Grunty do ścian i impregnaty, preparaty gruntujące

Pokaż na stronie

191 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Opakowanie 5 l
12 99 op.
Cena za 1 l 2.60 zł
Opakowanie 5 l
Opakowanie 5 kg
Opakowanie 1,5 kg
Opakowanie 3 l
Opakowanie 10 kg
Opakowanie 1 l
Opakowanie 10 l
Opakowanie 5 kg
Opakowanie 1 kg
Opakowanie 4,5 kg
Opakowanie 1 kg
Opakowanie 5 kg
Opakowanie 1
Opakowanie 5 l
Opakowanie 1
Opakowanie 5 l
10 20 50 100 Ofert na stronie

Odpowiednia przyczepność farby lub kleju do ściany zależy od właściwego przygotowania podłoża. W sklepie Bricomarche znajdziesz wszystkie produkty, które są do tego potrzebne. Oferujemy między innymi grunty i impregnaty do betonu. Nasza chemia budowlana, w tym grunty budowlane, pozwoli szybko i sprawnie wyrównać chłonność podłoża. Dzięki temu podczas malowania nie powstaną nieestetyczne plamy i zacieki. Z kolei klei idealnie zwiąże płytkę ze ścianą. Impregnaty do betonu świetnie sprawdzą się natomiast na podłożu, na którym ma zostać wykonana wylewka. Dzięki nim woda, zawarta w wylewce nie zostanie wchłonięta przez podłoże, a w konsekwencji dobrze zwiąże masę wyrównującą. Oferujemy grunty i impregnaty do betonu w formie płynnej lub w formie sypkiej do rozrobienia. W naszej ofercie znajdziesz zarówno specjalne grunty pod tynk mineralny, grunt uniwersalny, grunt do betonu i wiele innych. Proponujemy produkty o różnorodnych pojemnościach – od niewielkich, aż po kilkudziesięciolitrowe i kilkudziesięciokilogramowe. Zapraszamy do zakupów w Bricomarche.


Przed położeniem farby lub kleju zastosuj środki do gruntowania

Podczas remontu czy budowy domu będziesz zmuszony nałożyć kilka warstw różnych produktów na ściany czy sufity. Niestety nie do każdego materiału dobrze przylegają farby czy kleje. Dotyczy to szczególnie powierzchni chropowatych, nasiąkliwych i sypkich. Co zrobić w takiej sytuacji, aby poprawić szczepność nakładanych materiałów wykończeniowych na ściany i podłogi? Koniecznie wykorzystaj środki do gruntowania.


W tej kategorii znajdziesz różne środki do gruntowania, które tworzą na powierzchni danego materiału twardą powłokę, do której świetnie przylegają farby czy kleje. Dostępne są uniwersalne grunty, ale także o zwiększonych właściwościach szczepnych czy produkty głęboko penetrujące stosowane do wyjątkowo luźnych materiałów lub mocno nasiąkliwych. Znajdziesz także produkty do konkretnych zastosowań np. do gruntowania dachów pod papy. W ofercie sklepu Bricomarché dostępna jest także szeroka oferta impregnatów do różnego rodzaju podłoży.


Środki do gruntowania oferowane są w opakowaniach o różnej pojemności, dzięki czemu kupisz dokładnie tyle produktu, ile go potrzebujesz. Występują w formie płynów i nieco gęstszych emulsji.


Jakie funkcje spełniają grunty do ścian?

Grunty do ścian spełniają kilka podstawowych funkcji. Przede wszystkim wiążą sypkie materiały. Koniecznie pokryj nimi ściany gipsowe po szlifowaniu. W ten sposób zwiększysz przyczepność farb czy innych materiałów wykończeniowych.


Grunty do ścian zmniejszają nasiąkliwość niektórych materiałów budowlanych. Przykładowo gips czy beton doskonale chłonie wodę i inne substancje, co sprawia, że nawet po położeniu czterech warstw farby nie uzyskujesz odpowiedniego natężenia koloru. Wystarczy jednak zastosować grunty do ścian, aby zwiększyć wydajność farby. Wówczas dwie warstwy produktu w zupełności wystarczą do osiągnięcia pożądanego efektu.


Ponadto grunty do ścian z dodatkiem polimerów świetnie wiążą luźne kawałki ściany i tym samym zabezpieczają np. ściany przed pękaniem w przypadku istniejących już rys. Za ich pomocą możesz zwiększyć wytrzymałość ściany i uchronić materiał wykańczający przed odpadaniem.


Niezbędne podczas każdego remontu grunty uniwersalne

Podczas zwykłego remontu mieszkania przydadzą Ci się grunty uniwersalne. Zastosuj je na świeżo położoną gipsówkę. Przydadzą Ci się także wtedy, kiedy zdzierałeś starą warstwę materiału wykończeniowego ze ściany. Warto przed nałożeniem nowego zastosować grunty uniwersalne, aby mieć pewność, że dobrze przygotowałeś podłoże. Wówczas nowa warstwa farby czy kleju pod płytki będzie dobrze przylegać do ściany.


Preparaty gruntujące głęboko penetrujące – kiedy się przydadzą?

Nieco lepsze parametry wykazują preparatu gruntujące głęboko penetrujące. Te produkty wnikają znacznie głębiej, dzięki czemu wiążą większą warstwę zewnętrzną ściany. Preparaty gruntujące głęboko penetrujące sprawdzą się na szczególnie sypkie lub mocno nasiąkliwe materiały.


Innym rodzajem gruntów są produkty wysokoszczepne. Te z kolei pozwalają nałożyć nową warstwę materiału na powierzchnie śliskie. Jeśli chcesz przemalować ścianę z lamperią wykonaną farbami olejnymi, nie musisz jej zdzierać. Wystarczy, że pokryjesz ją gruntem szczepnym i po jego wyschnięciu nałożysz nową warstwę farby akrylowej lub kleju do tapet czy płytek.


W łazienkach i suszarniach nie zapomnij o gruntach antygrzybicznych

Grunty spełniają także funkcje ochronne. Chronią przed wilgocią przenikającą przez ściany i zapewniają odpowiednią oddychalność. W pomieszczeniach, w których stale utrzymuje się wyższa wilgotność powietrza, należy zastosować grunty antygrzybiczne. Chronią one ściany przed rozwojem grzybów pod materiałem wykańczającym np. płytkami.


Grunty antygrzybiczne stosuje się przede wszystkim w łazienkach i suszarniach. W ten sposób chronisz ściany przed szkodliwymi dla zdrowia grzybami i pleśnią. Ich występowanie powoduje zmianę struktury ściany, co także może powodować odpadanie materiału pokrywającego ścianę.


Jak zabezpieczyć powierzchnie betonowe?

Beton jest materiałem budowlanym, który wykazuje dużą wytrzymałość na nacisk i warunki atmosferyczne. Najczęściej jego powierzchnię pokrywało się dodatkowo materiałami wykończeniowymi i w ten sposób chroniło go przed wilgocią czy zabrudzeniami. Dziś w modnych aranżacjach industrialnych czy nowoczesnych często odkrywa się betonowe ściany czy sufity. Surowa estetyka tego materiału budowlanego staje się wyraźnym dodatkiem dekoracyjnym.


Pomimo wielu zalet betonu warto zaznaczyć, że w formie surowej jest to materiał mocno nasiąkliwy. Chłonie więc wilgoć. W przypadku rozlania substancji barwiącej pozostają na nim wyraźne plamy. Aby uniknąć takich sytuacji, warto zastosować impregnaty do betonu.


W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju impregnaty do betonu, które tworzą na nim przeźroczystą warstwę ochronną. Dzięki niemu kostki betonowe czy płyty nie wchłaniają wilgoci i rozlanych płynów. Zmniejsza się porowatość betonu i opóźnia się naturalny proces jego korozji. W ten prosty sposób przedłużasz żywotność betonowych powierzchni.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.