Rolety i żaluzje okienne wewnętrzne

Pokaż na stronie

4441 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał poliester
Rodzaj pionowe
Typ minirolety
Materiał poliester
Rodzaj pionowe
Typ dzień/noc
Materiał poliester
Rodzaj pionowe
Typ dzień/noc
Materiał poliester
Typ minirolety
Materiał poliester
Rodzaj pionowe
Typ minirolety
Materiał poliester
Rodzaj pionowe
Typ minirolety
Materiał poliester
Rodzaj pionowe
Typ minirolety
Materiał poliester
Rodzaj pionowe
Typ minirolety
Materiał poliester
Rodzaj pionowe
Typ minirolety
Materiał poliester
Rodzaj pionowe
Typ minirolety
Materiał poliester
Rodzaj pionowe
Typ minirolety
Materiał poliester
Rodzaj pionowe
Typ minirolety
Materiał poliester
Rodzaj pionowe
Typ minirolety
Materiał poliester
Rodzaj pionowe
Typ minirolety
Materiał poliester
Rodzaj pionowe
Typ minirolety
Materiał poliester
Rodzaj pionowe
Typ minirolety
Materiał poliester
Rodzaj pionowe
Typ minirolety
Materiał poliester
Rodzaj pionowe
Typ minirolety
Materiał poliester
Rodzaj pionowe
Typ minirolety
Materiał poliester
Rodzaj pionowe
Typ minirolety
10 20 50 100 Ofert na stronie

Kolorowe, różnorodne rolety okienne to doskonała alternatywa lub uzupełnienie tradycyjnych firanek i zasłonek. Nowoczesna ozdoba okna rewelacyjnie prezentuje się w domach, biurach i przestrzeniach użytkowych. Żaluzje okienne, jakie oferujemy na bricomarche.pl, to również szereg wzorów, barw i faktur, a to pozwala dobrać najlepsze rozwiązanie do wnętrza oraz specyfiki okna i potrzeb użytkowników. Mniej lub bardziej zaciemniające materiały zapewniają komfort, ochronę przed intensywnymi promieniami słońca oraz wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Poza tymi funkcjonalnymi zaletami dekoracje okienne rewelacyjnie podkreślają i tradycyjne, i modernistyczne aranżacje, tworząc niezwykły klimat wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba. Bez problemu można dobrać niestandardowe rozwiązania, przesłony na okna balkonowe, tarasowe czy połaciowe. Modne są również żaluzje okienne dzień-noc, które pozwalają swobodnie zaciemniać lub rozjaśniać wnętrze bez konieczności podnoszenia całej osłony. Popularnością cieszą się też modele rzymskie oraz plisowane. Wybierz najlepsze rolety okienne do twojego mieszkania lub biura.

Rolety, które warto zawiesić w swoim oknie

W każdym budynku mieszkalnym znajdują się okna, które umożliwiają dostęp powietrza i naturalnego światła. W ciągu dnia wykorzystuj naturalne oświetlenie najdłużej, jak to jest możliwe. Niestety zbyt ostre słońce często uniemożliwia pracę przy komputerze czy oglądanie telewizji. Ponadto w letnie miesiące powoduje, że pomieszczenie mocno się nagrzewa.

Do kontroli wpadającego do wnętrza światła wykorzystaj rolety. Są to estetyczne i skuteczne zasłony zwijane w rolkę, które przylegają do okna. Szczelnie zasłaniają okno, dzięki czemu ograniczają dostęp promieni słonecznych do pokoju.

Możesz je rozwinąć i zwinąć w każdym momencie. Równie dobrze możesz zasłonić nimi okno jedynie do połowy. Zarówno ich montaż, jak i obsługa jest bardzo prosta, więc żaden mieszkaniec domu nie będzie miał z nią problemu.

W tej kategorii znajdziesz rolety. Dostępne są zarówno rolety mini, jak i rolety dzień noc. Oba produkty nie tylko skutecznie chronią przed promieniami słonecznymi, ale także stanowią ciekawy element dekoracji okna. Występują w najróżniejszych rozmiarach i kolorach, dzięki czemu łatwo dopasujesz je do okna i aranżacji wnętrza pokoju. Sprawdź, jakie rolety możesz zawiesić w oknie w sypialni, salonie czy kuchni.

Co jest lepsze rolety czy popularne żaluzje?

Jeszcze nie tak dawno w oknach najczęściej wieszało się żaluzje. Mogły być wykonane z aluminium lub drewna. Oba produkty nadal są dostępne w sklepach, jednak większą popularnością wśród klientów cieszą się jednak rolety. Z czego to wynika? Głównie z możliwości utrzymania rolet w czystości. Żaluzje składają się z wielu elementów, na których uwielbia osiadać kurz. Powinno się je więc regularnie odkurzać, co zajmuje sporo czasu i wymaga dużego wysiłku.

Rolety składają się z jednego kawałka materiału, zazwyczaj wykonanego z poliestru odpornego na wilgoć. To sprawia, że aby je odkurzyć, wystarczy przetrzeć je mokrą szmatką. Na pionowym materiale także o wiele trudniej osiada się kurzu.

Żaluzje w przeciwieństwie do kolorowych rolet są także mniej estetyczne, szczególnie modele wykonane z aluminiowych blaszek. Jako element dekoracyjny częściej wybierane są rolety. Występują w ogromnej palecie kolorów. Możesz je więc dobrać do pozostałego wyposażenia pokoju lub koloru dodatków dekoracyjnych. Materiał, z którego wykonane są rolety, jest odporny na promienie UV. To sprawia, że nawet wystawione na ostre słońce nie wyblakną i zachowają swój intensywny kolor.

Rodzaje najpopularniejszych rolet

Same rolety również występują w najróżniejszy rodzajach. Czym właściwie mogą się różnić od siebie? Tuż obok rolet mini wolno wiszących znajdziesz rolety w kasetonie. Różnią się od mini rolet tym, że rolka z materiałem zamknięta jest dodatkowo w plastikowej obudowie, co chroni materiał przed czynnikami zewnętrznymi. Polecana jest szczególnie do okien z wywietrznikiem.

Wyróżnia się także tzw. rolety rzymskie. Te wykonane są z takich samych materiałów, co firanki i zasłonki. Są mniej sztywne i występują w ograniczonej palecie kolorów. Podzielone są także poziomymi liniami, które sprawiają, że przy zwijaniu układają się w ładne falbanki.

Oprócz tego możesz wybrać także rolety plisowane czy bardzo popularne rolety dzień noc. Sprawdź, czym właściwie różnią się od rolet mini i wybierz model, który najbardziej Ci odpowiada.

Rolety okienne wolnowiszące – budowa i sposób działania

Jak właściwie zbudowane są rolety okienne mini lub tzw. wolnowiszące? Rolety mini dostępne w naszej ofercie mają bardzo prostą budowę. Składają się z jednego kawałka materiału, dość sztywnego, który przymocowany jest do rolki. Na nią materiał zwija się, kiedy pociągniesz za plastikowy sznurek z koralików znajdujący się z boku. Materiał na drugim końcu obciążony jest metalową lub drewnianą rurką, dzięki czemu ładnie układa się na oknie i zwija w rolkę.

W tej kategorii możesz znaleźć także prowadnice do rolet wykonane z PCV. Montuje się je pionowo wzdłuż okna. Wówczas rolety okienne prosto zwijają się w rolkę. Montaż prowadnic polecany jest do okien uchylnych i dachowych. Dzięki nim materiał przylega do szyby nawet, gdy okno jest delikatnie pochylone.

Dużą zaletą rolet w tej kategorii jest napinacz łańcuszka. Czym właściwie jest ten element? Jest prostym haczykiem, który utrzymuje łańcuszek w jednym miejscu, napięty wzdłuż okna. Łańcuszek nie plącze się i nie zawija pod roletą. Jest zawsze w tym samym miejscu, dzięki czemu szybko zasłonisz lub odsłonisz roletę. Ponadto łańcuszek wyposażony jest w zrywacz. Jest to niewielki element, który rozpina się, gdy zbyt mocno pociągniesz za łańcuszek. Dzięki temu łańcuszek nie zerwie się, a Ty po zapięciu zrywacza możesz dalej korzystać z rolety.

Czym cechują się rolety dzień noc?

Rolety dzień noc mają bardzo podobną budowę do rolet mini. Działają dokładnie na tej samej zasadzie. Mogą być także wyposażone w napinacz i zrywacz łańcuszka. Różnica pomiędzy tymi dwoma produktami zachodzi w samym materiale rolety.

Rolety mini wykonane są z jednorodnego kawałka materiału. Rolety dzień noc wykonane są z dwóch rodzajów materiałów. Jednym jest kolorowy materiał, który ma duży poziom zaciemnienia, a drugim jest rzadka siatka, która doskonale przepuszcza światło. Oba materiały ułożone są w poziome pasy.

Co dokładnie daje taka konstrukcja? Rolety dzień noc możesz rozwinąć na oknie na dwa sposoby. Pasy nieprzepuszczającego światła materiału mogą bezpośrednio ze sobą sąsiadować. Wówczas zyskujesz świetną ochronę przed światłem słonecznym i wzrokiem sąsiadów lub przechodniów po zapaleniu sztucznego światła wieczorem. W ciągu dnia rolety możesz ustawić w ten sposób, aby pasek zaciemniający sąsiadował z paskiem przepuszczającym światło. Wówczas wpuszczasz do wnętrza nieco naturalnego światła, ale jednocześnie chronisz się przed zbyt intensywnymi promieniami.

Takie rozwiązanie w nowoczesnych aranżacjach doskonale zastępuje firany do salonu czy zasłony okienne. Rolety te również występują w różnych kolorach, dzięki czemu dopasujesz je do ogólnej kolorystyki wnętrza.

Czy warto postawić na rolety plisowane?

Kolejnym rodzajem rolet są rolety plisowane. Swoją budową znacznie odbiegają od zwykłych rolet mini. Przede wszystkim materiał zacieniający nie jest zwijany w rolkę, tylko składany w harmonijkę. Rolety te zakończone są po obu stronach drewnianymi lub plastikowymi poziomymi profilami, które poruszają się po sznurach rozciągniętych wzdłuż okna. Co daje taka budowa żaluzji?

Rolety plisowane możesz dowolnie składać zarówno od dołu, jak i od góry. Żaden inny rodzaj żaluzji nie daje takiej możliwości. Dzięki temu w mieszkaniach parterowych możesz np. zasłonić okno od dołu do połowy, aby ochronić się przed wzrokiem przechodniów, ale jednocześnie wpuścić do wnętrza światło słoneczne przez górną część okna.

Rolety plisowane również występują w najróżniejszych kolorach i rodzajach materiałów. Możesz wybrać rolety gładkie lub ozdobione ciekawą fakturą czy wzorem.

Jak zamontować rolety na okno?

Montaż rolet mini nie jest rzeczą skomplikowaną. W sklepach dostępne są dwa rodzaje rolet, które różnią się rodzajem montażu. Niektóre modele dopuszczają nawet montaż na dwa sposoby.

Rolety na okno można założyć, dzięki dołączonym do nich haczykom. Montaż bezinwazyjny może jest mniej trwały, ale za to nie musisz ingerować w ramę okienną. Ten sposób polecany jest szczególnie osobom, które chcą samodzielnie wykonać montaż rolet i mających okna na gwarancji. Oznaczenia dotyczące sposobu montażu rolet znajdziesz na opakowaniu.

Rolety z kasetą czy rolety plisowane wymagają już wywiercenia otworów w ramie okiennej. Możesz wykonać to samodzielnie, choć najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie to specjaliście. Wówczas masz pewność, że rolety zostaną prawidłowo zamontowane, a otwory w oknach nie zaburzą parametrów technicznych całego okna. Wówczas rolety na okno montuje się w sposób inwazyjny.

Poziom zaciemnienie, czyli o parametrach rolet słów kilka

Na co właściwie zwróć uwagę przy wyborze rolet? Pierwszym krokiem jest wybór rodzaju rolet. Jeśli chcesz z całym montażem uporać się samodzielnie – najlepiej wybrać rolety mini i zamontować je w sposób nieinwazyjny.

Jeśli jednak mieszkasz na parterze lub chcesz zwiększyć swoją prywatność w pomieszczeniach domu znajdujących się przy ulicy, świetnym wyborem będą rolety plisowane. Marzy Ci się nowoczesne wnętrze bez firanek i zasłonek? Wówczas najlepszym wyborem będą rolety dzień noc.

Kolejnym krokiem jest wybór materiału, z którego wykonane będą rolety. Tutaj masz bardzo duży wybór kolorów, faktur i wzorów. Dostępne są także rolety o zwiększonych parametrach termoizolacyjnych. Zatem od czego zacząć?

Każde rolety mają swój poziom zaciemnienia. Zazwyczaj ciemniejsze kolory lepiej zaciemniają wnętrze, choć dużo zależy od zastosowanego materiału. W pomieszczeniach o orientacji południowej najlepiej wybierać rolety o dużym poziomie zaciemnienia. W ofercie producentów znajdziesz także rolety z warstwą gumy, która zapewnia niemal 100% zaciemnienie pokoju.

W pomieszczeniach o orientacji północnej, które z tego powodu są zazwyczaj najzimniejsze i najciemniejsze, warto wybierać rolety o mniejszym poziomie zaciemnienia. Wówczas wykorzystujesz jak najwięcej naturalnego światła w ciągu dnia.

Niektóre rolety mogą być także wyposażone w folie aluminiowe. Co daje takie rozwiązanie? Aluminium od strony zewnętrznej świetnie odbija promienie słoneczne, dzięki czemu pomieszczenie mniej się nagrzewa. Tego rodzaju rolety doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach o orientacji południowej i zachodniej. Latem w ten sposób możesz obniżyć temperaturę wnętrza nawet o kilka stopni bez uruchamiania wentylatorów czy klimatyzacji.

Jak dobrze zmierzyć okno i dobrać rozmiar rolety?

Aby cieszyć się funkcjonalną i sprawną roletą należy dobrze wybrać jej rozmiar. Rolety dostępne w tej kategorii dopasowane są do najczęściej występujących rozmiarów okien. Mają zazwyczaj 150 cm długości w przypadku okien i 215 cm w przypadku rolet przeznaczonych na drzwi balkonowe.

Samą długość rolety możesz łatwo dopasować do mniej standardowych okien poprzez przycięcie materiału, choć nie jest to zalecane. Lepiej pozostawić produkt w oryginalnych wymiarach i nie odsłaniać rolety do końca.

Okna w blokach i domach mają jednak różną szerokość. W jednym pokoju okno może składać się z dwóch skrzydeł o różnej szerokości. Wówczas rolety należy dobrać do każdego skrzydła osobno. Jak zmierzyć szerokość skrzydła? W plastikowych oknach jest to o wiele prostsze. Z pewnością zauważysz na ramie okiennej niewielki rowek oddalony od szyby na około 1,5–2 cm. Szerokość okna mierz od jednego rowka do drugiego. Roleta bowiem powinna zachodzić nieco dalej na ramę okienną, wówczas najlepiej chroni przed światłem słonecznym.

Niezależnie od tego, czy chcesz dodatkowo zamontować prowadnice, czy nie, szerokość samej rolety mierz tak samo. Same prowadnice zachodzą na materiał rolety Upewnij się jednak, czy na ramie okiennej będzie dostatecznie dużo miejsca na ewentualne przyklejenie prowadnic, które zachodzą odrobinę dalej na ramę niż sam materiał rolety.

Roleta jako element dekoracyjny wnętrza – wybieramy kolor rolet

Na sam koniec przychodzi wybór koloru rolety. Jesteś już zdecydowany na rodzaj rolety i materiał, z którego ma być wykonana, ale jaki kolor wybrać? Zwróć uwagę, że rolety niezależnie od tego, czy będziesz jeszcze wieszać firanki, czy nie stanowią ważny element dekoracyjny. Nawet przez grubsze firanki mogą być dobrze widoczne. Warto więc ich kolor dopasować do ogólnej aranżacji wnętrza i występujących w nich kolorów.

W nowoczesnych aranżacjach najczęściej wybierane są rolety w kolorze szarym lub beżowym. Do mniejszych pomieszczeń z pewnością lepiej będą pasowały jasne kolory, które wizualnie pomogą Ci powiększyć wnętrze. Zwróć także uwagę, aby kolor rolet pasował do innych elementów dekoracyjnych np. zasłonek czy poduszek położonych na sofie. Rolety stanowią doskonały sposób na wprowadzenie dodatkowego koloru do aranżacji. W pomieszczeniach utrzymanych w stonowanych kolorach, rolety np. jaskrawozielone mogą ładnie ożywić każdy wystrój.


Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.