Specjalistyczne środki czyszczące

Pokaż na stronie

237 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Tylko online
Pojemność 1,5 kg
Typ do zmywarek
7 99 op.
Cena za 1 kg 5.33 zł
Tylko online
Pojemność 500 ml
Typ do usuwania naklejek
29 99 szt.
Cena za 1 l 59.98 zł
Opakowanie 500 ml
Pojemność 85 ml
Typ do usuwania naklejek
Pojemność 5 l
Typ grzybobójcze
Pojemność 0,5 l
Typ środki grzybobójcze
Pojemność 0,5 l
Typ środki grzybobójcze
Pojemność 13 g
Typ inne
Pojemność 750 ml
Typ płyn czyszczący do kamienia i rdzy
Opakowanie 750 ml
Pojemność 250 g
Typ do metali
Pojemność 0,2 l
Typ do skóry
Pojemność 0,5 l
Typ do grilla
Pojemność 0,5 l
Typ do łazienki
Pojemność 0,75 l
Typ do WC
Pojemność 0,5 l
Typ do skóry
Pojemność 450 g
Typ pochłaniacz wilgoci
Pojemność 900 g
Typ pochłaniacz wilgoci
Pojemność 900 g
Typ pochłaniacz wilgoci
10 20 50 100 Ofert na stronie

Nowoczesne specjalistyczne środki czystości pomagają codziennie zadbać o czystość i sprawdzają się również w wyjątkowych sytuacjach. To szereg niezastąpionych produktów do stosowania w domach, biurach, miejscach użyteczności publicznej czy też w przestrzeniach zewnętrznych. Przede wszystkim specjalistyczne środki czystości, jakie oferujemy na bricomarche.pl, są skuteczne, wydajne i bezpieczne. Dzięki temu utrzymanie porządku nie jest wcale trudne i czasochłonne, a nawet najtrudniejsze zabrudzenia są szybko usuwane. Wybierając najlepsze środki czystości, należy dokładnie sprawdzić, do jakich powierzchni są dedykowane lub z jakimi substancjami wchodzą w reakcje. Przy wielu produktach należy również zadbać o ochronę ciała, sięgając po rękawiczki ochronne. Producenci oferują szereg różnych rzeczy do mycia łazienki, kuchni czy podłóg. Poza nimi dostępne są również impregnaty czy preparaty do czyszczenia skór, metali, grilla i wielu innych elementów, które wymagają dedykowanych substancji czynnych. Wybierz specjalistyczne środki czystości i spraw, by dom lśnił codziennie.


Do produktów, zaliczających się do chemii gospodarczej zaliczamy środki czyszczące, służące nam do sprzątania różnego rodzaju nawierzchni. Wśród nich znajdziemy płyny uniwersalne, jak również preparaty do czyszczenia szkła czy mebli. Mają one służyć do codziennych, standardowych porządków. Czasem jednak musimy sięgnąć po bardziej profesjonalne środki, przeznaczone do pielęgnacji i usuwania zabrudzeń na szczególnych powierzchniach, wymagających specjalistycznych środków czystości.

W sklepie Bricomarche znaleźć można specjalistyczne środki chemiczne różnego rodzaju. Oferujemy preparaty grzybobójcze, produkty na pleśń, środki do udrażniania rur i wiele innych płynów do zadań specjalnych. To właśnie dzięki nim można oczyścić te powierzchnie, które potrzebują szczególnej uwagi lub z którymi zwykła chemia gospodarcza mogłaby sobie nie poradzić.


Specjalistyczne preparaty do czyszczenia - jakie wybrać?

Wśród profesjonalnych środków do czyszczenia, wchodzących w skład chemii do zadań specjalnych, wyróżniamy płyny, pasty czy mydła, których przeznaczenie jest bardziej skoncentrowane na konkretnym zadaniu. Są to preparaty wybierane w specjalnym celu, mające pomóc nam oczyścić pomieszczenie np. z pleśni lub grzybów, których obecność może mieć niekorzystne działanie na zdrowie osób, przebywających w ich otoczeniu.

Wśród tego typu produktów znajdziemy środki do pielęgnacji skóry i delikatnych powierzchni, które mogłyby ulec uszkodzeniu, gdyby potraktować je standardowymi płynami czyszczącymi. Specjalistyczne środki czystości to także  produkty odtłuszczające, np. do czyszczenia grilla lub powierzchni zewnętrznych. W tej grupie znajdziemy również wszelkiego rodzaju odświeżacze powietrza czy pochłaniacze wilgoci, ale też preparaty do usuwania naklejek i klejów oraz wiele innych środków, dzięki którym w wyższym stopniu zadbamy o powierzchnię prywatne oraz użytkowe.


Środki do pielęgnacji skóry - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Skórzane meble lub skórzana tapicerka wyglądają atrakcyjnie i przyjęło się je za wyznacznik luksusu. Skóra to jednak materiał delikatny, o który trzeba odpowiednio dbać, dlatego dobór stosownych środków pielęgnacyjnych jest bardzo ważny. Stawiając na uniwersalne płyny czyszczące, możemy nie osiągnąć efektu nabłyszczenia i wymaganej konserwacji skóry, dlatego lepiej jest postawić na chemię profesjonalną, czyli balsamy pielęgnujące, mleczka czyszczące lub wosk ochronny, które pozwolą nam zadbać o siedzenia w samochodzie lub meble w najwyższym stopniu.

Ważne jest, aby produkt pielęgnacyjny dobierać zgodnie z potrzebami. Przed zakupem należy więc dokładnie zapoznać się z przeznaczeniem danego produktu i stosować go zgodnie z zaleceniami producenta, gdyż w taki sposób możemy mieć pewność, że pielęgnacja będzie wykonana z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Przy materiałach tak delikatnych, jak skóra, bardzo ważne jest odpowiednie dozowanie, jak również stosowanie odpowiednich akcesoriów czyszczących, takich jak szczotki do skóry czy specjalne ściereczki.


Wosk do skóry

Zadaniem tego typu produktów jest przede wszystkim impregnacja i zapewnienie ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promienie słońca czy wilgoć. Wosk zapewnia też odpowiednie nawilżenie, a dodatkowo nabłyszcza skórę, przez co wygląda ona atrakcyjniej. Takie preparaty dedykowane są przede wszystkim skórom gładkim, ponieważ na zamszu lub anilinie mogą zostawić ciemne plamy. Przed zastosowaniem wybranego preparatu najlepiej jednak zapoznać się z jego dokładnym przeznaczeniem i dowiedzieć, do jakiego rodzaju skóry może być stosowany.


Balsam pielęgnacyjny do skóry

Jest to zazwyczaj kombinacja wody oraz substancji natłuszczających, takich jak lanolina. Produkt służy jednocześnie do czyszczenia i zabezpieczania skóry. Ich zadaniem jest usuwanie zabrudzeń i ochrona, a także nadanie skórze blasku poprzez jej odpowiednie nawilżenie.


Mleczko czyszczące do skóry

Mleczka działają podobnie jak balsamy. Są to specjalistyczne środki czyszczące, których głównym zadaniem jest usuwanie zabrudzeń. Świetnie nadają się do materiałów delikatnych, natłuszczając je i wzmacniając ochronę.


Środki na pleśń i grzyby - jak działają?

Jeżeli w pomieszczeniu pojawi się pleśń, trzeba zadbać o to, aby ją usunąć w pełni, ponieważ może ona mieć groźne konsekwencje dla zdrowia. Pleśnie nie tylko są niebezpieczne dla alergików, ale mogą też powodować różne schorzenia, np. związane z układem oddechowym, u osób zdrowych.

Do usuwania pleśni potrzebne są specjalistyczne środki na pleśń, wzbogacone o substancje pleśniobójcze, które niszczą także zarodniki. Dobry preparat powinien też delikatnie czyścić powstałe plamy. Wielokrotnie możemy spotkać preparaty, usuwające nie tylko pleśń, ale także bakterie i grzyby. Są to środki uniwersalne, które można stosować w przypadku pojawienia się wykwitów na ścianach, związanych z wilgocią, prowadzącą do rozwoju drobnoustrojów. Środki grzybobójcze i pleśniobójcze działają zazwyczaj dzięki zawartości aktywnego chloru, który stopniowo zabija komórki pleśni i grzybów wraz z dużą częścią struktur przetrwalnikowych, nie tylko likwidując szkodliwe wykwity, ale też zapobiegając ich ponownemu pojawieniu się.


Niektóre środki grzybobójcze i pleśniobójcze to płyny uniwersalne, aczkolwiek znajdziemy też specjalistyczne preparaty do czyszczenia np. fug, łazienek, drewna, ścian czy terenów zewnętrznych. Produkty te mogą różnić się niektórymi składnikami, które okażą się odpowiednie dla danego materiału, dlatego warto uwzględnić je podczas wyboru odpowiedniego środka.


Mocne środki do czyszczenia terenów zewnętrznych

Czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz, mróz czy wiatr nie wpływają korzystnie na trwałość różnych materiałów. Powodują nie tylko ich zabrudzenia, ale mogą też sprzyjać zmniejszaniu ich wytrzymałości.  Szczególnie ważne jest dbanie o elementy drewniane, takie jak ławki czy elementy balustrady, które znajdują się na zewnątrz. Wybierając specjalistyczne preparaty do czyszczenia drewna, stawiamy na produkty, stworzone ze składników, pozwalających na usunięcie zabrudzeń mineralnych i tłuszczu, bez niszczenia powierzchni surowca.

Podobnie rzecz wygląda z elementami plastikowymi oraz kamieniem. Choć ten drugi wydaje się materiałem bardzo trwałym, i odpornym na wilgoć i inne czynniki, kamienne tablice i pomniki należy czyścić specjalistycznym środkiem czyszczącym, przeznaczonym właśnie do kamienia, aby jak najdłużej zachować go w dobrej kondycji. Niektóre z takich preparatów oprócz samej funkcji czyszczącej, umożliwiają także usuwanie glonów, grzybów, mchów oraz innych zanieczyszczeń emisyjnych z każdego rodzaju kamiennych powierzchni.


Dlaczego warto stawiać na specjalistyczne środki czyszczące?

Niektóre materiały wymagają pielęgnacji specjalistycznej i w takim przypadku warto stawiać na chemię do zadań specjalnych, która nie tylko wyczyści zanieczyszczenia, ale też pomoże zadbać o odpowiedni surowiec. Standardowa chemia gospodarcza może nie okazać się skuteczna w przypadku miękkiej skóry czy elementów, znajdujących się na terenach zewnętrznych. Bardzo ważne jest także stosowanie odpowiednich środków na pleśń i grzyby, które pomogą pozbyć się szkodliwych drobnoustrojów.

Trzeba jednak pamiętać, że chemia specjalistyczna to zazwyczaj mocne środki do czyszczenia, których stosowanie może wiązać się z pewnymi zasadami. Niektóre preparaty mogą zawierać substancje szkodliwe, np. dla skóry dłoni, dlatego należy stosować je w rękawiczkach ochronnych. Przed zastosowaniem każdego produktu z kategorii specjalistycznych środków czyszczących, zapoznajmy się z zaleceniami producenta, dotyczącymi korzystania z danego preparatu.


Oferta chemii profesjonalnej w sklepie Bricomarche

Specjalistyczne środki czyszczące to grupa preparatów o specjalnym przeznaczeniu, które zazwyczaj powinny być wykorzystywane tylko do określonych materiałów. Służą one czyszczeniu i konserwacji różnych powierzchni, niektóre z nich wykazują zdolność do zwalczania pleśni i grzybów, a także zapobiegają ich ponownemu pojawieniu się. Market Bricomarche współpracuje z producentami profesjonalnej chemii gospodarczej, oferując środki wysokiej jakości, które pomogą nam zadbać o przestrzenie użytkowe, zarówno te zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Zapraszamy do przeglądania oferty.

Powiadom o dostępności