Folie tynkarskie, malarskie i budowlane

Pokaż na stronie

180 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Długość 500 cm
Długość 220 cm
Długość 500 cm
Długość 500 cm
Długość 220 cm
Długość 500 cm
Długość 500 cm
Długość 600 cm
Długość 26000 cm
Długość 26000 cm
Długość 5000 cm
Długość 5000 cm
Długość 400 cm
Długość 400 cm
Długość 400 cm
Długość 1400 cm
Długość 1400 cm
Długość 1400 cm
Długość 1400 cm
Długość 1400 cm
10 20 50 100 Ofert na stronie

Folie malarskie i tynkarskie to nieodłączny element każdego remontu. Jeżeli chcesz uchronić swoje meble i podłogę przed nieestetycznymi plamami z farby, zaopatrz się w odpowiednie akcesoria do malowania. Folie tynkarskie i malarskie pełnią zresztą znacznie więcej funkcji. Dzięki nim nie tylko nie poplamisz niektórych powierzchni podczas malowania, ale również uchronisz je przed zniszczeniem – otarciem lub wgnieceniem. Większość folii malarskich i tynkarskich wykonana jest z bardzo wytrzymałego polietylenu. To materiał odporny na uszkodzenia. Dodatkowo nie przepuszcza wilgoci. W naszej ofercie znajdziesz folie tynkarskie i malarskie o różnych parametrach i wielkościach. Oferujemy mocniejsze i bardziej odporne wersje do trudniejszych i bardziej inwazyjnych prac, a także zwykłe folie malarskie, umożliwiające wygodne odświeżenie salonu, sypialni lub innego pomieszczenia. Proponujemy też specjalne kurtyny przeciwkurzowe, uniwersalne tektury, maty malarskie i plandeki budowlane. Zapraszamy do zakupu na stronie Bricomarche oraz w naszych sklepach stacjonarnych.


Akcesoria potrzebne do zabezpieczania pomieszczenia podczas remontu

Remont w mieszkaniu może pozostawić wiele zabrudzeń trudnych do usunięcia. Najtrudniejsza jest sytuacja, w której remontowane jest jedno pomieszczenie w mieszkaniu lub w gotowym pokoju chcesz jedynie wyrównać sufit bądź pomalować ściany na inny kolor. Wówczas farby, tynki i gipsy mogą zabrudzić panele, meble czy płytki i trwale je uszkodzić. Ponadto pył wydobywający się podczas szlifowania gipsów możesz usuwać z mieszkania jeszcze długo po zakończeniu remontu. Aby zapobiec zabrudzeniom innych pomieszczeń i wykończonych już powierzchni – koniecznie wykorzystaj folie budowlane.


W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju folie budowlane różniące się rozmiarem i grubością. Dostępne są produkty idealne do przykrywania mebli, podłogi czy oklejania okien podczas remontu. Większość produktów wykonana jest z tworzywa sztucznego, jednak dostępne są także rozwiązania ekologiczne w postaci tektury falistej czy tektury do okrywania. Ponadto kategoria ta obejmuje plandeki do przykrywania mebli i drewna na zewnątrz, a także wygodne zestawy malarskie, w których skład wchodzi folia i taśma.


Rodzaje folii malarskich

Niezależnie od tego, jak dokładnie malujesz ściany, zawsze może dojść do rozlania farby i skapnięcia jej na podłogę. Żadne wałki do malowania i kuwety malarskie, choć praktyczne i pomocne podczas malowania, nie zagwarantują Ci, że farba nie zabrudzi powierzchni, których nie chcesz malować. Na czas malowania pomieszczenia, koniecznie rozłóż na podłodze folie malarskie. Możesz nimi zabezpieczyć także znajdujące się wewnątrz meble i okna.


Folie malarskie dzielą się przede wszystkim na trzy rodzaje. Każda z nich ma nieco inne zastosowanie. Folie standardowe są najcieńsze. Są niezwykle elastyczne, ale także najbardziej narażone na zrywanie. Nieco grubsze folie zachowują swoją elastyczność, jednak są znacznie bardziej odporne na zrywanie. Z kolei najgrubsze folie malarskie są już znacznie sztywniejsze i cięższe. Ich grubość jednak chroni je przed zrywaniem.


Wszystkie rodzaje folii świetnie zabezpieczają większe powierzchnie przed zabrudzeniem farbą. Podczas malowania przydadzą Ci się także papierowe taśmy malarskie, które pozwolą Ci np. wykonać wzór na ścianie, wyznaczyć wąski pasek przy suficie czy oddzielić dwa kolory farby na ścianie. Pamiętaj, aby przyklejać je do wyschniętej farby.


Jakie folie ochronne kłaść na podłodze?

Podłoga podczas malowania będzie dość mocno eksploatowania. W pomieszczeniu będzie natężony ruch pieszy, ale także staną na niej cięższe puszki z farbą i akcesoria do malowania. Z tego powodu na podłodze sprawdzą się folie ochronne wykonane z grubszego materiału. Możesz położyć na niej średniej grubości folię i okleić ją przy rogach taśmą.


Najlepszym jednak rozwiązaniem jest wykorzystanie najgrubszej folii, która cechuje się także sporym ciężarem. Dzięki temu byle podmuch wiatru czy przeciąg nie podwinie folii. Produkt ten jest także najbardziej odporny na zrywanie, dzięki czemu przesuwanie drabiny po podłodze nie zrobi w niej dziur, przez które mogłaby przedostać się farba.


Świetnym pomysłem do zabezpieczania podłogi są nie tylko folie ochronne. Możesz wykorzystać do tego tekturę budowlaną, falistą. Produkt ten cechuje się dużą wytrzymałością na zrywanie i sztywnością. Ponadto po zakończeniu remontu nie zwiększa się ilość plastikowych odpadów. Z powodzeniem także możesz używać tektury wielokrotnie, o ile nie została zamoczona.


Jakie folie do malowania najlepiej zabezpieczą okna?

Podczas malowania i remontu koniecznie zabezpiecz okna. Z szyb, framug i zawiasów najtrudniej jest usunąć zabrudzenia remontowe. Ponadto szyby możesz łatwo zarysować ostrymi narzędziami używanymi podczas remontu.


Jakie folie do malowania są najlepsze do okien? W tym wypadku wybieraj folie uniwersalne, najcieńsze. Najlepiej, aby były przezroczyste lub mleczne, dzięki czemu będą przepuszczać światło słoneczne. Folie uniwersalne są najbardziej elastyczne. Z łatwością zakryjesz nimi także mniejsze elementy stolarki okiennej.


Doskonałym produktem do zabezpieczania okien są także folie do malowania typu stretch. Są one cienkie, elastyczne i świetnie przylegają do powierzchni. Dzięki temu możesz szybko i szczelnie zakryć szyby, framugi zawiasy. Nie będziesz potrzebować do tego nawet taśmy, choć na rogach warto zabezpieczyć także tę folię, aby nie odkleiła się od okna.


Najlepsze folie do przykrycia mebli

Podczas malowania najlepszym rozwiązaniem jest całkowite opróżnienie pomieszczenia. Zyskujesz wówczas wolną przestrzeń, po której możesz swobodnie przemieszczać się z drabiną i narzędziami do malowania. Z pracą uporasz się wówczas znacznie szybciej.


Nie zawsze jednak opróżnienie pomieszczenia z większych mebli jest możliwe. W takiej sytuacji przydadzą Ci się folie do przykrycia mebli, dzięki którym zabezpieczysz większe wyposażenie pokoju przed zachlapaniem farbą. Folie do przykrycia mebli muszą być na tyle grube, aby nie przerwały się na ostrzejszych krawędziach mebli. Muszą jednak zachować także dużą elastyczność, aby dobrze przylegały do nieregularnego kształtu mebla. Najlepszym rozwiązaniem są folie malarskie o średniej grubości lub folie typu stretch.


Czym zabezpieczyć pomieszczenie podczas remontu?

W tej kategorii znajdziesz także folie tynkarskie. Spełniają one dokładnie taką samą funkcję jak malarskie. Mogą mieć także różną grubość, dzięki czemu zabezpieczysz nimi różnie powierzchnie.


Folie tynkarskie są wytrzymałe na rozdarcia, dzięki czemu kapiące materiały budowlane po zaschnięciu nie stworzą w nich dziury. Możesz użyć ich do zabezpieczenia podłogi, mebli czy okien. Świetnie sprawdzą się także podczas prac wykonywanych na zewnątrz budynku.


Jak ograniczyć rozprzestrzenianie się pyłu podczas szlifowania gipsu?

Najtrudniejszym etapem każdego remontu jest szlifowanie gipsówki. Wydzielający się wówczas pył jest w stanie przenikać do innych pomieszczeń i osiadać dosłownie na wszystkim. Wszelkiego rodzaju szlifierki z możliwością podłączenia do odkurzacza z pewnością zminimalizują jego ilość w pomieszczeniu, ale jednak nie zbiorą go w całości. Jak ochronić się przed pyłem rozprzestrzeniającym się po całym mieszkaniu?


Oczywiście wykorzystaj folie zabezpieczające budowlane, które po szlifowaniu możesz delikatnie zwinąć i usunąć wraz z pyłem. Wykorzystaj także kurtyny do zawieszenia w drzwiach, które ograniczą ilość pyłu w pozostałych częściach mieszkania. Kurtyny te wyposażone są w zamek, dzięki któremu możesz wchodzić i wychodzić z pomieszczenia bez jej zdejmowania.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.