Kuwety do malowania, kratki i wiaderka

Pokaż na stronie

101 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Wymiary produktu 38 x 34 x 10 cm
Wymiary produktu 26,5 x 36 x 9 cm
10 20 50 100 Ofert na stronie

Podstawowy sprzęt malarski obejmuje nie tylko pędzle i wałki. Podczas tego typu prac niezbędne są również kuwety do malowania i kratki malarskie. One bowiem umożliwią równomierne rozprowadzenie farby po powierzchni wałka. Dodatkowo odsączają nadmiar farby, dzięki czemu unikniesz nieestetycznych zacieków na ścianie. Kuwety do malowania i kratki malarskie dostępne są w sklepie Bricomarche zarówno w specjalnych zestawach z pędzlami i wałkami, jak i osobno. Proponujemy akcesoria do malowania o różnych parametrach, dopasowane zarówno do małych, jak i większych wałków. Nasze kuwety do malowania oraz kratki malarskie wykonane zostały z bardzo wytrzymałego i praktycznego tworzywa sztucznego. Można je też swobodnie myć w zwykłej wodzie. Sprawdzą się zarówno w czasie większego remontu, jak i podczas zwykłego odświeżenia wyglądu kuchni, sypialni, salonu lub innego pomieszczenia. Z kategorii akcesoriów do malowania polecamy również nasze, wyjątkowe szablony dekoracyjne. Nadają się do ścian, mebli, a nawet powierzchni szklanych i ceramicznych. Zapraszamy do zakupu.


Wiaderka i kuwety do malowania – niezbędne podczas remontu

Malowanie pomieszczeń wewnątrz budynków wykonuje się znacznie częściej niż gruntowny remont. Z czasem każda farba ulegnie zabrudzeniu, jej kolor spłowieje lub po prostu kolor ścian znudzi się mieszkańcom. W takich chwilach możesz szybko odmalować pomieszczenie i odmienić aranżację przestrzeni domowych i użytku publicznego.


Będziesz do tego potrzebować oczywiście wybranej farby i pędzla lub wałka. Nakładanie farby prosto z puszki nie jest jednak najlepszym rozwiązaniem, dlatego koniecznie wyposaż swój malarski zestaw w kuwety do malowania lub wiaderko.


W tej kategorii znajdziesz praktyczne kuwety do malowania, które są idealnym wyborem do użytku domowego. Sprawdzą się podczas każdego odświeżania aranżacji wnętrza. Do wyboru masz także pojemne wiaderka i kratki, za pomocą których również wygodnie nałożysz farbę na wałek lub pędzel. Zestaw taki przyda się szczególnie podczas odmalowywania większej powierzchni, kiedy będziesz potrzebował znacznie więcej farby, niż mieści się w pojedynczej kuwecie.


Kiedy przydadzą Ci się wiadra do farby?

W tej kategorii znajdziesz wygodne wiadra do farby wykonane z tworzywa sztucznego. Materiał ten jest odporny na wilgoć i chemię. Z łatwością także wyczyścisz je po zakończonym malowaniu. Wiaderka do malowania mają najczęściej prostokątny kształt, dzięki któremu swobodnie zmieścisz do niego wałek o różnej długości oraz różnego rodzaju pędzle. Ponadto wiadra do farby wyposażone są w wygodną rączkę, która ułatwia przenoszenie go na kolejne miejsce czy nawet zawieszenie wiadra na haczyku przy drabinie.


Wiaderka do malowania pozwolą Ci wygodnie wymieszać farbę przed jej nałożeniem na powierzchnię. Szczególnie kolorowe farby należy bardzo dokładnie wymieszać, aby połączyć na powrót pigment z bazą farby. Jeśli stoisz przed koniecznością malowania bardzo dużej powierzchni ściany na jeden kolor, do wiaderka możesz wlać pojemność kilku puszek farby i dobrze je ze sobą wymieszać. Wówczas masz pewność, że ściana będzie pokryta jednolitym kolorem.


Czym są kratki do malowania i do czego służą?

W tej kategorii znajdziesz wygodne kratki do malowania. Czym właściwie są te produkty i jakie spełniają funkcje?


Kratki do malowania najczęściej wykonane są z tworzywa sztucznego lub ze stali ocynkowanej. Materiały te są odporne na wilgoć i chemię, dzięki czemu możesz z nich korzystać przez dłuższy czas. Ponadto z łatwością wyczyścisz je z resztek farby po malowaniu.


Kratki, jak sama nazwa wskazuje, mają dość spore otwory i rączkę do przytrzymywania. Służą przede wszystkim do równomiernego rozłożenia farby na wałku malarskim. Maczając wałek w farbie, pokryjesz go farbą tylko z jednej strony. Możesz zamoczyć go w całości, jednak wówczas nadmiar farby z pewnością będzie z niego skapywał. Kratki służą także do usuwania nadmiaru farby z wałka.


Jak ich używać? Wystarczy przytrzymać kratkę nad wiaderkiem i umoczonym w farbie wałkiem przejechać kilka razy po jej powierzchni. Nadmiar farby przez otwory powróci do wiaderka.


Kuwety malarskie – najlepsze rozwiązanie do użytku domowego

Podczas malowania pomieszczeń mieszkalnych w zupełności wystarczą Ci kuwety malarskie. Akcesoria te łączą funkcje wiaderka i kratki do malowania. Mają kształt płaskiego pojemnika z okapnikiem. Kuwety malarskie mogą mieć różny rozmiar, który należy dobrać do używanych wałków lub pędzli. W pojemniku jednak zmieści się jedynie niewielka ilość farby. Przed wlaniem jej do kuwet, należy dokładnie wymieszać ją w puszce.


Kuwety najczęściej ustawia się na ziemi. Aby nie schodzić z drabiny w celu pobrania farby na wałek, skorzystaj z kija teleskopowego. Dzięki temu sięgniesz do samego końca ściany bez konieczności wchodzenia na drabinę. Kuweta również znajdzie się wówczas w zasięgu Twojej ręki.


Jakie inne jeszcze akcesoria przydadzą Ci się podczas malowania?

Podczas malowania przydadzą Ci się folie malarskie i taśmy malarskie do zabezpieczania powierzchni przed zabrudzeniem farbą. Za pomocą taśm uzyskasz także ciekawe efekty. Możesz podzielić ścianę na kilka części i każdą z nich pomalować na inny kolor.


Najczęściej wybierane są wałki do malowania, za pomocą których możesz nałożyć równą i cienką warstwę farby na powierzchnię ścian i sufitów. Farba z odciśniętego wałka nie skapuje, co zmniejsza ilość sprzątania po zakończonym malowaniu.


W tej kategorii znajdziesz jednak nie tylko korytka do farby. Dostępny jest jeszcze skrobak malarski, który posłuży Ci do usuwania starej warstwy farby ze ścian. Przyda Ci się także kubek do malowania wyposażony w wygodną rączkę. To niewielkie akcesorium jest idealne podczas poprawek np. przy suficie. Możesz wlać do niego niewielką ilość farby i zabrać ze sobą na drabinę, gdzie pędzelkiem będziesz domalowywał fragmenty, do których nie dotarł wałek.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.