Wycieraczki podłogowe pod drzwi

Wycieraczki pod drzwi w sklepie Bricomarche.pl

Przed wejściem do domu większość osób wyciera obuwie, które (w mniejszym lub większym stopniu) z pewnością ubrudziło się podczas spaceru. Drobinki piasku, kurzu, ziemia, a w deszczowe lub zimowe dni także błoto czy śnieg mogłyby mocno pobrudzić podłogę w domu, mieszkaniu czy biurze. Żeby do tego nie dopuścić, stosujemy specjalne wycieraczki pod drzwi z gumy lub materiału. Wiele wariantów tych produktów znajdziesz w Bricomarche.


Wycieraczki materiałowe lub wykonane z gumy to niezbędny element wyposażenia każdego lokalu mieszkalnego czy biurowego. Dzięki zastosowaniu tego niepozornego produktu możesz przez dłuższy czas cieszyć się czystą podłogą – i nie tylko!


Wycieraczki – najważniejsze funkcje

Najważniejszą funkcją wycieraczki jest oczywiście zapewnienie czystości w domu czy mieszkaniu. Użytkownicy mogą swobodnie wytrzeć buty przed wejściem, nie pozostawiając nieczystości na elementach parkietu czy dywanu. Poza tym – szczególnie wycieraczki materiałowe – pełnią funkcje estetyczne. W Bricomarche znajdziesz produkty w różnych kolorach, z ciekawymi napisami, które ozdabiają wejście do domu, wpływając na przytulność i ciepło tej części lokalu.


Poza tym dobrze dobrane wycieraczki gumowe czy te wykonane z materiału pomagają w zabezpieczeniu obuwia przed uszkodzeniem. Brud destrukcyjnie wpływa bowiem m.in. na lakier na butach czy szwy.


Jaką wycieraczkę powinieneś używać w mieszkaniu? Czy wycieraczki materiałowe to najlepsze rozwiązanie?

Zacznijmy od wycieraczek, które stosowane są na klatkach schodowych. Nie musisz stosować elementów, które muszą być odporne np. na skrajne warunki pogodowe, a w tym deszcz, śnieg czy niską i wysoką temperaturę. Wystarczą wycieraczki, które będą skutecznie absorbować wilgoć i zanieczyszczenia z obuwia.


Możesz postawić na tzw. kokosowe wycieraczki. Charakteryzują się szorstkim włóknem i grubym splotem. To produkty wykonane ze specjalnej, wzmocnionej tkaniny. Wchłaniają wodę, a więc lepiej czyszczą obuwie. Na tego typu produkty nakłada się pozytywnie brzmiące napisy. Możesz znaleźć tkaninowe wycieraczki w różnych kolorach i wzorach, w zależności od Twojego uznania.


Dlaczego to najlepszy wybór do mieszkań? Buty mieszkańców czy gości są już wstępnie oczyszczone przez spacer po klatce schodowej. Zwykle nie mają już przyklejonej znacznej ilości błota czy śniegu. Absorpcja wilgoci sprawi z kolei, że do domu wejdziesz w możliwie najczystszym obuwiu. Wadą takiego rozwiązania jest jednak dość szybkie zużycie. Należy o tym pamiętać!


Wycieraczki pod drzwi z gumy – idealne do domu!

Inaczej należy wybierać elementy oczyszczające buty, które montuje się przed dom. Nieosłonięte często wejście sprawia, że wycieraczka musi być odporna na śnieg, deszcz czy skrajną temperaturę. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się mocne wycieraczki gumowe. To produkty wykonane z grubej gumy. Niekiedy stanowią jednolitą całość, ale są też modele przypominające kratkę.


Gdzie najlepiej wykorzystać takie wycieraczki ażurowe? Tam, gdzie umieszczony jest np. odpływ (cała woda będzie efektywnie usuwana spod wejścia).


Ciekawym wyborem mogą być wycieraczki gumowe z najazdem. Mają charakterystyczny kształt, który ułatwia np. wjazd rowerem, wózkiem czy wejście dla osób słabszych. Są stabilne, antypoślizgowe i bezpieczne.


Jak często należy wymieniać wycieraczki gumowe i materiałowe?

Niezależnie od tego czy masz wycieraczki pod drzwi z gumy, czy materiałowe, elementy te należy co jakiś czas wymieniać. Absorbowanie brudu i wilgoci sprawia, że po jakimś czasie części te przestają służyć, stają się mało estetyczne i zniszczone. Jak często powinieneś wymieniać takie wycieraczki?


W przypadku materiałowych produktów powinieneś zwrócić uwagę na miękkość włosia i ogólny wygląd. Wykonany z tkaniny element, który już się zużył będzie bardzo zabrudzony będzie zbity i pozlepiany, jego kolor stanie się mało wyraźny, a do tego przestanie wchłaniać wilgoć. Zaznaczmy jednak, że wysokiej klasy wycieraczki z materiału powinny wytrzymać kilka sezonów (tak jak produkty dostępne w Bricomarche).


Z kolei wycieraczki gumowe z najazdem lub bez powinny mieć stałą powierzchnię, bez wgnieceń czy urwanych kawałków. Oderwane części gumy, zarysowania, ubytki czy plamy z błota i soli są sygnałem, że czas na zakup nowej wycieraczki.


Pamiętaj, że wycieraczka jest Twoją wizytówką. Jeżeli wygląda na zużytą i nie spełnia swojej roli – kup w Bricomarche nowy egzemplarz!


Czym są ociekacze na buty z gumy i dlaczego warto je posiadać?

Skoro wiesz już jak zabezpieczyć wejście do domu od zewnątrz, w jaki sposób ochronić miejsce wewnątrz lokalu? Sposobem na ochronę podłogi przed zniszczeniem będą ociekacze na buty z gumy. Co to takiego?


To odporny na wilgoć element, wykonany z mocnej gumy, który magazynuje całą wilgoć zebraną na butach podczas wyjścia. Schnące ze śniegu czy błota obuwie nie będzie brudziło powierzchni podłogi lub szafki. Wystarczy na trochę pozostawić buty na ociekaczu, aby w pełni osuszyć je po spacerze. Ociekacz możesz postawić wewnątrz mieszkania lub na zewnątrz, jeżeli chcesz pozostawiać brudne obuwie na korytarzu lub na tarasie w domu.


Jakie wycieraczki znajdziesz w Bricomarche?

W Bricomarche znajdziesz wycieraczki ażurowe, materiałowe, z pełnej gumy i tekstylne o różnych rozmiarach, wzorach i kolorach. Z pewnością znajdziesz produkt, który będzie pasował do Twoich wymagań. Wszystkie elementy są trwałe, dobrze absorbują wilgoć i skutecznie chronią podłogę domu i buty przed zniszczeniem. Co istotne, są odporne na intensywną eksploatację przez wiele sezonów.


Posiadamy również bardzo skuteczne ociekacze na buty z gumy, które sprawdzą się w domach, szczególnie jesienią i zimą. Dzięki nim domownicy i goście mogą pozostawić obuwie do przeschnięcia, a woda nie będzie brudziła parkietu i dywanu.


W asortymencie Bricomarche znajdziesz też różnego rodzaju elementy wykończenia podłogi wewnątrz domu, takie jak wykładziny biurowe, remontowe czy domowe, dywany i parkiety. Wszystko otrzymasz w jednym miejscu! Już teraz zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.

Porady

Zobacz więcej porad