Nożyce ogrodnicze

Pokaż na stronie

65 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Marka NAC
Moc silnika 600 W
Napięcie 230 V
197 00 szt.
Tylko online
Marka Robi
Napięcie 18 V
479 00 szt.
Tylko online
Marka KALTMANN TITANIUM
Napięcie 20 V
269 00 szt.
Tylko online
Marka KALTMANN TITANIUM
Napięcie 20 V
299 00 szt.
Marka NAC
Moc silnika 450 W
Napięcie 230 - 240 V (50 Hz)
Marka NAC
Moc silnika 600 W
Napięcie 230 - 240 V (50 Hz)
Marka NAC
Moc silnika 600 W
Napięcie 230 - 240 V (50 Hz)
Marka Verdenia
Marka NAC
Napięcie 3,6 V
Marka NAC
Napięcie 18 V
Marka RYOBI
Moc silnika 450 W
Napięcie 230 V
Marka Powerxchan
Napięcie 18 V
Marka Einhell
Moc silnika 420 W
Napięcie 220 - 240 V
Marka Einhell
Napięcie 18 V
Marka Lider
Moc silnika 450 W
Napięcie 230 V
Marka Lider
Moc silnika 500 W
Napięcie 230 V
Marka Grizzly
Moc silnika 3,6 W
Marka Lider
Moc silnika 750 W
Napięcie 230 V
Marka brak danych
Silnik 25.4CC
10 20 50 100 Ofert na stronie

Dbanie o estetykę terenu zielonego wokół domu, miejsca pracy czy przestrzeni publicznej wymaga odpowiednich narzędzi. Im większy teren, tym bardziej zautomatyzowany powinien być proces, aby przebiegać szybko i bez zakłóceń. Z tego powodu warto zainwestować w nożyce do żywopłotu, które mają zasilanie elektryczne i umożliwiają szybkie przycięcie krzewów właściwie z każdej strony. W sklepie Bricomarche.pl dostępne są nożyce ogrodowe do przydomowych żywopłotów, jak i takie, które doskonale sprawdzą się przy większych instalacjach zielonych, na przykład naturalnych labiryntach.

Jednakże same nożyce do żywopłotu to nie wszystko. Zazwyczaj podstawą terenu zielonego jest po prostu trawnik. Jego regularne przycinanie gwarantuje atrakcyjny wygląd trawy i jej szybki wzrost. Nie wszędzie jednak dotrze kosiarka lub inna maszyna ogrodnicza - w miejscach trudno dostępnych lepiej sprawdzą się nożyce do trawy. Umożliwiają one wycięcie kęp trawy na przykład wokół słupków czy przy pniach drzew. Nożyce do trawy sprawdzą się też przy skróceniu grubszych łodyg roślin na zaniedbanym trawniku, aby nie uszkodziły one kosiarki.

Nożyce ogrodowe – poznaj ich rodzaje i możliwości

W ogrodzie o każdej porze roku jest wiele pracy. Do każdej z nich będziesz potrzebować innych narzędzi. Warto dobrze przemyśleć ich wybór, aby z jednej strony ułatwić sobie wykonywanie prac ogrodowych, a z drugiej zaoszczędzić sił i czasu. Jednymi z najbardziej uniwersalnych i niezbędnych narzędzi są nożyce ogrodowe.

Myśląc o nożycach, często przywołujemy w myśli zwykłe nożyce kuchenne. W ogrodzie jednak niekoniecznie sprawdzą się tego rodzaju rozwiązania. Oczywiście w tej kategorii produktów znajdziesz także nożyce ogrodowe ręczne służące do przycinania miękkiej trawy i pędów. Jednak o wiele więcej możliwości i zastosowań mają nożyce z silnikiem elektrycznym. Urządzenia te przydadzą Ci się podczas prac ogrodniczych o każdej porze roku. Są także niezawodnym sposobem na utrzymanie idealnie równego trawnika.

W tej kategorii znajdziesz uniwersalne nożyce ogrodowe akumulatorowe, których małe rozmiary znacznie ułatwiają ich obsługę. Jeśli jednak czekają Cię cięższe prace w ogrodzie, lepszym rozwiązaniem mogą być nożyce z akumulatorem i długą powierzchnią roboczą, najczęściej stosowane do przycinania żywopłotów.

Wśród dostępnych nożyc ogrodowych znajdziesz także modele na wysięgniku. Za ich pomocą sięgniesz do wyżej położonych gałęzi i z łatwością przytniesz je bez użycia drabiny. Znajdziesz także praktyczne nożyce, które wyposażone są w długą laskę, dzięki czemu nie musisz się schylać, aby wyrównać trawnik w trudnodostępnych miejscach.

Przy wyborze odpowiedniego narzędzia przede wszystkim zastanów się, jakie prace chcesz nimi wykonać. Inne modele będą skuteczne podczas przycinania drzew owocowych, a inne przy przycinaniu żywopłotów. Z kolei całkiem inne nożyce będą najlepszym rozwiązaniem do cięcia trawników.

Niewielkie i praktyczne nożyce akumulatorowe

Nożyce akumulatorowe mają niewielkie rozmiary i prostą budowę. Ich waga nie przekracza 1 kg. Dzięki ergonomicznej rączce pokrytej antypoślizgowym tworzywem masz pewność, że urządzenie nie wyślizgnie Ci się z rąk podczas pracy. Zazwyczaj pod rączką znajduje się przycisk uruchamiający silnik, dzięki czemu możesz nożyce obsługiwać jedną dłonią, a drugą przytrzymać ciętą roślinę.

Ostrza ułożone są równolegle do podłoża. Zazwyczaj składają się z dwóch blaszek z wyciętymi ząbkami, które poruszając się w różne strony, zakleszczają się na roślinie i równo ją przycinają. Najczęściej mają od 8 do 10 aktywnych noży o łącznej długości 10 cm. Z kolei ząbki znacznie ułatwiają cięcie roślin od podłoża.

Silnik, w który wyposażone są nożyce akumulatorowe, nie jest zbyt mocny, ponieważ urządzenie to służy do przycinania niezdrewniałych pędów roślin i trawy. We wnętrzu znajduje się akumulator pozwalający na ok. 45 min ciągłej pracy. Dzięki temu możesz zabrać nożyce w najdalsze zakątki ogrodu i nie musisz się martwić ograniczonym zasięgiem przez kabel elektryczny.

Praca nożycami akumulatorowymi nie wymaga użycia dużej siły, ponieważ ostrza poruszają się za pomocą energii elektrycznej. To jest największa ich zaleta. W przeciwieństwie do nich sekatory ręczne wymagają użycia siły mięśni. Po kilku godzinach pracy nimi możesz odczuć ból dłoni i przedramienia.

Jak wykorzystać nożyce do trawy i krzewów?

Nożyce do trawy mogą spokojnie zastąpić ręczny sekator w mniej precyzyjnych pracach. Ich głównym przeznaczeniem jest przycinanie trawnika w trudnodostępnych miejscach. Po skoszeniu jej kosiarką z pewnością zauważysz drobne niedoskonałości przy krawężnikach, płotkach czy pniach drzew. W tych miejscach trudno sięgnąć zwykłą kosiarką. Lepiej wykorzystać nożyce do trawy i przyciąć wystające źdźbła do wymaganej długości.

Cięcie za ich pomocą trawnika wymaga jednak pewnej precyzji, ponieważ nie możesz ustawić na nich długości źdźbeł, tak jak robisz to w kosiarkach elektrycznych. Zatem musisz polegać na własnym oku i zrównać wystającą trawę do poziomu sąsiadującej.

Jeśli masz dość dużą powierzchnię trawnika np. wokół pni drzew lub w obrębie rabat kwiatowych i nie chcesz kosić jej za pomocą kosiarki – możesz użyć do nich nożyc do trawnika ze specjalną rączką. Zamontowane do niej nożyce możesz prowadzić po ziemi, dzięki czemu nie musisz się schylać.

Niektóre modele nożyc do trawnika mają wymienne ostrza. W zestawie z nimi znajdziesz ostrze do trawnika i do krzewów. Urządzenie te posłuży Ci więc do obcinania młodych i niezdrewniałych pędów wyrastających ponad linię żywopłotu.

Nożyce do trawy mogą posłużyć Ci także do ścinania niewielkich krzewów poziomek czy truskawek po ustaniu owocowania. Dzięki temu możesz zachować krzaczki na następny sezon w przypadku gatunków wieloletnich jak np. poziomki.

Nożyce do żywopłotu ręczne – praktyczne narzędzie do pielęgnacji roślin

Ręczne nożyce do żywopłotu swoją budową najbardziej przypominają zwykłe nożyce. Ich obsługa jest bardzo prosta i bez problemu poradzi sobie z nią każdy ogrodnik amator. Do ich obsługi jednak musisz użyć własnej siły, dlatego kilkugodzinna praca z nimi może być męcząca.

Nożyce do żywopłotu wyposażone są w antypoślizgowe rączki, dzięki czemu nie wyślizgną się z rąk, nawet gdy obsługujesz je wilgotnymi dłońmi. Dzięki swojej prostej budowie są bardzo żywotnym narzędziem. Po stępieniu możesz oddać je do ostrzenia i dalej korzystać z nich w kolejnych sezonach.

Najlepsze modele dostępne w tej kategorii wykonane są z wytrzymałej i odpornej na korozję stali. Dzięki długim rączkom jesteś w stanie przyciąć oddalone od siebie gałęzie. Ponadto długość robocza ich ostrzy wynosi 24 cm. Sprawia to, że za jednym razem możesz przyciąć większą ilość gałęzi. Długie rączki również sprawiają, że potrzebna jest mniejsza siła do przycięcia twardych elementów roślin. Waga nożyc nie przekracza jednego kilograma, dzięki czemu praca z nimi jest bardziej komfortowa.

Do czego wykorzystasz nożyce do żywopłotów?

Nożyce do żywopłotów ręczne przede wszystkim użyjesz do wyrównywania żywopłotu. Jeśli na swojej posesji hodujesz krzewy bukszpanu i zostały one już uformowane, do Twoich zadań należy jedynie przycinanie młodych pędów do wyznaczonej linii. Za pomocą ręcznych nożyc wyrównasz swoją żywą rzeźbę latem, kiedy pędy nie są jeszcze zdrewniałe. Dzięki dużemu zasięgowi nożyc możesz spokojnie sięgnąć do pojedynczych gałęzi ulokowanych nawet na wysokim żywopłocie.

Jeśli chcesz za ich pomocą przyciąć nieco większy żywopłot, który jeszcze nie został dobrze uformowany, koniecznie wyznacz linię prostą za pomocą sznurków. Dzięki temu będziesz dobrze wiedział, do jakiej wysokości musisz przyciąć gałęzie. Za pomocą ręcznych nożyc ciężko jest utrzymać odpowiedni poziom. Dzięki sznurkom masz pewność, że żywopłot jest równo przycięty. Wszelkie nierówności może być ciężko później wyrównać.

Gdzie jeszcze wykorzystasz to narzędzie? Nożyce do żywopłotów przydadzą Ci się także do przycinania pojedynczych i młodych gałęzi na krzakach czy drzewkach owocowych. Dzięki temu roślina będzie mogła wypuścić młode pędy, stanie się silniejsza i gęstsza.

Zaoszczędź sił i wykorzystaj nożyce do żywopłotu akumulatorowe

Nożyce do żywopłotu akumulatorowe budową przypominają piłę. Wyposażone są w wygodną rękojeść i uchwyt, za pomocą którego łatwiej jest kierować urządzeniem. Powierzchnia tnąca może mieć różną długość, jednak najczęściej wynosi ona od 30 do 50 cm. W tej kategorii znajdziesz różne modele nożyc akumulatorowych, dlatego ich parametry dobieraj przede wszystkim do zaplanowanych prac.

Modele o większej mocy silnika zazwyczaj zasilane są za pomocą kabla. Jeśli jednak cenisz wygodę, a Twój żywopłot jest znacznie oddalony od źródeł prądu, wybieraj nożyce do żywopłotu akumulatorowe. Zazwyczaj wyposażone są w silniki o mocy ok. 500 W. To wystarczy, aby zadbać o regularnie przycinany żywopłot.

W tej kategorii znajdziesz także modele spalinowe, zasilane paliwem. To kolejna alternatywa dla nożyc elektrycznych na prąd. W ich przypadku musisz niestety liczyć się z wydzielanymi spalinami. Jeśli więc zależy Ci na środowisku i zdrowiu, lepszym wyborem będą modele akumulatorowe.

Przed ich wyborem zobacz maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu. Jeśli masz do przycięcia pojedynczy krzew lub niewielki żywopłot okalający posesję, bez problemu powinien Ci ten model wystarczyć. Jeśli jednak żywopłot jest sporych rozmiarów, lepszym wyborem może okazać się model zasilany kablowo, dzięki czemu unikniesz przerw w pracy.

Korzystając z tego typu narzędzi, musisz być także przygotowany na sporą wagę urządzenia. Nożyce elektryczne ważą często od 2,5 do nawet 5 kg. Po kilku godzinach pracy możesz odczuć ten ciężar w obolałych rękach i plecach. Z tego powodu bardzo dużą rolę odgrywa właściwa technika przycinania żywopłotów.

Jak korzystać z akumulatorowych nożyc do żywopłotu?

Rośliny wykorzystywane na tworzenie żywopłotu to zazwyczaj krzewy iglaste lub liściaste, które naturalnie mogą osiągnąć spore wielkości. Podczas formowania żywopłotu niezwykle ważne jest regularne przycinanie krzewów, aby jak najbardziej je zagęścić. Dzięki temu po kilku latach uzyskasz gęstą ścianę, która zapewni Ci maksimum prywatności w ogrodzie.

W zależności od gatunku rośliny żywopłot powinno się przycinać od 2 do 3 razy w roku. Z tego powodu warto wybrać urządzenie wysokiej jakości i wykonane z trwałych materiałów. Modele dostępne w tej kategorii mają możliwość ostrzenia i wymiany ostrzy, dzięki czemu będziesz mógł korzystać z jednego urządzenia przez długi czas.

Ergonomiczny uchwyt nożyc pozwala na precyzyjne kierowanie urządzeniem podczas cięcia żywopłotu. Ponadto długi obszar roboczy ułatwia cięcie żywopłotu po całej jego szerokości. Aby równo przyciąć żywopłot najpierw należy zacząć od boków. Pierwszy ruch z góry na dół pozwoli Ci przyciąć młode pędy, a drugi ruch nożyc z dołu do góry wyrówna linię cięcia. Podczas cięcia żywopłotu od góry wykonuj ruchy wahadłowe całego ciała, a nie tylko rąk. W ten sposób łatwiej będzie Ci kierować urządzeniem, a Twoje ruchy będą pewniejsze i dokładniejsze.

Za pomocą akumulatorowych nożyc do żywopłotu zadbasz o żywopłot i krzewy rosnące w Twoim ogrodzie. Będą nie tylko piękną ozdobą ogrodu, ale także zapewnią Ci prywatność podczas odpoczynku.
Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.