Drzwi i akcesoria

Drzwi - duży wybór do różnych pomieszczeń tylko na Bricomarche.pl

Wszystkie pomieszczenia, dla komfortowego użytkowania przez pracowników albo domowników, wymagają drzwi. Gwarantują one poczucie prywatności, umożliwiają izolację od rozpraszających bodźców i pozwalają na wydzielenie przestrzeni do pracy, odpoczynku czy nauki. W naszej ofercie przygotowaliśmy drzwi cenionych producentów, cechujące się wysoką jakością wykonania z trwałych i estetycznych materiałów. Różnorodność tych produktów gwarantuje możliwość dopasowania do różnych oczekiwań i aranżacji wnętrz.
Drzwi wewnętrzne to jeden z najczęściej stosowanych rodzajów tego produktu. Mogą być pełne, z wstawkami ze szkła i innych materiałów, a także mieć dolne tuleje, gdy wymaga tego pomieszczenie, w których są montowane. Do nich warto wybrać klamki i gałki do drzwi. Ten rodzaj akcesoriów umożliwia wygodne otwieranie i zamykanie skrzydła. Z kolei przy wejściu do budynku należy zastosować drzwi zewnętrzne, które zazwyczaj są nieco trwalsze i grubsze. Dzięki temu zapewniają izolacją akustyczną i termiczną.


Drzwi zapewniają bezpieczeństwo, ciszę, prywatność i swobodę, warto więc dobrze zastanowić się nad ich wyborem. W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje drzwi zewnętrznych i wewnętrznych.

Drzwi zewnętrzne muszą być przede wszystkim solidne, aby ochronić przed zimnem, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i zapewnić bezpieczeństwo. W tego typu drzwiach stosuje się różnorodne zamki (najlepiej kilka), łańcuszki oraz bolce zabezpieczające przed włamaniem.

Drzwi wewnętrzne dopasowujemy do wyglądu mieszkania. Ich kolory, dekoracje oraz wykończenia są niezwykle różnorodne. Bardzo popularne są drzwi z przeszkleniem. Pięknie się prezentują, doświetlają wnętrze i dodają lekkości całej aranżacji. Jeśli nie masz miejsca na montaż standardowych drzwi wewnętrznych, dobrym rozwiązaniem będą drzwi harmonijkowe. Na przestrzeni czasu ich wygląd oraz funkcjonalność znacznie się poprawiły, dzięki czemu są pomysłem wartym uwagi.

Nie ma uniwersalnego sposobu na wybranie najlepszych drzwi. Podczas zakupów warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii:

•    funkcjonalność – należy zastanowić się nad tym, czy potrzebujemy drzwi: prawych, lewych, wentylowanych, posiadających izolację (ważna przy drzwiach zewnętrznych).

•    wygląd – drzwi mogą być pełne, z szybą, zawiasami widocznymi lub krytymi, z wizjerem, zamkiem i oczywiście bardzo różnorodne pod względem koloru.

Akcesoria do drzwi kojarzą się przede wszystkim z klamkami i zamkami. Do kategorii tej zaliczyć możemy jednak znacznie więcej produktów, na przykład kratki i tuleje wentylacyjne, progi, zawiasy czy odstojniki. Spośród nich najważniejsze są jednak właśnie klamki oraz zamki, ponieważ bez nich drzwi tracą funkcjonalność.

Klamka to nie tylko element, który służy do otwierania drzwi, lecz także ich ozdoba. Dzięki różnorodnym barwom, materiałom i stylizacjom klamki mogą doskonale wkomponować się w wystrój pomieszczenia. Proste, minimalistyczne modele zdecydowanie najlepiej wyglądają w pomieszczeniach nowoczesnych. Stylizowane, rzeźbione czy falowane klamki to natomiast idealne dodatki do wnętrz w stylu klasycznym. Do aranżacji pomieszczenia warto dobrać również kolor i rodzaj wykończenia klamki. Jeśli we wnętrzu znajdują się dodatki chromowane, z wysokim połyskiem, zdecyduj się na klamkę tego samego rodzaju. Jeśli jednak dodatki są matowe – błyszcząca klamka nie będzie najlepszym pomysłem. W alternatywie proponujemy klamki lakierowane, matowe, satynowane. W naszej ofercie znajdują się klamki na rozecie oraz z podłużnym szyldem, który daje możliwość montażu zamka.

Zamek w drzwiach to niezwykle istotny mechanizm zabezpieczający. Drzwi możemy wyposażyć zarówno w zamek wewnętrzny, jak i zamek nawierzchniowy, mocowany do ich powierzchni. Dwa różne rodzaje zamka będą dodatkowym zabezpieczeniem, które z pewnością pozwoli spać spokojnie.

Porady

Zobacz więcej porad