Papier ścierny, tarcze, gąbki - materiały ścierne

Papier ścierny, tarcze, gąbki, krążki i inne materiały ścierne - Bricomarche.pl

W sklepie Bricomarche znajdziesz wygodne i uniwersalne materiały ścierne, w tym papier ścierny, krążki ścierne, specjalne papiery szlifierskie z rzepem, pasy bezkońcowe, siatki ścierne, stopy szlifierskie, a nawet ściernice listkowe. Proponujemy wysokiej jakości materiały ścierne, które ułatwią wszelkie prace naprawcze, wykończeniowe oraz amatorskie majsterkowanie. Nasz papier ścierny idealnie oczyszcza powierzchnię, usuwając z niej wszelkie niedoskonałości, zadziory oraz resztki farby. To wyjątkowo trwały materiał, odporny na rozerwanie. Nawet bardzo intensywne tarcie nie uszkodzi tak szybko jego powierzchni i struktury. Proponujemy zarówno materiały ścierne do ręcznego użytku, jak i te, montowane w różnego rodzaju elektronarzędziach. Krążki ścierne idealnie sprawdzą się na przykład przy szlifierkach oscylacyjnych. Oferujemy materiały ścierne o różnej gradacji i grubości. Dzięki temu będą nadawały się zarówno do starcia delikatnej, jak i bardzo grubej warstwy farby, kleju lub innej substancji. Zapraszamy do zakupu w sklepach Bricomarche. Polecamy też elektronarzędzia i akcesoria, dostępne w naszej ofercie.


Do czego przyda Ci się papier ścierny?

Papier ścierny jest niezbędny podczas każdego remontu, budowy domu czy nawet majsterkowania. Za jego pomocą zetrzesz i wypolerujesz powierzchnię wykonaną z najróżniejszych materiałów: drewna, metalu czy tworzywa sztucznego. W kategorii tej znajdziesz także siatki ścierne, które doskonale nadają się do wygładzania gipsowanych ścian.

Papier ścierny składa się z kilku warstw. Podstawę tworzy zazwyczaj gruby karton, gąbka lub tkanina, do której za pomocą żywic przyklejona jest warstwa ścierna wykonana z korundu, węglika krzemu lub innych materiałów.

Papier ścierny występuje w różnych formach i gradacji. Może być stosowany przy pracach ręcznych lub za pomocą elektronarzędzi – najczęściej szlifierek oscylacyjnych. W kategorii tej znajdziesz również papier ścierny wodoodporny zalecany do szlifowania na mokro, a także powierzchni pokrytych farbami lub lakierami.

Im większą gradację ma materiał ścierny, tym zbiera on więcej materiału z powierzchni. Zatem do prac szlifierskich używaj papieru o niskich gradacjach, dzięki czemu uzyskasz gładką powierzchnię.

Materiały ścierne i ich gradację dobieraj także do materiału, którego chcesz poddać obróbce. Inne rodzaje zalecane są do szlifowania plastycznego tworzywa sztucznego, a inne do twardych powierzchni metalowych.

Papier, tkaniny i gąbki polerskie do prac ręcznych

W tej kategorii znajdziesz papier i tkaniny ścierne sprzedawane na arkusze lub w rolkach. Możesz łatwo wyciąć z nich potrzebny kształt lub zwinąć je w wygodną rolkę i ręcznie szlifować niewielkie elementy. Najczęściej wykorzystywane są do precyzyjnej obróbki akcesoriów dekoracyjnych mebli drewnianych lub podczas innych prac ręcznych. Dużą zaletą tego rodzaju produktów jest możliwość dotarcia nimi do trudno dostępnych miejsc.

Przez majsterkowiczów często wybierane są także gąbki polerskie. Stanowią o wiele wygodniejsze akcesorium do prac ręcznych niż zwykły papier. Materiałem ściernym pokryta jest niewielka gąbka, którą łatwiej ułożyć w dłoni. Poza tym jej kształt doskonale dopasowuje się do szlifowanych elementów. Często używana jest do polerowania drobnych elementów zdobniczych lub krawędzi. Gąbki polerskie sprawdzą się także do szlifowania kątów gipsowanych ścian.

Papier ścierny do elektronarzędzi

Na wyposażeniu ekip remontowych znajdują się różnego rodzaju szlifierki elektryczne, kątowe czy oscylacyjne, które umożliwiają szybsze ścieranie dużej powierzchni materiału. Najczęściej stosowane są podczas obróbki drewnianych płyt czy polerowania gipsowanych ścian.

W tej kategorii znajdziesz papier ścierny na rzep, który umożliwia szybki montaż do elektronarzędzia. Dostępny jest w różnych kształtach i gradacji. Papier ścierny na rzep najczęściej pasuje do szlifierek kątowych lub multinarzędzi, które można przekształcić w szlifierkę. Przed ich wyborem upewnij się, czy będzie pasował do Twojego elektronarzędzia.  

Najczęściej do szlifierek wybierane są krążki ścierne. Mogą mieć one formę okrągłego papieru ściernego lub ściernicy listkowej, którą dopasujesz do szlifierek kątowych. Krążki ścierne dostępne w tej kategorii mają różną średnicę i gradację.Porady

Zobacz więcej porad