Folie ochronne i membrany dachowe

Pokaż na stronie

42 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Długość 50 m
Typ folia paroizolacyjna
Długość 25 m
Długość 50 m
Długość 2 m
Długość 25 m
Długość 50 m
Typ membrana dachowa
Długość 0,33 m
Typ folia ochronna
Długość 0,2 m
Typ folia budowlana
Długość 0,25 m
Typ folia budowlana
Długość 4 m
Typ folia budowlana
Długość 50 m
Typ siatka z włókna szklanego
Długość 2 m
Typ folia paroizolacyjna
Długość 50 m
Typ izolacja pozioma fundamentu
Długość 50 m
Typ izolacja pozioma fundamentu
Długość 50 m
Typ izolacja pozioma fundamentu
Długość 50 m
Typ izolacja pozioma fundamentu
Długość 20 m
Typ izolacja pionowa fundamentu
Długość 20 m
Typ izolacja pionowa fundamentu
Długość 20 m
Typ izolacja pionowa fundamentu
Długość 10 m
Typ siatka zbrojeniowa
10 20 50 100 Ofert na stronie

Prace izolacyjne wymagają odpowiedniego ekwipunku. Kluczowe w tym zakresie są między innymi membrany dachowe i folie izolacyjne. Kładzie się je jako dodatek do styropianu, wełny lub innych produktów izolacyjnych. Stanowią one zabezpieczenie izolacji termicznej przed ewentualnym zawilgoceniem. Membrany dachowe i folie izolacyjne są odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, w tym silnych promieni słonecznych oraz intensywnego deszczu. Dzięki nim dom zyska odpowiednią "skorupę", chroniącą go przed zimnem w czasie zimy oraz przed upałem latem. Membrany dachowe i folie izolacyjne, dostępne w sklepie Bricomarche, zostały wyprodukowane z niezwykle trwałych i mocnych materiałów. Dzięki temu izolacja jest niemal niezniszczalna. Najczęściej do ich produkcji używa się polietylenu (PE), włókna szklanego albo polichlorku winylu (PVC). Proponujemy produkty o różnych parametrach – grubości, szerokości i długości. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie Bricomarche i w sklepach stacjonarnych. Polecamy też inne produkty, prezentowane w naszym sklepie.


Folie i membrany niezbędne podczas budowy domu czy remontu mieszkania

Podczas budowy domu będziesz potrzebował wielu materiałów budowlanych. Liczne tynki, wylewki czy beton nie pozwolą Ci jednak stworzyć w pełni odpornego np. na wilgoć i warunki atmosferyczne budynku. Podczas samej budowy dachu niezbędne są folie dachowe izolacyjne, które ochronią poddasze przed opadami. Oprócz tego przydadzą Ci się także folie paroizolacyjne dachowe, które będą chroniły materiał izolacyjny przed zawilgoceniem od wewnętrznej strony budynku.


W tej kategorii znajdziesz liczne folie dachowe izolacyjne i folie paroizolacyjne dachowe o różnym stopniu przepuszczania pary wodnej. Wszystkie te elementy pozwolą Ci zbudować dach w pełni funkcjonalny i bezpieczny. Oprócz tego dostępne są liczne membrany potrzebne do budowy dachu.


Przed wilgocią należy chronić także ściany i fundamenty budynku, zatem przydadzą Ci się folie kubełkowe. Z kolei podczas remontu z pewnością będziesz potrzebował folii ochronnych, które pozwolą Ci znacznie szybciej uporać się z porządkami po zakończonym remoncie.


W tej kategorii znajdziesz także folie niezbędne do wykonania izolacji cieplnej czy akustycznej. Dostępne są folie naprawcze czy siatki z włókna szklanego lub stali do wzmocnienia tynku pokrywającego ocieplone ściany budynku. Bardzo pomocne są także folie budowlane, które stanowią elementy izolacji przeciwwilgociowej stosowanej pod posadzki i wylewki. Skutecznie chronią materiały izolacji akustycznej i termicznej przed zawilgoceniem.


Kiedy przydadzą Ci się folie ochronne?

Podczas każdego remontu domu czy mieszkania przydadzą Ci się folie ochronne. Niezależnie od tego, czy jednym z etapów pracy jest gipsowanie ścian czy tylko malowanie, folie ochronne pozwolą Ci szybciej uporać się ze sprzątaniem po remoncie.


Kiedy chcesz jedynie przemalować ściany w pokoju, rozłóż duże folie na posadzce i meblach. Dzięki temu ochronisz je przed pochlapaniem farbą, która może być trudna w usunięciu. Folie zabezpieczą także materiał wykańczający podłogę przed porysowaniem np. przez drabinę czy ciężkie wiaderko z farbą.


Podczas gruntownego remontu folie ochronne są niezbędnym elementem. W tej kategorii znajdziesz praktyczne folie na drzwi z suwakiem, dzięki czemu ograniczysz rozprzestrzenianie się pyłu i zabrudzeń do innych pomieszczeń w domu. Foliami powinieneś zabezpieczyć także okna, aby nie zabrudzić je gipsem czy tynkiem. Ponadto dostępna jest tektura ochronna, która chroni podłogę przed zachlapaniem, zabrudzeniem i zarysowaniem. Tektura ta jest gruba i może być stosowana kilkakrotnie.


Do czego służą folie dachowe i czym różnią się poszczególne jej modele?

Budowa dachu w domu, szczególnie o poddaszu użytkowym, to nie jest prosta sprawa. Nie ogranicza się jedynie do budowy krokwi i wyboru pokrycia dachowego. Aby poddasze spełniało warunki miejsca do zamieszkania, potrzebujesz np. ocieplić dach. Pamiętaj, że najwięcej ciepła z budynku ucieka właśnie przez źle ocieplony dach. Warto więc przyłożyć się do tego i dobrze wykonać samą konstrukcję i ocieplenie dachu.


Dach ociepla się najczęściej wełną mineralną. Wszelka wilgoć przedostająca się zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz może prowadzić do rozwoju pleśni i grzybów w materiale izolacji termicznej. Aby temu zapobiec, wykorzystuje się właśnie różnego rodzaju folie dachowe.


W tej kategorii znajdziesz folie dachowe, które w różnym stopniu przepuszczają parę wodną. W budynkach niemieszkalnych najczęściej stosuje się folie nieprzepuszczające wilgoci, które doskonale chronią dach i poddasze przed opadami atmosferycznymi.


W budynkach mieszkalnych częściej stosuje się membrany.


Czym różnią się membrany dachowe od folii?

Jeśli budujesz dach w domu i chcesz, aby poddasze było zaadaptowane na pokój czy łazienkę, Twój dach powinien mieć kilka warstw, które będą chronić materiał izolacji termicznej przed zawilgoceniem, ale jednocześnie zapewnią odpowiednią wentylację dachu.


Pod pokryciem zastosuj membrany dachowe. Od folii różnią się tym, że świetnie chronią wełnę mineralną przed opadami atmosferycznymi, jednak odprowadzają parę wodną na zewnątrz. Nie wymagają zatem zostawienia pasa wolnego od folii, przez które uciekałaby para wodna. W ten sposób znacznie lepiej izolujesz i chronisz swój dach, a także materiał izolacji termicznej.


W tej kategorii znajdziesz membrany dachowe, które z powodzeniem możesz stosować w każdym budynku mieszkalnym zarówno z zaadaptowanym poddaszem, jak i nie. Zapewniają one odpowiednią wentylację dachu i niczym niezakłócone odprowadzenia pary wodnej na zewnątrz. Dzięki temu unikniesz rozwoju pleśni i grzybów wewnątrz poszczególnych warstw dachu.


Do czego służą folie paroizolacyjne?

Wilgoć do wełny mineralnej może przedostać się także od wewnątrz. W domu nieustannie produkowana jest para wodna. Sama różnica temperatur pomiędzy wnętrzem domu a powietrzem na zewnątrz może doprowadzić do skraplania się pary wodnej. Jeśli chcesz zabezpieczyć wełnę mineralną przed wilgocią z wnętrza domu, będą Ci potrzebne folie paroizolacyjne.


W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju folie paroizolacyjne. Ich główną cechą jest niska przenikalność pary wodnej. Dzięki temu chronią izolację termiczną dachu, podłogi czy ścian przed zawilgoceniem. Stanowią ważny element izolacji paroszczelnej i nie dopuszczają do rozwoju pleśni i grzybów, które mogłyby zniszczyć materiały budowlane i zwiększyć ryzyko chorób u mieszkańców.


Zaoszczędź na ogrzewaniu i wykorzystaj w domu maty termoizolacyjne

Jak to się dzieje, że pomimo doskonałego systemu ogrzewania budynku, w Twoim domu wciąż jest zimno, a rachunki za ogrzewanie w miesiącach zimowych potrafią doprowadzić do bankructwa? Prawdopodobnie w Twoim domu jest kiepska izolacja termiczna. Ciepło najczęściej ucieka przez dach. Bardzo często jednak mury są zimne przez złą izolację fundamentów. Powodem ucieczki ciepła mogą być także ściany i mostki cieplne.


Poprawa izolacji cieplnej budynku wymaga jednak dużego remontu i pociąga za sobą duże koszty. Rozwiązaniem tego problemu mogą być jednak maty termoizolacyjne. Są to specjalne maty pokryte warstwą aluminium, która doskonale odbija ciepło. Maty termoizolacyjne tego typu możesz umieścić za grzejnikiem, dzięki czemu ciepło emitowane przez niego będzie kierowało się do wnętrza pokoju, a nie na ścianę, która je pochłania.


W poprawie izolacji cieplnej swojego domu przydadzą Ci się także akcesoria do izolacji. Na pewno przydadzą Ci się różnego rodzaju taśmy, które pozwolą Ci połączyć poszczególne folie i membrany. Wszystkie te akcesoria również znajdziesz w sklepie Bricomarché.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.