Lakiery do drewna

Pokaż na stronie

187 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Nazwa koloru bezbarwny
Pojemność 0,5 l
Wykończenie satyna
Nazwa koloru bezbarwny
Pojemność 0,75 l
Wykończenie połysk
Nazwa koloru bezbarwny
Pojemność 2,5 l
Wykończenie połysk
Nazwa koloru bezbarwny
Pojemność 5 l
Wykończenie połysk
Nazwa koloru bezbarwny
Pojemność 0,75 l
Wykończenie półmat
Nazwa koloru bezbarwny
Pojemność 2,5 l
Wykończenie półmat
Nazwa koloru bezbarwny
Pojemność 5 l
Wykończenie półmat
Nazwa koloru bezbarwny
Pojemność 0,75 l
Wykończenie połysk
Nazwa koloru bezbarwny
Pojemność 0,75 l
Wykończenie półmat
Nazwa koloru bezbarwny
Pojemność 2,5 l
Wykończenie połysk
Nazwa koloru bezbarwny
Pojemność 2,5 l
Wykończenie półmat
Nazwa koloru bezbarwny
Pojemność 5 l
Wykończenie połysk
Nazwa koloru bezbarwny
Pojemność 5 l
Wykończenie półmat
Nazwa koloru Półmat
Pojemność 0,75 l
Wykończenie półmat
Nazwa koloru Połysk
Pojemność 0,75 l
Wykończenie połysk
Nazwa koloru Połysk
Pojemność 2,5 l
Wykończenie połysk
Nazwa koloru Półmat
Pojemność 2,5 l
Wykończenie półmat
Pojemność 0,4 l
Wykończenie połysk
Pojemność 2,5 l
Wykończenie połysk
Nazwa koloru bezbarwny
Pojemność 0,4 l
Wykończenie satyna
10 20 50 100 Ofert na stronie

Drewno to wyjątkowo wdzięczny materiał, zarówno jeśli chodzi o elementy wykończeniowe na zewnątrz, jak i meble czy produkty do wnętrz. Wymaga jednak odpowiedniego zabezpieczenia - w tej kwestii najlepiej sprawdzi się lakier do drewna. Tego rodzaju produkt ma strukturę, dzięki której jest w stanie zabezpieczyć naturalny materiał przed czynnikami biologicznymi czy wilgocią. Przy okazji podkreśla również jego niezwykły rysunek. Z kolei lakier do podłóg drewnianych, choć niby do tego samego materiału, powinien być wybierany jako produkt specjalistyczny do tego celu. Wynika to z faktu, że podłogi zwykle są narażone na więcej szkodliwych czynników.


Wszystkie środki ochrony drewna oferowane w sklepie Bricomarche.pl pochodzą od cenionych producentów. Mogą być bezbarwne albo kolorowe, zależnie od oczekiwanego efektu. Lakier do drewna powinien być dobrany według tego, czy malowane nim elementy będą stały we wnętrzu, czy raczej poza budynkiem. Dodatkowo lakier do podłóg musi zapewniać im nie tylko odporność na działanie wilgoci, ale również twardość, dzięki której podłoże nie będzie ulegało uszkodzeniom mechanicznym.


Zabezpiecz drewniane powierzchnie odpowiednim lakierem

W domu i przed nim z pewnością masz wiele powierzchni drewnianych, które należy odpowiednio zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi czy warunkami atmosferycznymi. Możesz wykorzystać do tego wiele produktów o całkiem odmiennych właściwościach. Jednymi z popularniejszych są różnego rodzaju lakiery w tym lakiery do parkietu.


W tej kategorii znajdziesz lakiery do parkietu przeznaczone do użytku wewnętrznego, ale także lakiery, którymi możesz malować drewniany ganek czy meble ogrodowe. W kategorii znajdziesz także produkty ozdobne, które podniosą estetykę malowanych powierzchni. Lakiery mogą mieć różne wykończenie z połyskiem, półmatowe lub matowe. Ponadto niektóre produkty mogą dodatkowo zmieniać kolor drewnianych powierzchni np. na modny antracyt lub przyciemniać naturalny, brązowy kolor drewna. W ofercie sklepu Bricomarché znajdziesz także produkty do renowacji drewnianych powierzchni takie jak np. szpachlę do drewna. Lakiery z kolei dostępne są w opakowaniach o różnej pojemności, dzięki czemu dopasujesz je do wielkości malowanej powierzchni.


Rodzaje lakierów do drewna

Do zabezpieczania powierzchni drewnianych możesz wykorzystać naturalne oleje do drewna. Ten sposób zabezpieczania jednak nie nadaje się do powierzchni wystawionych na warunki atmosferyczne. Na zewnątrz o wiele lepiej sprawdzają się lakierobejce. Z kolei, jeśli zależy Ci na zabezpieczeniu drewna i nadaniu mu koloru, świetnie sprawdzą się w takiej sytuacji bejce do drewna.


Lakiery do drewna z kolei są najlepsze do zabezpieczania powierzchni mocno eksploatowanych. Bardzo często maluje się nimi drewniane parkiety, aby ochronić je przed zarysowaniem i starciem. W tej kategorii produktów znajdziesz specjalne lakiery do drewna przeznaczone do użytku wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz. Produkty przeznaczone na zewnątrz muszą być odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także na dużą wilgoć i promienie UV.


Ponadto lakiery do drewna dzielą się na bezbarwne i kolorowe. Wszystkie tworzą trwałą powłokę na drewnie. Od Ciebie jednak zależy czy chcesz, aby zakryła ona naturalne usłojenie drewna i jego kolor, czy podkreśliła jego naturalne piękno.


Lakiery dzielą się także ze względu na rodzaj wykończenia. Do parkietów często używa się produktów o wykończeniu półmatowym lub matowym. Z kolei drewniane meble w salonie można wykończyć lakierem z połyskiem.


Czym powinny charakteryzować się lakiery do podłóg drewnianych?

Lakiery do podłóg drewnianych powinny przede wszystkim cechować się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. W końcu mają przede wszystkim chronić przed uszkodzeniem podłogi w miejscach o mniejszym i większym natężeniu ruchu. Inwestując w drewniany parkiet, zyskujesz jedno z najładniejszych i najbardziej eleganckich wykończeń podłogi. Warto je odpowiednio zabezpieczyć, aby cieszyć się jego widokiem jak najdłużej.


Lakiery do podłóg drewnianych stosowane wewnątrz budynku powinny być także pozbawione przykrego zapachu. Po skończonym malowaniu zapach preparatu powinien być niewyczuwalny w pomieszczeniu. Ponadto powinien cechować się łatwością aplikacji i przede wszystkim krótkim czasem schnięcia. Podłoga jednego pokoju czy korytarzu pokryta mokrym lakierem może wyłączyć zupełnie z użytkowania nawet całe mieszkanie. W tej kategorii znajdziesz lakiery, które już po 2 h są suche w dotyku, a całkowity czas ich schnięcia wynosi zaledwie 72 h.


Czym nakładać lakiery do parkietów?

Lakiery najczęściej nakłada się za pomocą pędzla. Nieco inaczej jednak wygląda sytuacja w przypadku parkietów. Podłogi są zazwyczaj dużymi i płaskimi powierzchniami, które znacznie lepiej malować za pomocą wałka.


Lakiery do parkietów są produktami łatwymi w aplikacji. Najczęściej producent zaleca położenie dwóch warstw produktu. Przed malowaniem koniecznie zabezpiecz ściany za pomocą szerszej taśmy malarskiej. Przyda Ci się także kuweta do lepszego rozprowadzania lakieru na wałku. Przydatny może okazać się także długi drążek do wałka, który pozwoli Ci malować podłogę na stojąco. Dzięki niemu zwiększysz także swój zasięg malowania.


Za pomocą jakiego wałka najlepiej nakładać lakiery do parkietów? Wybierz wałek welurowy z krótkim runem, który pozwoli Ci szybko uporać się z malowaniem podłogi. Ponadto nie pozostawi on nieestetycznych smug, które mogłyby znacząco wpłynąć na estetykę wykończenia podłogi.


Lakiery bezbarwne czy kolorowe?

W tej kategorii znajdziesz lakiery bezbarwne i kolorowe. Które z nich są lepsze? Decydując się na drewnianą podłogę, z pewnością chcesz zachować jej naturalny wygląd i piękne usłojenie desek. Drewniana podłoga doskonale podkreśla skandynawski czy industrialny styl aranżacji. Wprowadza do pomieszczenia ciepło i elegancję. Z tego powodu najczęściej wybierane są lakiery bezbarwne do podłóg drewnianych, które jedynie podkreślają ich wygląd. Intensyfikują naturalną barwę, dzięki czemu usłojenie desek jest jeszcze lepiej widoczne.


Na zewnątrz lakiery bezbarwne do podłóg drewnianych również się sprawdzą, choć tam najczęściej preferujemy ciemniejsze powierzchnie. Najczęściej wykorzystywanym gatunkiem drewna w Polsce jest sosna, która charakteryzuje się jasnym, miodowym kolorem. Z tego powodu do malowania drewnianych mebli ogrodowych czy drewnianych altan najczęściej wykorzystuje się lakiery kolorowe w odcieniach ciemniejszego brązu lub modnego antracytu. Drewniane, antracytowe meble doskonale będą pasowały do nowoczesnego wystroju ogrodu.


Do czego jeszcze wykorzystasz lakiery bezbarwne do drewna?

Lakiery bezbarwne do drewna są doskonałym sposobem na zabezpieczenie mebli wewnątrz pomieszczeń. Jeśli amatorsko zajmujesz się produkcją mebli i spod Twojej ręki wychodzą niewielkie stoliki do kawy czy komody, koniecznie ich powierzchnię pomaluj lakierem, aby zachować na dłużej ich piękny i naturalny wygląd.


Lakiery bezbarwne do drewna służą także do zabezpieczania zabawek dla dzieci i mebli. W tym wypadku przy wyborze produktu koniecznie zwróć uwagę na to, aby dopuszczony był do użytku w pokojach dziecięcych. Informację o tym znajdziesz na opakowaniu produktu.


W tej kategorii znajdziesz także lakiery, którymi pokryjesz drewniane blaty w kuchni. Produkty te tworzą na powierzchni drewna twardą i odporną na zarysowania powłokę. Najczęściej są to produkty bezbarwne, które ładnie wykończą blat w kuchniach rustykalnych czy skandynawskich.


W ofercie sklepu Bricomarché znajdziesz także lakiery przeznaczone do malowania pokładu i elementów drewnianych jachtu. Te produkt przede wszystkim odporne są na dużą wilgotność i bezpośredni kontakt z wodą. Dzięki nim elementy drewniane jachtu będą odpowiednio chronione przed słodką lub słoną wodą.


Produkty dekoracyjne do mebli drewnianych

W tej kategorii znajdziesz także produkty, które pozwolą Ci zwiększyć estetykę drewnianych powierzchni i wzbogacą wykończenie lakierem. Możesz użyć do tego patyny w najróżniejszych kolorach. Patyna jest rodzajem wosku, który pozwoli Ci uzyskać ciekawy efekt postarzenia drewnianych mebli lub akcesoriów.


Ciekawym wyborem jest także lakier pozłacający. Jest produktem na bazie wosku, który służy do renowacji zniszczonych, złotych ram luster czy obrazów. Nadasz nim także ciekawego akcentu dekoracyjnego wytwarzanym przez siebie meblom. Znajdziesz je w ofercie naszego sklepu w różnych kolorach.


Czym odnowić drewniane powierzchnie?

W przypadku większych uszkodzeń drewnianych powierzchni, a w szczególności parkietu, do jego napraw możesz użyć szpachli do drewna. Jest to masa wypełniająca, która doskonale maskuje wszelkie uszczerbki czy większe rysy na drewnianej podłodze. Po jej nałożeniu całą powierzchnię możesz pokryć wybranym lakierem do drewna.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.