Lampy biurowe i do pracy

Pokaż na stronie

451 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Tylko online
Materiał ABS, silikon
34 99 szt.
Materiał metal, tworzywo sztuczne
Materiał metal, tworzywo sztuczne
Materiał metal, tworzywo sztuczne
Materiał metal, tworzywo sztuczne
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał tworzywo sztuczne
Klasa energetyczna A++
Materiał plastik
Klasa energetyczna A++
Materiał plastik
Klasa energetyczna A++ do E
Materiał metal
Klasa energetyczna A++ do E
Materiał metal
Klasa energetyczna A++ do E
Materiał metal
Klasa energetyczna A++ do E
Materiał metal
Klasa energetyczna A++ do E
Materiał metal
10 20 50 100 Ofert na stronie

Praktyczne i estetyczne lampy biurowe to niezbędny element nie tylko przy stanowiskach komputerowych albo w gabinetach, ale również w pokojach młodzieżowych i dziecięcych. Lampki na biurko mają dostarczać oświetlenia punktowego skierowanego w daną stronę. Ich zadaniem jest wspomaganie wzroku przy długotrwałej nauce, pracy papierkowej albo na komputerze. Z tego powodu ważne jest, aby były nie tylko odpowiednio ustawione, ale również dopasowane do konkretnych potrzeb użytkownika.


Tego rodzaju oświetlenie wewnętrzne ma zazwyczaj głowicę zbudowaną w taki sposób, że całość światła odbijana jest i skierowana dokładnie pod spód. Dzięki regulacji kąta nachylenia czy długości ramienia lampy biurowe świecą dokładnie tam, gdzie zostaną ustawione. W ofercie naszego sklepu uwzględniliśmy zarówno klasyczne lampki na biurko, jak i bardziej nowoczesne, designerskie modele, idealne do nowoczesnych biur. Z kolei do klasycznych gabinetów polecamy lampy zdobione, z elementami ozdobnymi, na przykład motywami florystycznymi.

Jakie znaczenie mają lampki na biurko?

Oświetlenie miejsca pracy ma ogromny wpływ zarówno na zdrowie naszych oczu, jak i na efektywność wykonywanych zadań. Dlatego w przypadku pracy biurowej bardzo ważna jest obecność lampki na biurko. W Bricomarche oferujemy szeroką gamę modeli, które wpisują się w różne oczekiwania. To pozwala dostosować wybór do stylu aranżacyjnego konkretnego wnętrza i zadbać o spójny wygląd wystroju. Wśród asortymentu produktów oświetleniowych prezentujemy między innymi lampki utrzymane w minimalistycznym stylu skandynawskim, industrialnym czy nowoczesnym. Dostępne są też lampki na biurko z klasycznymi abażurami, a także takie, które świetnie sprawdzą się we wnętrzach w stylu glamour. U nas klienci z łatwością dopasują lampę do charakteru wnętrza i pełnionej przez nie funkcji. Warto bowiem zwrócić uwagę, że nie zawsze będzie się ona ograniczać wyłącznie do pracy. W niektórych wnętrzach lampki na biurko będą musiały łączyć rolę oświetlenia do pracy z funkcją lampki nocnej. Należy wtedy pamiętać o właściwej barwie światła, która będzie w dużym stopniu wpływać zarówno na efektywność wykonywanych obowiązków zawodowych, jak i komfort wypoczynku. W tej kategorii można znaleźć lampki na biurko doskonale wpisujące się we wnętrze pokoju dziecięcego, sypialni, biura, pomieszczenia zaaranżowanego w charakterze gabinetu, przestrzeń wypoczynkową salonu, miejsce wydzielone jako kącik czytelniczy albo miejsce do nauki.

Jakie lampki do pracy?

Odpowiednie oświetlenie nie tylko pozwala widzieć dokładniej i sprawia, że wzrok męczy się mniej, ale może również wpływać stymulująco na aktywność oraz koncentrację użytkownika. Ta natomiast zależy w dużym stopniu od barwy światła. Przyjmuje się, że lampki do pracy powinny emitować światło o barwie chłodnej w przedziale od 4000 do 6000 K. Przy takim świetlenie pracuje się zdecydowanie lepiej niż przy oświetleniu o barwie ciepłej, które z kolei lepiej sprawdza się w miejscach przeznaczonych do wypoczynku. Sprawia bowiem, że użytkownicy czują się bardziej zrelaksowani i odprężeni, ale i rozleniwieni. Zatem pogodzenie tych dwóch funkcji i ustawienie jednej lampki na granicy dwóch stref, z których jedna przeznaczona jest do pracy, a druga do odpoczynku może rodzić pewien kłopot. Rozwiązanie może stanowić światło o barwie neutralnej, które będzie kompromisem, ale pozwoli tym samym na zachowanie funkcjonalności obu przestrzeni. Jeżeli jednak użytkownik decyduje się na rozdzielenie tych dwóch funkcji i wprowadzenie osobnego oświetlenia w miejscu przeznaczonym do pracy i odpoczynku, pozostaje znacznie szersze pole manewru podczas wyboru lampy.

Inne cechy oświetlenia do pracy

Dużą grupę oświetlenia, które świetnie sprawdza się w miejscu przeznaczonym do pracy, stanowią lampki ledowe na biurko. Łączą one w sobie funkcjonalność z estetyką. Ich zaletą jest długa żywotność oraz bezpieczeństwo użytkownika. Włączone lampki ledowe nie nagrzewają się, dzięki czemu nie stwarzają ryzyka oparzenia, co ma szczególne znacznie, jeśli mowa o oświetleniu przeznaczonym do pokoju dziecięcego. Ich wysoka wydajność i stosunkowo niskie zużycie prądu to kolejne atuty, które przemawiają za tym wyborem. Warto pamiętać również, że niektóre lampki ledowe na biurko to prawdziwe perełki wśród oświetlenia ze względu na wyjątkowy design i dodatkowe funkcje, jakie mogą zagwarantować użytkownikom. Przykładem jest możliwość ściemniania światła albo wbudowany w oprawę oświetleniową zegar elektroniczny.

Jakie cechy powinno mieć oświetlenie na biurko?

Wybierając lampki biurkowe, warto zwrócić szczególną uwagę na ich funkcjonalność. Lampka powinna dobrze oświetlać blat biurka i stwarzać komfortowe warunki do pracy albo nauki. Właśnie dlatego ważne jest, by umożliwiała zmianę kąta padania światła. Regulacja może odbywać się w różnych płaszczyznach. W jednych modelach umożliwiają ją elastyczne pałąki, w innych ruchome ramiona. Ważnym kryterium wyboru powinna być nie tylko elastyczność, ale również długość podtrzymującego lampę ramienia. Atutem niektórych modeli jest też możliwość regulacji jasności emitowanego światła oraz inne, dodatkowe funkcje, jak lampka z przybornikiem na ołówki.

Należy przy tym pamiętać, że niektóre lampki biurkowe z powodzeniem pełnią funkcję oświetlenia uzupełniającego. Rozjaśnią przestrzeń tam, gdzie nie dociera oświetlenie ogólne, a ustawione na komodzie mogą stworzyć we wnętrzu klimatyczny nastrój.

Inne oświetlenie do pracy i odpoczynku

Poza lampkami stojącymi na biurku albo mocowanymi do niego za pomocą klipsa, jako oświetlenie do pracy sprawdzą się również montowane w pobliżu biurka kinkiety wewnętrzne. To sprytne rozwiązanie w sytuacji, gdy przestrzeń biurka jest stosunkowo niewielka i nie daje możliwości ustawienia na blacie lampki stojącej. Niektóre z opraw oświetleniowych mocowanych do ściany wyposażone są w harmonijkowy wysięgnik, co pozwala zmienić ułożenie źródła światła zgodnie z oczekiwaniami użytkowników.

W Bricomarche oferujemy również lampy stołowe. Szeroki wybór modeli i wzorów takich opraw pozwala dopasować lampę do wystroju wnętrza. Znajdziemy wśród nich modele z klasycznymi i wpisującymi się w styl skandynawski abażurami, które świetnie prezentują się na nocnym stoliku, komodzie albo w przestrzeni wypoczynkowej salonu, jak również lampy zdecydowanie bardziej nowoczesne, a niekiedy zaskakujące formą.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.