Karma i przysmaki dla kota
W sklepie Bricomarche dostępna jest wysokiej jakości karma dla kota oraz specjalne przysmaki dla kotów. Oferujemy produkty o różnych smakach, w tym zawierające tuńczyka, łososia, kurczaka, kaczkę oraz uwielbiane przez koty podroby. W naszej karmie znajdziesz też dodatkowe składniki roślinne, które ułatwiają trawienie i oczyszczają przewód pokarmowy z zalegających kłaczków. W Bricomarche dostępna jest zarówno mokra, jak i sucha karma dla kota. Oferujemy też różne pojemności i formy opakowań. Karma mokra dostępna jest na przykład w wygodnych 100-, 200- i 400-gramowych puszkach. Z kolei karmę suchą sprzedajemy najczęściej w opakowaniach po 1, 2 lub 5 kilogramów. Proponujemy też pyszne przysmaki dla kotów, które możesz wykorzystać do nagradzania swojego pupila za dobre zachowanie albo do zachęcenia go do nauki sztuczek. Oferujemy między innymi przysmaki dla kotów w formie pasztecików, zupek, past oraz patyczków. Zapraszamy do zakupu w Bricomarche. Polecamy też inne produkty, które z pewnością doceni Twój kot.
Karma dla kota - jak wybrać najlepszą?
Karma dla kota wpływa na jego zdrowie, sprawność i wygląd, dlatego jej wybór jest niezmiernie ważny, jeśli zależy nam na dobrej kondycji naszego pupila. Karma dla kota powinna być do niego dostosowana - zarówno pod względem preferencji smakowych, jak i również wieku, dzięki czemu nie tylko go zadowolimy, ale i zapewnimy mu najlepsze warunki do zdrowego funkcjonowania.
Jakie karmy dla kotów brać pod uwagę?
Koty to wymagające pod względem doboru jadłospisu zwierzęta, o czym warto pamiętać przy kompletowaniu ich menu. Pierwszą rzeczą, którą należy więc zweryfikować podczas zakupu, jest zawartość składników odżywczych, które przekładają się na jakość danego produktu. Do wyboru są karmy dla kotów ekonomiczne, ale sporą grupę stanowią również serie wysokiej klasy, które są zdecydowanie lepiej dopasowane, a każdy składnik poddany został dokładnej selekcji. Obok zwykłych karm można więc znaleźć te, których spożywanie niesie za sobą dodatkowe korzyści, a przedstawiciele tej grupy są zaliczani do artykułów premium.
Jako reprezentanci gatunku drapieżnego, koty preferują dania mięsne. Dlatego wśród propozycji dla futrzastych smakoszy znaleźć można wiele smaków takich jak: kurczak, indyk, cielęcina, czy królik. Koty to także miłośnicy ryb, które zawierają kwasy Omega 3, pozytywnie wpływające na funkcjonowanie serca, układ nerwowy, a nawet działają przeciwzapalnie. Bez względu jednak na to, którą karmę wybierzemy, powinna być ona sycąca, a przy tym możliwie lekkostrawna, aby nie obciążać delikatnego układu trawiennego naszego pupila.
W składzie karm wyróżnia się takie pozycje jak mięso i jego pochodne, których ilość wyrażona jest w procentach. Im więcej jest ich w danym produkcie - tym lepiej, gdyż minimalizuje to ryzyko uzupełniania niepożądanymi dodatkami. Oprócz mięsa w karmie pojawiają się również tłuszcze i oleje, które mogą być odzwierzęce lub roślinne. W przypadku karmy lepiej jednak gdy mamy do czynienia z tym pierwszym wariantem. Uzupełnieniem są oczywiście minerały oraz produkty roślinne, których rola polega głównie na poprawie sytości. Owoce i warzywa są źródłem błonnika, który pozwala w eliminacji toksyn z organizmu oraz reguluje działanie układu pokarmowego. Doskonałym przykładem są buraki, które w karmach pojawiają się w postaci pulpy, pełnej witamin i minerałów korzystnie działających na zwierzaka.
Karmy dla kotów i ich skład
W zależności od typu karmy, szczególną uwagę należy zwrócić na jej zawartość. Nie jest tajemnicą, że chemia szkodzi, dlatego im więcej naturalnych składników - tym lepiej. Brak ulepszaczy ma pozytywny wpływ na zdrowie futrzaka i jego lepsze samopoczucie, dlatego weryfikacja składu jest tak bardzo istotna. Ważnym budulcem jest białko, które wpływa na rozwój i funkcjonowanie mięśni, układu kostnego i całego organizmu, jednak kluczowe jest uzupełnienie go w taki sposób, aby uzyskać zbilansowany pod każdym względem produkt. Zastrzyk energii zapewniają węglowodany, których również nie może zabraknąć, jednak powinny być one dobrej jakości, aby nie powodować zaparć, ani biegunek.
Dobrej jakości karmy dla kotów powinny zawierać takie elementy, jak cynk, który bezpośrednio wpływa na kondycję skóry i wygląd sierści - redukuje jej wypadanie i nadaje blask i sprężystość. Pożądane są również witaminy, szczególnie z grup A oraz D3, dzięki którym układ pokarmowy prawidłowo funkcjonuje, jelita działają sprawnie i nie są obciążone. Witaminy obecne w składzie to także zdecydowanie lepsza odporność organizmu i mniejsze ryzyko chorób i infekcji.
Karma dla kotów - czego w składzie unikać?
Dobra karma dla kotów powinna charakteryzować się nie tylko atrakcyjnym smakiem, ale też być bogata w witaminy. Nie powinna za to zawierać zbóż, które niekorzystnie wpływają na pracę jelit, co w konsekwencji może prowadzić do problemów z trawieniem, czy trudności podczas wypróżniania.
Wysokiej klasy karma dla kotów powinna być pozbawiona wszelkich ulepszaczy smaku, które są w sztuczny sposób wytwarzane, więc nie wnoszą do diety kompletnie żadnych wartości. Niewskazane są także ani konserwanty, ani też takie przyprawy jak sól, czy cukier, których uzależniający wpływ już dawno został udowodniony przez specjalistów od żywienia - nie tylko w przypadku zwierząt, ale też ludzi. Niech nie zwiodą Cię efektowne grafiki na kolorowych opakowaniach. Podczas wyboru odpowiedniej karmy warto zagłębić się szczegółowo w skład, dzięki czemu od razu wiadomo ile procent mięsa, minerałów oraz witamin realnie znajduje się w danym produkcie.
Sucha karma dla kota i jej zalety
Jedni ją kochają, inni uważają, że nie jest najlepszym pomysłem, jednak jedno jest pewne - sucha karma dla kota to przede wszystkim ogromna wygoda. Poza plusami wynikającymi z łatwości przechowywania i braku potrzeby przygotowywania trzeba zaznaczyć, że nie konsystencja, a zawartość powinna grać tu pierwsze skrzypce. Karma w postaci suchej podobnie jak każdy inny rodzaj kociego pożywienia powinna być zbilansowana w zakresie doboru składników. Znaczenie ma ich ilość, a także jakość - w produkcie powinny znajdować się jedynie śladowe ilości produktów roślinnych, gdyż ich większa liczba będzie niekorzystnie wpływać na układ trawienny każdego kota. W przypadku mięsożerców, którymi są koty, najistotniejsze jest to, aby karma zawierała jak najwięcej mięsa, co pozwoli uniknąć kłopotów z wagą, uczuleń, czy boleści.
Zaletą suchej karmy dla kota jest to, że pupil może sam dozować sobie ilość pożywienia i jeść wtedy, gdy faktycznie ma na to ochotę. Dodatkowo pokarm ten nie psuje się, a kot ma łatwy i wygodny dostęp do niego o każdej porze dnia i nocy. Plusem jest również działanie na płytkę nazębną - twarde kulki podczas gryzienia pomagają usuwać osad, dzięki czemu zmniejszają ryzyko powstawania próchnicy, a do tego minimalizują szansę nieprzyjemnych zapachów z pyszczka.
Kiedy sprawdzi się karma mokra dla kotów?
Karma mokra dla kota od suchej różni się przede wszystkim zawartością wody, dzięki czemu niektórym osobnikom zastępuje konieczność spożywania napojów, do czego zresztą koty nie podchodzą zbyt entuzjastycznie. Chociaż jej przechowywanie nie jest tak proste jak w przypadku karmy suchej, to dzięki hermetycznym opakowaniom również nie powinno stanowić większego problemu.
Plusem jest również przygotowanie porcji w taki sposób, aby jedno opakowanie wystarczyło na ilość posiłków dostosowaną do wieku lub zapotrzebowania kota, co jest ekonomiczne i pozwala uniknąć przekarmienia łasucha. Warto pamiętać, że na wielkość porcji wpływa wiek i aktywność, a także to, czy zwierzę należy do grupy wychodzącej, czy też nie. Lepiej zapewnić kilka mniejszych dawek dziennie, niż przyczyniać się do nadwagi, co niekorzystnie wpłynie na zdrowie i kondycję.
Sucha karma dla kota, czy mokra - którą i dlaczego wybrać?
Jeśli nasz pupil należy do niejadków, lepszym wyjściem będą prawdopodobnie karmy mokre, na co wpływa nie tylko ich konsystencja, ale też aromat. Bez względu na formę, karma dla kota powinna być bogata w witaminy, minerały oraz dobrej jakości mięso. Zarówno karma mokra dla kota, jak i sucha przygotowane w zbilansowany sposób będą właściwe. Jeśli tylko nie ma konkretnych przeciwwskazań lub sugestii ze strony weterynarza, warto po prostu sprawdzić, któa z nich bardziej smakuje naszemu pupilowi.
Jeśli mamy problem z wyborem jednej z form karmienia, można spróbować metody mieszanej i podawać naprzemiennie dania w formie mokrej i gotową, suchą karmę. Sposób ten pomoże zrównoważyć wygodę z walorami takimi jak właściwe nawodnienie pupila, co przyczyni się do jego świetnej kondycji zdrowotnej i zapewni mu różnorodność.
Przysmaki dla kota - sposób na urozmaicenie diety
Oprócz pełnowartościowych dań dietę pupila dobrze jest urozmaicić o przysmaki dla kota, których wybór powinien być analogiczny do posiłków - muszą zawierać spore ilości dobrej jakości mięsa, a jak najmniej zbóż, sztucznych barwników, ulepszaczy i składników pochodzących od roślin. Przysmaki dla kota można wybrać spośród całkowicie naturalnych, czyli wyprodukowanych bezpośrednio z mięsa np. w sposób suszenia lub wędzenia. W ten sposób powstają rozmaite paszteciki, paski mięsne, kąski wieprzowe, drobiowe, czy nawet gryzaki w postaci sarnich raciczek. Urozmaiceniem mogą być również paseczki z kaczki, filety z dorsza, a nawet pałeczki, które wygodnie jest złapać w celu obgryzania.
Jednym z kocich przysmaków jest też trawa, która oprócz witamin zawiera enzymy poprawiające procesy trawienne. Dzięki niej koty oczyszczają się z nie do końca strawionej żywności, a przy okazji mogą się pozbyć kłaczków, które zostały przez nie połknięte w trakcie codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Jeśli koty nie opuszczają domu tego typu trawa to doskonały substytut - rośnie tak, jak normalna i jest dostępna cały rok, nawet zimą.
Inne przysmaki dla kotów, o których dobrze wiedzieć
Przysmaki dla kotów są niczym poobiedni deser - ich spożywanie ma być nastawione na sprawienie przyjemności. Kocie smakołyki mogą przyjąć formę ususzonych kabanosów, ciastek wykonanych z ryby i jaj, czy innych smaczków, których podgryzanie może być formą nagrody, czasem ma zminimalizować stres, czy nawet stać się sposobem relaksu lub zabawy.
Jeśli nie wiesz, które przysmaki dla kotów wybrać, możesz sięgnąć po zestaw degustacyjny, na który składa się wiele mniejszych kombinacji smaków i form podania - od twardych gryzaków, po miękkie, kremowe pasty i smakołyki w różnych kształtach i rozmiarach. Oprócz gotowych produktów można również samodzielnie przyrządzić domowe propozycje, a dzięki temu mieć wpływa na ich skład i smak.
Czym najlepiej karmić młodego kotka?
Młode kotki wymagają specjalnej opieki i odpowiedniego żywienia. Ich delikatne brzuszki nie są gotowe na przetworzoną żywność, dlatego z myślą o nich powstała karma dla kota junior, która pomoże w nabyciu właściwych nawyków żywieniowych i odpowiednim rozwoju maluszka. Kocięta, które nie mają jeszcze ukształtowanego układu trawiennego, powinny mieć zapewnione inne pożywienie niż dorosłe osobniki. Wynika to głównie z ich szybkiego wzrostu, a także sporej ruchliwości, co wiąże się ze niemałym zapotrzebowaniem kalorycznym. Karma dla kota junior to zatem przede wszystkim spora ilość dobrej jakości białka, które jest niezbędne dla rozwoju kości. Delikatne organizmy wymagają również znacznie więcej składników i witamin budujących odporność, wpływających na wzrok, czy umożliwiających zwiększenie masy, dlatego nie może ich zabraknąć w diecie kociąt.
Aby młode kotki nie miały trudności z przyjmowaniem pokarmu, w pierwszych miesiącach życia najlepiej podawać im produkty bazujące na miękkiej, niezbyt ubitej konsystencji. Producenci kociej żywności wyszli naprzeciw oczekiwaniom właścicieli futrzaków, proponując karmy przystosowane do wieku kociąt, z których każda została nie tylko dopasowana pod względem zawartości i składników, ale również właściwej gęstości. Dzięki gradacji futrzaki naturalnie nabywają umiejętności przejścia od płynów po produkty stałe, bez najmniejszych trudności na żadnym z etapów.
Inne rzeczy, które należy zapewnić kotu
Koty domowe mają swoje potrzeby. Rolą właściciela jest zapewnić im nie tylko pożywienie, ale również miejsce służące pielęgnacji i toalecie. Niezbędne są więc takie atrybuty jak kuwety, które są dostępne w różnych rozmiarach i formach. Obok tradycyjnych, otwartych, można wybrać te zamykane, dzięki czemu futrzak ma odrobinę więcej prywatności, a przy okazji zmniejsza się ryzyko rozsypania żwirku i rozprzestrzeniania nieprzyjemnych zapachów.
Do wnętrza kuwety niezbędny jest żwirek dla kota, który można wybrać spośród kilku odmian, dzięki czemu pupil będzie czuł się komfortowo. Do wyboru są produkty naturalne, ale również wydajne propozycje bentonitowe, czy silikatowe. Żwirki są dostępne w postaci niezbrylającej, która charakteryzuje się świetną chłonnością zarówno zapachów, jak i również moczu, a także zbrylającej, która po kontakcie z cieczą zmienia się w grudki, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest ją usunąć z kuwety.
Inne przedmioty, które powinien mieć każdy właściciel kota
Posiadacze kotów doskonale wiedzą, że to ogromne czyścioszki, dlatego z myślą o nich powstały rozmaite akcesoria pielęgnacyjne dla kotów. Można wśród nich napotkać szczotki oraz furminatory, które nie tylko pomagają w wyczesywaniu futerka i pozbawieniu go kołtunów, czy pozostałości po wędrówkach, ale nierzadko umożliwiają zbliżenie z pupilem i zapewnienie mu chwili relaksu. W zależności od długości sierści można sięgnąć po przybory w typie wykonanych z metalu zgrzebeł, które doskonale nadają się do pozbywania się podszerstka, a także akcesoria gumowe w formie rękawic lub szczotek, które nie tylko sprawdzają się do redukcji futra podczas linienia, ale też doskonale pomagają w oczyszczaniu mebli i odzieży. Dla zwierzaków wychodzących powstały produkty o gęstym rozkładzie zębów, co pomaga w dokładnym wyczesywaniu i weryfikacji, czy kot nie złapał kleszcza lub pcheł.
Wśród akcesoriów niezbędnych dla kociarza, powinny znaleźć się także takie elementy, jak łopatki, dzięki którym można sprawnie usunąć z kuwety nagromadzone odchody bez konieczności wymiany całego żwirku. Do okiełznania okolic kuwety można zaopatrzyć się również w takie gadżety jak niewielkie szczotki lub zautomatyzowane odkurzacze ręczne i przy ich pomocy natychmiast usunąć rozsypany żwirek. Aby uniknąć przemieszczania się kuwety, dobrze jest umiejscowić pod nią wycieraczkę wyłożoną od spodu antypoślizgowym materiałem, co z pewnością nie tylko uniemożliwi jej przesuwanie się, ale również pomoże w oczyszczaniu łapek futrzaka.
Akcesoria, które pokocha każdy kot
Koty kochają nie tylko pieszczoty, ale i zabawę, dlatego z myślą o nich powstały liczne produkty, których zadaniem jest uprzyjemnienie im życia. Można wśród nich znaleźć maty i miski spowalniające jedzenie, dzięki czemu futrzak nie pochłania w zatrważającym tempie posiłku, a ma możliwość delektowania się nim. Zainteresowanie u większości mruczków wzbudzają też dozowniki na karmę, które z jednej strony umożliwiają naturalne odruchy, polegające na zdobywaniu pokarmu, z drugiej mogą zapewnić ciekawą rozrywkę, a także przyczynić się do rozładowania napięć i stresów.
Oprócz ruchomych zabawek stylizowanych na ryby, myszy, czy ptaszki, zainteresowanie mruczusia wzbudzają także rozmaite wędki, piłeczki z dzwonkami oraz funkcjonalne drapaki, których nie powinno zabraknąć wśród wyposażenia żadnego kociarza.
Powiadom o dostępności