Puszki elektryczne i instalacyjne

Pokaż na stronie

41 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał PP
Montaż podtynkowy
Napięcie 400 V
Materiał PP
Montaż podtynkowy
Napięcie 400 V
Materiał tworzywo
Montaż natynkowy
Materiał PP
Montaż podtynkowy
Napięcie 250 V
Materiał PP
Montaż podtynkowy
Napięcie 250 V
Materiał PP
Montaż podtynkowy
Napięcie 400 V
Materiał tworzywo
Montaż natynkowy
Materiał tworzywo
Montaż natynkowy
Materiał poliamid
Montaż natynkowy
Napięcie 400 V
Materiał poliamid
Montaż podtynkowy
Napięcie 400 V
Montaż natynkowy
Montaż natynkowy
Materiał tworzywo sztuczne
Montaż podtynkowy
Napięcie 250 V
Materiał tworzywo
Montaż inny
Materiał tworzywo
Montaż inny
Materiał tworzywo
Montaż inny
Materiał tworzywo
Montaż natynkowy
10 20 50 100 Ofert na stronie

Bezpieczeństwo stanowi nadrzędną wartość zarówno w przestrzeni mieszkalnej, jak i biurowej albo publicznej. Z tego powodu ważne jest, aby wszelkie instalacje, zwłaszcza przewodzące prąd, były odpowiednio zabezpieczone. W tym pomóc mogą właściwie dobrane puszki elektryczne. Ich zadaniem jest ochrona połączeń w instalacjach przed czynnikami szkodliwymi. Jednocześnie sprawiają też, że wnętrze wygląda bardziej estetyczne - puszki instalacyjne są zwykle niewielkie, mają prostą budowę i są wykonane z materiałów nieprzewodzących prądu, które często można malować.

Puszki instalacyjne pozwalają chronić instalacje elektryczne przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Mogą to być zarówno uszkodzenia mechaniczne, jak i celowe zniszczenie. Dodatkowo wyróżniają się one różnym stopniem zapewnianej ochrony przeciwko pyłowi oraz wodzie. Puszki elektryczne montowane na zewnątrz powinien wyróżniać wyższy wskaźnik ochrony niż te instalowane we wnętrzach, przede wszystkim z uwagi na ekspozycję na deszcz czy śnieg.

Niezbędne wyposażenie elektryka – puszki elektroinstalacyjne

Poprawnie działająca instalacja elektryczna jest niezbędna w każdym budynku użytkowanym przez ludzi. Dzięki niej jesteś w stanie podłączyć sprzęty elektryczne, a także korzystać ze światła po zachodzie słońca. Cała instalacja elektryczna zbudowana jest z wielu elementów, do których należy rozdzielna, kable czy gniazda. Nie możesz jednak zapominać także o akcesoriach, które zabezpieczają połączenia kabli przed pyłem i wilgocią. Należą do nich m.in. puszki elektryczne.

Podczas remontu starasz się ukryć kable w ścianach lub listwach przypodłogowych. Kable mają specjalną osłonkę z tworzywa, która chroni przewody przed wilgocią czy brudem, jednak same połączenia kabli czy końcowe instalacje gniazd elektrycznych już są ich pozbawione. Zakładając puszki elektryczne, chronisz je przed pyłem, wilgocią i tynkiem. Czynniki te mogłyby spowodować wzrost temperatury w przewodach prowadzący do usterek, a w najgorszym wypadku do pożaru.

Puszki elektroinstalacyjne wykonane są z tworzywa sztucznego nieprzepuszczającego wilgoci i pyłu do przewodów. Bez problemu możesz je osadzić w tynku i przykryć pokrywą lub kontaktem elektrycznym. W zależności od swojej funkcji i sposobu montażu mają kształt okrągły lub prostokątny. W tej kategorii znajdziesz wszystkie niezbędne puszki elektroinstalacyjne niezbędne do bezpiecznego i prawidłowego poprowadzenia przewodów elektrycznych.

Jakie puszki instalacyjne wybrać? – poznaj typy produktów

W tej kategorii produktów znajdziesz puszki instalacyjne końcowe. Jest to najpopularniejszy typ niezbędny do prawidłowego zamontowania kontaktu elektrycznego. Puszki te chronią zakończenia kabli i połączenia z gniazdem. Wpływają także na stabilne osadzenie samego kontaktu. W zależności od ilości zamontowanych kontaktów możesz wybrać puszkę pojedynczą podwójną czy nawet potrójną.

Dostępne są także puszki instalacyjne rozgałęźne, które stosuje się w miejscach, w których chcesz rozdzielić jeden przewód wychodzących z rozdzielni na kilka np. do poszczególnych źródeł światła. Wówczas rozgałęzione kable elektryczne chroni puszka, której miejsce możesz zaznaczyć odpowiednią pokrywą sygnalizującą. W ten sposób przy ewentualnym wierceniu w ścianie nie natrafisz na puszkę, co mogłoby zniszczyć bezpieczniki lub doprowadzić do większych awarii całego systemu.

Oprócz samych puszek w kategorii tej znajdziesz wszelkie niezbędne akcesoria do ich prawidłowego zamontowania i zabezpieczenia. Dostępne są pokrywy na puszki rozgałęźne zwykłe i hermetyczne stosowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Znajdziesz w niej także pokrywy sygnalizacyjne i pierścienie dystansowe, dzięki którym możesz być pewien skuteczności osłony kabli elektrycznych.

Kiedy stosować puszki instalacyjne podtynkowe, a kiedy natynkowe?

Wybór puszki instalacyjnej uzależnij również od miejsca, w którym chcesz ją zamontować. W pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności np. łazienkach czy kuchniach koniecznie zastosuj puszki hermetyczne. Ich specjalna konstrukcja chroni kable przed wilgocią i bezpośrednim kontaktem z wodą.

W łazienkach lub w kuchniach kontakty znajdują się za ciągiem mebli i służą do podłączania sprzętu AGD np. kuchenki czy pralki. W tych miejscach dobrze sprawdzą się hermetyczne puszki instalacyjne natynkowe. Ich montaż jest prostszy i nie wymaga wiercenia w ścianie otwornicą. Puszki instalacyjne natynkowe wystają ze ściany, jednak w miejscach niewidocznych doskonale spełniają swoją funkcję i nie wpływają na estetykę całego wnętrza.

Inaczej sytuacja wygląda w pokojach lub kontaktach rozmieszczonych nad blatem kuchennym. We wszystkich miejscach, w których kontakt będzie dobrze widoczny, zastosuj puszki instalacyjne podtynkowe. Do ich montażu niezbędne jest wykonanie otworu otwornicą, dzięki czemu wpuścisz puszkę w ścianę. Wówczas kontakt będzie zrównany z poziomem ściany, co z pewnością jest estetyczniejszym rozwiązaniem. Puszki instalacyjne podtynkowe wybieraj także ze względu na rodzaj ściany. Istnieją specjalne modele do płyt gipsowych, które wyposażone są w dodatkowe zaczepy.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.