Dętki rowerowe i opony

Pokaż na stronie

30 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Typ Dętka
Zastosowanie do opony
Typ Dętka
Zastosowanie do opony
Typ Zestaw naprawczy opon
Zastosowanie do naprawy opon
Typ Dętka
Zastosowanie do opony
Typ Dętka
Zastosowanie do opony
Typ Dętka
Zastosowanie do opony
Typ Dętka
Zastosowanie do opony
Typ Dętka
Zastosowanie do opony
Typ Dętka
Zastosowanie do opony
Typ Dętka
Zastosowanie do opony
Typ Dętka
Zastosowanie do opony
Typ Dętka
Zastosowanie do opony
Typ Opona
Zastosowanie do koła rowerowego
Typ Opona
Zastosowanie do koła rowerowego
Typ Opona
Zastosowanie do koła rowerowego
Typ Opona
Zastosowanie do koła rowerowego
Typ Opona
Zastosowanie do koła rowerowego
Typ Opona
Zastosowanie do koła rowerowego
Typ Opona
Zastosowanie do koła rowerowego
Typ Opona
Zastosowanie do koła rowerowego
10 20 50 100 Ofert na stronie

Odpowiednia konserwacja roweru wymaga zazwyczaj szczególnego dbania o opony rowerowe. Ich średnica powinna być zawsze dostosowana do typu ramy oraz wzrostu użytkownika. To gwarancja bezpiecznej, ale również w zupełności komfortowej jazdy, bez względu na rodzaj terenu. Niemniej ważne są dętki rowerowe, jako że ich stan oraz jakość bezpośrednio wpływa na to, czy wycieczka rowerowa może być zaliczona do udanych. Z tego powodu zawsze warto mieć kilka takich dętek w zapasie.


Podczas wyjazdów rowerowych szczególnie przydatne są nie tylko zapasowe dętki rowerowe, ale również elementy ułatwiające naprawę tych już dostępnych. Szybkie łatki i inne produkty czy preparaty umożliwiające tymczasowe zabezpieczenie przebitej dętki są niezbędnym wyposażeniem każdego, kto preferuje rower jako środek lokomocji na dalsze wycieczki. Opony rowerowe można regularnie wymieniać, aby ich stan był odpowiedni – jest to wskazane szczególnie w przypadku sprzętu długo użytkowanego albo biorącego wcześniej udział w kolizji.

Niezbędne do każdego roweru dętki rowerowe i opony

Każdy kolarz wie, jak ważny jest dobór odpowiedniej opony i dętki. To dzięki tym akcesoriom może swobodnie jeździć zarówno po asfalcie, jak i leśnych ścieżkach. W tej kategorii znajdziesz opony rowerowe w różnych rozmiarach. Możesz dopasować je do rowerów szosowych, crossowych czy MTB. Znajdziesz także opony rowerowe dla dzieci, które są przede wszystkim lekkie i małe.

Sama opona jednak nie wystarczy. Będą Ci potrzebne także dętki rowerowe. Jest to akcesorium, które najszybciej ulega zniszczeniu. Wystarczy najechać zbyt szybko na ostry kamień lub gwóźdź, aby dętki rowerowe zaczęły przepuszczać powietrze. Na dłuższe trasy warto zatem zabrać ze sobą kilka pasujących do kół dętek, które w razie konieczności wymienisz w kole.

Zamiast wymienić dętkę, możesz jeszcze spróbować ją naprawić. Do tego przydadzą Ci się łatki do opon rowerowych. W tej kategorii znajdziesz całe zestawy naprawcze do dętek, w których znajdziesz klej, łatki i zapasowe wentyle. Do szybkich napraw jednak lepiej sprawdzą się samoprzylepne łatki do opon rowerowych.

Opony rowerowe na każdy rodzaj podłoża

Każdy rower ma dopasowane do ramy i obręczy opony. Chronią one dętkę przed uszkodzeniem i zapewniają bezpieczeństwo na każdym rodzaju podłoża. Inne zastosuj opony do roweru, jeśli masz zamiar jeździć po górach i ostrych kamieniach, a inne, jeśli zależy Ci na lekkości i szybkości poruszania się po asfalcie.

W tej kategorii dostępne są opony do roweru w różnych rozmiarach. Jeśli bieżnik na Twoich starych oponach jest już mocno zużyty, to znak, że należy je wymienić. Przy zakupie nowych najlepiej kieruj się rozmiarem swoich starych opon i dobierz te same. Wówczas masz pewność, że będą pasowały do obręczy. Jeśli jednak chcesz zmienić np. szerokość swojej opony, wówczas najprawdopodobniej czeka Ci zakup także nowej obręczy do roweru.

Dętki do roweru szosowego i MTB

Szukasz dobrej dętki? W tej kategorii znajdziesz dętki do roweru o różnych rozmiarach. Poszczególne modele różnią się od siebie nie tylko średnicą, ale także szerokością, na co koniecznie zwróć uwagę. Pakowane są po jedną sztukę w trwałe i plastikowe opakowanie. Nie musisz się obawiać, że dętka zostanie przebita, zanim założysz ją na koło. Możesz wrzucić ją do sakwy, jeśli szykujesz się w dłuższą trasę i rozpakować dopiero przed samą wymianą.

Dostępne w tej kategorii dętki do roweru mają różny wentyl. Aby mieć pewność, że pasują zarówno do otworu w obręczy koła, jak i końcówki Twojej pompki wybierz dętkę z takim samym wentylem, jaki miałeś poprzednio. Masz do wyboru dętki z wentylem typu schrader, presta i dunlop. Każda z nich doskonale trzyma powietrze wewnątrz dętki i pozwala na szybkie i łatwe jej pompowanie.

Jak dobrać dętkę do roweru?

Wszelkie akcesoria rowerowe i kaski rowerowe należy odpowiednio dobrać do potrzeb użytkownika i modelu roweru. Nie inaczej jest z dętkami. Wybór odpowiedniego rodzaju nie jest tak łatwą sprawą, jaką może się wydawać.

Przede wszystkim dobierz odpowiedni rozmiar dętki. Aby sprawdzić, jaki będzie pasował do Twojego koła, zerknij na numer, który jest wybity na oponie. Znajdziesz tam oznaczenie typu ETRTO, który składa się z dwóch liczb przedzielonych myślnikiem. W nawiasie znajdziesz oznaczenie calowe np. (26x2.00), gdzie pierwsza cyfra oznacza wielkość koła, a druga szerokość opony.

Na opakowaniach dętek znajdziesz podobne oznaczenie, jednak szerokość opony zazwyczaj oznaczona jest pewnym zakresem np. 1,75–2,5. Na podstawie tych danych dobierz odpowiedni rozmiar dętki.

Kolejnym kryterium wyboru jest wentyl. Jeśli chcesz zmienić wentyl z presto na samochodowy, zwróć uwagę na otwór w obręczy koła. Jeśli ma 8 mm, wentyl samochodowy do niego nie wejdzie i będziesz musiał go rozwiercić. Wentyle mają także różną wysokość. Zazwyczaj wynosi ona 35–48 mm, który pasuje do większości kół rowerów szosowych lub MTB. Niektóre modele rowerów szosowych o szerszej obręczy i bardziej aerodynamicznym kształcie będą wymagały wentyli o wyższej wysokości. Konieczny zapas wystający powyżej obręczy powinien wynosić min. 10 mm.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.