Haki i wsporniki montażowe, wieszaki, uchwyty do półek

Pokaż na stronie

378 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał stal
Materiał stal
Materiał stal
Materiał stal
10 20 50 100 Ofert na stronie

Zawieszenie mebli, montaż półek albo stworzenie trwałej aranżacji z użyciem wiszących donic wymaga odpowiednich elementów. Uchwyty montażowe, a także haki i wieszaki sprawdzą się doskonale w takim zastosowaniu. Bogaty asortyment tego rodzaju produktów sprawia, że można dowolnie dopasować artykuły metalowe do danego zastosowania. Można używać ich nie tylko we wnętrzach mieszkalnych, ale również biurach czy lokalach typowo użytkowych - garażach czy warsztatach. Posłużą do zwiększenia przestrzeni do przechowywania i zabezpieczenia zabudowy.


Dostępne w ofercie uchwyty montażowe można zamocować w dowolny sposób. Część z nich przystosowana jest do montażu w ścianie albo elementach stolarki drewnianej, podczas gdy inne można mocować również na przykład w suficie. Haki i wieszaki sprawdzą się zarówno jako element konstrukcji, jak i do codziennego użytkowania, na przykład zawieszenia dodatków, dekoracji. Wszystkie produkty wykonano z trwałych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów, przystosowanych do montażu we wnętrzach i poza nimi.


Niezbędne do zawieszenia uchwyty do półek i mebli

Wszystkie meble i półki składają się z elementów drewnianych i metalowych. Jeśli samodzielnie tworzysz meble, będziesz potrzebować wszelkiego rodzaju uchwytów i wsporników do półek czy mebli. A może zamówiłeś półkę bez elementów montażowych? W tej kategorii znajdziesz wszystko, co pozwoli Ci na trwałe zamocować do ściany półki, wysokie witryny ze szklanymi drzwiami czy blat biurka.

Znajdziesz tu praktyczne uchwyty do półek, które pozwolą Ci zawiesić ją na ścianie, ale nie tylko. Uchwyty do półek mogą zastąpić boczną, drewnianą ściankę. Ponadto znajdziesz tu proste i dekoracyjne wsporniki, podpórki czy haki montażowe umożliwiające zawieszenie przedmiotów na suficie. Bardzo przydatnym akcesorium są także uchwyty montażowe czy zwykłe uchwyty do szaf, pozwalające wygodnie otworzyć front mebla.

Wszystkie zebrane w tej kategorii elementy wykonane są z solidnego metalu. Ich powierzchnia jest zabezpieczona przed wilgocią, dzięki czemu nawet po wielu latach użytkowania nie pokryją się rdzą. Ponadto mają spory udźwig. Spokojnie możesz wieszać na nich nawet ciężkie półki wykonane z litego drewna czy metalu.

Elementy, które pomogą Ci umieścić półkę w odpowiednim miejscu

Z pewnością nie raz składałeś samodzielnie zamówiony regał czy szafę, w której masz półki. Z pewnością pamiętasz niewielkie elementy, które umożliwiają ułożenie półki na odpowiedniej wysokości. Elementy te ze względu na swoją wielkość bardzo często się gubią. Na szczęście w tej kategorii znajdziesz potrzebne podpórki pod półki.

Podpórki będą Ci potrzebne także wtedy, gdy zdecydujesz się na umieszczenie w swoim regale dodatkowych półek. Uporasz się z tym zadaniem bardzo szybko, jeśli będziesz miał dopasowaną do regału półkę.

W tej kategorii znajdziesz zwykłe podpórki wykonane z aluminium. Dostępne są także modele z silikonową końcówką, która chroni płytę wiórową przed uszkodzeniem. Tego rodzaju podpórki pod półki przydają się w przypadku półek z okleiną, na których masz zamiar ustawić ciężkie przedmioty.

W każdym profesjonalnym i amatorskim warsztacie meblarskim powinieneś mieć zapas podpórek. Te uniwersalne elementy możesz wykorzystać w każdym meblu, w którym planujesz umieścić półki. To najprostszy sposób na umieszczenie ich na odpowiedniej wysokości. Nie musisz dzięki temu wiercić dodatkowych dziur ani niszczyć wewnętrznej strony mebla. Ponadto montaż jest bardzo dyskretny, ponieważ same podpórki po ułożeniu półki są niemal niewidoczne.

Do czego przydadzą Ci się wsporniki metalowe i drewniane?

Prosta, drewniana półka sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Jest doskonałym miejscem na przechowywanie akcesoriów kuchennych, książek w salonie czy drobnych pamiątek w sypialni. Spokojnie możesz zaprojektować i wykonać taką półkę samodzielnie. Będziesz potrzebował do tego płyty drewnianej lub z MDF odpowiednio zabezpieczonej na krawędziach oraz wsporniki do półek.

Wsporniki do półek najczęściej wykonane są z metalu, choć znajdziesz także modele drewniane. Jak właściwie wyglądają takie wsporniki? Są to proste w swojej konstrukcji elementy wygięte w łuk. Jedną stronę wspornika montuje się do blatu lub półki, a drugą do ściany. Dzięki temu stabilnie podpierają półkę. W tej kategorii znajdziesz także ciekawe modele wsporników, które umieszcza się nie pod półką, a z boku. Dzięki temu zastępują boczną ściankę półki i zabezpieczają przedmioty przed zsunięciem. Pięknie wykańczają ten prosty mebel i podnoszą jego estetykę. Ponadto umożliwiają zawieszenie jej na ścianie.

Jednak wsporniki metalowe wykorzystasz nie tylko do zawieszania półek. Elementy te mają o wiele szersze zastosowanie. Nie tylko umożliwiają zawieszenie mebla, ale także zwiększają jego wytrzymałość na obciążenie. Przykładowo wsporniki metalowe możesz wykorzystać przy montażu parapetów okiennych. A może chcesz zamontować blat biurka bezpośrednio do ściany? W takiej sytuacji również będą Ci potrzebne wsporniki metalowe.

Haki montażowe – stwórz oryginalny kwietnik lub zawieś huśtawkę

Kolejnym przydatnym akcesorium są wszelkiego rodzaju haczyki montażowe. To kolejny bardzo praktyczny i prosty w swojej budowie element montażowy. Z jednej strony zakończony jest gwintem, a z drugiej hakiem. Najczęściej wykonane są z ocynkowanej stali, która jest odporna na duży ciężar. Montaż haku wymaga wykonania otworu w suficie. Umożliwia zawieszenie akcesoriów do sufitu. Zwykłe wsporniki nie będą najlepszym wyborem. Haczyki montażowe pozwolą Ci zawiesić dowolny przedmiot, który będzie prostopadle zwisał do podłogi. W jakich sytuacjach możesz je wykorzystać?

Na tarasach i balkonach bardzo popularne są huśtawki brazylijskie. Ich siedzisko zawieszone jest na linach, które należy przymocować do sufitu. W tej sytuacji sięgnij po większe haki montażowe, które spokojnie wytrzymają ciężar dorosłego człowieka.

Haki montażowe przydadzą się także wewnątrz mieszkania np. do zawieszenia oryginalnych kwietników sufitowych z makramy. W tym wypadku możesz sięgnąć po mniejsze haczyki dostosowane do wielkości doniczki i kwiatka.

Jak wykorzystać uchwyty do mebli i uchwyty dystansowe?

Osobną grupę produktów stanowią wszelkiego rodzaju uchwyty dystansowe. Te niewielkie elementy pozwalają na zawieszenie rurek wzdłuż ściany. Idealnym przykładem ich zastosowania jest montaż karnisza na firankę. W tej kategorii znajdziesz uchwyty dystansowe o różnej wielkości i kształcie otworu, dzięki czemu możesz zawiesić nie tylko okrągłe rurki, ale także płaskie czy kwadratowe.

W przypadku mebli z drzwiczkami przydadzą Ci się także uchwyty do mebli. Elementy te montuje się na froncie, dzięki czemu umożliwiają łatwe otwarcie szafy czy szafki. Z tego powodu, że uchwyty do mebli są dobrze widoczne, koniecznie zwróć uwagę na ich kolor i design. Dopasuj ich wygląd do mebla i aranżacji pokoju. W ofercie Bricomarché znajdziesz także kątowniki i zawiasy oraz wkręty i śruby, które przydadzą Ci się do składania wszelkiego rodzaju mebli. Przed rozpoczęciem pracy upewnij się, że masz wszystkie akcesoria montażowe.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.