Grzejniki i piecyki gazowe

Pokaż na stronie

5 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Moc 15000 W
Wymiary produktu 47,3 x 20,7 x 32,2 cm
Moc grzewcza 4,2 kW
Moc 4,2 W
Moc 4200 W
Regulacja mocy 1500 / 2800 / 4200 W
Wymiary produktu 72,5 x 42 x 44,5 cm
Moc grzewcza 4,2 kW
10 20 50 100 Ofert na stronie

W sklepie Bricomarche znajdziesz nie tylko ogrzewanie stacjonarne, ale również ogrzewanie przenośne. Proponujemy między innymi grzejniki gazowe. Wykonane zostały one z wysokiej jakości materiału – metalu, odpornego na działanie wysokiej temperatury. Takie grzejniki gazowe wykorzystywane są przede wszystkim w czasie remontów oraz w bardzo zimnych i wilgotnych pomieszczeniach, wymagających dodatkowego dogrzania. Do większości z nich używa się mieszanki gazu propan-butan. To ich zasadnicza siła napędowa. Ponadto piecyki gazowe są niezwykle łatwe w eksploatacji oraz łatwe w życiu. Nawet osoba, nieporadna w kwestiach technicznych, powinna w mig pojąć ich obsługę. W kategorii – ogrzewanie i wentylacja – polecamy też nasze nawilżacze, w tym wygodne nawilżacze ceramiczne. Najczęściej nawilżacze mogą działać przez około 4 godziny bez przerwy. Posiadają też wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa oraz wyposażone są w filtry HEPA. Zapraszamy do zakupu w kategorii ogrzewanie i wentylacja. Znajdziesz tutaj wszystko, czego potrzebujesz do ogrzania domu.

Piecyki gazowe – przenośne źródło ciepła

Komfort cieplny w budynku zamieszkałym przez ludzi jest bardzo istotny. Uzyskanie odpowiedniej temperatury z wielu przyczyn może być jednak trudne. Czasami główne ogrzewanie budynku nie wystarcza, aby osiągnąć w danym pomieszczeniu optymalną temperaturę powietrza. A co w sytuacjach, gdy w danym wnętrzu nie ma w ogóle źródła ciepła? Wtedy najlepszym wyborem są przenośne piecyki, którymi możesz dogrzać pomieszczenie nawet to nie podłączone do ogrzewania centralnego.

W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju piecyki gazowe, które przydadzą się zarówno w prywatnym domu, jak i w różnego rodzaju magazynach czy na placach budowy. Urządzenia te są zasilane gazem propan-butan, dlatego mają nieograniczony zasięg. Są proste w obsłudze i intuicyjne.

Dostępne są piecyki gazowe o różnej mocy grzewczej, dzięki czemu dopasujesz urządzenie do zaplanowanych prac i pomieszczenia, które chcesz nimi ogrzać.

Dostępna jest także nagrzewnica elektryczna, która świetnie sprawdzi się w warunkach domowych lub miejscach z dostępem do sieci elektrycznej.

Ogrzewacze gazowe – proste w obsłudze i skuteczne!

Ogrzewacze gazowe są niewielkimi urządzeniami, które z łatwością możesz przenieść w wybrane miejsce. Ich dużą zaletą jest to, że nie potrzebują dostępu do sieci elektrycznej. Zasilane są gazem propan-butan zamkniętym w specjalnych butlach. Mogą mieć kształt tradycyjnego, prostokątnego piecyka lub podłużnej tuby, która wypuszcza bardziej skoncentrowany podmuch powietrza. W ten sposób możesz nakierować źródło ciepła w konkretne miejsce.

Ogrzewacze gazowe są bardzo proste w obsłudze. Na panelu znajdują się przyciski, które pozwalają wyregulować moc grzejnika i ewentualnie wentylatora. Każde urządzenie jest wyposażone w zabezpieczenia chroniące przed wyciekiem gazu czy przechyleniem, dlatego są w pełni bezpieczne. Modele wyposażone w wentylator zabezpieczone są także przed przegrzaniem.

W naszym sklepie znajdziesz urządzenia o mocy 15 lub 4,2 kW. Oba doskonale spełnią swoją funkcję w nieco innych warunkach, dlatego ważne jest odpowiednie dobranie urządzenia do zaplanowanej pracy.

Nagrzewnice elektryczne – idealne do dogrzania łazienki

Nieco inną zasadę działania mają nagrzewnice elektryczne. Urządzenia te wymagają podłączenia do sieci elektrycznej. Z tego powodu sprawdzają się w budynkach wykończonych. Nagrzewnice elektryczne często używane są do dogrzewania łazienki w okresie zimowym szczególnie w domach z małymi dziećmi. Za ich pomocą możesz dogrzać także inne pomieszczenia, w których potrzebujesz dodatkowego źródła ciepła.

W domach mieszkalnych często używane są także grzejniki olejowe, które również zasilane są energią elektryczną. Urządzenia te jednak wyposażone są także w olej, który jest przewodnikiem ciepła. Grzałki nagrzewają olej, który o wiele dłużej utrzymuje ciepło.

Popularne farelki nadal są w użyciu. Często dogrzewa się nimi pomieszczenia w starych kamienicach czy budynkach, gdzie instalacja cieplna nie spełnia dobrze swojej funkcji. Te modele grzejników mogą mieć zwykłe spirale grzewcze lub ceramiczne, które nieco dłużej utrzymują ciepło po wyłączeniu urządzenia.

Gdzie sprawdzą się nagrzewnice gazowe?

Nagrzewnice gazowe jako przenośne źródło ciepła sprawdzą się przede wszystkim w tych pomieszczeniach, w których nie ma możliwości założenia innego źródła ciepła, a także bez dostępu do sieci elektrycznej. Urządzenia o mniejszej mocy są doskonałym sposobem na dogrzanie pomieszczeń, w których przebywają ludzie, a w których ogrzewanie centralne jest niewystarczające.

Dobrze sprawdzają się także w dużych halach produkcyjnych czy magazynach, w których ogrzanie tak dużej przestrzeni stanowi nie lada problem.

Nagrzewnice elektryczne o większej mocy doskonale sprawdzają się na placach budowy i w pomieszczeniach remontowanych. Poszczególne produkty budowlane mają inną optymalną temperaturę zastosowania. Dotyczy to szczególnie chemii budowlanej np. wylewek czy tynków. Nie zawsze jednak pogoda sprzyja szybkiemu wysychaniu posadzek i ścian. W takich sytuacjach pomieszczenie remontowane możesz dogrzać nagrzewnicą gazową i szybciej przejść do kolejnego etapu budowy czy remontu.

Jak wybrać przenośne piecyki gazowe?

Przenośne piecyki gazowe mają różne parametry i moc grzewczą. Jak dobrać odpowiednie urządzenie do zaplanowanych prac i pomieszczenia, które chcesz ogrzać?

Przed wyborem przede wszystkim zwróć uwagę na moc grzewczą wyrażoną w kW. Do dogrzania pomieszczeń, w których jest inne źródło ciepła, spokojnie wystarczą urządzenia o mocy 4–5 kW. Jeśli jednak chcesz wykorzystać przenośne piecyki gazowe na placu budowy, w wilgotnych pomieszczeniach bez dostępu do innego źródła ciepła, koniecznie wybierz urządzenie o większej mocy np. 15 kW.

Na placu budowy sprawdzą się także piecyki w kształcie tuby, które emitują silniejszy podmuch ciepła i bardziej skoncentrowany. Dzięki temu możesz skierować nagrzewnicę na ścianę i podłogę, która pokryta jest świeżym materiałem wykończeniowym i przyspieszyć jego wysychanie.

Niezależnie od miejsca użytkowania wybieraj urządzenia mające odpowiednie certyfikaty i zabezpieczenia. W ten sposób unikniesz wypadków związanych z niekontrolowanym wyciekiem gazu i jego zapłonem.
Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.