Farby podkładowe i gruntujące

Pokaż na stronie

36 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Czas schnięcia 20 h
Pojemność 1 l
Czas schnięcia 3 h
Pojemność 1 l
Czas schnięcia 3 h
Pojemność 0,5 l
Czas schnięcia 3 h
Pojemność 1 l
Czas schnięcia 3 h
Pojemność 5 l
Czas schnięcia 3 h
Pojemność 0,5 l
Czas schnięcia 3 h
Pojemność 1 l
Czas schnięcia 3 h
Pojemność 5 l
Czas schnięcia 24 h
Pojemność 3 l
Pojemność 8 l
Pojemność 1 l
Czas schnięcia 1 h
Pojemność 0,75 l
Czas schnięcia 6 h
Pojemność 0,75 l
Czas schnięcia 4 h
Pojemność 8 l
Pojemność 5 l
Czas schnięcia 24 h
Pojemność 3 l
Czas schnięcia ok. 12 h
Pojemność 5 l
Czas schnięcia 24 h
Pojemność 1 l
Czas schnięcia 24 h
Pojemność 3 l
Pojemność 3 l
10 20 50 100 Ofert na stronie

Wielokrotnie malowane ściany często sprawiają problemy, gdy chce się pokryć je dodatkową warstwą emulsji. Z tego powodu w niektórych sytuacjach wskazane są farby podkładowe, stanowiące niejaki grunt dla dalszych prac na danej powierzchni. Tego rodzaju produkty mogą występować zarówno w klasycznym, białym kolorze, jak i bardziej zróżnicowanej palecie barw. Te drugie farby gruntujące stanowią dobry wybór w sytuacji, gdy ściana docelowo ma mieć wyrazisty kolor.


Dostępne w naszej ofercie farby pokładowe służą do przygotowania podłoża przed dalszym malowaniem, zwłaszcza bardziej nietypowymi farbami, jak na przykład kredowa. Zwiększają przyczepność farby do malowanej powierzchni, dzięki czemu kolor jest lepiej wyeksponowany i równo rozłożony na całej ścianie. Farby gruntujące szczególnie polecane są do pomieszczeń, które wcześniej były wielokrotnie malowane albo zostały odnowione, w tym mają położoną nową warstwę tynku. Nadają się również do pokrycia nimi powierzchni metalowych oraz żeliwnych, w tym położonych na zewnątrz budynków.


W naszym sklepie internetowym przygotowaliśmy szeroką ofertę preparatów wykorzystywanych do przygotowania podłoża przed malowaniem. Polecamy wysokiej jakości farby podkładowe, które sprawią, że malowana powierzchnia nie będzie nadmiernie wchłaniać warstwy ozdobnej. Zastosowanie podkładu jest niezbędne w przypadku gdy chcemy uzyskać jasny odcień, na ścianie, która wcześniej była pomalowana ciemną farbą.


Farby gruntujące, poprawiają przyczepność warstw dekoracyjnych, dzięki czemu końcowy efekt jest bardziej estetyczny i trwały. Preparaty podkładowe sprawiają, że proces malowania przebiega znacznie szybciej i sprawniej. Dzięki nim osiągniemy intensywny i głęboki kolor, pozbawiony smug i nierówności. Farba gruntująca ogranicza zużycie farby, oraz skutecznie odcina poprzedni odcień od nowej powłoki. W naszej ofercie posiadamy wysokiej jakości preparaty takich firm jak Dulux, Primacol Professional, oraz Nobiles.


Farby podkładowe – dlaczego warto je stosować?

Dla oszczędności czasu i pieniędzy często rezygnujemy z odpowiedniego przygotowania gruntu przed malowaniem. Jest to błąd, ponieważ stosując wysokiej klasy farby podkładowe, ograniczamy późniejsze wydatki związane z nierównomiernym pokrywaniem podłoża przez warstwę dekoracyjną, oraz zaoszczędzimy sporo nerwów podczas nieskutecznego malowania. Często negatywne skutki nieprzygotowania podłoża wychodzą po kilku tygodniach od naniesienia farby. Pojawiają się wówczas nierówności i prześwity ujawniające poprzedni kolor.

Farby gruntujące nie tylko ograniczają chłonność podłoża, ale także zwiększają trwałość efektu malowania. Sprawiają, że malowanie przebiega bardzo łatwo, a farba idealnie pokrywa kolejne warstwy ściany. W efekcie kolor jest jednolity i mocny. Emulsje gruntujące znakomicie uszczelniają drobne pory w podłożu, dzięki czemu farba nawierzchniowa lepiej do niego przylega i nie łuszczy się z czasem, co wiązałoby się z koniecznością przeprowadzenia kolejnego remontu.


Jakie są rodzaje farb gruntujących?

W naszej ofercie przygotowaliśmy bogatą ofertę, w której znajdziesz podkłady pod malowanie ścian w kilku rodzajach, różniących się składem i przeznaczeniem. Oferujemy farby lateksowe do gruntowania, których zastosowanie jest bardzo szerokie. Stosuje się je przed malowaniem powierzchni cementowych, cementowo-wapiennych, a także ścian, do których wykończenia wykorzystano gładzie szpachlowe. Podkłady lateksowe można nakładać na płyty karton-gips, powierzchnie drewniane i drewnopochodne, a nawet na tapety z włókna szklanego. Zapewniają idealne krycie, niwelują przebarwienia, równoważą chłonność, oraz wyrównują fakturę podłoża.

Farby podkładowe akrylowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w przygotowaniu do malowania powierzchni wykonanych z tynków cementowych i cementowo-wapiennych, podłoży gipsowych, płyt kartonowo-gipsowych, materiałów drewnopochodnych oraz tapet papierowych i z dodatkiem włókna szklanego. Podkłady pod malowanie ścian akrylowe gwarantują idealną przyczepność warstwy dekoracyjnej.


Farby gruntujące do ścian

Preparaty do przygotowania podłoża przed malowaniem dzielimy także ze względu na ich zastosowanie. W naszej ofercie posiadamy farby podkładowe do ścian wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, przemysłowych, oraz użyteczności publicznej. Wyróżniają się one różnymi właściwościami, takimi jak np. odporność na działanie wilgoci. Dzięki temu możemy wybrać farbę według własnych potrzeb.

Oferujemy farby podkładowe białe, które idealnie sprawdzą się przed malowaniem ścian na jaśniejszy odcień. Skutecznie odcinają starą warstwę dekoracyjną, zapobiegając nieestetycznie wyglądającym refleksom. Nasze farby można stosować na ścianach i sufitach w pomieszczeniach mieszkalnych, piwnicy, garażu, oraz w łazience. Przed użyciem farby podkładowej warto sprawdzić chłonność powierzchni. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku nowych budynków, w których zastosowano ściany wykonane z bardzo chłonnych płyt g-k. W tym celu należy lekko zmoczyć powierzchnię za pomocą mokrej gąbki. Jeśli woda wsiąknie, należy zmniejszyć chłonność ściany, stosując grunty.


Farby podkładowe do metalu

W naszym sklepie oferuje także farby podkładowe do metalu, które skutecznie zabezpieczają powierzchnie wykonane ze stali, blachy i żeliwa przed korozją. Przeznaczone są do malowania elementów wystawionych na szkodliwe działanie wilgoci, opady atmosferyczne, zmienną temperaturę oraz promienie słoneczne. Oferowane preparaty doskonale chronią, wzmacniają i uodporniają powierzchnie przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

Polecamy farby podkładowe do metalu marki Nobiles, które wyróżniają się doskonałą trwałością i skutecznym działaniem zabezpieczającym. Oferujemy preparaty antykorozyjne, oraz farby chlorokauczukowe. Przygotowaliśmy bogaty wybór kolorów. Nasze farby do metalu zwiększają przyczepność farby nawierzchniowej i ułatwiają jej rozprowadzanie.


Kiedy stosować farby podkładowe?

Farby podkładowe do ścian stosuje się głównie podczas przemalowywania ścian i sufitów lub przeprowadzania drobnych prac remontowych. Doskonale przygotowują powierzchnię do pokrycia warstwą dekoracyjną. Sprawiają, że kolor jest idealnie jednolity oraz intensywny. W przypadku mocno uszkodzonych powierzchni, przed użyciem podkładu, niezbędne będzie dokładne usunięcie wszelkich odpadających i luźnych warstw, staranne oczyszczenie i odpylenie podłoża, uzupełnienie ubytków, oraz wyrównanie. Na tak przygotowaną powierzchnię możemy nakładać farby podkładowe białe lub grunty.


Farba podkładowa czy preparat gruntujący?

Farby podkładowe to produkty przeznaczone do przygotowania podłoży w dobrym stanie technicznym. Doskonale sprawdzą się do przemalowania powierzchni na inny kolor, by szybko odświeżyć aranżację. Pokrywamy nią starą warstwę dekoracyjną, a po wyschnięciu przystępujemy do właściwego malowania. Podkłady skutecznie ograniczają nadmierne zużycie farby, oraz zwiększają ich wydajność.

Preparaty gruntujące mają nieco inne przeznaczenie. Grunty wykorzystuje się do nowych powierzchni, które charakteryzują się bardzo wysoką chłonnością. Użycie gruntu jest niezbędne w przypadku tynków gipsowych lub płyt kartonowo-gipsowych, które mocno absorbują wilgoć. Tego typu preparaty polecane są także do starszych ścian o małej spoistości. Dzięki swoim właściwościom grunt wiąże ze sobą cząstki podłoża, przez co skutecznie zmniejsza jego chłonność. Gruntowanie ścian wykonuje się przed malowaniem, układaniem płytek, klejeniem tapet, a także przed nakładaniem ozdobnych tynków strukturalnych, oraz dekoracyjnych kamieni ściennych.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.