Gipsy i gładzie szpachlowe, szpachlówki do drewna

Pokaż na stronie

365 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Opakowanie 2 kg
Średnie zużycie ok. 1,0 kg masy na 1 m².
Opakowanie 17 kg
Średnie zużycie Wydajność przy warstwie 1 mm ok. 2 kg/m²
Opakowanie 25 kg
Średnie zużycie ok. 1,0 kg masy na 1 m².
Opakowanie 18 kg
Średnie zużycie 0,5 - 1,0 kg/m²
Opakowanie 15 kg
Średnie zużycie w zależności od zastosowania
Opakowanie 15 kg
Średnie zużycie ok. 1,0 kg masy na 1 m².
Opakowanie 1,5 kg
Średnie zużycie 0,5 do 1 kg/m²/mm
Opakowanie 28 kg
Średnie zużycie 1,5 kg/m²/mm
Opakowanie 17 kg
Średnie zużycie 1,5 - 2 kg
Pojemność 0,25 kg
Opakowanie 20 kg
Średnie zużycie 1 kg/m²
Opakowanie 20 kg
Średnie zużycie 1 kg/m²/mm
Opakowanie 5 kg
Średnie zużycie 1 kg/m²/mm
Opakowanie 20 kg
Średnie zużycie 1 kg/m²/mm
Opakowanie 5 kg
Średnie zużycie 1 kg/m²/mm
Opakowanie 2,8 kg
Średnie zużycie 1 kg/m²/mm
Opakowanie 20 kg
Średnie zużycie 1 kg/m²/mm
Opakowanie 2,5 kg
Średnie zużycie 1 kg/m²/mm
Opakowanie 5 kg
Średnie zużycie 1 kg/m²/mm
10 20 50 100 Ofert na stronie

Każdy majsterkowicz powinien posiadać w swoim domu kilka podstawowych narzędzi, dzięki którym będzie w stanie wypełnić powstałe ubytki, naprawić rysy i pęknięcia na ścianach. Takie pomoce sprawdzą się także do tego, aby wygładzić powierzchnię pod malowanie, tapetowanie czy nakładanie tynków albo pod przygotowanie podłoża. W naszym sklepie znajdziesz wszelkiego rodzaju szpachlówki do drewna, które pomagają w szybki i prosty sposób wyrównać ubytki w drewnianej powierzchni, przywracając jej tym samym estetyczny wygląd. Oprócz tego mamy w sprzedaży wysokiej jakości gipsy szpachlowe odpowiednio przystosowane do tego typu zadań.


Gotowa mieszanka zawiera substancje, które opóźniają wiązanie gipsu, poprawiają jego przyczepność i powodują, że chłonne podłoże nie wyciąga zbyt szybko wody z zaprawy. Oferujemy również gładzie szpachlowe, które są niezbędne podczas wykańczania wnętrz, ponieważ ich zadaniem jest nadanie ścianom gładkiej powierzchni. Dzięki użyciu materiałów najwyższej jakości, dostępnych w naszym asortymencie, uzyskasz doskonały efekt końcowy.


Podczas remontu sięgnij po gładzie szpachlowe

Nie ma lepszego sposobu na idealnie gładkie ściany niż nałożenie cienkiej warstwy gładzi. Za pomocą tego materiału budowlanego jesteś w stanie pozbyć się chropowatej powierzchni tynków, która w dotyku jest nieprzyjemna i może nawet zranić. Gładzie szpachlowe tworzą na powierzchni ścian idealnie gładką powierzchnię, którą znacznie łatwiej później pomalować farbą.


W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju gładzie szpachlowe w formie proszkowej i w formie gotowych mas do nakładania. Znajdziesz produkty w kolorze białym, które łatwiej pokryć jasnym kolorem farby, ale także szarym czy różowym. W sklepie Bricomarché znajdziesz także szeroką ofertę szpachlówek do drewna, które pozwolą Ci skutecznie naprawić powierzchnie drewniane. Dostępne są w opakowaniach o różnej pojemności i występują w szerokiej palecie kolorów.


Rodzaje mas szpachlowych

Masy szpachlowe można podzielić ze względu na formę. Na wyposażeniu profesjonalnych ekip remontowych najczęściej znajdują się gładzie w formie sproszkowanej. Dostępne są w dużych opakowaniach np. o wadze 20 kg. Produkty te przed nałożeniem należy rozrobić z wodą.


Ostatnimi czasy na potrzeby indywidualnych klientów stworzono gotowe masy szpachlowe, które zamykane są w szczelnych wiaderkach. Masy te są gotowe do nakładania zaraz po otwarciu pudełka.


Masy szpachlowe można podzielić także ze względu na skład. Większość z nich oparta jest na gipsie, inne jednak zawierają znacznie większą ilość żywic polimerowych, co powoduje, że tworzą bardziej wytrzymałą warstwę na powierzchni ścian.


Na sam koniec warto także wspomnieć, że w tej kategorii znajdziesz masy szpachlowe, które po wyschnięciu należy wyszlifować, ale także takie, które możesz wyrównać metodą na mokro, czyli bezpyłowe.


Tradycyjne gipsy szpachlowe w formie sproszkowanej

Gipsy szpachlowe w formie proszku są produktami znacznie bardziej popularnymi wśród profesjonalistów. Sprzedawane są w dużych opakowaniach, dzięki czemu jednym workiem możesz wyrównać większą powierzchnię ścian. Ich cena jest także znacznie mniejsza od gotowych mas.


Profesjonaliści cenią sobie gipsy szpachlowe w formie proszku za możliwość kontroli gęstości gotowej masy. Dodają oni odrobinę więcej lub mniej wody, niż zaleca producent. W ten sposób mogą oni uzyskać dokładnie taką gęstość gotowego produktu, która pozwoli im znacznie szybciej nałożyć gips na ścianę bez większych poprawek i dużej ilości szlifowania. Do tego jednak potrzeba dużego doświadczenia i wiedzy. Osoby gipsujące po raz pierwszy powinny koniecznie trzymać się proporcji podanych przez producenta na opakowaniu gipsu.


Po wyschnięciu gips należy wyszlifować. Aby związać luźne cząsteczki gipsu, najlepiej zastosować środki gruntujące lub farby podkładowe. W ten sposób uzyskujesz powierzchnię gotową do malowania.


Zalety i wady gotowych gładzi szpachlowych

Gotowe gładzie szpachlowe są niezwykle wygodne w użyciu. Sprzedawane są w plastikowych wiaderkach o różnej pojemności. Po otwarciu opakowania gładź jest gotowa do użycia. Nie musisz jej mieszać ani łączyć z wodą. Dużą ich zaletą jest także odporność na wysychanie. Nie musisz zatem śpieszyć się z nałożeniem gładzi po otwarciu opakowania. Jeśli po skończonej pracy zostanie Ci jeszcze trochę produktu, możesz zamknąć go w opakowaniu i użyć w późniejszym czasie. Gładź nie straci swoich właściwości.


Gotowe gładzie szpachlowe często można szlifować na mokro, dzięki czemu ograniczasz produkcje pyłu i skracasz czas sprzątania po remoncie. Wadą tych produktów jest niestety wysoka cena i mniejsza wydajność w stosunku do produktów w proszku. Produkty te doskonale nadają się do pokrywania mniejszych fragmentów ściany, kiedy chcesz zaoszczędzić na czasie i szybko wyrównać ścianę. Możesz ich użyć także do wyrównywania dziur w ścianach po kołkach. Do drobnych napraw gipsówki nie opłaca się z kolei kupować 20-kilogramowego worka gipsu w proszku.


Czym nakładać gładzie szpachlowe białe?

Istnieje wiele sposobów nakładania szpachlówki. Producenci gotowych mas zalecają nawet nakładanie gładzi za pomocą wałka, co ma przyspieszyć i zwiększyć komfort wykonywanych prac. Doświadczeni profesjonaliści jednak gładzie szpachlowe białe nakładają tradycyjne za pomocą pacy. Jak to należy zrobić?


Za pomocą kielni lub łopatki należy nałożyć na pacę niewielką ilość masy gipsowej, a następnie przycisnąć pacę do ściany i równomiernie rozprowadzić cienką warstwę produktu. Koniecznie używaj do tego pacy z gładką krawędzią. Choć nie wydaje się to skomplikowane, to jednak nie jest łatwe uzyskanie idealnie cienkiej warstwy gipsu w każdym miejscu. Na efekt prac wpływa przede wszystkim doświadczenie i praktyka.


Niektóre gładzie szpachlowe białe możesz także nałożyć za pomocą agregatu. Ta metoda najlepiej się sprawdza w przypadku dużych powierzchni ścian do gipsowania.


Do czego służą szpachlówki do drewna?

Szpachlówki do drewna służą przede wszystkim do napraw powierzchni drewnianych. Jeśli zauważysz na swoim parkiecie lub boazerii drewnianej pękniecie bądź uszkodzenie pod wpływem uderzenia mechanicznego, nie musisz od razu wymieniać posadzki czy całego panelu. Wystarczy, że użyjesz szpachlówki do drewna.


W tej kategorii znajdziesz szpachlówki w szerokiej palecie kolorystycznej. Dostępne są produkty doskonale imitujące kolor naturalnego dębu, jesionu, sosny czy nawet hebanu. Przy wyborze szpachlówki do drewna niezwykle istotny jest dobór odpowiedniego koloru, aby naprawiane miejsce nie było widoczne.


Tego rodzaju szpachlówki nakłada się ręcznie. Po 30 minutach masa jest już sucha w dotyku, jednak ostateczne wykończenie i wyrównanie powierzchni powinno się przeprowadzać po upływie 2 h.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.