Dekoracje okienne i ozdoby

Dekoracje okienne i ozdoby na Bricomarche.pl

Okno jest elementem każdego domu czy mieszkania. Pełni w nim funkcje praktyczne, takie jak wprowadzenia światła i powietrza. Okno jest jednak także świetnym miejscem do eksponowania dekoracji. Najpopularniejszymi dekoracjami okien są firany i zasłony, jednak w naszej ofercie proponujemy znacznie więcej. Do ozdobienia okien można użyć ciekawych karniszy, kolorowych rolet, a firany i zasłony spiąć ozdobnymi klamrami.

W ofercie firan znajdują się dziesiątki wzorów i długości – od modeli bardzo klasycznych po nowoczesne. Dostępne są firany na kołach, z tunelem i na patkach. Z łatwością znajdziesz ozdobne firany do salonu czy sypialni, a także krótkie, praktyczne firanki do kuchni.

 

Na warto zwrócić uwagę podczas wybierania tych dekoracji?

•    kolorystyka – ma wpływ na całe pomieszczenie. Firanka nadaje odcień światłu, które wpada do wnętrza. Warto więc wybierać naturalne barwy, jak biele czy beże.

•    gęstość – firany mogą być lekkie, tiulowe lub pokryte gęsto tkanymi wzorami. Gęstość firany ma wpływ na przepływ światła i cyrkulację powierza.

•    długość – to kwestia indywidualnych preferencji. Możesz wybrać gotowe, podszyte firany o określonej długości lub materiał do ich uszycia. Wybierajac materiał należy pamiętać, żeby do długości jakiej oczekujemy dodać po 10 cm na dole i na górze. Jest to bezpieczny zapas na podszycie i stworzenie tunelu do zawieszenia.Porady

Zobacz więcej porad