęściej okrągły kształt, jednak w ich pierścieniu znajduje się otwór. Ponadto nie są całkiem płaskie, ale lekko wygięte w spirale. Ta budowa sprawia, że połączenia z ich wykorzystaniem są wyjątkowo trwałe.


Podkładki sprężyste najczęściej wykorzystuje się przy budowie maszyn, których drganie doprowadza do luzowania się śrub. Ich powierzchnia jest ocynkowana, dlatego są odporne na wilgoć, bezpośredni kontakt z wodą czy innymi substancjami takimi jak oleje. Często stosowane są w urządzeniach ogrodniczych, samochodach czy innych maszynach silnikowych.


Podkładki miedziane – idealne dla połączeń hydraulicznych

Wszędzie tam, gdzie dana konstrukcja łączona za pomocą prętów gwintowanych jest narażona na dużą wilgoć w powietrzu lub bezpośredni kontakt wodą, warto zastosować podkładki miedziane. W tej kategorii znajdziesz gotowe zestawy tych elementów, w skład których znajdziesz podkładki w różnych rozmiarach. Dzięki temu szybko dopasujesz dany element do śruby.


Wykorzystany do produkcji materiał sprawia, że podkładki miedziane są w pełni odporne na korozję. Warto jednak wziąć pod uwagę to, że miedź jest znacznie bardziej miękka od stali, więc same podkładki są delikatniejsze, ale jednocześnie lepiej przylegają do śruby i materiału. Sprawdzą się w połączeniach nie narażonych na drgania. Za to spełnią funkcję uszczelniającą. Najczęściej stosuje się je do połączeń w konstrukcjach hydraulicznych.


Do czego wykorzystasz nakrętki metalowe z wkładką poliamidową?

W tej kategorii znajdziesz także różnego rodzaju nakrętki. Dostępne są zwykłe nakrętki w różnych rozmiarach sprzedawane osobno lub w zestawie. Możesz wybrać także nakrętki złączne, które pozwolą Ci połączyć dwie gwintowane śruby lub pręty.


Jeśli jednak zależy Ci zarówno na dokręceniu, uszczelnieniu jak i zabezpieczeniu połączenia przed rozkręceniem w wyniku drgań, możesz sięgnąć po nakrętki metalowe z wkładką poliamidową. Od zwykłych nakrętek różnią się tym, że wewnątrz mają poliamidową wkładkę, która chroni ją przed odkręcaniem. Nakrętki metalowe tego typu są szybkim sposobem na zabezpieczenie połączenia. Nie musisz dodatkowo stosować do nich podkładek. Spełniają funkcje dwóch elementów – podkładki i nakrętki.


Podkładki okrągłe i inne akcesoria, które znajdziesz w tej kategorii

Podkładki okrągłe różnego typu nie są jedynymi elementami, które znajdziesz w tej kategorii. Dostępne są także np. nakrętki z uchem. Elementy nakręcane są na zakończenia prętów. Zamiast otworu mają jednak metalowe oczko, przez które możesz przepuścić linkę podczas mocowania jej na lawetach czy kontenerach.


Oprócz tego znajdziesz nakrętkę motylkową stosowaną podczas budowania maszyn lub mebli. Dużą jej zaletą jest możliwość łatwego dokręcenia lub odkręcenia bez użycia narzędzi. W warsztatach stolarskich przydadzą Ci się śruby, kołki, ale także nakrętka pazurkowa, która również stosowana jest do wykonywania trwałych i mocnych połączeń elementów z drewna. Z kolei w budownictwie i przemyśle metalowym przydadzą Ci się nakrętki kołpakowe tworzące trwałe połączenia i zabezpieczające końcówkę śruby lub pręta gwintowanego przed zniszczeniem.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.