Termometry i stacje pogodowe

Pokaż na stronie

216 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Rodzaj bezprzewodowa
Typ termometr
Rodzaj bezprzewodowy
Typ termometr
Rodzaj bezprzewodowy
Typ termometr
Rodzaj bezprzewodowy
Typ termometr
Rodzaj przewodowy
Typ termometr
Rodzaj przewodowy
Typ termometr
Rodzaj przewodowa
Typ stacja pogodowa
Rodzaj bezprzewodowy
Typ termometr
Rodzaj bezprzewodowy
Typ termometr
Rodzaj bezprzewodowy
Typ termometr
Rodzaj bezprzewodowy
Typ termometr
Rodzaj bezprzewodowy
Typ termometr
Rodzaj bezprzewodowy
Typ termometr
Rodzaj przewodowy
Typ termometr
Rodzaj bezprzewodowy
Typ termometr
Rodzaj bezprzewodowy
Typ termometr
Rodzaj bezprzewodowy
Typ termometr
Rodzaj bezprzewodowa
Typ stacja pogodowa
Rodzaj bezprzewodowa
Typ stacja pogodowa
Rodzaj bezprzewodowy
Typ termometr
10 20 50 100 Ofert na stronie

W sklepie Bricomarche znajdziesz różnorodne i niezawodne termometry i stacje pogodowe. Oferujemy zarówno klasyczne, jak i nieco bardziej nowoczesne modele. Z nimi nie zaskoczy Cię już deszcz albo nagłe upały. Proponujemy urządzenia do użytku wewnętrznego i zewnętrznego o dużym zakresie pomiaru temperatur. Nasze urządzenia nie tylko mierzą temperaturę w pomieszczeniu i na zewnątrz. Oferują również wiele dodatkowych funkcjonalności, w tym pamięć pomiarów, pomiar wilgotności, synchronizację czasu, wskaźnik zużycia baterii, zegar z alarmem i wiele więcej. W sklepie Bricomarche dostępne są termometry i stacje pogodowe stojące oraz wiszące z przewodowymi lub bezprzewodowymi czujnikami. Wszystkie umożliwiają sprawny i bezproblemowy montaż. Urządzenia wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie Bricomarche. Polecamy też inne, dostępne w sklepie artykuły gospodarcze.

Do mierzenia temperatury wybierz odpowiedni termometr

Temperaturę mierzy się w różnych sytuacjach, a wynik tych pomiarów służy nie tylko do oceny stanu zdrowia czy zaplanowania odpowiedniego ubioru przed wyjściem z domu. W kategorii tej znajdziesz termometry pokojowe i zewnętrzne. Dostępne są także urządzenia do mierzenia temperatury ciała i żywności podczas przygotowywania posiłków czy domowych przetworów. Znajdziesz tu także modele niezbędne w uprawie najbardziej wymagających roślin ogrodowych i domowych.

Możesz wybierać spośród tradycyjnych termometrów rtęciowych lub nowoczesnych modeli elektronicznych. Te drugie wyposażone są w specjalny czujnik, który umieszcza się na powierzchni, której temperaturę chcesz sprawdzić bądź za oknem. Zasilane są bateriami.

Termometry różnią się także wyglądem. Niektóre z modeli pokojowych mają bardzo estetyczną, drewnianą obudowę, co sprawia, że stanowią niebanalny dodatek dekoracyjny. Z kolei elektroniczne stacje pogodowe są gadżetami wyposażonymi w ekrany LCD, które doskonale będą prezentować się w nowoczesnych aranżacjach.

Sprawdź, jaka jest pogoda – wybieramy termometry zewnętrzne

Pogoda coraz bardziej lubi zaskakiwać dodatnimi temperaturami zimą i minusowymi nawet późną wiosną. Aby dobrze dobrać strój do panującej na zewnątrz temperatury – sprawdź jej wysokość na termometrze. Dzięki temu unikniesz noszenia grubego, wełnianego płaszcza w ręce, gdy za oknem panuje wiosenna aura.

W kategorii tej znajdziesz proste termometry zewnętrzne, które możesz przykleić do ramy okiennej po zewnętrznej stronie. Wyposażone są w plastikową obudowę odporną na deszcz czy słońce. Zazwyczaj są to modele rtęciowe, które nie wymagają dodatkowego zasilania w postaci baterii. Dostępne są także termometry zewnętrzne elektroniczne, które stawiasz na półce w domu, a na zewnątrz wystawiasz jedynie czujnik, który kablem podłączony jest do urządzenia.

Na podobnej zasadzie działają stacje pogodowe. Urządzenia te jednak wyposażone są w dokładniejsze i bardziej zaawansowane czujniki. Oprócz temperatury na ekranie LCD możesz odczytać także wilgotność powietrza wewnątrz i na zewnątrz domu, ciśnienie atmosferyczne, a także godzinę i datę. Stacje pogodowe mogą zastąpić Ci także budzik, dzięki możliwości ustawienia alarmu.

Termometry pokojowe – gwarancja komfortu cieplnego w domu

Najbardziej wrażliwe na zmiany temperatury są noworodki i dzieci. Według lekarzy w ich pokojach powinno się utrzymywać stałą temperaturę na poziomie 20–21°C. Jednak także w pozostałych pokojach warto się o to postarać. Optymalna dla dorosłego jest temperatura mieszcząca się w zakresie od 18 do 22°C. Zarówno zbyt niska, jak i zbyt wysoka może powodować problemy ze snem czy koncentracją.

Do utrzymania komfortu cieplnego wewnątrz domu niezbędne są termometry pokojowe. To dzięki nim sprawdzisz, jaka temperatura panuje w konkretnym pomieszczeniu. Będziesz mógł szybko zareagować i włączyć ogrzewanie lub klimatyzację, aby wyrównać temperaturę do optymalnej wartości. Termometry pokojowe dostępne w tej kategorii możesz dobrać do aranżacji wnętrza, dzięki czemu staną się także jego ozdobą. W nowoczesnych salonach najlepiej sprawdzą się termometry pokojowe elektroniczne, jednak w aranżacjach klasycznych lub retro lepiej będą się prezentowały tradycyjne termometry rtęciowe w drewnianej oprawie.  

Także do pokoju dziecka możesz wybrać bezpieczne termometry pokojowe elektroniczne lub zdecydować się na modele rtęciowe w kolorowych oprawach i umieścić je poza zasięgiem dziecka.

Termometry do żywności – niezbędne dla szefa kuchni

Od prawidłowo utrzymanej temperatury na konkretnych etapach obróbki żywności zależy smak całej potrawy. Nic dziwnego, że w kuchni podczas gotowania przydają się termometry do żywności. Dzięki temu jesteś w stanie sprawdzić np. temperaturę pieczonego mięsa czy innych składników. Termometry do żywności zazwyczaj są elektroniczne, co pozwala na szybkie uzyskanie wyniku. Mają również prosty kształt i wyposażone są w metalową, ostro zakończoną końcówkę, którą można zanurzyć w zupie czy wbić do mięsa.

W kategorii tej znajdziesz także termometry przeznaczone do przygotowywania poszczególnych przetworów. Znajdziesz urządzenia do pomiaru temperatury w lodówce, zamrażarce czy wędzarni. Stały poziom temperatury jest niezwykle ważny także podczas przygotowywania domowych trunków. W tej kategorii znajdziesz termometry do balonów z winem czy fermentorów do piwa.

Wszystkie tego rodzaju termometry wykonane są z materiałów odpornych na wysoką lub niską temperaturę. Ponadto materiały te są bezpieczne i dopuszczone do kontaktu z żywnością. Jeśli nie lubisz stać nad rusztem grilla lub gotującym się garnkiem możesz wybrać termometry elektroniczne z możliwością podłączenia do telefonu. Urządzenia te wyposażone są w Bluetooth, za pomocą którego łączą się ze smartfonem. Dzięki odpowiedniej aplikacji możesz kontrolować temperaturę dania na odległość.  

Termometry niezbędne w ogrodzie

Termometr glebowy sprawdzi się szczególnie wczesną wiosną. Dzięki niemu będziesz w stanie ocenić temperaturę gleby, w której chcesz zasadzić swoje sadzonki. Tak młode rośliny są bardzo wrażliwe na przymrozki i niską temperaturę, dlatego zbyt wczesne wsadzenie ich do gruntu może skutkować obumarciem rośliny.

Termometry i higrometry szczególnie przydatne będą podczas uprawy roślin szklarniowych, a także egzotycznych kwiatów, które wymagają wysokiej temperatury i wilgotności powietrza. Należą do nich chociażby popularne orchidee. Higrometry często są oferowane wraz z termometrem, dzięki czemu na jednym urządzeniu możesz odczytać wszystkie niezbędne parametry.

Te wielofunkcyjne urządzenia zasilane są bateriami i wykonane z materiałów odpornych na utrzymującą się w powietrzu wysoką wilgotność. Termometr z higrometrem sprawdzi się także w domowej uprawie roślin w okresie zimowym. Nieustannie działające ogrzewanie centralne bardzo wysusza powietrze, co jest niekorzystne dla roślin zielonych. Dzięki higrometrowi będziesz w stanie kontrolować wilgotność powietrza i w razie potrzeby włączyć nawilżacz.
Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.