Pokarm dla ryb i karma

Pokaż na stronie

495 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Opakowanie 1000 ml
Rodzaj karmy sticks
3 99 szt.
Cena za 1 l 3.99 zł
Opakowanie 1000 ml
Rodzaj karmy granulat
Zastosowanie SPIRULINA GRANULAT to pokarm w formie wolno tonącego granulatu z dodatkiem spiruliny (6%), przeznaczony do codziennego karmienia ryb roślinożernych i wszystkożernych w akwariach słodkowodnych i morskich. Zawarte w pokarmie glony są źródłem łatwostrawnego białka, witamin i mikroelementów, które wpływają na doskonałą kondycję ryb oraz ich wzrost i rozwój. Spirulina jest niezwykle bogata w naturalne karotenoidy, które regularnie podawane intensyfikują barwy ryb, a także wpływają na wiele procesów f
Opakowanie 250 ml
Rodzaj karmy chips
Opakowanie 12 g
Opakowanie 500 ml
Opakowanie 200 g
Opakowanie 100 ml
Opakowanie 250 ml
Opakowanie 100 ml
Rodzaj karmy granulowana
Opakowanie 100 ml
Rodzaj karmy chips
Opakowanie 250 ml
Rodzaj karmy granulowana
Opakowanie 100 ml
Rodzaj karmy granulowana
Opakowanie 10 g
Rodzaj karmy granulowana
Opakowanie 250 ml
Rodzaj karmy granulowana
Opakowanie 10 g
Rodzaj karmy granulowana
Opakowanie 50 ml
Rodzaj karmy tabletka
Opakowanie 50 ml
Rodzaj karmy tabletka
Opakowanie 12 g
Opakowanie 20 g
Opakowanie 50 g
10 20 50 100 Ofert na stronie

Odpowiednie żywienie zwierząt, które ma się pod opieką, wymaga odpowiedniego przygotowania. Pokarm dla rybek to najprostszy sposób na to, aby  zadbać o potrzeby zwierząt i to, by nie chorowały i pozostały w dobrej kondycji. Karma dla rybek jest dostępna w różnych wersjach, zarówno w formie sypkiej, jak i granulatu, a niekiedy również liofilizowanych przysmaków mięsnych. W ten sposób dla każdego gatunku ryb znajdzie się coś odpowiedniego. Dodatkowo pokarm dociera również do wszystkich poziomów zbiornika, dając szansę na jego spożycie również rybom żyjącym blisko dna.


Profesjonalnie przygotowany pokarm dla rybek to przede wszystkim wysokiej jakości składniki, które są niezbędne w diecie tych zwierząt. Wszystkie produkty, które zostały wybrane do przygotowania receptur, są certyfikowane i bezpieczne dla ryb. Nie od dziś wiadomo, że gady, płazy i ryby mają różne potrzeby związane z odżywianiem. Z tego powodu dostępna w sklepie Bricomarche.pl karma dla rybek jest tak zróżnicowana, aby zaspokoić naturalne potrzeby konkretnego gatunku i sprawić, że wybarwienie ryb oraz ich stan zdrowia nie pozostawiają nic do życzenia.


Rybki hodowane w akwarium dla ryb lub w oczku wodnym w ogrodzie, stanowią ciekawą atrakcję. Nie są to jednak tylko i wyłącznie walory wizualne. Każda rybka wymaga bowiem odpowiedniego traktowania. Jednym z głównych zadań opiekuna takich wodnych zwierząt, jest zapewnienie im odpowiedniego pokarmu, którego dobór może wcale nie być tak łatwy.

Jak dobrać pokarm dla rybek? Kluczowe jest poznanie potrzeb żywieniowych danego gatunku, jak również zapoznanie się z indywidualnymi upodobaniami smakowymi osobników, których mamy zamiar karmić. Oprócz samego rodzaju pokarmu trzeba wziąć pod uwagę również sposób żerowania danej rybki. Inne pożywienie będzie odpowiednie dla gatunków, których środowiskiem życia jest dno wodne, a inne dla tych, preferujących pływanie wśród roślin lub toni. Są też  rybki, żyjące praktycznie tuż pod powierzchnią wody, a te również mają swoje własne wymagania żywieniowe. Dobierając paszę dla ryb, należy kierować się więc względami zdrowotnymi zwierząt, stawiając na produkty, stworzone ze składników, które uzupełniają zapotrzebowanie pokarmowe tych wodnych osobników.


Potrzeby żywieniowe ryb - na co zwrócić uwagę przy wyborze paszy?

Wiadomo, że odpowiedni pokarm dla rybek powinno się dopasować do potrzeb żywieniowych danego gatunku. Z czego powinna składać się dobrej jakości pasza? Wiele zależy od rodzaju rybki, jaką będziemy karmić. Istnieją gatunki typowo mięsożerne, takie jak bojowniki, jak również roślinożerne, a nawet wszystkożerne, np. gupiki. W przypadku mięsożerców skład pożywienia powinien opierać się na składnikach białkowych (minimum 60%), składnikach roślinnych (ok. 30%). U ryb roślinożernych proporcje trzeba odwrócić, 70% to produkty roślinne, a wysokobiałkowych nie powinno być więcej niż 10%. Ryby, podobnie jak większość zwierząt, do prawidłowego funkcjonowania potrzebują najważniejszych makroskładników, czyli tłuszczów, białek i węglowodanów, jednak ich proporcje powinny zostać dobrane zgodnie z wymaganiami danego gatunku.

Oprócz składu, przy wyborze karmy trzeba wziąć pod uwagę sposób żerowania i wielkość otworu gębowego. Niektóre gatunki pobierają pokarm z dna, inne z powierzchni wody, a jeszcze inne z toni.

Niektórzy opiekunowie decydują się także na podawanie rybom specjalnych suplementów witaminowych. Należy je jednak dobierać odpowiednio do potrzeb i przy odpowiedniej pielęgnacji rybki. Pełnoporcjowy pokarm dla rybek składać się będzie ze wszystkich składników odżywczych, jakich osobnik potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Co więcej, część witamin ryby syntezują samodzielnie, dlatego suplementacja nie zawsze będzie konieczna.


Rodzaje pokarmu dla rybek

Początkujący hodowcy często stawiają na suchy pokarm dla rybek. Trzeba jednak pamiętać, że nawet pod tym względem należy dobrać odpowiednią postać jedzenia. Poszczególne rybki różnią się od siebie budową, między innymi wielkością otworu gębowego. Jest to kryterium, o którym należy pomyśleć, wybierając odpowiednią paszę, aby spożywanie jedzenia było dla zwierząt jak najbardziej komfortowe. Gotowy pokarm dla rybek dostępny jest w różnych postaciach:


  • płatki - jest to najpopularniejsza karma dla rybek tropikalnych i nie tylko. Uważa się, że jest to pasza uniwersalna, czyli taka, która nadaje się dla gatunków, żerujących po całej strefie zbiornika wodnego. Charakterystyczne dla tego produktu jest to, że najpierw unosi się na powierzchni, a następnie, opada i rozpływa się po całej powierzchni, zapewniając możliwość posilenia się przez rybki z różnych obszarów;
  • granulat dla ryb - uważany za karmę idealną dla ryb, żerujących na dnie i w toni wodnej. Dostępny jest w różnych wielkościach oraz wersjach: tonącej i wolnotonącej. Struktura takiej paszy jest gładka i ma zamknięte pory, co umożliwia powolne chłonięcie wody i gwarantuje wysoką hydrostabilność;
  • tabletki - ich cechą charakterystyczną jest to, że przyklejają się do ścianek naczynia i umieszczają na dnie. Tabletki często stosowane są także jako pokarm dla żółwi wodnych;
  • pałeczki - często stosowane zarówno dla ryb, jak i  jako pokarm dla gadów, które bytują w wodzie;
  • chipsy - mają kształt płaskiego dysku, charakteryzują się wysoką hydrostabilnością. Przeznaczone głównie dla większych gatunków, aczkolwiek mniejsze również nie mają problemów z ich spożywaniem.


Jak karmić rybki?

Karma dla rybek akwariowych najczęściej podawana jest 1-2 razy dziennie. Ważne jest, aby nie przekarmić rybek, a podawana pasza powinna być zjedzona w ciągu kilkunastu minut od podania. Jeżeli rybki nie zjedzą całego pokarmu i będzie się on unosił w wodzie, zaleca się jego wyłowienie, ponieważ zalegający w wodzie szybko się psuje i może zanieczyścić środowisko, w którym żyją osobniki wodne. Oczywiście można też postawić na specjalne preparaty do akwarium, oczyszczające wodę, jednak ich stosowanie musi być zgodne z zaleceniami i lepiej starać się utrzymać naturalnie czystą wodę jak najdłużej.

Ilość podawanego pokarmu zależy od ilości rybek, które zamieszkują daną przestrzeń. Należy podawać go tyle, aby dla każdej rybki starczyło na zaspokojenie potrzeb żywieniowych. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy rybki nie walczą o pokarm. Jeżeli tak się dzieje, może to oznaczać, że trzeba wrzucić go do wody nieco więcej.

Wybierając karmę dla rybek, trzeba też pomyśleć o urozmaiceniu diety. Pokarm nie powinien być monotonny, a podawanie cały czas tego samego może sprawić, że w pewnym momencie rybki przestaną chętnie spożywać dany produkt. Specjaliści zalecają wybierać więcej, niż jeden rodzaj pokarmu, by dieta była dla zwierząt atrakcyjniejsza, zarówno pod względem smaku, jak i wartości odżywczych.


Jaki pokarm dla ryb tropikalnych wybrać?

Rybki tropikalne są często wybierane przez miłośników zwierząt akwariowych. Charakteryzują się ciekawym ubarwieniem, które sprawia, że bardzo ładnie prezentują się na tle wody i znajdujących się w niej roślin. Wybór odpowiedniego pokarmu dla danego gatunku pozwala na utrzymanie osobników w dobrym zdrowiu, dostarczając im pełni składników odżywczych. Niektóre produkty spożywcze dla rybek rodem z tropików, oprócz odżywienia, mają za zadanie także wzmocnić barwę ich łusek, nadając im intensywności. U tropikalnych ryb akwariowych pokarm ma bardzo duże znaczenie dla długości i jakości życia.


Pokarm dla ryb - jaki wybrać?

Wygląd opakowania paszy dla ryb oczywiście nie świadczy o jej jakości, jednak warto zwrócić uwagę na to, w co jest zapakowana. Jest to ważne, ponieważ niektóre substancje odżywcze, takie jak witamina D3, czy witamina A, są wrażliwe na światło słoneczne, a więc opakowanie powinno zapewniać im odpowiednią ochronę przed tym czynnikiem atmosferycznym. Niektórzy producenci stosują specjalne folie z filtrem UV lub odpowiednio zabezpieczone pudełka, które nie przepuszczają promieni słonecznych.

Najważniejsze jest jednak upewnienie się, że opakowanie jest szczelnie zamknięte. Warto również zwrócić uwagę na to, czy ma możliwość wielokrotnego otwierania. Marka, produkująca pokarm dla ryb Tropical, czy też inni producenci, np. oferujący pokarm dla gadów Vitakraft używają specjalnych szczelnych słoiczków, które można wygodnie otwierać i zamykać w razie potrzeby.


Najlepsze marki karmy dla ryb, żółwi i gadów w jednym miejscu!

Sklep Bricomarche oferuje wysokiej jakości karmy dla ryb różnego rodzaju. W asortymencie sklepu znaleźć można zarówno paszę w postaci płatków, jak i granulatu, pałeczek czy chipsów. Market współpracuje z najlepszymi producentami karmy dla żółwi oraz innych zwierząt akwariowych i terrarystycznych.

Każdy opiekun zwierząt wodnych i żyjących w terrariach, niezależnie od tego, jaki gatunek osobnika ma pod swoją pieczą, powinien zadbać o odpowiednią dietę pupila. Stosowanie gotowych karm dla ryb i gadów pozwala na dostarczenie im tego, czego potrzebują, aby zdrowo się rozwijać i długo żyć w dobrym zdrowiu. Warto zapoznać się z wymaganiami naszego zwierzaka i wybierać jedzenie, które będzie przeznaczone specjalnie dla danego okazu. W przypadku rybek nie każda karma będzie pasowała dla wszystkich zwierząt, ponieważ odpowiedni pokarm musi być dostosowany zarówno pod względem składników odżywczych, jak i sposobu żerowania, czy choćby wielkości rybki.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.